Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Mondial drift 52.800 km motor yenileme

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Arkadaşlar merhaba motorum 52800 km ye geldi yağ yakmaya başladı 1000 km de 400 ml civarı bende motor yenilemek için ustamla görüştüm silindir piston subaplar subap yayları egzantrik mili zinciri gergisi bilyalar değişicek üst kapağı taşlatırız dedi açılmışken yapılcak başka iş varmıdır sizce
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    tüm yazdıklarınızın maliyeti işçilik ile birlikte kaç lira tutuyor acaba?

Motosikleti
    500 civarı şuan gözüken bu

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Silindir ve pistonun fiyatını bilmiyorum. Ama pahalıysa, silindirin 4-5 rektefiyelik hakkı vardır. Bi boy büyük piston al, gömleğide ona göre honlat.
    Sübaplarla beraber sübap yağ lastiklerinide al. Egzantrik keplerinide alabilirsin almışken. Ha birde en önemlisi bence contadır, sıfır conta al onları tak. Ustan silikon falan sıkmasın o iş berbat oluyor.

Motosikleti
    evet haklısınız sıfır conta alınıcak usta tanıdık öyle saçma iş yapmaz subap yağ lastiklerinden bahsetmemiştik bir söylerim ona burayı okuturum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    ybr olsa 50 bin daha giderdi ama mondial işte ne beklersin

Motosikleti
    snappy x amacın ne olan motorumu kötülemeye hakkın yok vericek cevabın yoksa yazmazsın olur biter bu motor 2800 tl ye beni 50 bin km sorunsuz bindirdi daha ne isteyim
    ak.emre, bpak, cethine ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Dunyanin cevresi 40bin km, 1 tam tur atmis sonra asyayi gecmis... daha ne olsun 500 tl ye yola devam..
    samet10, potasyum ve efendy06 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Aynen bu arada 3 senede çok gezmişim gibi geldi siz böyle söyleyince

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Güzel km yapmışsınız Maşallah

Bu başlık her Çin malına ölüyo geberiyo anında patlıyo cart curt diye sallayanlara gelsin.Çin malları eskisi gibi dandik değil anlaşılan, bakılan motosiklette görünen durum bu.Benim motosiklet 12.000 km de 1 TL masraf açmadı 1 kere yolda bırakmadı, yaz kış tek marşta alıyor.Bakımını yaparsan hor kullanmazsan uzun süreler uzun km ler kullanılıyor bazı Çinler.Gördüğünüz gibi adam 500 TL ye motor yeniliyor.Yeni motorunuz hayırlı olsun diyeyim :D 😀
    frankestayn1 ve DrFreeman bunu beğendiler.

Motosikleti
    teşekkür ederim Darkcity2000 öyle deyince banada çok km yapmışım gibi geldi Bazı arkadaşlar laf yapıyor bende anlamıyorum olan biten bu 52800 km uzun yolda yaptım bi kere yolda kalırmıyım endişesiyle çıkmadım yola

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    çin malı alınmaz diyenler iyi okusun 500 tl ye motor yapılıyor , 52 k sonra ,ilk sahibimiydin motorun onu merak ettim hazır motor açılmışken debriyaj balatasının durumunada bakılabilir kazasız belasız
    samet10 bunu beğendi.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosikleti
    teşekkürler ilk sahibiyim ilk aldığımda hep 2 ile kalkış yapmıştım o yüzden balatam erken bitti 33 binde balatamı değiştirmiştim ama gene bir baktırırım

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    İlk motorum drift malesef parça kalitesi hiç iyi deyil tabi bunu daha iyi motoru binince daha iyi anlarsınız şimdilik bakımlarını iyi yaparsan üzmez modundasınız

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    500tl ye bu iş hallediliyorsa bence harika,
    İnsan strese girmez km yaptıkça ,
    İtalyan,japon olsa bu işlem 2.500-3000tl arasında tutar,
    Oda yapsa yapsa 80.000km yapar
    Eğer bu km'ye kadar sorun çıkarmadan geldi ise mondial drift gayet sağlam ve mantıklı bir motor,
    Tebrikler motorunuza iyi bakmışsınız,

Motosikleti
    binerken kötü demiyordunuz sıktığım civata kopmuyor yalama olmuyor civatası düşmüyor far kesmiyor kronik sorunu arka plaka ışığı motor bloğu sıkıntı yapmıyor karenajları iyi değil aküsü 2 sene dayandı marş motoru hiç değişmedi 2 kez gösterge bozdum 1 i garantiden değişti toplamda 2 kez sinyal bozuldu malzemesi kötü olduğu için sıkıntısız gezdim iyi sürüşler

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    binerken kötü demiyordunuz sıktığım civata kopmuyor yalama olmuyor civatası düşmüyor far kesmiyor kronik sorunu arka plaka ışığı motor bloğu sıkıntı yapmıyor karenajları iyi değil aküsü 2 sene dayandı marş motoru hiç değişmedi 2 kez gösterge bozdum 1 i garantiden değişti toplamda 2 kez sinyal bozuldu malzemesi kötü olduğu için sıkıntısız gezdim iyi sürüşler
    İyiki çinli almışım yoksa çinlilerin nasıl motor yaptıklarını nasıl anlardım sağdan soldan duymayla aldıım drift şöyle drift böyle

Motor bloğu idare edebilir plastik yok motorda kiyat gibi Çinlilerin plastik kalitesini artırması gerek

Motosikleti
    plastiği iyi değil dedim zaten akünün ordakiler iş yapar far karenajı iyi gibi kuyruktaki berbattır anlattıklarımda yalan yanlış bişey yok elektriksel bir sorunuyok aletin kullanılmıyacak bişey değil

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Merakımdan soruyorum, rodajı uygun şekilde yapılmış mıydı ve kullanırken devir saatinin kırmızı bölgesine girmemeye dikkat edilmiş miydi ? Bunlar motor ömrüne çok etki ediyor.

Motosikleti
    astrofizik anlattığım fibi ortalama 500 tl ben pek kafa yapmam apaçi kullanmam ama ilk aldığımda acemiydim hep 2 ile kalktım filan kaza filanda yaptım

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:56 ----------

genellikle 8000 9000 devir aralığında kullandım 10000 redline bizde ama pek kırmızıya girmedim rodajı uygun yaptım arada bastım ama çok fazla değil

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)