Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kenan Sofuoğlu Abartılmış Bir Sporcudur

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ön bilgi:

En yüksekten en düşük klasmana doğru sırasıyla;

Motogp: Özel üretim 1000 cc motosikletlerin yarıştığı motosiklet grand prix'si.
    Moto2: Yarışçıların motogp öncesi deneyim kazanması ve kendilerini göstermesi için yapılan 600 cc motosikletlerin kullanıldığı hazırlık şampiyonası.
    Superbike: Modifiye edilmiş 1200 cc ye kadar olan motosikletlerin yarıştığı dünya şampiyonası.
    Supersport: Gençlerin superbike öncesi deneyim kazanması için, seri üretim 650-750 cc motosikletlerin yarıştığı hazırlık şampiyonası.(Kenan'nın yarıştığı klasman)

Geçtiğimiz yıl 31 yaşındaki kenan sofuoğlu, çoluk çocuğun kendisi gibi buraya kazık çakmış bir kaç veteran yarışçının arasından sıyrılıp şampiyon olmuştur. Kendisinin ardından genel klasmanda 2. bitiren yarışçı 22 yaşındadır, 18 yaşında bir çok yarışçıda vardır aynı klasmanda.

Ayrıca supersport klasmanında kendini ispatlayanlar bir üst klasman olan superbike'a geçer, mesela;

2014 şampiyonu Michael Van Der Mark geçen yıl superbike klasmanında yarışmış ve sezonu 7. olarak bitirmiştir.
    2013 şampiyonu Sam Lowes ise moto2'yi 4. olarak tamamlamıştır.
    2012 şampiyonu Kenan Sofuoğlu'dur.
    2011 şampiyonu Chaz Davies ise geçen yıl moto2'de 2. olmuştur.
    2010 şampiyonu yine Kenan Sofuoğlu'dur.
    2009 şampiyonu Cal Crutchlow yıllardır motogpde yarışıyor.

Peki Kenan Sofuoğlu diğer klasmanlarda ne yapmıştır?

2008'de Honda ile superbike'ta yarışıp 18. olarak tamamlamıştır. Sezon boyunca en iyi derecesi fransada aldığı 9.luktur.
    2010'da moto2'de 2 yarışa çıkıp birinde 5. olmuş diğerinde yarış dışı kalmıştır.
    2011'de moto2'de bütün sezon yarışıp 18. olarak tamamlamıştır.

Özetle;

Kenan zaten fırsat bulup diğer klasmanlarda yarışmış fakat beceremeyip yine küçük denizlerin büyük kaptanlığına geri dönmüştür. Kendisinin okyanusların büyük kaptanı gibi tanıltılması saçma ve gereksizdir. Ayrıca gillette, redbull, casper, sürat kargo, integral menkul gibi şirketlerin reklamlarında oynayıp paralar kazanmış sporsorluklar almıştır. İddia'dan gelen 1.5 milyon lirayı günah olduğu gerekçesiyle reddecek kadarda onurlu ve zengin bir konumdadır.

Sonuç ortada, her bilginin doğruluğuna internetten araştırıp ulaşabilirsiniz. Kenan Sofuoğlunun şampiyonlukları tff 3. lig'te şampiyonluk yaşayan 30 luk futbolculardan farksızdır.

Son olarak;

Kenan Sofuoğlu özel hayatında büyük acılar yaşamıştır, olanakların kısıtlı olduğu bir yerden gelmiştir ama konu bu değil, konu kendisinin bir naim süleymanoğlu bir hamza yerlikaya bir arda turan gibi muamele görmesidir.

Alıntı olup, düzenlemeler bana aittir.
    Stunt ve fatih.met bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Arıyor :)
    Neden böyle muamele görüyor biliyor musunuz ? Çünkü bu adamın o osuruktan başarılarının bir ikincisi yok. Bu adam başarılı ise Allah aşkına Rossi Marquez gibi Motorsiklet Pilotları nedir? Gerçekten bunun cevabını verecek delikanlı var mı ? Kendini ''BEN MOTOSİKLETÇİ'' diye nitelendiren bir ağızla konuşan adam osuruktan bir motorsiklet yarışmasında birinci olsa ne olmasa ne ? Bizim ülkemizde KRALDAN ÇOK KRALCI geçinen yalamalar olduğu için Soytarı herzaman Kral Kral her zaman soytarı olur.
    mattiadestro ve yigozya bunu beğendiler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Rez, buralar karışır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    çokk iddali olmuş raporun

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Bunları zaten bilen biri olarak (biraz daha fazlasını da biliyorum) yinede Kenan Sofuoğluna saygı duyulmalı ve desteklenmelidir diyorum. Öyle yada böyle adam içimizden çıkmış bizden biri. Yani sadece red bull rookies cup şampyionu olmuş bile olsa yinede arkasındayız.. Elin gavuru olmayan kahramanlar üretir, yok Rambo yok bilmem ne der.. Hayal ürünü fasülyeden adamlar uydurup dünyaya nam salar, bizde kendi çocuğumuzu ekmek bıçağı ile keseriz =) gerek yok boşverin , sevin Kenanı ve koruyun.. =) Sizde Kenanı abartın,köpürtün kabartın =)

Özel hayatı,siyaset çamuruna bulaşması,kültürü vs ile değerlendirmeyin o zaman ortalık karışır.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Başarılı veya değil onu geçiyorum.

Fakat bence sporcu siyasi kişiliğini belli etmemelidir.

Ayrıca kimsiniz denildiğince " motosikletçi " veyahut " sileriz sıkıntı yok " gibi basit ve anlamsız cümleler kurmamalıdır.

Şahsen gözümde zaten notu düşüktü o konuşmayı yapıp birde üstüne çok bir haltmış gibi yayınlaması gözümde kişilik olarak sıfırladı açıkçası.

Bundan sonra çokta umrumda değil açıkçası.

Mustafa Kemal ATATÜRK ün dediği gibi ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim.
    Mengu16, polemos, *Heka ve 9 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC (Alayına Gider)
    Ben bu millet kadar ülkesindeki başarıları aşağılayan, küçümseyen, hazımsız, tatminsiz,amaçsız bir millet görmedim.Maalesef ülkemizin geneli böyle.Elin gavuru ülkesinin imajı ve reklamı için neler yapıyor,bizimkilere bak.neyin peşindesiniz arkadaş, bu haset niye.diyecek tek bir cümle var , gidin kumda oynayın,gölge etmeyin yeter..

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    MotorKafa, takendy, babaçi ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

dovahhkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ABS
    Senin numaran gizliyse bizimkisi daha gizli "world champion of motosikletçi"

Bisnev99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Xboss 2020
    Ne uğraşıyorsunuz bilader adamla ? Amacınız nedir anlamadım.
    Metin Seçkin bunu beğendi.

yaso2867 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250r
    Git kumda oyna. Ne demek 3. Ligdeki şampiyonluklardan farksız adamın şampiyonluğu. Neyin çekememezliği bu?
    clabber, Lukocan, Darkfriairs ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Bana bir tane daha dünya genelinde Türk bayrağını dalgalandırmış bir motosiklet sporcusu daha gösteremediğiniz sürece söylediklerinizin tamamı boş. Bir de yapmış olduğunuz kıyaslama da tamamen komedidir. TFF'nin 3.ligi.. Biliyorsunuz değil mi TFF 3. Lig. dediğiniz Türkiye Futbol Fedarasyonunun 3. ligi.. Yani Türkiye ligi.. Siz Kenanın başarısını Yerel bir sıralama ile kıyaslıyorsunuz.. Biraz ayıp olmuyor mu? Başarısı büyütülüyormuş bilmem ne.. Hani bi tane daha bayrak dalgalandıran birisi nerede? Cok basit işler, herkesin her gün yapabileceği bir dereceymiş gibi lanse etmekte anca bizim milletimize yakışır.. Başka da söyleyecek bir şeyim yok.

Motosikleti
    dealim daystar 250
    kasap önündeki kediiiiii seniiiii
    Darkfriairs ve Metin Seçkin bunu beğendiler.

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rez, buralar karışır.
    Yerimizi aldık

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    spor konusunda diğer her şeyde oldugu gibi bütün dünya ülkerinden geride oldugumuz aşikar ne atletizimde ne takım sporlarında nede bıreysel olsun bütün spor dallarında resmen dökülüyoruz hele hele motor sporlarında esamemız okunmuyorken sen kalkmıssın bu ımkansızlıklar ıcınde dunyada 4 kere sampıyon olmus kenan sofuoglunu kucumsuyorsun yazık valla cok yazık ben yeterınce ılgı gormedıgınden yakınıyorken bu konuyu gorunce soka gırdım acıkcası once saka sandım ama yazdıklarını okuyunca sasırdım acıkcası yoksa hakan calhanoglunun akrabası falan mısın sen bence cok gec kalınmıs olan bu basarıdan dolayı sasırmıssın bence. adam daha ne yapsın yahu sımdı toprak ın da elınden tuttu bak oda sampıyon oldu ve bır ust klasmana gectı ınsallah ordada sampıyon olucak. bu kadar olumsuz ve basarısızlıklarla dolu spor tarıhımızde gereken ılgı ve alaka hala kenan ve topraga gösterilmediğini düşünüyor ve senin bu tutumunu kınıyorum.
    sheriff87, HaktanAksu, essegesse ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    İşte bunlar hep seks

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    kedi ve ciğer hikayesi gibi geldi bana.Naim süleymanoğlu da kendi kilosunda şampiyon oldu niye devamlı kilo alıp hepsinde şampiyon olmadı diye suçlamak gibi saçma sapan bir şey değilmi
    sheriff87 ve Lukocan bunu beğendiler.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Adamı gömmeyin, gidin sponsor bulun yarısın o zaman arkidiş alelele
    Darkfriairs bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)