Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Termal İçlik Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    segreto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200
    Merhabalar,
    Motosiklet üstünde değilken bile bu soğukta bi yerlerimiz donuyor malum. Bilgi sahibi olan arkadaşlar uygun fiyata ve işlevini yerine getirebilicek termal içlik tavsiyesi verebilir mi? Burada satılıyor kompedanda 15 tl'ye alt üst beraber ama güvenemedim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    decathlonda outdoor spor bölümlerini tavsiye ederim,
    bir çok çeşit bulabilirsiniz, seçme şansınız da olur..
    fakat antalyadaymışsınız şimdi bir durdum.. orda varmı bilemedim..
    avcılık malzemeleri satan dükkanlarda bu konuda gayet iyi..

Motosikleti
    KTM Duke 200 abs
    daha önce de yazıldı. outdoor içliklerinden ziyade windstopper içlik giymen gerekiyor. şiddetli rüzgarda, rüzgar geçirip vucüt sıcaklığını sabit tutmak mümkün değil. internetten 150 küsür liraya vardı alt üst. ben de bakıyorum uygun bişi bulursam alacağım. takipteyim.
    Kızıl pars bunu beğendi.

rehberoguz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS
    Arkadaşlar kadıköy Tchibo dan aldım ben alt - üst takım 79.90 oldukçada güzel,
    terlemeye yatkın olan yerler hava alabilen kumaştan yapılırken bel ve böbrek kısmına da polara benzer sıcak tutan bir kumaş kullanılmış,
    geri kalan yerleri ise mikrofiber ter tutmayan kumaş yani 3 çeşit kumaşın kombinasyonu harika bir ürün olmuş tavsiye ederim.

segreto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    decathlonda outdoor spor bölümlerini tavsiye ederim,
    bir çok çeşit bulabilirsiniz, seçme şansınız da olur..
    fakat antalyadaymışsınız şimdi bir durdum.. orda varmı bilemedim..
    avcılık malzemeleri satan dükkanlarda bu konuda gayet iyi..
    Alıntı blackfish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha önce de yazıldı. outdoor içliklerinden ziyade windstopper içlik giymen gerekiyor. şiddetli rüzgarda, rüzgar geçirip vucüt sıcaklığını sabit tutmak mümkün değil. internetten 150 küsür liraya vardı alt üst. ben de bakıyorum uygun bişi bulursam alacağım. takipteyim.
    Teşekkür ederim ardaşlar şimdi bakıyorum hepsine teker teker

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Termal iclik = yun iclik binevi.
    Ikiside hasta eder ruzgar geciriyor cunku, dainese falanda var ruzgarda gecirmiyo ama 200 kusur lira verir misin bilemem

Motosikleti
    Yamaha MT 125

Tek geçerim

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    motomaxten lafuma alpines alt üst termal içlik aldım ama pek memnun kalmadım. montun içine giyersen üşütüyor yine üzerine başka bir elbise onun da üzerine mont giymek gerekiyor ne anladım ben o işten. windstopper ürünleri sonradan keşfettim malesef.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Termal içlik yıllardır kullanırım kışları sadece motora binerken değil bir yere giderken gün içide giyerim kışları.. termal içlik rüzgar geçirir windstopper özellikli almazsanız ama oda bir dünya paradır.. normal iyi bir marka termal içlik almanız yeterli fiyatı makul rakamlara..

termal içliği giyiyorsanız hava soğuk demekdir.. termal içliği don atlet gibi düşünün onun üstüne nerden baksan 2-3 hatta 4 kat daha giyiniyorsunuzdur.. üstüne giydiğiniz şeyler kalın polar gore-tex tarzı ürünlerse yani rüzgarın geçmesi çok zor olan zaten termal içliğe o rüzgarın ulaşmasına imkan yok..

ha ben kışın don atlet motora binmeyi seviyorum en büyük hobim bu diyen arkadaşlar varsa o zaman windstopper modelini alsaınlar
    mgora bunu beğendi.

Jeeztro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - XV 950 Cafe Racer
    Alıntı linkinpark20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motomaxten lafuma alpines alt üst termal içlik aldım ama pek memnun kalmadım. montun içine giyersen üşütüyor yine üzerine başka bir elbise onun da üzerine mont giymek gerekiyor ne anladım ben o işten. windstopper ürünleri sonradan keşfettim malesef.
    abi adı üstünde, hatta sizde demişsiniz "içlik" diye. ciddi ciddi montun altına sadece içlik giydiniz ve üründen memnun kalmadınız mı bu yüzden ?

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    15 lira alt üst termal içlik imkansız gibi bir şey naylondur o

decathlondan aldım takımı 60-70 tuttu yanlış hatırlamıyorsam geçen sene şimdi durum nedir bilmiyorum

Motosikleti
    Artık Yok...
    pazarda en iyi ideal fiyatlı thermal içliği thermoform satıyor bir kaç tip içlikleri var .. heavy , hard gibi .. hardda ekstradan eklem yerlerinde polar var ..

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    hiç gerek yok butun bunlara işmont tan yapıştır bir tane yağmurluk sıcak sıcak gez... naylon soğuk rüzgar için birebirdir...

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    ben geçen sene decathlondan ucuz alt/üst almıştım. toplam 40-50 tl bişeydi. şimdilik işimi görüyor. bi sıkıntı yaşamadım.

Motosikleti
    Benelli tnt 250
    Alıntı natila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç gerek yok butun bunlara işmont tan yapıştır bir tane yağmurluk sıcak sıcak gez... naylon soğuk rüzgar için birebirdir...
    kendi yağmurluğum dikiş yerlerinden su alıyor işmont dan yağmurluk bakıyorum dikiş yerlerinden yağmurda problem yaşadınız mi?

Motosikleti
    Bajaj - Pulsar 200 RS
    Askerligimi Egirdir Dag Komando okulunda egitim aldiktan sonra Sarikamista tamamladim. 1, en fazla 2 defa iclik giydim o da ilk hafta bir bordo bereli komutanimiz -20 derecede gomlek-atkiyla karsimiza cikana kadar ve tabi ki icliksiz(Atki, boyunluk burada kilit nokta). O ictimada bize usumemenin teknigini anlatti. 5 yila yakindir da sicak suyla hicbir zaman banyo yapmadim. Egirdir dedigime bakmayin baya baya Davraz Kayak Merkezinin eteklerindeydik, Dag Komando okulunu bilenler Camiliyi Yaylayi iyi bilir, biz 2.5 ayin tamamini orada gecirdik. Sarikamisin sogugunu anlatmaya zaten gerek yok.

Insani soguk hava usutmez, vucut sicakligi kaybi usutur. Bunun sebebide genelde yanlis giyinmektir. Oncelikle vucudun hangi bolgelerden isi kaybinin daha fazla oldugunu bilip o bolgeleri korumak gerekir. Alin, kulak-boyun bolgesi, eller-bilekler, ayaklar-bilekler. Bu bolgerden isi transferini kesin. Unutmayin vucut zaten sicak ve isi ureten bir mekanizm ayrica kalorifer sistemimiz olan kan dolasimi surekli aktif.
    giydiginiz kiyafetlerin kalin degil disardaki soguk havayi iceri almayan windstopper ozellikli olmasina ozen gosterin. Cunku kalin, yunlu kumaslar aktiviteye basladiginiz anda sizi terletecek bu da sizi daha fazla isi transferine maruz birakacak zaten terlemenin vucuttaki amaci budur yani kisin usudugunde bir yerlerin nemli, islaksa kesinlikle giyiminde bir hata var demektir.

Soguk suyla banyo yapmanin faydalarini bos zamaninizda arastirin ayrica biz iclikten, windstopperdan bahsederken Rusyada -40da 1-2 derecelik sularda insanlarin yuzebildigini, bayanlarininda ayni sicaklikta mini etekle gezebildigini hatirlatmak lazim.
    alipasa85 bunu beğendi.

alipasa85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 2016 Kırmızı-Beyaz
    Alıntı cxe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Askerligimi Egirdir Dag Komando okulunda egitim aldiktan sonra Sarikamista tamamladim. 1, en fazla 2 defa iclik giydim o da ilk hafta bir bordo bereli komutanimiz -20 derecede gomlek-atkiyla karsimiza cikana kadar ve tabi ki icliksiz(Atki, boyunluk burada kilit nokta). O ictimada bize usumemenin teknigini anlatti. 5 yila yakindir da sicak suyla hicbir zaman banyo yapmadim. Egirdir dedigime bakmayin baya baya Davraz Kayak Merkezinin eteklerindeydik, Dag Komando okulunu bilenler Camiliyi Yaylayi iyi bilir, biz 2.5 ayin tamamini orada gecirdik. Sarikamisin sogugunu anlatmaya zaten gerek yok.

Insani soguk hava usutmez, vucut sicakligi kaybi usutur. Bunun sebebide genelde yanlis giyinmektir. Oncelikle vucudun hangi bolgelerden isi kaybinin daha fazla oldugunu bilip o bolgeleri korumak gerekir. Alin, kulak-boyun bolgesi, eller-bilekler, ayaklar-bilekler. Bu bolgerden isi transferini kesin. Unutmayin vucut zaten sicak ve isi ureten bir mekanizm ayrica kalorifer sistemimiz olan kan dolasimi surekli aktif.
    giydiginiz kiyafetlerin kalin degil disardaki soguk havayi iceri almayan windstopper ozellikli olmasina ozen gosterin. Cunku kalin, yunlu kumaslar aktiviteye basladiginiz anda sizi terletecek bu da sizi daha fazla isi transferine maruz birakacak zaten terlemenin vucuttaki amaci budur yani kisin usudugunde bir yerlerin nemli, islaksa kesinlikle giyiminde bir hata var demektir.

Soguk suyla banyo yapmanin faydalarini bos zamaninizda arastirin ayrica biz iclikten, windstopperdan bahsederken Rusyada -40da 1-2 derecelik sularda insanlarin yuzebildigini, bayanlarininda ayni sicaklikta mini etekle gezebildigini hatirlatmak lazim.

Eğirdir Dağ Komando Okulunda eğitim almış biri olarak %100 katılıyorum ...

Motosikleti
    Artık Yok...
    anlatılanlar outdoor normal şehir hayatında ekstrem kaçar.. normal şehir hayatında ona bakarsanız çevresel etkilerden ötürü suni ısınmada oluyor buda bedeni yanıltıcı olabilir zaten grip olmanın en temel nedeni bu ısı dengesizliği oluyor.. misal bir cafe ye restauranta yada bir yere giriyorsunuz sıcacık bir dışarı çıkıyorsunuz buz gibi ..

Termal kıyafetler zaten tek yaptığı şey sizi ısıtmak değildir.. termal kıyafetleri öyle yünlü münlü kıyafetlerle karıştırmamak lazım.. Termal kıyafetlerde bilimsel olarak üretilen kıyafetler ve benim bildiğim amerikan özel kuvvetlerinin dahil kullandığı bir şey.. Termalin tek özelliği vücut ısınımı kaybetmeyi önlemek..

yani evde kalorifer yada soba yanarken camlar açık kalırsa o ev ısınırmı ısınmaz enerji boşa gider.. buda aynı hesap vücut ısını hapsedip kaybetmeni önleyip kendi sıcaklığınla seni ısıtıyor.

Rus olayları bambaşka o insanlar zaten karın buzun içinde doğuyorlar hayatların bir parçası.. adamların asırlardır dededen cedden genlerine dna larına işlemiş o soğuka karşı dayanıklılık.. her toplum bulunduğu coğrafi koşula göre evrimleşir.

Morphin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR650F
    Aklıma Şener Şen geldi. ACI YOK! Acı yok çekirge.

Alıntı cxe adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motosikleti
    Artık Yok...
    içlik ayrı bir konu ..

olayı termal ve yünlü olarak iki farklı ölçüde ele almak lazım.

yünlü içlikler genelde sabit aksiyonu hareketi fazla olmıyan işlerde sıcak tutar. yani sizi ısıtır ama kötü yanı terlerseniz teri emmez ve hatta emilime doyarsa geri püstürkür .. hani dersinizya her yerimi ter oldu su bastı yapış yapış oldum o hesap .. vücudunuzda o ter uzun süreli kalırsa birde soğuk yerseniz hastalanmamanızda olanaksız.. yünlü içliğin en uygun kullanıcağı yerler örnek olarak askerde nöbet tutmak , bekçilik bir yerin güvenliği olmak falan.. yani ayakda sabit işler.

termal içliklerde kendi içlerinde yapılıcak aktiviteye göre değişiklik gösterir.. fitness için ayrı bisiklet için ayrı outdoor doğa sporları için ayrı motorsiklet için ayrıdır..

fitniss yada aktivite için giyilicek termal içlik motora gelmez.. motorda tam aksine üstünde hareketsiz oturursunuz o yüzden size hareketsiz ve windstopper mümkünse no dry yani terlemeye karşı emici özellikli termal içlik lazım..

termal içlik ısıtmaz arkadaşlar mevcut olan vücut sıcaklığınızı sabitler o kadar. yani vücudunuz kendiliğinden soğursa o termal içlikde soğur kendi kendine ısınmaz.. genelde böyle bir yanılgı var.. zannediliyorki termal içlik siz buz gibi olsanızda sizi sıcacık ateş gibi ısıtıyor..

motorcuya aktivite outdoor içliği gelmez buda başka bir yanılgıdır motorda giderken sonra dondum bu içlik bir işe yaramıyor falan diyor bazı arkadaşlar.. size rüzgar geçirmez wind proof içlik lazım.. sonrasında terliyorsanız şayet no dry ter emici bir içlik.

termal içlik motorcu için şartmı ehh işte ne çok şart ne elzem nede olursada fena olmaz tarzı bir şey..

termal içlikden önce 3 katmanlı giyimde

dış kabuk , orta kazak falan ve iç giyim de buna göre ayarlı giyinmenizi öneririm..

bundada giyinme şeklinizi gözden geçirmenizi öneririm motorda giyinme şeklinizi yazlık ve kışlık diye iki bölümde yaparsanız zaten termal içliklerede pek gerek duymassınız. genelde termal içliklere 4 mevsim tek tip giyinenler ihtiyaç duyuyor... yaz deseniz adam gibi soğumuyor kış deseniz adam gibi ısıtmıyor 4 mevsim ürünler .. haliyle insanlar termal içlik gibi alternatif çözümlere girişiyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)