Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Arabama gelen HGS cezası, OGS ekstremde çıktı...

Motovento
    REKLAM ALANI
    coogle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax 250i 2013 - Vespa LX 125 - 2014
    Arkadaşlar,
    Bana 23 Aralık günü karayollarından tebligat geldi. HGS geçiş ihlali. İtiraz süresi 15 gün, tebligat tarihine dikkatinizi çekerim. Yılbaşı üzeri, insanların sıkça tatile gidebileceği bir dönem.

Toplamda 4 kez köprü geçişi 4,25 tl den toplam 17 tl olması gereken ücret cezalı olarak 187 tl geldi. Ben de sürekli OGS cihazı kullanan birisi olarak, OGS kayıtlarıma baktım. Aynı tarihlerde OGS hesabımdan bu geçişler normal geçiş ücreti olarak görülüyor.
    Durumu karayollarına hsg@kgm.gov.tr adresine mail olarak ilettim. Ne zaman sonuç alınır bilmiyorum. Telefon hatları yoğunluk sebebiyle kilit vaziyette.

Lütfen herkes baksın itiraz etsin. Büyük olasılıkla herkese gelen cezalar hatalı.
    Görünen o ki Tayyib yeni bi kaynak bulmuş

Ertugyigit ve CO2 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Gidip gerekli yerlere itirazınızı resmi olarak yapın, devlete kaynak lazım, kaynağında kimden soyulacaği belli.Böyle şeylere hazırlıklı olun neler çıkacak neler kim bilir.
    iptaluyelik02 bunu beğendi.

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Köprü hariç diğer gişelerde yasa değişti. En uzak mesafenın 10 katını kullanılan olarak değiştiler. Eski borclarıda buna göre düzenleyeceklermiş binali yıldırım açıkladı.
    Bana sanırım 1.25 olan gişe ücretini 11.50 yazıp 100küsür ceza 10 katı yazmıslardı buda düzelecekmiş.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    2015' de aldığım sıfır motorun 2013 ve 2012 de kaçak geçişi görünüyor. 300 küsür lira toplam.

Nasıl ceza keseceğimizi sizden öğrenecek değiliz.

-RTE
    Ertugyigit, iptaluyelik02 ve Murat.K. bunu beğendiler.

Hem HGS hem OGS kesiyor demek. Gişesiz köprü yaptılar onu da mı beceremediler arkadaş ya

HGS hatları yoğunluk falan zırvalıyor ama telefonu kapatmadan 2'ye basarak 6-7-8-9-10 artık defalarca denediğinizde müşteri hizmetlerine bağlıyor. Bu şekilde 25.8 TL kestikleri ücreti telefonda düzelttirmiştim. Yazdığım email'e ise hala cevap yok.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı avici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2015' de aldığım sıfır motorun 2013 ve 2012 de kaçak geçişi görünüyor. 300 küsür lira toplam.

-RTE
    Yetkililer açıklama yapmış güya plakadaki 0 ın ortasına vida denk gelince 8 olarak algılıyormuş sistem ve hatalı olarak plakalara yansıyormuş neden güya dediğime gelince plakamda ne 0 var nede 8 yersen kebab salonu salonlarımız klimalıdır aile salonumuz vardır.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

berkay3212 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR 2015
    Alıntı avici adlı üyeden alıntı Mesajı göster

-RTE
    Ondan birşey olmaz eski plaka sahibinin borcu

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı berkay3212 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben araştırdım plakamda başka birine kayıtlı hgs görüyordu onunla irtibata geçtim kadın 2014 aracını satmış karşı taraf plaka istememiş oda iptal ettirmiş cezalara baktığımda 2015 şubat ayında koprü ihlali var bende 07-07-2015 trafiğe çıkışlı buna ne dicez şimdi

PamirGt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250r
    Dikkat edilirse motor 2015 te SIFIR olarak alınmış.Yani önceki sahibi yok maalesef.İşin ilginç tarafıda o zaten
    Ertugyigit bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Z250 Sl (yeşil)
    kardeş SIFIR MOTOR diyor adam , daha önce sahibi olmamış yani. Türkçe de mi bilmiyorsunuz anlamıyorum

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Bereket Antalya da yok..
    ogese, bugelse, buda gelse, şu gitse
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Sabahtan beri konu başlığına bakıyorum cezalar ekstremde(aşırı) çıktı diye okuyorum. Meğerse ifade edilmek istenen aşırılık değil kredi kartı ekstresiymiş. Ceza tutarı aşırı olduğundan o şekilde anladım.

Motosikleti
    cıks
    2014 yılına ait hgs cezam çıktı, 29 aralık 2015 de tebliği aldım
    2015 yılının mayıs ayında aracın muayenesini yaptırırken tüm cezalarımı ödemiş olmama rağmen, geriye dönük nasıl hgs ihlali çıkarttılar anlamadım

şimdi itiraz edicem de sulh mahkemesine mi gitmem lazım, yoksa hgs ye mail mi atayım gerçekten karıştırmış durumdayım
    zar zor telefonu düşürüp, bayanla konuşmamızda hanımefendi ben ceza yazdığınız tarihten sonra zaten aracımı muayene ettirdim bu ne cezası diyorum, kayıtlara bakıyorum cezanız var demekten başka bişey yapamıyor...ama devamında da ekliyor siz yine de parayı yatırın % 25 indirimden de yararlanamayabilirsiniz..

bu nasıl sistem, bu nasıl rezilliktir...

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bereket Antalya da yok..
    ogese, bugelse, buda gelse, şu gitse
    Dert etme ya adamlar Adanadaki traktöre köprüden geçiş cezası yolluyorlar. Sanada yollarlar geçmişsin işte kardeşim diye

Motosikleti
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Alıntı Ertugyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş SIFIR MOTOR diyor adam , daha önce sahibi olmamış yani. Türkçe de mi bilmiyorsunuz anlamıyorum
    Motorun sıfır olması plakanında sıfır olacağı anlamına geldıgını kım soyledı.

Kendi plakamı vereyim 34 xxx 11 bana aıtti. OGS borcuda bulunmakta ıdı. Su an 2015 bır Audş quatroda. Amcaya yaslamış olabılırler

Motosikleti
    Yamaha Xmax
    Alıntı Ertugyigit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun sıfır olması, plakanın da sıfır olmasını gerektirmiyor. Daha önceki plaka sahibinin cezalarıdır onlar.
    Darkfriairs bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Vidadır o vida.
    Ptt bu işi kıvıramadı , ortada bir rezillik var , iyice tüy dikecekler , o ara en dürüst kesim ve uğraşmak istemeyen ödeyecek , gelsin paralar, kalanlara ise bir süre sonra af çıkar , oy gelir.Trajikomik.

http://www.hurriyet.com.tr/ulastirma...amasi-40036303

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Plaka takmasak daha az ceza yiyeceğiz.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Ne soygun mu?

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    namussuzlar bize bu cezaları kusura bakmayın ama EŞŞEK gibi ödetmek için muayeneyi her seneye cevirttiler biz de burada, bana şu kadar itelemişler sana bu kadar yazmışlar diye derdimizi anlatmaya çalışalım. Arkadaşlar, namussuzlar atı istedikleri gibi oynatıyorlar, at üsküdarı geçti..
    Farkında mısınız, haberiniz var mı bu ülkede siktiri boktan bir iş yapmak için önce maliyeye gideceksin , borcu yoktur yazısı alacaksın, ne diyecek maliyee haa öyle mi diyecek yoksa ben anlamam önce yatır sonra bakalım mı diyecek? istersen yatırma yoksa o iş nanay..
    şimdi isterseniz ödemeyin o adanadaki traktörün cezasını, 8 yıl önce çalınmış arabanın, 4 sene önce el değiştirmiş plakanın cezasını..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)