Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Honda Hakkındaki Görüşleriniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce de yazmıştım. İlk üç motorsikletim Honda'ydı. Eğer şimdi kullandığım motorsikletin Honda versiyonu olsaydı, $3000 daha verip gidip Honda olanını alırdım. Genel olarak insanlar pahalı diye çamur atıyor anladığım kadarıyla.

Yanlış anlamayın, Honda kimsenin bilmediği bir şeyi biliyor falan değil. Her marka da diğerlerinden farklı bir şey sunduğu için ayakta. Honda da, her modelinde olmasa bile genel olarak, ciddi oranda kalite, güvenirlilik, dayanıklılık, ve sorunsuzluk sunuyor, ve bence bunlar ekstra parayı fazlasıyla hakeden özellikler.
    "İnsanlar pahalı diye çamur atıyor" demişsin. Eğer yapılan yorumları bir okursan hiç kimse Honda'nın fiyatından şikayet etmemiş. Eleştiriler kalitesi ve uyguladığı ticaret anlayışına gelmiş. Hatta en ucuz Japon denmiş

"Yanlış anlamayın, Honda kimsenin bilmediği bir şeyi biliyor falan değil. " demişsin. İşte burada Honda'ya haksızlık etmişsin. Az verip çok almayı Hiç kimsenin bilmediği kadar iyi biliyor Honda.
    TheAwesome bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "İnsanlar pahalı diye çamur atıyor" demişsin. Eğer yapılan yorumları bir okursan hiç kimse Honda'nın fiyatından şikayet etmemiş. Eleştiriler kalitesi ve uyguladığı ticaret anlayışına gelmiş. Hatta en ucuz Japon denmiş

"Yanlış anlamayın, Honda kimsenin bilmediği bir şeyi biliyor falan değil. " demişsin. İşte burada Honda'ya haksızlık etmişsin. Az verip çok almayı Hiç kimsenin bilmediği kadar iyi biliyor Honda.
    Bence mesele fiyat. Kim Honda'nın kalitesiz olduğunu iddia edebilir? Kuran çarpar bak. Madem hem kaliteli, hem de ucuz, sorun nedir o zaman? "Az verip çok almak"tan kastınız nedir? "kapitalist sistemi iyi oynuyor" yazmışsınız. Açık açık yazın, örnek verin, anlayalım.

Ben vereyim. Litre sınıfı naked: Kawasaki Z1000 ve CB1000R. Honda daha pahalı, Kawasaki çok daha yeni ve güçlü olmasına rağmen. Motorsikletlere bakınca, hele de binince anlıyorsunuz. Dizayn, malzeme kalitesi, süspansiyon, kullanılabilirlik, daha iyi. Ama evet, daha pahalı.

Açıkçası büyük sınıf motorsikletlerde Honda pahalı filan da değil, bilakis verdiğine göre çok ucuz. Asıl Ducati, KTM, ve BMW uçuyor o segmentte. Hiç biri de Hondanın dizayn ve üretim kalitesinde değil. Araştırın, sorun kaynıyor forumlar. Hele hele Ducati.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir laf vardir. "Honda, Japonya'nin tofaşıdır."
    Eski bir honda kullanicisi olarak bu lafa aynen katiliyorum...
    ben tofaşımı seviyorum :D

Motosikleti
    SD 1290R
    Asıl Honda (ve Toyota) Amerika'nın tofaşıdır.

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Herşeyi biraz yapan ama hiç birşeyi tam yapamayan markaya honda denir.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110

Dünadaki (global) satış adedine baktığımızda Suzuki,Yamaha ve Kawasaki nin toplam satış adedi Hondayı yakalayamıyor maalesef..Bunu nasıl açıklayacan bay-bilmiş...???
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    kimse hondaya berbat dememiş sağlam güzel ama pahalı denilioyr baktığımız zamanda 4 marka içinde en uygunu honda ama bizim millet illaki pahalı olanı alıcak herhalde

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dünadaki (global) satış adedine baktığımızda Suzuki,Yamaha ve Kawasaki nin toplam satış adedi Hondayı yakalayamıyor maalesef..Bunu nasıl açıklayacan bay-bilmiş...???
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence mesele fiyat. Kim Honda'nın kalitesiz olduğunu iddia edebilir? Kuran çarpar bak.
    @dyavol-77
    Çok satılıyor olması en iyi marka olduğu anlamına gelmez. Çok bilmişlik hali, ifadelerde kendini büyük görme ve aşağılama şeklinde yansır. Benim ifadelerimde bunları bulamazsınız. Çok bilmişlik taşıyan ifadeleri görüyorum. Hoşgörü ile karşılıyorum

@hasmet
    Honda fanı olmak anlaşılabilir bir şey. Fakat bu kadarını ben anlayamıyorum :(

Motosikleti
    SD 1290R
    @hasmet
    Honda fanı olmak anlaşılabilir bir şey. Fakat bu kadarını ben anlayamıyorum :(
    Honda fanı olsam Honda kullanırım. Tecrübe diyelim. Geçtiğimiz 15 sene boyunca 4 Honda araba, 3 motorsiklet, 1 çim biçme makinesi kullandım çünkü. Honda'nın eleştirilecek çok yönlü var. Kalitesizlik bunlardan biri değil.

Başkalarını fan ilan etmek yerine Honda ile kalitesizlik olarak ne deneyiminiz oldu yazsanız, biz de birşeyler öğrenmiş oluruz.

Yukarıda sorduğum sorular da cevapsız kaldı... "kapitalist oyun oynuyor", "az verip çok alıyor" falan yazmışsınız, havada ifadeler hep.

motodahi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda vf1000f
    honda güzel bir motor bence çünkü sağlam ve randımanlı çalışan makinaları var bende iki tane eski model var 1981 model cm400t ve 1987 model vf1000f var çok hoş motorlar bakmasını bileceksin kullanmasını bileceksin servislerde ehil kişiler yok hep montajcılar var bilakis bayi ve yetkili servis sahibi ustalığa gerek yok diyor hondanın suçu yok arkadaşlar

ne farkı kaldı öyleyse çin malı motor satan servislerden..

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Yıllar ve yıllardır motosiklet kullanırım , hep Honda'ya b.. atılır. Bence en büyük kusur 250 cc naked getirmemesi.

12680 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pcx 125
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda tr de gerçekten servis yedek parça olarak en iyi japon dur
    fakat kalite sağlamlık olarak aynı şeyleri söyleyemem
    activa denen scooterın bile bir rakibi gelmediyse, honda kalite ve sağlamlık anlamında da bir tık üsttedir hepsinden.
    F54 bunu beğendi.

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Eyidir,eyiiii
    F54 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba CR1
    honda türkiye şartlarında binebileceğiniz güzel motosikletler üretmektedir fakat bizim motosiklet camiası en absürt ve imkansızı ister. parçası diğerlerine göre ucuzdur yakıtıda azdır. ama dediğim gibi motosikletçiler çılgın olduğu için 2 kat yakan ve daha iyi giden motosikletlere binmeyi tercih ederler

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Servis yüzünden bu şehirde honda motor almak istemem.

rehberoguz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS
    Ey cemaat hondayı nasıl bilirsiniz

gibi olmuş biraz

ne diyelim

iyi bilirdik
    Sokollu bunu beğendi.

sonalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tracer
    Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herşeyi biraz yapan ama hiç birşeyi tam yapamayan markaya honda denir.
    Neye göre peki ? Böyle bir söyleminiz olduğuna göre herşeyi dört dörtlük yapan bir marka / model adı verebilirsiniz sanırım.

Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı sonalp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neye göre peki ? Böyle bir söyleminiz olduğuna göre herşeyi dört dörtlük yapan bir marka / model adı verebilirsiniz sanırım.
    Benimle aynı hatayı yapıp çamur atanlara cevap yazarak vakit kaybetmeyin bence. Adamakıllı söyleyeceği birşey olan adamakıllı yazıyor zaten. Olmayan da aklınca birşeyler parçalayıp, desteksiz bir cümle kurup hayatına devam ediyor. Cogu zaman sorunca cevap da yazmıyorlar zaten. Çünkü ya cevapları yok, ya da zaten belli. Boşverin. Herkesin fikri kendine.
    berkcigdem bunu beğendi.

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Alıntı sonalp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda nin ürün gamindaki çoğu motosiklet rakipleri arasında en iyisi değilde ondan. Örneğin bir cbf 150 ybr 125,bir crf250l,klx 250 veya wr250r,bir nc750x kesinlikle bir versys 650 olamaz.sizce olabilir mi? Honda hep ortalama motosikletler üretir.şu anki ürünleri eski ürettiği cbf500 600 1000,transalp,Africa twin kadar uzun ömürlü değil zaten honda da son bir kaç yıldır bu motorların vermiş olduğu güven duygusuna istinaden çok satilmakta.bu firma hiç düşündünüz mu innova 125i i neden tr ye getirmiyor ve transalp 700 u. Ben soyliyeyim,bozulmadigi için ve parça satamadiklari için. Innova nin yerine wingo safsatasini transalp 700 yerine jazz dan bölme nc leri satıyorlar. Yahu bu kadar büyük bir firma 2006 dan beri en çok sattığı cbf 150 nin yağ yakmasina çözüm bulmamis ben bu firmaya nasıl güveneyim...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)