Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Honda Hakkındaki Görüşleriniz

Motovento
    REKLAM ALANI
    4Vaqrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300
    Honda kaliteyi tadında bırakıyor. Bakıyorsunuz ya tamam kalitesi idare eder tatmin edici diyorsunuz ama yanina bi kawasaki koyun bu ne lan kawa uzaydan mi gelmis dersiniz. Koyalim yan yana cbr300 ninja 300, 600rr kawa636-600, 10r-1000rr, net söylüyorum kıyaslanamaz bile. Kawasaki pahalımi pahali kaza yapinca cok canınız yanar mı yanar yedek parçası az mi az ama o yeşil renginin tonu boyasinin kalitesi bile almama yeter benim için, tamamen motosikletten ne beklediginize bağlı, benim için kalite önemli baktıgimda içimi isitsin diyorsaniz kawasaki yani güzel süslü puslu masrafı çok hatun yok ben evlenecem bunla daha bulaşık yikayacak ütü yapacak kazaya karışacak yipranacak cok para veremem diyorsan çirkin hatun ama evlenmelik hatun... absurt ornekten dolayi Özür dilerim tek amacim daha iyi anlaşılmasiydi konunun sonra kavga çıkıyo:D
    sonalp bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Kalite

Kar için üretilmiş bir motorsiklet değil. Zaten sadede bir kaç sene üretimde kaldı. Sırf ön süspansiyonu normal bir motorsiklet fiyati zaten. Resmen konsept motorsikleti ürettiler... Hareket eden sanat eseri hakikaten. Çok düşündüm almayı. Kullanmadım ama üzerine oturdum.

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Honda nasil kaliteli oluyor ben anlayamadim. Cinlilere oranla tabikide kaliteli ama 4 japonun icjnde en kotusu cunku en ucuzu. Kimse babasinin hayrina ucuz motor yapmaz. 250lik dual sportlardan ornek alabilirsiniz crf250 en kotusu en ucuzu cunku ugrasilmamis hic oylesine bizde piyasaya girelim anlamayan veya parasi az olan adam alir diye dusunulmus. Ote yandan yamaha onun 2 kati pahali ama alet canavar resmen. Supersport konusuna girmiyorum honda rakipleri arasinda hem eb ucuzu hem en iyisi.

Valla bu kırılan bakla sebebiyle zincir dişli değiştirdim. Garantiden karşılanmazsa honda hakkında pek iyi şeyler düşünmeyeceğim.[IMG]http://i.hizliresim.com/qP3RY3.jpg[/IMG]

hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    crf250l ye laf etmeyin carpilirsiniz.adamlar tam kararinda bir dualsport yapmis.neymis digerlerinden kotuymus.kime gore kotu neye gore kotu.lan motorun her tarafi plastik karenaj.kirilsa ne olur catlasa ne olur.atiyorum rakiplerinin crf ye gore 1 beygir fazlasi,tam tamina 0.5 nm yuksek torku ve de 2kg daha hafif olmasi mi kotu yapiyor crf'yi(wr diyenler cikacak simdi 20bin lira fiyati olan.sen aradaki 5bin lira farki az bisey zannediyorsan ulkeden zaten bihabersin).sonra cikip honda yapamamis bunu diyorsunuz.cunku siz herseyi cok iyi biliyorsunuz.piyasa icin sizi tutmalilar.sizin uzerinizden arastirmalilar ne yapacaklarsa.
    insani zorla fanboyluga yonlendiriyorsunuz,ki honda turkiye'den nefret ederim.tam bir sark kurnazi.kafasina gore model getirip bize 3.dunya ulkesi muamelesi cekiyor.
    ama is bazi modellere gelince degisir .1998 model 200bin km deki honda titan hala saat gibi calisiyor.yigidi oldurup hakkini vereceksiniz.

ayrica somut olarak bisey sunmayip sadece karalama seklinde yazi yazanlar,siz o taraftan bize bakinca 'yiyorum bu insanlari'diyorsunuz ama,bu taraftan bakinca,hic birsey bilmediginiz,cahil cesaretiyle atip tuttugunuz kabak gibi ortada duruyor onu napacagiz.az biraz somut olarak biseyler paylasinda bizde ogrenelim hangisi hangisinden neden daha kaliteli.

2 tane cinli motora biner gelir burada herkese brifing verir haspam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı stupid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda nasil kaliteli oluyor ben anlayamadim. Cinlilere oranla tabikide kaliteli ama 4 japonun icjnde en kotusu cunku en ucuzu. Kimse babasinin hayrina ucuz motor yapmaz. 250lik dual sportlardan ornek alabilirsiniz crf250 en kotusu en ucuzu cunku ugrasilmamis hic oylesine bizde piyasaya girelim anlamayan veya parasi az olan adam alir diye dusunulmus. Ote yandan yamaha onun 2 kati pahali ama alet canavar resmen. Supersport konusuna girmiyorum honda rakipleri arasinda hem eb ucuzu hem en iyisi.
    Okumuyonuz diye resim koydum, o da işe yaramadı. Elimden geleni yaptığımı düşünüyorum.

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Artık hondaya da kötü diyosak

Motosikleti
    DavidmipAJ
    Alıntı hamzarat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    crf250l ye laf etmeyin carpilirsiniz.adamlar tam kararinda bir dualsport yapmis.neymis digerlerinden kotuymus.kime gore kotu neye gore kotu.lan motorun her tarafi plastik karenaj.kirilsa ne olur catlasa ne olur.atiyorum rakiplerinin crf ye gore 1 beygir fazlasi,tam tamina 0.5 nm yuksek torku ve de 2kg daha hafif olmasi mi kotu yapiyor crf'yi(wr diyenler cikacak simdi 20bin lira fiyati olan.sen aradaki 5bin lira farki az bisey zannediyorsan ulkeden zaten bihabersin).sonra cikip honda yapamamis bunu diyorsunuz.cunku siz herseyi cok iyi biliyorsunuz.piyasa icin sizi tutmalilar.sizin uzerinizden arastirmalilar ne yapacaklarsa.
    insani zorla fanboyluga yonlendiriyorsunuz,ki honda turkiye'den nefret ederim.tam bir sark kurnazi.kafasina gore model getirip bize 3.dunya ulkesi muamelesi cekiyor.
    ama is bazi modellere gelince degisir .1998 model 200bin km deki honda titan hala saat gibi calisiyor.yigidi oldurup hakkini vereceksiniz.

ayrica somut olarak bisey sunmayip sadece karalama seklinde yazi yazanlar,siz o taraftan bize bakinca 'yiyorum bu insanlari'diyorsunuz ama,bu taraftan bakinca,hic birsey bilmediginiz,cahil cesaretiyle atip tuttugunuz kabak gibi ortada duruyor onu napacagiz.az biraz somut olarak biseyler paylasinda bizde ogrenelim hangisi hangisinden neden daha kaliteli.

2 tane cinli motora biner gelir burada herkese brifing verir haspam

250lik dual sport sinifinda en kotusu crf bu yuzden ucuz. Zaten wr den klx ten daha kotu oldugu icin ucuz yoksa kimse babasinin hayrina ucuz satmaz hele ki bu kapitalist dunyada. Wr,klx,fel,crf,drz binmis birisi olarak gozum kapali en kotusu crf diyebilirim. Ha ama ayni zamanda da en ucuzu gerek yedek parca gerek satis fiyati. Kisacasi honda istisnalar disinda japonlarin en hesaplisi ve kotusu.

Motosikleti
    honda pcx
    Zevkler ve renkler tartisilmaz arkadaslar. Illa pahalisi kaliteli diyorsaniz gidin pahalisini alin. Sonra gelip forumda aglamayin aa bizim motor 2 litre fazla yakiyo. Yok dustum servis anormal fiyat cekti, bu kadar pahali parca mi olur. Ben su marka motor aldim ama yasadigim yerde servisi yok. Bizim motora su kadar para verdim , ikinci el olarak satamiyorum. Allah belani versin z moto, canin ciksin yamaha turkiye, ktm bi daha seni alirsam tovbe. Boyle is olur mu borusan diye gelip buralarda feryat etmeyin. Tamam ben honda fani vs degilim ama bir mala ucuz vs diye de bok atmayin. Yigidi oldurebilirsiniz ama hakkini yemeyin. Diyeceksiniz ki motoru honda ondan savunuyor, ben bu motoru almadan once cok arastirdim , herkez memnun kalmis yakiti az, parcasi digerlerine gore uygun servisi her yerde var en azindan digerlerinin servislerinden fazla, ikinci eli para ediyor vs vs liste uzar gider. Ve su an yine dusuncelerdeyim yanina bir msx 125 alsam mi almasam mi diye. YBR 125 alacagima msx 125 i tercih ederim . Sekli semali yeter.

sonalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tracer
    Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda nin ürün gamindaki çoğu motosiklet rakipleri arasında en iyisi değilde ondan. Örneğin bir cbf 150 ybr 125,bir crf250l,klx 250 veya wr250r,bir nc750x kesinlikle bir versys 650 olamaz.sizce olabilir mi? Honda hep ortalama motosikletler üretir.şu anki ürünleri eski ürettiği cbf500 600 1000,transalp,Africa twin kadar uzun ömürlü değil zaten honda da son bir kaç yıldır bu motorların vermiş olduğu güven duygusuna istinaden çok satilmakta.bu firma hiç düşündünüz mu innova 125i i neden tr ye getirmiyor ve transalp 700 u. Ben soyliyeyim,bozulmadigi için ve parça satamadiklari için. Innova nin yerine wingo safsatasini transalp 700 yerine jazz dan bölme nc leri satıyorlar. Yahu bu kadar büyük bir firma 2006 dan beri en çok sattığı cbf 150 nin yağ yakmasina çözüm bulmamis ben bu firmaya nasıl güveneyim...
    Sorum çok açık ve netti oysa, somut bir kanıt ortaya koymadan hala aynı söylemleri yazıyorsunuz. Versys ile kaç bin kilometre nc750X ile kaç bin kilometre yaptınız ? Hiç yerli/yabancı bir forumda kullanıcı yorumlarını, kronik sorunlarını, artılarını eksilerini okudunuz ve/veya tecrübe ettiniz mi ? Neden olamadığını konusunda ki kanıtlarınız neler ? Hiç versys de ki arka amortisörün neden ortada değil de yanda konumlandırıldığı hakkında bir fikriniz varsa sizinle versys ile nc750X tartışalım. Kusurum varsa şimdiden af ola.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı sonalp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorum çok açık ve netti oysa, somut bir kanıt ortaya koymadan hala aynı söylemleri yazıyorsunuz. Versys ile kaç bin kilometre nc750X ile kaç bin kilometre yaptınız ? Hiç yerli/yabancı bir forumda kullanıcı yorumlarını, kronik sorunlarını, artılarını eksilerini okudunuz ve/veya tecrübe ettiniz mi ? Neden olamadığını konusunda ki kanıtlarınız neler ? Hiç versys de ki arka amortisörün neden ortada değil de yanda konumlandırıldığı hakkında bir fikriniz varsa sizinle versys ile nc750X tartışalım. Kusurum varsa şimdiden af ola.
    Yok baba uğraşma boşuna....Honda 'ya kötü diyen zihniyet, ya Gundial yada Çaki-Çuki'ye biniyourdur...(kedi-ciğer-mındar muhabbeti)....
    The Power of The Dreams.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    9 yıldır bu ve diğer forumlarda yazılanları takip ediyorum. Birden fazla foruma üyeyim. Honda markasını "en kötü Japon" olarak nitelerken bir art niyete sahip değilim. Yamaha Antalya Yetkili servisi(Nebioğulları) ile ilgili problem yaşadığımda konuyu bu forumlarda yazmakla birlikte Yamaha Türkiye'ye de taşımaktan çekinmemiştim. Hiç bir markaya "efendimissss" yada "Quasimodo" modunda bakmıyorum. Bu tarz yaklaşım içinde olanları da tebessüm ile karşılıyorum. Aşağıda tırnak içinde yazdıklarım bu başlıkta sizlerin yazdıklarıdır;

“crf250l ye laf etmeyin carpilirsiniz.”
    “Kim Honda'nın kalitesiz olduğunu iddia edebilir? Kuran çarpar bak.”

Cevap : Allah akıl fikir versin.

“.Honda 'ya kötü diyen zihniyet, ya Gundial yada Çaki-Çuki'ye biniyourdur”

Cevap : Hiç Çin malı motosiklet kullanmadım. Şu anda kullandığım motor Yamaha.

“somut bir kanıt ortaya koymadan hala aynı söylemleri yazıyorsunuz”

Cevap : Yeterince somut olacak mı bilmem? Ben de eski bir Honda mağduruyum. Bu bölüm biraz fazlaca yer tutacağı için fırsat buldukça parça parça yazacağım. Öncelikle "www.sikayetvar.com" sitesi verilerinden başlayalım. Bu site son yıllarda uyanmaya başlayan Türkiye tüketici kitlesinin şikayetlerini duyurduğu bir sitedir.

En fazla şikayet edilen motosiklet Markası Honda (Toplam 46 şikayet) Şunu da unutmayın. Bizim insanımız hala daha yediği kazıkları sineye çekme eğilimindedir. "Allah Be..... Versin" deyip geçer. Bu siteye yansımayan şikayetler buz dağının altı gibidir. Şimdilik bu kadar. Tekeriniz düz bassın.

Sonraki yazımın konusu : "Aldığım sıfır motosiklet neden Honda markasından nefret etmeme neden oldu?"

Motosikleti
    honda pcx
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    9 yıldır bu ve diğer forumlarda yazılanları takip ediyorum. Birden fazla foruma üyeyim. Honda markasını "en kötü Japon" olarak nitelerken bir art niyete sahip değilim. Yamaha Antalya Yetkili servisi(Nebioğulları) ile ilgili problem yaşadığımda konuyu bu forumlarda yazmakla birlikte Yamaha Türkiye'ye de taşımaktan çekinmemiştim. Hiç bir markaya "efendimissss" yada "Quasimodo" modunda bakmıyorum. Bu tarz yaklaşım içinde olanları da tebessüm ile karşılıyorum. Aşağıda tırnak içinde yazdıklarım bu başlıkta sizlerin yazdıklarıdır;

“crf250l ye laf etmeyin carpilirsiniz.”
    “Kim Honda'nın kalitesiz olduğunu iddia edebilir? Kuran çarpar bak.”

Cevap : Allah akıl fikir versin.

“.Honda 'ya kötü diyen zihniyet, ya Gundial yada Çaki-Çuki'ye biniyourdur”

Cevap : Hiç Çin malı motosiklet kullanmadım. Şu anda kullandığım motor Yamaha.

“somut bir kanıt ortaya koymadan hala aynı söylemleri yazıyorsunuz”

Cevap : Yeterince somut olacak mı bilmem? Ben de eski bir Honda mağduruyum. Bu bölüm biraz fazlaca yer tutacağı için fırsat buldukça parça parça yazacağım. Öncelikle "www.sikayetvar.com" sitesi verilerinden başlayalım. Bu site son yıllarda uyanmaya başlayan Türkiye tüketici kitlesinin şikayetlerini duyurduğu bir sitedir.

En fazla şikayet edilen motosiklet Markası Honda (Toplam 46 şikayet) Şunu da unutmayın. Bizim insanımız hala daha yediği kazıkları sineye çekme eğilimindedir. "Allah Be..... Versin" deyip geçer. Bu siteye yansımayan şikayetler buz dağının altı gibidir. Şimdilik bu kadar. Tekeriniz düz bassın.

Sonraki yazımın konusu : "Aldığım sıfır motosiklet neden Honda markasından nefret etmeme neden oldu?"
    Bir sonraki aldığın sıfır motosiklette Yamaha markasından nefret etmene sebep olursa ne yapmayı düşünüyorsun ? Neden nefret edeyim ki diye düşünebilirsin. Benim soru amacım bir var sayım . Diyelim ki yamaha dan da nefret ettin. Neler yapmayı düşünüyorsun ?

Motosikleti
    YZF r25
    Honda dersen benim aklıma cbr gelmiyor nedense civic geliyor ama yamaha deyince direk r6 r1 r25 tarzı şeyler geliyor. Üstü kapalı anlattım ne demek istedipimi

Motosikleti
    honda pcx
    Alıntı meystuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda dersen benim aklıma cbr gelmiyor nedense civic geliyor ama yamaha deyince direk r6 r1 r25 tarzı şeyler geliyor. Üstü kapalı anlattım ne demek istedipimi
    Yamaha diyince de benim aklıma piyano geliyo nedense
    ccc67 ve Tgn bunu beğendiler.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Evet sayin seyirciler yaris basliyor....

Honda ,yamaha suzuki kawasaki start cizgisine girdiler ve yaris basladi.

Birinci kulvardan kawa suzi ayni anda yarisa basladi.

Ardindan yamaha kawa ve suziye yetismeye calisiyor iken ,

honda yi goremiyoruz . oda ne ,

honda hala start cizgisinde duruyor.

Yarisin bitmesine son 1000 metre ,

Orta kulvardan kawa bastiriyorrrrr, suzuki kawaya yetismeye calisiyorrr...

Evet sayin seyircilerrrr son 500 metre finise ,

Bir kawa bir suzi basa bas gidiyorlar bir boy fark var aralarinda

Hemen arkalarindan hizli bir siprint ile yamaha geliyorrrrr. Yamaha yamaha geliyuorrr son 200 metre yarisin bitmesine ...
    Gitgide heyecanlaniyoruz bakalim yarisi kim kazanacak evettt geliyor geliyorrrr

yamaha kawa ve suziyi son 100 metre kala yakaladi ,

hatta öne gecti yamahaaa , kawaaaaa geliyoorrr , orta kulvardan suzi bastiriyor ,

en sag kulvardan yamaha orta kulvardan suzi en sol kulvardan kawaaa bastiriyor..

Son 50 metre vee finis cizgisine ilk giren kawa ve suzuki olup birinciligi paylasirlarken

yamaha ucuncu ve honda dorduncu olarak yarisi tamamliyorlar.

Honda ya gelince hala start cizgisinde cunku her zamanki kronik sikintisi yag yaktigindan yarisi sonuncu bitiriyor. Daha dogrusu bitiremeden yaris bitiyor.

Ben 4 japonu bu sekilde dusunuyorum. eskiden cok at yarisi oynardim o geldi aklima.
    acemi60 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı josepth_o6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir sonraki aldığın sıfır motosiklette Yamaha markasından nefret etmene sebep olursa ne yapmayı düşünüyorsun ? Neden nefret edeyim ki diye düşünebilirsin. Benim soru amacım bir var sayım . Diyelim ki yamaha dan da nefret ettin. Neler yapmayı düşünüyorsun ?
    Sizden 3 yukarıdaki Honda muhibi arkadaş da somut bir kanıt ortaya koymadan konuşmayın demiş. Arkadaşın ikazını dikkate alarak soyut konuşmalara girmiyorum

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu 4 japon firma farkli bir segmentte motosiklet uretse uzerlerinede logolarini koymasa siz degerli tuketici arkadaslara test ettirse sizde bilmeden yorumlasanizda sonucunu hepberaber gorsek neguzel olur dimi neyi paylasamiyoruz anlamis deilim kim neyi nasil seviyosa aliyosa binsin keyfini sursun... herkes kendi bindigi motosikletten isletme maliyetinden sorumludur...
    Sokollu ve essegesse bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Olmas. Sidik yarışı şart. "narcissism of little differences" diye bir şey var. Dört tane Japon firması arasında edindiğimiz küçük bir kaç deneyimi o markanın bütün modellerine ve hatta zamana teşmil edip bir markayı yerin dibine gömerken bir diğerini göğe çıkarmak durumundayıs. Bunu yaparken de "ben hiç marka bağımlısı değilim" gibim ifadeleri tuz biber niyenite serperiz yorumlarınıza. Adet böyle.
    Sokollu ve berkcigdem bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Alıntı josepth_o6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha diyince de benim aklıma piyano geliyo nedense
    Yamaha'yı çok güzel Ti'ye almışsınız. Piyanonum "do" tuşu çok hassas diyorlar fazla basınca yanlıyormuş Tabii kullandığı yada sevdiği markaya laf edilince arızaya geçen tipler de var

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)