Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Aprillia RS 125 Almaya gideceğim lütfen fikirleriniz önemli :) - Motorun resimleri.

Motovento
    REKLAM ALANI
    M.Cankurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696 (2013)
    ARKADAŞLAR ABİLERİM KARDEŞLERİM.

DAHA ÖNCEDENDE KONULARIMLA BELKİ GÖZ AŞINALIĞINIZ OLMUŞTUR BEN CBR 125R ALMAYI PLANLIYORDUM. MOTORA YENİ BAŞLAYACAĞIM VE HİÇBİR TEKNİK BİLGİM YOK.

SİZDEN RİCAM 2009 MODEL APRİLLİA RS 125 2009 MODEL TOKATTAN ALMAYI PLANLIYORUM. VE MOTORDAN YENİ BAŞLAYACAĞIM İÇİN PEK TEKNİK BİLGİM YOK.

SATICIYA SORDUĞUMDA Bİ PROBLEMİ VARMI DEDİĞİMDE : 20.000-25.0000 KM BİR PİSTON SEKMAN ATIYOR DEDİ YÜRÜRÜNDE BİR SIKINTISI YOK MOTOR SIFIRLANDI DEDİ.

ASIL SORUM MOTORSİKLETEKİ BU PİSTON SEKMAN ATMA OLAYI NEDİR. YANİ BU MOTOSİKLETİ ALSAM BANA BİR SIKINTI ÇIKARIRMI. ÇOK TEŞKKÜRLER HERKEZE ŞİMDİDEN.

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    bize hayırlı olsun demek düşer , fiyat iyi bir fiyatsa neden olmasın aprilla kalitelibir marka

zincir oringsiz bu pek iyi değil, orjinalde oring li geliyor diye biliyorum

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Öncelikle büyük harfle yazmak bağırmaktır aklında olsun.
    Hiç motosiklet tecrüben yoksa alma çünkü bu motor 125cc ama iki zamanlı yani çok güçlü ve en önemlisi çok hızlı.
    Teknik bilgin yoksa işin daha zor çünkü illaki elinin anahtar tutması gerekir bu motor sorun çıkartabilir her motorda olduğu gibi.
    Parça sıkıntısı çekeceğin aşikar motorun üretimi yok artık ama günümüzde her parçaya ulaşılabiliyor fakat 2 zamanlı motor ustası bulmak zor.
    Bence cbr125 alman senin için çok daha iyi olacaktır ama rs125 gerçekten güzel motor.

Motosikleti
    Mazhar cevabın icin teşekkürler ( evet büyük harflerle yazmanın bu anlama geldiğini bilmiyordum o yüzden forum üyelerinden özrü diliyorum )

Motora gelirsek görünüşü çok hoşuma gitti ve Aprillia kaliteli bir marka kontrollü bir sürücü olarak kendime güveniyorum çok hızlı seri motosiklet olmasını pek kafama takmıyorum önem olan motosikletin bu Ada'mın bana söylediği "piston sekman attı motor sıfırlandı" aldığımda bana bir sıkıntı çıkarır mı konusu oldu. Kararsızım

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı M.Cankurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mazhar cevabın icin teşekkürler ( evet büyük harflerle yazmanın bu anlama geldiğini bilmiyordum o yüzden forum üyelerinden özrü diliyorum )

Motora gelirsek görünüşü çok hoşuma gitti ve Aprillia kaliteli bir marka kontrollü bir sürücü olarak kendime güveniyorum çok hızlı seri motosiklet olmasını pek kafama takmıyorum önem olan motosikletin bu Ada'mın bana söylediği "piston sekman attı motor sıfırlandı" aldığımda bana bir sıkıntı çıkarır mı konusu oldu. Kararsızım

2 zamanlı motorlar kullanıma göre 20.000-30.000 kmde bir motor ister, yani en azından aprillanın motorları böyledir. 2 zamanlı motorlar için normal bir durum..

ancak ben hadi tecrubeyi bir kenara bırakalım, hiçbir teknik bilgin yokken bu motoru almanı tavsiye etmiyorum. 2 zamanlı motorlar bakım ve ilgi isterler çeşitli sorunlar çıkartabilirler. ilk motorun 4 zamanlı olursa daha mantıklı olur.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25

Rica ederim aprilla gerçekten güzel motor ben olsam alırdım ama buna senin kara vermem gerekiyor.Yaşadığın yerde tanıdığın iyi bunun parasını nasıl yolarım demeyen bir ustan var mı mesela?Bu motorun bakımı biraz daha zor sadece okadar ve zamanla da herşeyi öğrenebilirsin sonuçta hiçbirimiz motor ustası olarak doğmadık.Piston sekman atılmıştır normal ama motoru hangi ustaya gösterebilirsin yani sesini dinle bir sıkıntı var mı bak desem anlayabilir misin?demek istediğim bu birde piston-segmanı nereden temin ettiğini sormalısın.

bu soğukda sürerek alıp gelmeyi düşünmiyorsun değilmi )

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    acemiysen sakın yola cıkma

Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    CBR 125 tek geçerim

Motosikleti
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acemiysen sakın yola cıkma

Neden öyle dediniz acaba açıklayabilirmisiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:00 ----------

Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayır tabiki Araç arkasında gelecek. Umarım samsunda sizinlede tanışma imkanımız olur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    usta motora yeni başlicam diyorsun tutup aprillia alıosun.ustasını bulmak çoooook zorrr parçasını bulman ondandaaa zorrr.hadi bunları hallettik diyelim.20.000 25.000 arası almanı pek tavsiye etmiyorum.düşük bütçeli motorlar genelde bu kmlerde servise uğrar.parçalar servis bakımları vs servis yolunu iyi ezberlersin.bu yazdığım şeylerin hepsini geç alıcağın motor bildiğim kadarıyla yanlış hatırlamıyorsam 2013 2015 ler öyle buda öyledir 'aliminyum şase'.bunun geri dönüşü yok !! hem acemisin motoru düşürdüğün kaza yaptığın anda kaldırıp atıyorsun hocam.dert üstüne dert.0 rs125 alıcam deseydinde aynı şeyleri yazıcaktım.acemlikik + aliminyum şase olmaz.ayrıca 2. el değeride oldukça düşüktür o yüzden uzun süre satamazsın ve uzun süre binmen gerekir.illede alıcam aşığım diyorsan 2013 2015 falan düşük kmli alda bari 3 4 sene binersin.motor şahane tabiki laf söz yok 125 lerin hepsini tokatlar.avrupada bilmem kaç kere şampiyon olmuş bir makina.sana tavsiyem honda cbr 125 yamaha 125r 2 sinden birini al kafan rahat etsin.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Yanlış bir tercih olur hemde çok yanlış. Alacaksan yeni kasalarına bakmanı tavsiye ederim. Onlar 4 zamanlıdır ve ömürlük motor olur.

Motosikleti
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usta motora yeni başlicam diyorsun tutup aprillia alıosun.ustasını bulmak çoooook zorrr parçasını bulman ondandaaa zorrr.hadi bunları hallettik diyelim.20.000 25.000 arası almanı pek tavsiye etmiyorum.düşük bütçeli motorlar genelde bu kmlerde servise uğrar.parçalar servis bakımları vs servis yolunu iyi ezberlersin.bu yazdığım şeylerin hepsini geç alıcağın motor bildiğim kadarıyla yanlış hatırlamıyorsam 2013 2015 ler öyle buda öyledir 'aliminyum şase'.bunun geri dönüşü yok !! hem acemisin motoru düşürdüğün kaza yaptığın anda kaldırıp atıyorsun hocam.dert üstüne dert.0 rs125 alıcam deseydinde aynı şeyleri yazıcaktım.acemlikik + aliminyum şase olmaz.ayrıca 2. el değeride oldukça düşüktür o yüzden uzun süre satamazsın ve uzun süre binmen gerekir.illede alıcam aşığım diyorsan 2013 2015 falan düşük kmli alda bari 3 4 sene binersin.motor şahane tabiki laf söz yok 125 lerin hepsini tokatlar.avrupada bilmem kaç kere şampiyon olmuş bir makina.sana tavsiyem honda cbr 125 yamaha 125r 2 sinden birini al kafan rahat etsin.
    Öncelikle değerli vaktin ve yorumun için çok teşekkür ederim. Evet cbr125r cidden cok güzel bir tercih.
    Beni en çok etkileyen tarafı ise motor komple bakımları yapılmış motor felan yenilenmiş komple bakımdan çıktığı gibi lastikleri dahi olsun yeni. tabi birde fiyatı cbr125 den biraz daha uygun olması güzel düşüncelerimde bunlar var bakalım.
    Ride to live,Live to ride

Honda CBR 125R (2015) > Yamaha YZF R25 (2016)

Motosikleti
    Fazer
    Merhaba,baktığınız model 2 zamanlı bakımının 4 zamanlı motosikletlere göre çok daha sıkıntılı olduğunu unutmayın. Sonuçta bu motor açılıyor kimin ne kadar iyi topladığını bilemessiniz. Yeni başlayan biri için heves kırıcı olabilir. 125-250 cc sınıfında bu kadar çok alternatif varken neden 2 zamanlı ? Eğer aprilia'yı çok beğeniyorsanız 4 zamanlı rs125 bakın.

Cbr 125-250 başlangıç için çok güzel motosiklerdir,parçası boldur bakımı ucuzdur şahsi görüşüm macera aramayın. Şimdiden hayırlı olsun alacağınız motosiklet.
    M.Cankurt bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni motorcunun ümidini kırma o heyecanla kanındaki adrenalin ile t-shirt ile bile gelir :D
    M.Cankurt bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış bir tercih olur hemde çok yanlış. Alacaksan yeni kasalarına bakmanı tavsiye ederim. Onlar 4 zamanlıdır ve ömürlük motor olur.
    Yeni kasalarının 2014 model 1km de bir tane var ve 14.OOO tl. 125cc lik bir motosiklet için fazla bir para olduğu kanaatindeyim.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Yeni kasalarının 2014 model 1km de bir tane var ve 14.OOO tl. 125cc lik bir motosiklet için fazla bir para olduğu kanaatindeyim.
    İkinci elleri 9-10 bin liraya satılıyor olduğu zaman. Çok fazla satılan bir model değil ama o motordaki kalite ve donanım 250cc'lerde yok.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Neden öyle dediniz acaba açıklayabilirmisiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:00 ----------

Hayır tabiki Araç arkasında gelecek. Umarım samsunda sizinlede tanışma imkanımız olur.
    Tecruben yoksa hayatini riske atarsin, nasil viraja girilir, nasil cikilir, uzun yolda konumlanma, bakislar, yol durumu, kontra teknigi, acil fren, acil kacis.. saymakla bitmez bu sogukta usta ve tecrubeli adam yola dokulur..

derken arabanin arkasinda gelecegini okudum, guzel akillica

Motosikleti
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tecruben yoksa hayatini riske atarsin, nasil viraja girilir, nasil cikilir, uzun yolda konumlanma, bakislar, yol durumu, kontra teknigi, acil fren, acil kacis.. saymakla bitmez bu sogukta usta ve tecrubeli adam yola dokulur..

derken arabanin arkasinda gelecegini okudum, guzel akillica
    Abi vallaha öyle cevap yazmışsın ki başta bende dedim kesin bi sıkıntısı var motorun alma diye uyaracaksın sandım.

Motoru yeni yeni düşe kalka öğreneceğim inşallah bu havalarda ki hayatta öyle birşey yapmam. Bu motoru alrısam da en az mayıs ayına kadar evde yatıracağım

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Cbr 125 en mantıklısı olur.Eğer paran az ise ,üstüne birde rs alırsan yandın yavrum keten helva.Macera arama git cbr 125 al .piston segman işcilik masraflarından haberin varmı.en ucuz usta sadece motoru indir bindir ,parça hariç 1000 lira.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)