Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Aprillia RS 125 Almaya gideceğim lütfen fikirleriniz önemli :) - Motorun resimleri.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Yzf 125 de olur Yamaha hem daha yakisikli olur..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı M.Cankurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle değerli vaktin ve yorumun için çok teşekkür ederim. Evet cbr125r cidden cok güzel bir tercih.
    Beni en çok etkileyen tarafı ise motor komple bakımları yapılmış motor felan yenilenmiş komple bakımdan çıktığı gibi lastikleri dahi olsun yeni. tabi birde fiyatı cbr125 den biraz daha uygun olması güzel düşüncelerimde bunlar var bakalım.
    işte onlara kanma son alıcısı olursun.ilk motorunda olsa 7. motorunda olsa malesef bilinen bir marka ve parça servisi olan bir firmayı tercih etmek zorundayız.bende senin gibi bakıyordum 1 sene önce.1 senede 2 motor aldım ama.tam 1 yıl oldu 29 aralıkta almıştım.sıkılacağın için geçiş motorlarına yönelmeni şiddetle tavsiye ediyorum.'scootersa honda pcx fizy yamaha xmax 'naked bajaj pulsar ktm duke 'race cbr 250r yamaha r25 advanture bmw gs yamaha tenere gibi başlıklarıyla özdeşleşmiş cihazlara bak.motor araba gibi değildir uyarırım
    M.Cankurt bunu beğendi.

ErenSaritas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 r
    2 zamanlı motor hiç kullanmadım. Fakat iki zamanlı bir go-kart ım ve elimin altında güzel bir pist vardı. 1 yıl boyunca iki zamanlı motorun karakterisliğini doya doya yaşadım

Buna dayanarak şunu söyleyebilirim, bu aracı pistte kullanmıyacaksanız eğer , günlük trafik içerisinde pek verim-keyif almazsınız.
    2 zamanlı motorlar üst devirlerde çok ama çok canlı, alt devirlerde ise bir o kadar hantal oluyorlar. Şehir içerisinde motorun o keyifli devirlerinde kullanmaya kalkarsanızda başınıza bir iş alma olasılığnız çok yüksek olucaktır.

bence bir cbr alıp keyfinize bakın , benimki 32.000 km oldu daha tık demedi.
    M.Cankurt ve essegesse bunu beğendiler.

ZamboKage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATILDI.
    Hiç bilgin yoksa 2 zamanlı sana bazuka gibi gelecektir 4 zamanlı motorlara göre daha hızlı giderler hakimiyetini zor kurarsın ve ustasını bulmak çok zor ya kendin anlıyacaksın ya da hiç bulaşmıyacaksın gönül yeni kasa RS 125 alman 2. elde 9 10 a temiz bulursun 4 zamanlı alman ilk motorun için hem teknik bilgi kazanmana yarar hemde daha yavaş giderek kaza tehlikeni azaltırsın.
    Bence ya 4 zamanlı yeni kasa RS125 al ya da CBR 125 R 2 side kendini ispatlamış motorlar ama RS125 donanım,kalite ile 250 liği aratmaz gibime geliyor ama tabiki sürmeden yorum sahibi olamayız ama 4 zamanlı alman senin için daha iyi
    M.Cankurt bunu beğendi.

cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Hocam düşe kalka motor öğrencem diyorsunuz hemde aprillia almak istiyorsunuz... Bu araba kullanmayı bilmiyorum ama Saab çok hoşuma gitti almak istiyorum demek gibi birşey... Artık bu model üretimde değil yani karenajı kırılsa bulmanız sorun , fiyat olarak çoktur almanız sorun ... Çok sıkıntı yaşarsanız.. Satmak isterseniz yarın bugün siz nasıl foruma yazıp herkes alma git cbr yada yzf al dediği gibi yarın sizin motorunuza talip olan arkadaşa herkes öyle diyecek .. Aprillia gibi 125 lik motor yok kabul aşırı donanımlı bir motor ama bu motor seni üzer kardeşim..
    Bundan 1 yıl önce ilk motorumu alırken bende senin gibi heycanlıydım ... Heycanını anlıyabiliyorum ama bu heycan yarın hüzüne dönüşmesin diye bu kadar insan uğraşıyoruz ... Yarın geleceksin buraya konu açacaksın Apprillia yedek parça karanaj usta falan filan aranıyor diye Git al cbr ını keyfine bakkkk
    M.Cankurt bunu beğendi.

M.Cankurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696 (2013)
    Alıntı cıbırlover1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam düşe kalka motor öğrencem diyorsunuz hemde aprillia almak istiyorsunuz... Bu araba kullanmayı bilmiyorum ama Saab çok hoşuma gitti almak istiyorum demek gibi birşey... Artık bu model üretimde değil yani karenajı kırılsa bulmanız sorun , fiyat olarak çoktur almanız sorun ... Çok sıkıntı yaşarsanız.. Satmak isterseniz yarın bugün siz nasıl foruma yazıp herkes alma git cbr yada yzf al dediği gibi yarın sizin motorunuza talip olan arkadaşa herkes öyle diyecek .. Aprillia gibi 125 lik motor yok kabul aşırı donanımlı bir motor ama bu motor seni üzer kardeşim..
    Bundan 1 yıl önce ilk motorumu alırken bende senin gibi heycanlıydım ... Heycanını anlıyabiliyorum ama bu heycan yarın hüzüne dönüşmesin diye bu kadar insan uğraşıyoruz ... Yarın geleceksin buraya konu açacaksın Apprillia yedek parça karanaj usta falan filan aranıyor diye Git al cbr ını keyfine bakkkk
    Alıntı ZamboKage adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç bilgin yoksa 2 zamanlı sana bazuka gibi gelecektir 4 zamanlı motorlara göre daha hızlı giderler hakimiyetini zor kurarsın ve ustasını bulmak çok zor ya kendin anlıyacaksın ya da hiç bulaşmıyacaksın gönül yeni kasa RS 125 alman 2. elde 9 10 a temiz bulursun 4 zamanlı alman ilk motorun için hem teknik bilgi kazanmana yarar hemde daha yavaş giderek kaza tehlikeni azaltırsın.
    Bence ya 4 zamanlı yeni kasa RS125 al ya da CBR 125 R 2 side kendini ispatlamış motorlar ama RS125 donanım,kalite ile 250 liği aratmaz gibime geliyor ama tabiki sürmeden yorum sahibi olamayız ama 4 zamanlı alman senin için daha iyi
    Alıntı ErenSaritas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 zamanlı motor hiç kullanmadım. Fakat iki zamanlı bir go-kart ım ve elimin altında güzel bir pist vardı. 1 yıl boyunca iki zamanlı motorun karakterisliğini doya doya yaşadım

Buna dayanarak şunu söyleyebilirim, bu aracı pistte kullanmıyacaksanız eğer , günlük trafik içerisinde pek verim-keyif almazsınız.
    2 zamanlı motorlar üst devirlerde çok ama çok canlı, alt devirlerde ise bir o kadar hantal oluyorlar. Şehir içerisinde motorun o keyifli devirlerinde kullanmaya kalkarsanızda başınıza bir iş alma olasılığnız çok yüksek olucaktır.

bence bir cbr alıp keyfinize bakın , benimki 32.000 km oldu daha tık demedi.
    Değerli yorumlarınız için çok teşekkürler Baya hevesliydik ama dediğiniz gibi düşündüğümde mantıklı gelen çok şeyler var. Bize bu nasip değil. Cbr125r Bekleyeceğiz o zaman
    Ride to live,Live to ride

Honda CBR 125R (2015) > Yamaha YZF R25 (2016)

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Bana sorarsan uzak dur arkadaşım.Motorun kalitesine kimse birşey demez herhalde.Aprilia mükemmel bir markadır.Ancak alacağın motorun ilk motor olması dolayısıyla, mutlaka düşeceksin, motoru yatıracaksın, türlü türlü acemilikler yapacaksın.Grenajı hasar görecek bulamayacaksın, bulsan bile çok pahalı maliyetli olacak.İkincisi motor mutlaka hırpalanmıştır.Yani motora sekman atılmasına bakma, mekanik-elektronik kısım daha maliyetlidir motordan ve daha çok can sıkar.Bunları halletmen, parçaları bulman zor ve maliyetli olacak, piişmanlık yaşayacaksın mutlaka.Onun için illa SS motor istiyorsan piyasa da parçası aksesuarı, usatsı, kullanıcısı, müşterisi bolca bulunan Honda veya Yamaha tercih etmen çok daha doğru olacaktır.Yaptığın iş yanlış zamanda yanlış hamle olur, ve keyif sürmekten çok pişman olursun..

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Benim ustaya götürmüştüm 1100RT bmw'yi, orda biriyle tanıştım. Eski iki zamanlı MZ kullanıyor. Tanıştık elemanla, motoru güzelmiş, güzel toparlamışsın falan dedim, kaza yapmış daha önce o motorla. Yaptığı kazanın özeti; uzun yolda gaz açıp giderken motorun kilitlenmesi sonucu devrilmek. Sebebini sordum, yağ katarken benzine, az katmışım dedi. Yani teknik bilgin yoksa 2 zamanlı motor konusunu bir daha düşün.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    konuyla pek alakasi yok ama bu 2-4 zamanli muhabbeti nedir bilgilendirirmisniz

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı gokberk6426 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyla pek alakasi yok ama bu 2-4 zamanli muhabbeti nedir bilgilendirirmisniz
    google it.
    essegesse bunu beğendi.

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Ben yerinde olsam alırım bir pulsar 200 cc büyütme derdimde olmadan uzun süre ucuz parça ile gidene kadar kullanırım sonra cc yükseltmek istersende satarsın zaten,uğraşma bunlarla

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    google it.
    saol genede mobilde oldugum icin sormustum musait olinca arastirirm attik

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Benim gençliğimde iki zamanlı motorlar çok daha revaçtaydı.O zamanlar,küçük hacimli motorların çoğu iki zamanlıydı.

Örnek: Mobylette,cz,jawa,mz.puch vs.

Ancak ilerleyen yıllarda dört zamanlılar,neredeyse iki zamanlıların performansını yakaladı.Ama neredeyse diyorum.Çünkü iyi bir iki zamanlı her zaman dört zamanlıyı yer.2000 li yılların başına kadar moto gp motorlarında 500 cc 2 zamanlı motor kullanılıyordu.

1988 yılında 125 cc bir kawasaki ar 125 almıştım.Kalkışta ve kısa mesafede 650 lik bmw'leri geçiyordum.Kimse inanamıyordu.Çok ekmeğini yedim bmw'lerin vs.

Şimdi diyorum ki,eğer meraklıysan ve bu motorla (maddi ve manevi olarak)başa çıkarım diyorsan ve de paran varsa al aprillia'yı.Ama arıza çıkarınca ağlamayacaksın.

Motosikleti
    2012 cbr 125
    Sor bakalım sahibine yarışlarda kaç takla atmış

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Alıntı volkantoprak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sor bakalım sahibine yarışlarda kaç takla atmış
    yarışmış mıdır diyorsun sen yani?
    Adalet yok,eşitlik yalan. Hepimiz insanız ulan!! |Ne kadar yükselsende hayat 180' & Saygım kadar kinim de var

Motosikleti
    2012 cbr 125
    Aracın sahibini yada aracı tanımaya gerek yok bazı şeyleri görebilmek için. Biraz olsun tmf ve yarışları takip edenler kolayca anlayabilir. Alındığı günden beni orjinal grenaj takımıyla kullanılmış olda sizce bu kadar temiz kalır mıydı? Bu kadar uygun fiyata aylarca satılmayı bekler miydi? İlan sahibiyle bunları konuşsan iyi edersin hocam. Bir konuş bakalım. Sonra ilan sahibinin dediklerini foruma getirirsin tekrar yorumlarız.

Motosikleti
    MT25 2016
    3 sene araştırdım rs 125'i, okumadığım yabancı forum kalmadı; ebayde parça fiyatlarına baktım, italyan servislerle bile yazıştım parça durumu nasıl halledilir, oradan buraya yollarlar mı diye.

ben bu kadar araştırdım da almak için ikna edemedim kendimi, sen piston sekman atma nedir diye soruyorsun, 2 zamanlı motor nedir bilmiyorsun ama foruma yazmasan şimdiye almış olacaktın. cbr 125, yzf 125 falan al, düzgün servisi götür, bin. boşver 2 zamanlı motoru falan.

Motosikleti
    Activa-Pcx-cbr250r-Xj6N-BAVYERALI :) K1200R
    Merhaba değerli dostum başlamadan motora kusme ilk motorun japon olsun Honda olsun madem öyle al bi 250r 2012 filan dussen kalkan uzulmesin 1 haftada toplarlar ancak bu aprilla yı bi yatirsan aylarca yatar vazgeç bu sevdadan
    .

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben paranı öksüz bırakma 125 yada 250cc scooter al derim ama ilk başlayacak birisi dinlemez. bin nasihatten bir musibet yeğdir.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Öncelikle APRILLA değil. APRILIA.

Yeni başlayan için kesinlikle uygun olmayan bir motosiklet. Hem bakımını üstlenmek adına hem de gücünü kontrol edebilmek adına. Saf kan yarış motorudur. Diğer çöp 125 cc'lik motorlarla karıştırmayın. Öyle CBR'mış YZF-R125'miş hikaye. Yeni başlayanlar için bu motorlar daha doğru olur. Ama en büyük sebebi bakamazsınız. Süremezsiniz değil. Piston-sekman lafları da geçtiyse zaten o sizin harcınız değildir. Belli ki pistte kastırılmış.

Ayrıca APRILIA RS 4 ise bu 4 zamanlı bir makinedir. Eski RS'ler 2 zamanlıydı. Ama sanırım bu RS4 değil.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)