Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

CBR125>>HYOSUNG GT 250R

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    gv650 helede special limited edition sa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şaka şaka .
    Hyo güzel motordur sağlam motordur. Fiyatı da yüksektir. Fakat tr de disti sorunları nedeni ile hakettiği ilgiyi maalesef görememiştir. Yoksa ,örneğin GV650 modeli tam müzelik bir model . Doya doya seyret
    Marka orta kalite kullanıcısı da buna itiraz etmez. Bana göre çoğu japon etiketi olan motordan aldıkları ve verdikleri olarak daha güzel ve kullanışlı. Marka güzel şeyler üretip ortaya koyuyor ancak sadece Türkiyede değil dünya çapında servis ve satış sorunu var. Bu bana göre normal çünkü diğer markalar neredeyse 100 yılları devirecekken Hyo 10 küsür yıldır bu işin içinde. Kore'ninde yükselişi çok eskilere dayanmadığı için daha zamanı olduğunu düşünüyorum ancak geleceği bana göre çok parlak şirketin.

Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Alıntı Ufuk ARSLAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acıkcası ali parca ve fiyat konusunda sağolsunlar kuralkan okadar sevdiki zamanında bizi bu yüzdende milletin gözüne batar oldu fiyatlar.
    şuan parca tedariginide bakımıda kendi imkanları ile yapanlar fiyatların aslında okadarda abartı olmadıgını anladı. misal ben gecen hafta 33bindeki motorum için arka amortisör aldım yurt dışından kargo dahil geliş fiyatı 130 dolar ve bir haftada bana geldi aldıgım ürün. bir araştır muadili japon karderşlerin arka amortisörü nekadar.

pilastik ve metal aksam kalitesin arkadaşların dedigi gibi cok iyi degil ama cok kötüde degil.
    Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şaka şaka .
    Hyo güzel motordur sağlam motordur. Fiyatı da yüksektir. Fakat tr de disti sorunları nedeni ile hakettiği ilgiyi maalesef görememiştir. Yoksa ,örneğin GV650 modeli tam müzelik bir model . Doya doya seyret
    Ufak ufak araştırmaya başladım, forumdaki GT 250R konusundada mesajları okuyorum. Gayet memnun olan kullanıcıları var. İlgimi çeken bir makinenin böyle kötü konuşulanın aksine iyi cıktığını görmek mutlu ediyor

Ufuk ARSLAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    dedigim gibi ali ikinci el alacaksan dikkat edecegin ilk nokta sahibi. onun dışındakiler emin ol tüm motorlarda karşılaşabilecegin sıkıntılar olur.
    Ali1903 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 2012 GT250R kullanıcısıyım. Son derece memnunum.
    Evet parçası Ybr Cbf gibi her yerde bulunmuyor, çok da ucuz değil. Ama aynı şekilde cbr r25 ve inazumanın da parçaları pahalı ve zırt denince bulunmuyor. Ama şöyle bir güzelliği var, çoğu parçası yurtiçi temin edilebildiği gibi, hyosungsource gibi bir nimet var, en bulunmaz parçayı en fazla 1 ay beklersin. Fakat servis konusunda cidden çok eksik, özellikle kuralkandan çıktığından beri.
    Şahsi görüşüm, alınacaksa sıfır fiyatı çok yüksek. Gerçi benim düşüncem en baba 250cc bile 12 nin üzerinde para etmez. İkinci el temiz 2012 ve öncesi tercih edilirse, parça bulunabilirliği daha kolay olur, pazarda daha uzun süredir var olduğu ve hyosungun çok sattığı altın yılları olduğu için. Yeni kasaların kaporta parçalarını yurtiçinde bulmak epey zor. 2012 öncesi için çöp gibi çıkma ve sıfır far ve ön cam varken, aylarca yana yakıla yeni kasaya ön far ve cam arayan gördüm. Hoş yurtdışından 20 güne getirebilirdi.
    Mantık motoru mu? Bence değil. Mantığımla hareket etsem sıfır pulsar alır, servis ve parça fiyatı olarak rahat ederdim. Ama 2007 den beri peşinde koştuğum hyosung sevdası ağır bastı, pişman değilim
    cbr parçaları pahalı mı ? şaka gibi ya hahaha

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ooo kullananlara sorsan daha ne kadar iyi çıkar şaşırırsın. Bak profil fotoğrafımdaki eski motorum
    Ali1903 bunu beğendi.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mobyby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr parçaları pahalı mı ? şaka gibi ya hahaha
    E tabi, özellikle yeni kasa CBR 250 ile GT 250 R parça fiyatları atla deve değil sonuçta.
    Cbr de 750 TL olan orjinal Krank GT'de 900 TL
    Cbr orjinal ön far 687 TL, GT 574 TL, yeni kasa 718 TL
    Cbr grenaj/manet vs gibi ufak parçaların fiyatlarının nispeten ucuz olduğunu biliyorum. Ama yine de ucuz değil.
    Benzer ağır bir kaza yapsan YBR'yi 300 TL'ye, CBR'yi 1000 TL'ye, Hyosung'u 1200 TL'ye toplarsın.
    Yani ne bileyim, öyle dağlar yok bence arada ? şaka gibi ya da hahaha lık bir durum göremedim.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı BatuhanK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ooo kullananlara sorsan daha ne kadar iyi çıkar şaşırırsın. Bak profil fotoğrafımdaki eski motorum
    Bu durum her marka ve model için geçerlidir. Herkes kendi motoruna nesnel yaklaşamaz. Motorun yaşadığı sorunlar zaten nette fazlasıyla şeffaf şekilde mevcut. Yaşanan krank sorunları, pipo sorunları, stok akünün kullanılmaz ise çok çabuk bitmesi ve bunun sebebinin çok iyi bir elektrik tesisatına ve aksamına sahip olmaması. Kurcalanan motorlarda yaşanabilen beyin ve sensör sorunları. Koredeki fan sayfasına üyeyim ben sağolsunlar ingilizce bilenlerle bir sürü muhabbet dönüyor. Bizim yaşadığımız sorunları adamlar ilginç bir şekilde kronik olarak yaşamamışlar elin adamının ordan bana yalan söyleyeceğini düşünmüyorum. Mesela benim motorda başıma gelmedi ancak bazı insanlarda marş motoru problemi oluyormuş Korede ve bazı ülkelerde. Kore dışında olanlar fiyatından yakınıyorlardı 150 dolar demiş Koredeki adam ben sana 30-50 dolar arasında göndereyim diyor. Hyosungwholesale ve source gibi sitelerden çok çok ucuza satan korece siteler mevcut araştırınca bulunabiliyor. Sorunsuz motor yapmak gerçekten çok zor bir olay. Japon motorları bu konuda 1 numara ona lafım yok ancak ben o kısımda da çok fazla üstü kapatılan ve buraya yansıtılmayan olay biliyorum ufak cclerdeki Japonlar bende Hyosung'un yarattığı tasarımsal heyecanı yaratamıyor maalesef.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu durum her marka ve model için geçerlidir. Herkes kendi motoruna nesnel yaklaşamaz. Motorun yaşadığı sorunlar zaten nette fazlasıyla şeffaf şekilde mevcut. Yaşanan krank sorunları, pipo sorunları, stok akünün kullanılmaz ise çok çabuk bitmesi ve bunun sebebinin çok iyi bir elektrik tesisatına ve aksamına sahip olmaması. Kurcalanan motorlarda yaşanabilen beyin ve sensör sorunları. Koredeki fan sayfasına üyeyim ben sağolsunlar ingilizce bilenlerle bir sürü muhabbet dönüyor. Bizim yaşadığımız sorunları adamlar ilginç bir şekilde kronik olarak yaşamamışlar elin adamının ordan bana yalan söyleyeceğini düşünmüyorum. Mesela benim motorda başıma gelmedi ancak bazı insanlarda marş motoru problemi oluyormuş Korede ve bazı ülkelerde. Kore dışında olanlar fiyatından yakınıyorlardı 150 dolar demiş Koredeki adam ben sana 30-50 dolar arasında göndereyim diyor. Hyosungwholesale ve source gibi sitelerden çok çok ucuza satan korece siteler mevcut araştırınca bulunabiliyor. Sorunsuz motor yapmak gerçekten çok zor bir olay. Japon motorları bu konuda 1 numara ona lafım yok ancak ben o kısımda da çok fazla üstü kapatılan ve buraya yansıtılmayan olay biliyorum ufak cclerdeki Japonlar bende Hyosung'un yarattığı tasarımsal heyecanı yaratamıyor maalesef.
    Aynı şekilde üstü kapatılan bir çok hyosung olayı da var. yani motor sırf japon diye bir şey gizlenmiyor Hyoda çok dillenmesinin nedeni sorunu çözecek kişinin olmayışı ve sık olması. Sendeki motosiklet zaten yeni çıkan bir model hiç kullanmadım bilmyiorum. Fakat 2013 ten sonraki hyoların grenaj aksamı ve önceki kasalardan farklı aksamları bahsettiğiniz sitelerde yok. Motorum ısınınca tekliyordu, hiç de kurcalanmadı. Pipolar değişti vs fakat sorun çözülmedi. Saçma sapan sebepten garanti iptal edildi o oldu bu oldu. İşin özeti benim için motosikletin ederi kadar para verilmelidir. yoksa hyosung elbette bir çin malı kalitesinde değil, fakat çin malı motosiklet de alınır. Ama hakettiği fiyatla.
    Benim aldığım senede hyo cbr ile başa baş gidiyordu. bana kalırsa en az 2-3 bin tl altına satılmalıydı.
    Şimdi hyosung sapasağlam deseler alır mıyım? Almam. Çünkü doğru düzgün bir servisi en azından burada yok

Ali1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTI
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E tabi, özellikle yeni kasa CBR 250 ile GT 250 R parça fiyatları atla deve değil sonuçta.
    Cbr de 750 TL olan orjinal Krank GT'de 900 TL
    Cbr orjinal ön far 687 TL, GT 574 TL, yeni kasa 718 TL
    Cbr grenaj/manet vs gibi ufak parçaların fiyatlarının nispeten ucuz olduğunu biliyorum. Ama yine de ucuz değil.
    Benzer ağır bir kaza yapsan YBR'yi 300 TL'ye, CBR'yi 1000 TL'ye, Hyosung'u 1200 TL'ye toplarsın.
    Yani ne bileyim, öyle dağlar yok bence arada ? şaka gibi ya da hahaha lık bir durum göremedim.
    e pekte bir fark yokmuş arada
    Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)