Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motormu zor - Arabamı zor | Motoru kaldırmak

Motovento
    REKLAM ALANI

İkinci soruyu sekiz yaşındaki kuzenime okudum, çocuk gitti içerde ağlıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Emre-15 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevapladığın için sağol abi
    Rica ederim. Soruyu düzgün okuyup anladıktan sonra cevap kolay ;)
    Emre-15 bunu beğendi.

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    haha çok iyi bir konu olmuş öncelikle motor arabaya benzemez zank diye kalkar hatta ve hatta 125 lik bir motorla bile zank diye bırakırsan debriyajı gaz takılıyken taklaya gelirsin malesef araba kadar kolay bir araç yok siz iyisimi arabaya devam edin
    Emre-15 bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    bu yıl gerçekten kendi adıma güzel geçiyor. umarım herkes için güzel olur.
    26 yaşındayım ilk defa motoru bu yıl aldım 3 aydır falan trafikteyim tam bunu aştım rahat kullanıyorum dedim.
    daha dün araba aldık ona da yeni başladım. ilk dün biner binmez 10 dakika otogarda çalıştıktan sonra yanımda biri varken otogardan döndüm fatihe. bugün de otogara gidip döndüm vs.
    ama gerçekten debriyaj ve gaz mantığını oturtamadım. oysa motorda gayet iyiyim o konuda. yarın otogar tarafına gidip orada en az 3-4 saat çalışıcam. başta kavrama noktası falan.

neyse mevzuya gelirsek hangisi daha zor bence araba gibi?
    motorda en ufak durumda kaçabiliyorduk ne bileyim duran arabaların arasına girip kendımızı trafikten kurtarıyorduk.
    misal bugün yokuşta kaldım 4-5 kez stop etti. arkada arabalar full korna çalıyor. tam bir gerizekalılık burada varsa o tiplerden. ki eminim vardır. azıcık mantık 1 kez çaldın 2 kez çaldın o beynin mi düşünemiyor acaba bir problem mi var diye?
    telle falan oynasam ilk 2de zaten duyardım.
    seçenekler şunlar; ya kaldıramıyorum() ya da bir problem var.

insanlar yemin ediyorum gerizekalı.
    neyse arabayla bir yere kaçamamak, çok dar 90 derece dönüşler falan derken biraz daha zor gibi.
    motorda da denge olayı var da yani hepimiz milli bisikletçiyiz. bilemedim vallah.
    ama şu arabaya da alıştım mı gerçekten benden mutlusu yok.

diceksiniz çok mu önemli sanki. hayalimizdi be. bir aile arabası o kadar çok istedik ki. sonunda kavuştuk. arabaya da alıştıktan sonra motorla kendim. araba ile ailemle birlikte gezdim mi ohhh. darısı olmayanın ama isteyenin başına.
    ',', BloodyBaron ve espresso bunu beğendiler.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu yıl gerçekten kendi adıma güzel geçiyor. umarım herkes için güzel olur.
    26 yaşındayım ilk defa motoru bu yıl aldım 3 aydır falan trafikteyim tam bunu aştım rahat kullanıyorum dedim.
    daha dün araba aldık ona da yeni başladım. ilk dün biner binmez 10 dakika otogarda çalıştıktan sonra yanımda biri varken otogardan döndüm fatihe. bugün de otogara gidip döndüm vs.
    ama gerçekten debriyaj ve gaz mantığını oturtamadım. oysa motorda gayet iyiyim o konuda. yarın otogar tarafına gidip orada en az 3-4 saat çalışıcam. başta kavrama noktası falan.

neyse mevzuya gelirsek hangisi daha zor bence araba gibi?
    motorda en ufak durumda kaçabiliyorduk ne bileyim duran arabaların arasına girip kendımızı trafikten kurtarıyorduk.
    misal bugün yokuşta kaldım 4-5 kez stop etti. arkada arabalar full korna çalıyor. tam bir gerizekalılık burada varsa o tiplerden. ki eminim vardır. azıcık mantık 1 kez çaldın 2 kez çaldın o beynin mi düşünemiyor acaba bir problem mi var diye?
    telle falan oynasam ilk 2de zaten duyardım.
    seçenekler şunlar; ya kaldıramıyorum() ya da bir problem var.

insanlar yemin ediyorum gerizekalı.
    neyse arabayla bir yere kaçamamak, çok dar 90 derece dönüşler falan derken biraz daha zor gibi.
    motorda da denge olayı var da yani hepimiz milli bisikletçiyiz. bilemedim vallah.
    ama şu arabaya da alıştım mı gerçekten benden mutlusu yok.

diceksiniz çok mu önemli sanki. hayalimizdi be. bir aile arabası o kadar çok istedik ki. sonunda kavuştuk. arabaya da alıştıktan sonra motorla kendim. araba ile ailemle birlikte gezdim mi ohhh. darısı olmayanın ama isteyenin başına.
    Eli normalde ince işler için daha fazla kullandığından el pratiği çabuk gelişiyor.Arabada ayak alışkanlığı biraz uzun sürüyor sonuçta ince ayarlar için kullanılan uzuv değil.2-3 aya alışırsın iyice.Ben geçen seneye kadar araba kullanmazken şimdi minibüs tarzı araçları rahatlıkla sürüyorum.
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı RoofRoof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eli normalde ince işler için daha fazla kullandığından el pratiği çabuk gelişiyor.Arabada ayak alışkanlığı biraz uzun sürüyor sonuçta ince ayarlar için kullanılan uzuv değil.2-3 aya alışırsın iyice.Ben geçen seneye kadar araba kullanmazken şimdi minibüs tarzı araçları rahatlıkla sürüyorum.
    biraz acelecilik var. elbet o seviyeye gelecez bakalım tek mevzu pratik yapacak ve trafiğe bulacak güç bulabilmek. teşekkürler ilginiz için

hayırlı olsun
    natijax bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)