Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Hasar kayıtlı motor almak?

Motovento
    REKLAM ALANI

İki sene önce benim motor a oto parkta bizim site yönetici geri geri gelirken vurdu düşürdü, bende aldım servise götürdüm , depoda incecik tırnak kadar ezik var boya dahi kalkmamış yan grenaj çizik , ayak pegi kırık denge topuzu çizik , far çizik ayna dış plastik çizik ,

NEyse aldım ben motoru bu halde sürerek 35 Km uzkataki servise götürdüm bıraktım ,sigorta şirketi beni aradı orada ki ekzpertiz ileri geri konuştu ..

Yok bizim anlaşmamız yok yok şu yok %20 sini sen ödersin ,

Ben expertize dedim ki depo falan çok zorun değil peğ değişsin , yan granjda biraz fazla çizik o değişsin ben beş kuruş ödemem dedim , yok anlaşma falan dedi sen de %10 öde dedi bende tamam dedim servis 6 bin TL çıkarıyor yapacaksınız dedim olay uzadı , servis peşin para istedi vs vs..

Bu arada ben motoru aldım kulanıyorum , en sonunda sigorta bana 4 bin TL para yatırdı bende tamam dedim ..

Çinden Ali babadan Bir ayak pegi sipariş ettim hasar kaydı ne kadar çıktı bilmiyorum isteyene kaza fotosu videosu da atarım .. KAza dediğime bakmayın motor devrilme ..

Ama hepsi bizim gibi değil 60 bin TL kayıt çok fazla ,

Kayıt servis mi tutmuş özel şirket mi tutmuş o da önemli ...Yekili bayi Servis ise çizige bile değişim yazıyor özel tamir hanede yazılmıyor...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Kalacağım yere ulaştım, otopark kaymak beton. Bir de yıkamışlar. Motordan indim.
    Yorgun argın orta sehpaya almaya çalışırken yanımda duran arabanın üzerine düştü motor.
    Tenere660, zaten kendileri hayvan gibi. Gövde arabaya değmedi, sadece gidon arabanın camurliguna saplandı.
    Tutanak tuttuk. Arabanın masrafı benim motora yazıldı.
    Ben yoluma devam ettim.

ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    1-Hasarlı araç sigortadan ihale ile satılıp yetkin olmayan yerlerde ucuza mal edilecek şekilde tamir edildiyse alınmaz.(Örnek:maliyetten kaçmak için piyasadaki ağır hasarlı motorların amortisörleri değişmesi gerekirken,kovanları tornacıda düzelttirilip satılıncaya kadar idare edesiye motor toplanır.)
    2-Hasarlı araç için sigorta ihaleden hedeflediği satış rakamını tutturamazsa,tamiri daha az zarar ettiricekse;tamir kararı verilir,ancak araç sahibi sigortaya KDV'yi düşün bana tamirat ödemesi yapın ben kendim yaptıracağım aracımı der ve aldığı paradan cebine artırmak için gereken parçaları değiştirmeyip tamir yoluna gidebilir ya da çıkma parça kullanabilir.
    3-Sigorta şirketi gene belli sebeplerden tamirat kararı verir ama bu kez ne sigorta ne de araç sahibi yetkili servisin işine karışmaz;serviste işini düzgün yapar,aracın sonraki ömründe de bi sorun çıkmaz.(örneğin servis amortisör düzeltmez;yenisini takar.)
    İlk iki şekildeki hiç bir aracı almam ve satmam,3.şekildeki araca bakar-baktırır,dener ve içime sinerse e tabi fiyatıda güzelse alır geçerim.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Her ne kadar 59.000 TL hasar kaydı kulağa "ohaa motor pert olmuştur" gibi gelse de ustama bir kaç ay önce 600 RR gelmişti, motoru kullanan sürücü virajda hızı çok yüksek değilken kayıyor düşüyor, sol karenaj kırılmış, depoda göçük var, arka kuyruk kırılmış, gidon yamulmuş, ayna kopmuş vs gibi hani ben bu şekilde bile kullanabilirim, o derece. Sigorta bu motora 60 küsür bin TL hasar kaydı çıkarmış. Pert mi sayıldı ne oldu sonrasını bilemiyorum. Sizin alacağınız motoru da iyice bir sorgulamak gerekir, belki de alınabilir bir motordur.

Motosikleti
    MT-03
    Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki faydam olur diye birkaç kelam edeyim. yıllardır hasar kayıtlı motosiklet alır satarım. bu nedenle tavsiyelerime kulak asman da fayda var.
    hasar kayıtlı motorun önce sahibine bakmalısın. fırıldak yalan söyleyebilecek bir tipmi. ekspertiz yaptırmak istediğinde sana abi gelemem işim var. uzak yere getiremem yetkili servise gelemem. lurada benim ustam var oraya gidelim. abi zaten motor hasar kayıtlı neyini baktıracan yaa diyorsa, hiç vakit kaybetme arkanı dön ve uzaklaş.
    ya da arkadaş dürüsttür elinde kazalı fotografları vardır onarım fotografları vardır. seninle paylaşır. istediğin yere de ekspertiz için tabiki gelebilirim diyorsa, bu işin oluru var demektir. ilk aşama bu bence.
    sonraki aşama ise şaseden kaza bilgileri değişen parça bilgileri. motosikletin servisine gidip değişen parça listesi işçilik tutarı vs. ve en önemlisi ptt avm den muayeneye her girdiğin de kaç km rede girmiş bilgisini öğrenmeslisin. güvenilir işinin ehli bir ustaya da motoru gösterirsin. hayati organların da bir sorunu yoksa alıp binersin. hayrını gör hayırlı olsun.

dipnot: satıcının önerdiği gidelim dediği bir servise gitme. motosikleti de piyasa ederinin en az %33 altına almalısın.
    motorsikletin ilanı zaten hasarlı şekilde yani açık konuşmak gerekirse muadili şuan 55-60bin civarı iken 0nunla 29 bine anlaştık.ama motor satıldı zaten yada ilandan kaldırdı çünkü arkadaşa yamaha servisine talimat verir misin bana motorla ilgili neler yapılmış olduğunu söylemeleri konusunda deyince muhabbet orda tıkandı ve iletişimimiz kesildi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:01 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her ne kadar 59.000 TL hasar kaydı kulağa "ohaa motor pert olmuştur" gibi gelse de ustama bir kaç ay önce 600 RR gelmişti, motoru kullanan sürücü virajda hızı çok yüksek değilken kayıyor düşüyor, sol karenaj kırılmış, depoda göçük var, arka kuyruk kırılmış, gidon yamulmuş, ayna kopmuş vs gibi hani ben bu şekilde bile kullanabilirim, o derece. Sigorta bu motora 60 küsür bin TL hasar kaydı çıkarmış. Pert mi sayıldı ne oldu sonrasını bilemiyorum. Sizin alacağınız motoru da iyice bir sorgulamak gerekir, belki de alınabilir bir motordur.
    hasar kayıtları ayrı ayrı zaten bi 8 bin var bi 14bin var bi 22bin var öyle öyle toplamda 59 bin tl çıkıyordu

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:04 ----------

bu arada herkese tek tek cevap vermeye çalıştım ilginiz ve alakanız için çok çok teşekkür ederim.bilgileriniz yorumlarınız benim için çok değerli.

motorsiklet ya ilandan kaldırıldı yada satıldı bilmiyorum arkadaşlar bi konu yüzünden iletişimimiz kesildi ertesi günde ilan siteden kaldırıldı zaten

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)