Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Hasar kayıtlı motor almak?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Dezavantajları nelerdir arkadaşlar?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Satarken alıcı bunu gozonune alarak almak istemeyebilir fiyati oldurebilir
    adapzarlı bunu beğendi.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    piyasası 14 bıno lna bır makınayı orjınal parcalar değişmek ve şasede sorun olmamak şartıyla 10 bıne alabılıyorsanız ben alırdım.sigorta şirketinden grenajdakı 3 cm lık çatlak için grenaj değişimi yazan ve sadece grenaja 500 kusurluk hasar yazdıran insanları bılıyorum.
    ardacik ve adapzarlı bunu beğendiler.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Hasar kayitli motoru satmaya kalktiginda normal.bi fiyat cektiginde 'bunun hasar kayidi var' der almazlar. Dusuk fiyat cektiginde 'demekki motor sikintili' der almazlar. Yani hasar kayitli motoru sen alsan da bi baskasi alirken en az senin kadar dusunur ona gore hesap yap

(Bende 30bine buldum bitane ama satacak olsam elimde patlar diye almiyorum. 17bin liralik hasar kaydi var. Piyasasi 40 bin)
    berkcigdem ve F54 bunu beğendiler.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alınan motora ve miktara bağlı olarak değişir.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Satmayı düşünmüyorsan ve piyasasının çok altındaysa alınır. Tabi ki iyice bi göstermek lazım.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasar kayitli motoru satmaya kalktiginda normal.bi fiyat cektiginde 'bunun hasar kayidi var' der almazlar. Dusuk fiyat cektiginde 'demekki motor sikintili' der almazlar. Yani hasar kayitli motoru sen alsan da bi baskasi alirken en az senin kadar dusunur ona gore hesap yap

(Bende 30bine buldum bitane ama satacak olsam elimde patlar diye almiyorum. 17bin liralik hasar kaydi var. Piyasasi 40 bin)
    o motru kısmetse biz alacağız hangisi olduğunu anladın sen
    vallahi fiyat güzel ama bu işler riskli eğer riski girmeyi göze alamıyorsan onu kaparlar...
    bana kalsa ben gider 05 06 GS alırım ama işte 6 yaş yeni motor almak bana çok mantıklı geliyor
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o motru kısmetse biz alacağız hangisi olduğunu anladın sen
    vallahi fiyat güzel ama bu işler riskli eğer riski girmeyi göze alamıyorsan onu kaparlar...
    bana kalsa ben gider 05 06 GS alırım ama işte 6 yaş yeni motor almak bana çok mantıklı geliyor
    Walla ben yeltenemedim ne yalan söyleyeyim. Alınacak makina sadece önden hasar almış, muhtemelen hasar kayıt rakamı da şişirilmiştir ama satayim desen birsuru eziyet. Sahibine dedim zaten satabilecegim bir fiyata birak alayim diye ama sonuc alamadik. Satamayacan olm gel ölücülük yapayim baska ölücülere kanma da dedim :d

Neyse hayirlisi
    F54 bunu beğendi.
    [I] Hayat Verilmemiş Bir Sözü Tutmaktır, Kimi Yazar Kimi Yaşar.. [I]

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    70 bin liralik motoru 30 bin liraya satamadik, 40 bin lira sisirilmis hasar kaydi vardi tabi
    F54 bunu beğendi.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bu sitede de gördünüz gibi birçok insan ben almam der neden?
    ne hasarı var nasıl olmuş ne gibi bi sıkıntıs olur diye sormadan..
    halbuki piyasa da gezen çok sayıda araç hasar kayıtlıdır sahibi biliyor veya bilmiyor
    alırken görerek alyor veya harbiden ittiriyorlar kurnazım diye geçinenlere
    adam a vstorm 650 satmışlar3 yıl kullanıyor araçı satışa koyuyor haberi yok almaya gelen adam bi gidiyor yetkili servise grenajları çıkartırıp expertiz yaptırıyor ve satıcı o dakika ya kadar bilmiyor bunu
    veya o gördüğünüz ışıl ışıl RR lar emin olun piyasada kazazı/yan yatması boyası olmayan çok az var o reyzinglerden
    bu işleri bilmeyen dışardan konuşur konuşur türkiyede olduğu gibi bir şeyi bilmeden herkez fikir sahibidir
    aha toprağam ın isyanı

https://www.facebook.com/video.php?v=1175124685846404

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:01 ----------

Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Walla ben yeltenemedim ne yalan söyleyeyim. Alınacak makina sadece önden hasar almış, muhtemelen hasar kayıt rakamı da şişirilmiştir ama satayim desen birsuru eziyet. Sahibine dedim zaten satabilecegim bir fiyata birak alayim diye ama sonuc alamadik. Satamayacan olm gel ölücülük yapayim baska ölücülere kanma da dedim :d

Neyse hayirlisi
    biz ciddiyiz bizim bi arkadaşa alacağız ilan ı burda paylaşama da belki bizden cesur biri çıkar gidip almasın
    ama allahı var çiçek gibi
    evet hasar şişirilmiş kazayı yapanın cebinden fazla para çıkmasın diye tabi
    ne oldu sigorta şirketini kandırdın diyelim satarken acısı çıkar o hasar gerçek değerlerde yazılsaydı emin ol o motoru alacak çok kişi çıkardı
    zaten müşteri potansiyeli az olan bi motor iyice öldürmüş adam kendi motorunu
    hayırlısı diyelim
    DARKSTAR54 ve pctechnic bunu beğendiler.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

erol 62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Kişisel fikrim; 10/15 bin tl ye kadar olan motosikletlerde hasar kayıtları motosikletin fiyatını düşürüyor fakat süründürmüyor. Ancak 1200cc BMW R 1200 GS gibi ikinci elleri 30,40,50,60 bin tl olan bu ve benzeri motorlarda ciddi anlamda fiyat kaybı oluyor. Hele bir de ağır hasar kaydı veya pert kaydı varsa yanı gülüm keten helva..

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Hasar kayıtlı motor genelde yetkili bir serviste işlem görmüş demektir.

Bir motorun kazası var olduğunu biliyorsun ama hasar kaydı yoksa standart bir tamircide işlem görmüştür.

Hasar kayıtlı motor alınmaz diye birşey yok. Baktirirsin gidişinde duruşunda problem yoksa gönül rahatlığı ile alırsın. Ucuz almışsan biraz ucuza satarsın daha hızlı satılır.

Hasar kayıtlı aldım. Hasar kayıtlı sattım. No poroplem. Yine olsa yine alırım.

Sahibinden.com'da ilan metninde "Kesinlikle düşmesi yoktur." ibaresi olmayan motor kesinlikle düşmüştür. İlan sahibini biraz sıkıştırınca dökülür. O yüzden çok dert etmemek gerek.

Hasar kaydı kaskosu olan ve o kasko sayesinde gereğinden fazla malzeme değişimi yapılan hasarları gösterir. Esas korkacağımız şey kaskosuz düşmeler yaşayıp sahibinin para ödemekten çekindiği için doğru dürüst giderilmeyen arızalar olmalıdır.
    obarey, yüksel66 ve tinerci bunu beğendiler.

erol 62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Her malın bir alıcısı vardır. Bazı insanlar modeli yüksek ama ağır hasar kayıtlı hatta pertten dönme araçları fiyatından dolayı tercih ederler. Bazıları da sicili temiz araçları tercih ederler bu araçların modelleri biraz daha düşük olmasına rağmen fiyatları gerçek değerlerindedir.
    Hasar kayıtlı (Ağır)veya pertten dönme aracı ölü fiyatına almalısın ki sende göbeğin çatlamadan satabilesin başlığı açan arkadaşım

Onur Avcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 mat gri
    Alabilorsin sorun olmaz saglamsa

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Unutmadan Söyleyeyim motosiklette ki hasar kaydı parça parası ile araba çok farklı neden mi
    Adam 1000RR şehir içinde 30 km/h ile yatırdı yetkili serviste bi hesap çıktı 12000 tl halbuki bütün Parçalar plastik tamiri mümkün değil değişmesi gerek yani
    Ama bu Parçalar metal olsaydı sanayi de bi macun bi boya iş 1000 tl ye çözülecek
    Motosiklet parçaları özellikle yetkili servislerde çok Pahalı
    Şimdi kendi adıma konuşayım bende R1200 GS veya şöyle R1 vb motosiklet olsa kaza yapsam gider yetkili serviste yaptırırım çünkü bu tarz motorlar sanayi de tamir edildiği zaman düzelmiyor çıkacak kayıtında pek bi Önemi olmaz
    Satılmasa da içim rahat binerim en azından adam gibi tamir edilmiş olur
    Motosikletlerin parçalarının ÇOĞU tamir edilmiyor Değişiyor ee değişen Parçalar orj sıkıntı olmaz
    Zaten şase blok hasar aldıysa motor pert e ayrılır kasko varsa parayı alır bakarım keyfime
    Ama kasko yok kaza Yaptın sen haksızsın o zaman vay haline
    DARKSTAR54 bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    peki madem motorların hasarı böyle şişiriliyorsa. bir expretiz yaptırarak gerçek hasarın ne olduğunu öğrenebilit miyiz. ben de motor alma arefesindeyim benim için de oldukca önemli bir konu bu

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şaside hasar yoksa fiyat uygunsa alınır.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Sasi de hasar varsa uzak durulmali

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Peki abiler şaside bir sıkıntı bir hata olduğunu nasıl anlarız?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)