Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İş Buldum Yardım Lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI
    just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    Herkese merhabalar
    Yaklaşık 3 yıldır bu forumdayım 2 yıldır ehliyetim var ancak motosiklet almak nasip olmadı.Selçuk üniversitesinde öğrenciyim.
    Evrak dağıtım işi buldum.Adam 100 lira benzin paranı veririm teslimat başına 1 lira ve motoruda kendim alıcam şartlar böyle.Debriyajlı motor sürmesini bilmiyorum ancak scooter kolayca sürebilirim.Adam motoru al işe başla dedi.Kredi çekip 2.el kymco agility city alsam motorla bu işe girsem olurmu.Bu sektörden hiç anlamam servis başına 1 lira iyimidir bilmiyorum yardım lütfen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    uzun uzun sebeplerini anlatmak istemiyorum, girme dostum.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Derslerinle ilgilen, o ise girisme..

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    100 lira zaten benzine gidecek, belki de daha fazlası. teslimat başında 1 lira ekstra mı? yani asgari ücret + teslimat başına 1 lira ise olabilir. sadece 1 lira ise, asgari ücret 1300 lira desek, haftada 6 gün çalışsan, ayda 25 gün desek günde en az 50 teslimat yapman gerekiyor. bana pek mümkün gibi gelmedi açıkçası 50 defa evrağı al adresi bul teslim et merkeze dön. teslimat başı 1km olsa, git-gel 100km yol yapman lazım günlük bu da en az 15-20 lira benzin parası demek zaten scooter için.

yani ya adamın söylediklerinde bi eksiklik var, ya da seni yolunacak kaz sandı. sakın girme o işe. bi de kredi çekeceğim diyorsun, aman diyeyim.

Motosikleti
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Derslerinle ilgilen, o ise girisme..
    Hocam bu 2. üniversite haftada 2 gün dersim var bu sene çalışabilirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:11 ----------

Alıntı kordinaryus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 lira zaten benzine gidecek, belki de daha fazlası. teslimat başında 1 lira ekstra mı? yani asgari ücret + teslimat başına 1 lira ise olabilir. sadece 1 lira ise, asgari ücret 1300 lira desek, haftada 6 gün çalışsan, ayda 25 gün desek günde en az 50 teslimat yapman gerekiyor. bana pek mümkün gibi gelmedi açıkçası 50 defa evrağı al adresi bul teslim et merkeze dön. teslimat başı 1km olsa, git-gel 100km yol yapman lazım günlük bu da en az 15-20 lira benzin parası demek zaten scooter için.

yani ya adamın söylediklerinde bi eksiklik var, ya da seni yolunacak kaz sandı. sakın girme o işe. bi de kredi çekeceğim diyorsun, aman diyeyim.
    Sanırım asgari ücret falan yok aylık 400 de kazanan var 1300 de çalışmana bağlı dedi

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    şimdi bi motor alıcaksın ayrı masraf birde bu işi yaparken kazada edebilirsin biraz kazaniyim derken zarara girebilirsin yarı zamanlı baska işler bak kendine

s103r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mh drift/ 250 Repsol İnş :)
    Maaş yoksa 1 lira için çok zor durumda olupta çalışman gerek motoruda kendın alacaksın
    Günde kaç teslımat yapabılırsın önemlı olan o

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    100 tl benzin parası hiç bir şeye yetmez. scooter vitesliden fazla yakar.eğer internet sözleşmesi dağıtacaksan müşterinin 4 imza kimlik fotokopisi lazım. seni kurtarsın diye en az 30-40 adrese gitmen lazım .dergi broşür vs dağıtacaksan ve bir adreste 10-15 tane bırakabiliyorsan olabilir. kendi motorun olsa bir dene derim ama bu iş için motor alınıp para bağlanıp da girilmez. pizzacı kebapçı vs bir yere gir illa kuryelik yapacaksan .
    weirdo1 bunu beğendi.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Direk konuyu kapatayım kredi vermezler sana. Öğrenci olduğun için vericeklerini sanmıyorum. Ancak ailenin bi büyüğün üstünden alabilirsin.

Verdiler ve motoru aldın diyelim. Maaş olmadan sadece teslim başına 1 lira ise günde min 20 teslim yapsan 1 günde izin desek haftada 120 tl, ayda 3 aşağı 5 yukarı 400-500 tl para geçer eline. Kredinin taksiti olucak 12 ay desek 3 bin tl çektin desek 250-300 tl taksit edersin. Eee bunun yemeği var. Benzini de fazla yaktın desek ki 100 tl yetmez yakıcaksın.

Kardeşim eline 5 kuruş para geçmicek motorun taksidi bitmeden motor haşat olucak çin işi bişi alıcaksın zırt pırt arıza vericek masraf çıkarıcak elinde patlıcak büyük ihtimal. Çok motor kullanmak istiyorsan kuryecilik yapabilirsin. Fastfood, ilaç, kargo bir sürü iş alanı var. Ne motor alıyorsun ne benzin tasan var maaşın asgari ücret temiz...

Bence riske girme normal maaşlı kuryecilik yap derim.
    just4techno bunu beğendi.

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Güzel kardeşim gidip garsonluk yapsan daha çok para kazanırsın. Ayrıca riski de yok. Konya soğuğunda sıcacık kapalı mekanda çalışırsın. Yatırım yapmana gerek yok. Borca harca girmezsin.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Sonra eli kolu sağlam olup , hiç bir sağlık sorunu olmayan dilencilere git çalış diyoruz , bakınca haklılarmış yani çalışmamakta...

O ne lan öyle teslimat başına 1 tl demiş.

İnsanlar bir tarafları çatlayıncaya kadar çalışıyor emeklerinin karşılığı bu mu yani...

Alnının teriyle para kazanmak istiyorsun adamların emeğine biçtiği ücrete bak.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    bencede girme,değmez.
    Şahsi İnstagram Hesabım: _hayalet_ct.mc
    Chaos Turkey MC - instagram: chaos.turkey.mc
    Superlight Türkiye Facebook Sayfamız: slturkiye

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Hacı 2. üniversiteyi okuyorum diyorsun ama ben pek inanamadım açıkçası.
    Yanlış anlama iş bulamadığın için değil, bu işe başlayıp başlamamayı düşündüğün için.
    ismail kozan bunu beğendi.

ismail kozan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    teslimat başı 1 lira nedir ........

senin yerine ben snir krizi geçirdim burda birde demeden duramıycam bu universite okuyan öğrencilerde adet mi böyle saçma sapan işlere koşturmak ?

piyasada daha risksiz ve düzgün bir sürü iş var hem part time hem full time unutmayınki sektör siz üniversitelileri yam yam gibi kemiren insanlarla dolu

Çorum İl Temsilcisi Furkan Tarık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Aynı işi bisikletle yapan bi adamı anlatan bir film görmüştüm :D

Motosikleti
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacı 2. üniversiteyi okuyorum diyorsun ama ben pek inanamadım açıkçası.
    Yanlış anlama iş bulamadığın için değil, bu işe başlayıp başlamamayı düşündüğün için.
    Bilmediğim bir konu olduğundan burada kuryelik yapmış abilerimizin ve mt ailesinin bilgilerinden faydalanmak istedim.
    zaten yüzyüze görüşmeye gitseydim detaylı konuşucaktım ayaküstü telefondan aldığım bilgiler bunlar.
    sabit bir maaş olmadan imkanı yok bu iş yapılmaz
    birde maksat muhabbet olsun bayadır konu açmıyordum
    düşüncelerinizi paylaştığınız için teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)