Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Nereye Gidiyor Bu Fiyatlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynı dünyada yaşıyoruz ama kader diyelim. uçakta vip yolcuları perde yüzünden görememek gibi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı trnpkr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amerika sorunlarını çözdü ama 100 sene sürmüş arkadaşın hesabına göre demekki bizim daha zamanımız var
    Malesef. Almanya ve Japonyanin Ikinci dünya savaşı sonrası rezil, bitmiş ve fakir durumlarına ve şimdiki durumuna bakın. Demek az zamanda çooook yol alınabiliyormuş.

Sorunu çok kısa özetleyeyim:

Ülkenin yarısıyla, üçte biriyle, yahut beşte biriyle, geri kalanı duyurulmaz. İnsanı, bir ülkenin en önemli kaynağıdır. Bir çok insanı dindar, dinsiz, solcu, komünist, alevi, kürt, beyaz Türk, kurt, paralel, liberal, şucu, bucu vs. gibi olmadık sebeplerden, sırf sizden farklı düşünüyor diye uzaklaştırırsanız, onlardan faydalanamadığınız gibi bir de onlara bakmak, ve yaptığınız sorumsuz ayrımcılığın sonuçlarına katlanmak zorunda kalırsınız.

Sorun: ayrımcılık, kabilecilik. Kimin kime yaptığı önemsiz. Bu azalıp bitecek diye çok ümitlenmiştim, malesef aynen, belki daha beter devam ediyor.

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    Ulkenin durumu 5 senedir 10 senedir boyle degil..ulkenin durumu senelerden beri hep boyle..

Yasi yetenler bilir, bu ulkede yazar kasalarin firlatildigi..bankalarin hortumlandigi donemleri de ben net bi sekilde hatirliyorum..

Ulkenin durumunun son 10 yildan itibaren boyle oldugunu sananlar..buyuk hata icindeler..

Ben 2000 yilinde liseden mezun oldum..is bulamadim..mezun oldugum bolumle alakasiz sigortasiz baska bi iste calistim askere gidene kadar.

Ben ulkenin durumunu degerlendirenlerin sadece son 10 yili 15 yili degil,son yuz yili hatta osmanlinin son donemlerinden itibaren degerlendirmesinden yanayim..

Onerim izlemeyenler varsa Mehmet Ali Birand'in yaptigi belgeselleri bastan sona kadar izlemeleri en azindan tarafsiz denebilecek bi insanin yaptigi belgesel...en azindan memleket senelerden veri pacalarindan nasil cekilmek istendigi hangi badireleri atlattiklari net bi sekilde anlasilmis olur.
    BlackGhost, jimi_hendrix ve surmenajetki bunu beğendiler.

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ülkemiz demokrasi ile yönetiliyor
    Komik, buna inananlar var bide

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:25 ----------

Alıntı goreny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulkenin durumu 5 senedir 10 senedir boyle degil..ulkenin durumu senelerden beri hep boyle..

Yasi yetenler bilir, bu ulkede yazar kasalarin firlatildigi..bankalarin hortumlandigi donemleri de ben net bi sekilde hatirliyorum..

Ulkenin durumunun son 10 yildan itibaren boyle oldugunu sananlar..buyuk hata icindeler..

Ben 2000 yilinde liseden mezun oldum..is bulamadim..mezun oldugum bolumle alakasiz sigortasiz baska bi iste calistim askere gidene kadar.

Ben ulkenin durumunu degerlendirenlerin sadece son 10 yili 15 yili degil,son yuz yili hatta osmanlinin son donemlerinden itibaren degerlendirmesinden yanayim..

Onerim izlemeyenler varsa Mehmet Ali Birand'in yaptigi belgeselleri bastan sona kadar izlemeleri en azindan tarafsiz denebilecek bi insanin yaptigi belgesel...en azindan memleket senelerden veri pacalarindan nasil cekilmek istendigi hangi badireleri atlattiklari net bi sekilde anlasilmis olur.
    O yazar kasa ülkeyi yönetenlerin iki lafından biri besmele olmadığı için di, bugün yazarkasaların havada uçuşması lazım
    tmm sadece son 15 yıldır değil bu sıkıntı ama hiçbir hükümet ülkenin içini, insanların beynini bu kadar hızlı boşaltmadı
    Bu ülke 1970 lerden beri geriye gidiyor ama elinde taksitle aldığı ıphone olanlar kendini uzayda sanıyor
    farcob ve 2move bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki inazuma F
    Ağır sanayinin gelişmediği bir ülkede başımıza kim gelirse gelsin bir cacık olmaz. bunlar hırsız diğeri mal zaten ssk yı batırdı, kel zaten kendi hilallerini bir araya toplayamıyor, şerefsiz partisinin adını anmam kimse kusura bakmasın, kısacası siyaset bir tekel. Almanya bir nesli fabrikalar da öldürdü adam kalamadı çalışacak sağdan soldan işçi getirdi, bizim ülkemizde ise gelişim falan yok kardeşim daha doğrusu yok denecek kadar az, vergi gelirine dayalı ekonomi ne kadar sağlam ise bizde o kadar gelişkin ülkeyiz. Ancak ülke bir şekilde ağır sanayinin içine girmek zorunda yerli araç projesini şiddetle destekliyorum çalıntı malıntı ne ise, abi bir yerden başlamak lazım yakın tarihte cep telefonu pazarı nokia nın kontrolü altında idi şimdi yönü belirleyen samsung, Hindistan motosiklet ve TATA araçları yapıyor bizde yapmak bir yerden başlamak zorundayız. Bunlar da git se diğerleri aynı bkun lerciverti genç insanlara ihtiyacımız var. Yeni lider yeni parti yeni hedefler ancak her kes te aynı tatava o yeşil biz kırmızı diğerleri mavi her kez kendi rengini savunuyor.
    Velhasıl kelam BİZ OLAMADIĞIMIZ İÇİN DİĞER ÜLKELER BİZE HAK ETTİĞİMİZ DEĞERİ VERİYOR. Biz de hak ettiğimizi yaşıyoruz. Ne zaman biz isek o zaman birlik oluruz nr zaman birlik olursak o zaman güçlü oluruz. Ben böyle düşünüyorum. Haa dipnot 3 bakanımız madem ofsayt ta kalmadılar bırakın yargılansınlar yüce Türk milletinin mahkemeleri ne neden güvenmiyorsun diye sorarlar adama. (Adam pek gitmedi ama neyse)
    essegesse, gokberk6426 ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    konu motosiklet ten yazar kasaya nasıl geldi biri açıklasın...
    barodi bunu beğendi.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Ekonomi yönetimi ve tarih üzerine az biraz bilgim var. Osmanlı halkı Mondros mütarekesi imzalandığı zaman son 50 yılın en bol yıllarını görmüş. Makine mühendisliği okuduğum için bir de iyi bir okulda olduğum için bu tarz şeylerin işleyişini hocalarım ve ben gördük. Hakkaten son yıllar ilerliyoruz. Gerçekten de ilerliyoruz :D Bankacılık sektöründe ve inşaatçılıkta o biçim. Ki bişeyler de yapmaya başlamışız şu anki uğraştığım projelerden bunu anlıyorum.(bu yerli ve milli diye anlatılan şeyler değil bahsettiğim)... peki bu durum neden bize yansımıyor... Bu ülkeye motosiklet nerden geliyor. Amerikadan Japonyadan Almanyadan. eğer o ülkelere bişey olursa dolar artar euro artar zararı da bizden çıkar.
    Sonuç: Bişeyler yapmaya başladık ama ülke olarak sistematik bişeyimiz yok. Yani bir marka değerimiz yok. Japonya nasıl kısa sürede ilerledi?? çünkü onlar battığı zaman ortaya bir Honda çıktı. Kore battığı zaman ortaya bir Hyundai çıktı. Biz 2001 2002 döneminde battığımızda başımıza gelenler Bankacılık yönetimini iyi yaptıkları için kurtardılar. Ki 2011 de kriz olduğunda dolar fırlamaya başladığında devleti vurmadı bizi vurdu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:52 ----------

Hah bir de unutmuşum bu ülkeden katma değer çıkmamasının sebebinin de benim gibi tarihle ve siyasetle uğraşan makine mühendisleri olduğunu düşünüyorum. Bunun suçlusu bizleriz( mühendisler olarak), bir tane girişimci adamımız yok.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Beyler taraflı olduğum anlaşılmasın, ben koalisyon hükümetleri zamanında da eleştirilerimi yapıyordum. Şuanki mevut hükümeti ve siyasetçileri eleştirmemdeki sebep yönetimde bunlar olduğu içindir. Yoksa yönetimde A değil B partisi olsa B partisini eleştirirdim.

Asıl sorun bir partiyi eleştirince o partiye sempati duyanların hemen tepki göstermesi. Arkadaşım bu zihniyet doğru değil.Yapmayın, etmeyin, hatta sizde eleştirin, bunlar babanızın oğlu değil.
    Hep iyi yapılanlara odaklanırsanız, kötü gidişatı asla göremezsiniz.

Üklkemizin geldiği son durumda; İranlı işadamından aldığı "hediye!" 700.000 TL lik kol saati takmış bir bakanı, asgari ücretle ve alın teriyle para kazanmaya çalışan insanlar canla başla savunuyor. Ne kadar acı bir gerçek...

Bence sözün bittiği andır bu. Bu konudaki son sözüm ise şudur: Siyaset ve siyasetçiler sizlerin kutsalınız olmasın...

Birilerini istemeden de olsa kırdıysam özür dilerim.

Sadece sizleri düşünmeye, doğru bildiklerinizi irdelemeye davet etmek istemiştim.
    essegesse ve potasyum bunu beğendiler.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Hepinizi daha dogrusu hepimizi iyi uyuttular uyutmayada devam ediyorlar. İste emparyalizminde istedigi buydu. Milletleri gruplara ayirmak alevi sunni kurt cerkez laz

,partilere ayirmak , akp mhp chp hdp vs,

Ama bilmiyorki millet hepsi abd emparyalizminin birer oyunu yani tum partiler cıa ve abd isbirlikcilerinin kurmus oldugu, yani abd ye hizmet ediyor aslinda hepsi.
    İsimiz partilere kaldiysa vay halimize .

Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Aspenda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağır sanayinin gelişmediği bir ülkede başımıza kim gelirse gelsin bir cacık olmaz. bunlar hırsız diğeri mal zaten ssk yı batırdı, kel zaten kendi hilallerini bir araya toplayamıyor, şerefsiz partisinin adını anmam kimse kusura bakmasın, kısacası siyaset bir tekel. Almanya bir nesli fabrikalar da öldürdü adam kalamadı çalışacak sağdan soldan işçi getirdi, bizim ülkemizde ise gelişim falan yok kardeşim daha doğrusu yok denecek kadar az, vergi gelirine dayalı ekonomi ne kadar sağlam ise bizde o kadar gelişkin ülkeyiz. Ancak ülke bir şekilde ağır sanayinin içine girmek zorunda yerli araç projesini şiddetle destekliyorum çalıntı malıntı ne ise, abi bir yerden başlamak lazım yakın tarihte cep telefonu pazarı nokia nın kontrolü altında idi şimdi yönü belirleyen samsung, Hindistan motosiklet ve TATA araçları yapıyor bizde yapmak bir yerden başlamak zorundayız. Bunlar da git se diğerleri aynı bkun lerciverti genç insanlara ihtiyacımız var. Yeni lider yeni parti yeni hedefler ancak her kes te aynı tatava o yeşil biz kırmızı diğerleri mavi her kez kendi rengini savunuyor.
    Velhasıl kelam BİZ OLAMADIĞIMIZ İÇİN DİĞER ÜLKELER BİZE HAK ETTİĞİMİZ DEĞERİ VERİYOR. Biz de hak ettiğimizi yaşıyoruz. Ne zaman biz isek o zaman birlik oluruz nr zaman birlik olursak o zaman güçlü oluruz. Ben böyle düşünüyorum. Haa dipnot 3 bakanımız madem ofsayt ta kalmadılar bırakın yargılansınlar yüce Türk milletinin mahkemeleri ne neden güvenmiyorsun diye sorarlar adama. (Adam pek gitmedi ama neyse)
    abi siyasetle çözülecek bişey değil bu durum hiçbişey üretmeden çok yi ayakta kalıyoruz yine. Maalesef ülkede girişimci yok. Bir tane adam çıkıp da 50 tane mühendis toplayıp bi motosiklet yapacaz demiyor.Markalaşmanın da ne kadar büyük zorluklarının olduğunu da ben biliyorum.Bunu büyük iş adamlarımız da biliyor.Bu yüzden kimse elini taşın altına koymuyor adam yenisini yapacağıma dışardan Fiat'ı alır satarım diyor. Bu yüzden Fiat Fiorino ve fiat fiorino EV ( elektrikli versiyonu) tamamen biz üretiyoruz ve tamamen yerli mühendislerimizin motor ve güç aktarımı tasarımı olmasına rağmen biz bunu fiat adı altında satıyoruz.
    just4techno bunu beğendi.

Motosikleti
    suzuki intruder m800
    Tarih 25 aralik oldu. 17-25 aralikla ilgili istemediğimiz kadar cevap aciklama geldi. Hala ana soruya cevap alamadik. Aslinda biliyoruz da, caldinmi calmadinmi? Buna bir cevap alalim önce sonra tr, nin acaip demokrasisini konuşuruz.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Asıl bu kötü durumun halka etkisini azaltmak için kapalı kapılar ardından ne tavizler veriliyor, ve tavizler verilecek, beni düşündüren o.

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    Alıntı eren3736 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Komik, buna inananlar var bide

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:25 ----------

O yazar kasa ülkeyi yönetenlerin iki lafından biri besmele olmadığı için di, bugün yazarkasaların havada uçuşması lazım
    tmm sadece son 15 yıldır değil bu sıkıntı ama hiçbir hükümet ülkenin içini, insanların beynini bu kadar hızlı boşaltmadı
    Bu ülke 1970 lerden beri geriye gidiyor ama elinde taksitle aldığı ıphone olanlar kendini uzayda sanıyor

Suanki hukumeti savunmuyorum elestirdigim cok yonleri var..

Ama ulke hic olmadigi kadar daha kotuydu demek doksanlari seksenleri hatta altmislari goz ardi etmek demek.

Doksanlarda tezkereye giden askerleri otobuslerden indirip sehit etmek,terorle mucadelede edemeyip gayri resmi bi sekilde kontrgerilla tarzi bi mucadele yapmak,ulkeyi kimin yonettigi belli olmayan tamamen kaos ortami icinde olmak..hep bunlar gordugumuz seylerdi..
    surmenajetki bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL 150 ZC (Alayına Gider)
    öncelikle şunu söyleyim, tatminsiz ve mutsuz bir milletiz.iyiye iyi diyemeyen ama kötüyü yerden yere vuran bi milletiz. haftasonları avm'ler neden hıncahınç dolu, peki neden otoparkları full dolu. yollar neden hep tıkalı, motosikletle bile ana yollarda neden gidilemiyor,peki neden 950 tl maaşla çalışanın elinde 2.000 tl'lik telefon ve evinde sınırsız internet.dünyanın en pahalı benzinini kullanmamıza rağmen benzin istasyonları neden yoğun ve kimseden çıt yok.bu ülkede zaten zengin hep zengindi fakir de hep fakir.orta yolu bulabiliyorsan ne ala. gelelim motosikletlere, millet talep etmese satışlar iyice düşse hangi marka fiyatları uçurabilir.firmanın elinde malı patlasa fiyatları aşağı çekmeyecek olan marka varmı.alıyorsunuz ki fiyatlar uçuyor. yine şikayet edeceksiniz ve sonunda yine alacaksınız.çünkü biz tüketim toplumu ve rahatı seven bi toplumuz.. gelsin eleştirilerr..
    surmenajetki, just4techno ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Alıntı goreny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suanki hukumeti savunmuyorum elestirdigim cok yonleri var..

Ama ulke hic olmadigi kadar daha kotuydu demek doksanlari seksenleri hatta altmislari goz ardi etmek demek.

Doksanlarda tezkereye giden askerleri otobuslerden indirip sehit etmek,terorle mucadelede edemeyip gayri resmi bi sekilde kontrgerilla tarzi bi mucadele yapmak,ulkeyi kimin yonettigi belli olmayan tamamen kaos ortami icinde olmak..hep bunlar gordugumuz seylerdi..
    Ben o yıllarda yaşamadım açıkçası umrumdada değil ve şimdiden kötü olduğunu sanmıyorum..
    bazı arkadaşlar teknolojinin gelişmesini, dünya ile birlikle her tüketen toplum gibi bizimde biyerlere 'mecburen' gelmemizi ülkenin gelişmesi sanıyor.
    Üniversitede çocuğun biri malum partiyi savunmak için 'Abi artık herkesin altında araba var herkesde android telefon var','artık heryerde avm var' , 'olum eskiden hastanelerde kuyruk vardı', 'reis olmasa aç kalırız', 'dünyaya savaş uçakları satıyoruz' gibi saçma cümlelerle savunmaya çalışmıştı biraz tartışmadan ve birkaç tarihi bilgiden sonra biraz sustu 'onu bunu bırak eskiden namaz kılamıyorduk' dedi ve gayet pişkin bir tavırla gitti. Böyle oluncada bu gençlikden ve bu ülkeden pek bi beklentisi kalmıyor insanın..
    potasyum bunu beğendi.

Arkadaslara katiliyorum nedenlerin biri bizim agir sanayimimizin olmamasi. Bu forma uye oldugumdan beri soruyorum neden yerli motosikletimiz yok. 40 yasindayim yerli motosiklet ve yerli arabayi gormeden olecegim gibi. Su bizim yerli oldugunu iddia eden tum montajcilara yaziklar olsun. 1960 dan 70'den beri sanayiciyiz imalatciyiz diyorlar ortada bir nane yok hala montaj. Bu firmalarla ayni yillarda montaja baslayan uzakdogu hint firmalari dunya devi oldu. Bizim sozde sanayicilerimizde hep risksiz kazanma satabildigini satip yatirim yapmadan kazanma derdinde. Adam akilli servise yedek parcaya bile onem vermiyorlar. 75 milyonun kul hakkini yiyorlar yalan soyluyorlar kandiriyorlar yerli uretim yapiyoruz diye(dogrusu yerli montaj) Bir otomotiv firmasi 50-60 yildir otomotiv sektorundeyiz diye beyanda bulunuyor Çin mali otomobil ithal ediyor buraya sakarya karasuya fabrika acacagiz diyerek bir suru arac satiyor arkasi yok. Ne fabrika var nede sattigi araclara bakan adam akilli servis agi, nede yedek parca. Bunlari yapan hem otomotiv sanayinde hemde daha cok motosiklette var. YERLİ MOTOSİKLET NE ZAMAN imal edilecek.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Ooo akboy, alırım bi dal.

teyp amcanız 10 milyar dolarlarından kaç dolarcık veriyo size ya da veriyo mu yazın bakalım.

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Yazmak istiyorum, çok doluyum ama sayfalarca yazamayacağım için konu başlığı ile ilgili iki cümle edeyim dedim.
    1. Ne sıfır, ne de ikinci el motorsikletlerin fiyatları bu ülkede düşmez.
    2. Ne sıfır, ne de ikinci ile araç fiyatları bu ülkede düşmez.
    3. Bu ülkede hiç bir şeyin fiyatı düşmez.
    4. Düşen sadece bizim gelirimizdir.
    Saygılar.

Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ooo akboy, alırım bi dal.

teyp amcanız 10 milyar dolarlarından kaç dolarcık veriyo size ya da veriyo mu yazın bakalım.
    abi yukarıdaki anlattığım fiat fiorino meselesine devlet %60 ını karşılama sözünü vermiş olmasına rağmen elini taşın altına koyan olmamış.Çünkü ilk markalaşırken piyasada tutunabilmek maksatlı yapacağımız zararına satışlar ve belli bir üretim kapasitesine ulaşma gereği sebebiyle iş adamları karı acayip derecede düşeceği endişesiyle girmiyorlarmış

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:51 ----------

dediğim gibi bu iş ben ve benim gibi arkadaşlara kalmış bişey ama İTÜ gibi bir okulda motosiklet yapmak istediğimi söylediğimde "geç olum beya git makina parçası talaşlı imalat yap ne uğraşacan millet yaptı da sana mı kaldı daya sırtını devlete" denildikten sonra böyle sürünmeye devam ederiz
    BlackGhost bunu beğendi.

Motosikleti
    Tracer700
    Ben bir ülkenin gelişip gelişmedigini insanlarin yaşam standartina göre değerlendiririm.(çok yazılacaklar varda yeri değil)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)