Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ölümle burun buruna ...

Motovento
    REKLAM ALANI
    BlackNaked - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Yaklaşık 30 dakika önce güzel havayı bulmuşken az gazlayalim dedim . Tenha bir köy yolu var asfalti çok güzel virajlarida öyle . Gazladim gidiyorum en son uzun bir yol var önü açık orda kapattım ibre 127 km hıza geldiğinde yaklaşık 100 150 metre ötede belki daha fazla bilemiyorum yola birden beton kamyonu çıktı o an öyle bir şey hissettim ki duramayacagimi biliyorum ama elimden birşey gelmiyor ben hafif sola manevra yaptım ve bu arada kornaya basıyorum şiddetle, Allah razı olsun kamyonun şoförü hemen geri vites yaptı 1 2 metre solundan kılpayı geçtim. Sonra ilerde kenara çektim kalbim yerinden çıkacak gibi, indim motordan soluklandim sonra yavaş yavaş geri döndüm. Bu çok farklı bir duyguymuş Allah kimseye göstermesin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Uzunlarınız sürekli açık olsun Geçmiş olsun..
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Ege Anıl EFE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696, Triumph street triple, Xmax 25
    Allah korumuş verilmiş sadakan varmış.bi daha gelmez umarım başına

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Amin , sağolun. Tüm motorcu kardeşlerim bana bişey olmaz ben çok iyi kullanırım demesin an geliyor elinizden hicbisey gelmiyor öylece karşınızda duran demir yığınına doğru hızla gidiyorsunuz

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı BlackNaked adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 30 dakika önce güzel havayı bulmuşken az gazlayalim dedim . Tenha bir köy yolu var asfalti çok güzel virajlarida öyle . Gazladim gidiyorum en son uzun bir yol var önü açık orda kapattım ibre 127 km hıza geldiğinde yaklaşık 100 150 metre ötede belki daha fazla bilemiyorum yola birden beton kamyonu çıktı o an öyle bir şey hissettim ki duramayacagimi biliyorum ama elimden birşey gelmiyor ben hafif sola manevra yaptım ve bu arada kornaya basıyorum şiddetle, Allah razı olsun kamyonun şoförü hemen geri vites yaptı 1 2 metre solundan kılpayı geçtim. Sonra ilerde kenara çektim kalbim yerinden çıkacak gibi, indim motordan soluklandim sonra yavaş yavaş geri döndüm. Bu çok farklı bir duyguymuş Allah kimseye göstermesin
    127 km hız 100 -150 metre ötede beton kamyonu duramayacağımı bilemiyorum
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Geçmiş olsun, 120 km saat hız ile giderken 150 metre mesafede motosikletinizi durduramıyorsanız, burada bir hata var demektir. Lütfen kendinizi ve motosikletinizi bir gözden geçirin, veya bir daha duramayacağınız süratlerde yolculuk yapmayın.
    caglar48, OnurTr, bpak ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Gazı kapatsan zaten kompresyona giriyo 150 metre mesafeden nasıl duramayacağınızı anladınız merak ettik freni felan yokmuymuş motorun

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bende de Pulsar var 100km hızla giderken sadece gaz kestiğimde 100 metreden kısa mesafede duruyor. Senin mesafe hesabında bir sorun var bence.
    OnurTr bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Sizin anlatmanıza göre kamyon şöförünün vitesi geriye takıp kamyonu 1-2 metre geri alıncaya kadar geçen sürede siz eğer motosikleti frenleyip çok rahat şekilde durduramıyorsanız eğer ;
    kusura bakmayın ama bence bir süre motosiklet kullanmaya ara verin, hemen bir eğitim kurumunda motosiklet temel eğitimi alın.

Tamamen içten gelen hislerle bu tavsiyeyi yapıyorum bakın, aşağılama vede küçük görme gibi bir amacım yok. Herkes acemiydi bir zamanlar, bunun gururu olmaz. Aman diyeyim kendinize veya bir başkasına zarar veremeden önce mutlaka eğitim alın.

Eğitim alabilecek durumun yok derseniz trafiğe kapalı bir alanda bol bol panik fren, slalom çalışmaları yapın ve motor kullanmaya devam ederseniz de 80km/h hızı geçmeyin.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, 120 km saat hız ile giderken 150 metre mesafede motosikletinizi durduramıyorsanız, burada bir hata var demektir. Lütfen kendinizi ve motosikletinizi bir gözden geçirin, veya bir daha duramayacağınız süratlerde yolculuk yapmayın.
    Cozum onerınız ıcın tesekkurler levent bey
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Arkadaşlar mesafe konusunda emin değilim tahminen salladim . Yapabileceğim en iyi frenaji yaptım bundan eminim daha sonra duramayacagimi anladım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)