Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorumu sattım :/

Motovento
    REKLAM ALANI
    seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Merhaba arkadaslar, hayalim olan cbr'ı bir sinirle ilana koydum ertesi gün alıcı cıktı dün saga sola gosterdi kaporasini aldim pazartesi yada sali motorumu devrediyorum aslinda hicte icimden gelmiyor satmak ama bu modellerde kronik bir sikinti yuzunden istemeyerekte olsa vermek zorunda kaldim.
    Gonlumden 600F yeni kasa geciyordu ben ogrenciyim kredi cikmiyor zaten. Aileye danistim yanasmadilar modeli simdilik dusultecegim.
    6 bin liraya kadar motor onerisi istiyorum hatta aklimda pcx 125 var tek hosuma giden motor pcx acikcasi artik vitesli motordan sıkıldımda diyebiliriz.
    Pcx 125 nasildir yakitinin az oldugunu biliyorum benim icin en onemli etken yakit, parcalari nasildir ne durumdadir? Kronik sorunu vs var mi?
    Pcx 125 periyodik bakimlari aksatilmadan kac bin km görür?
    13.000 kmde topcase'li pcx'e 6000 TL verilir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bpak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yine msx 125
    Ayni fiyata 5000 km alti msx bulanilirsin diye tahmin ediyorum. Pcxten az yakiyor, ayni hizda gidiyor. Boyun 180in cok ustunde degilse bir bak derim. Ama bagaj sorunu var bu motora taktirmak ister misin istemez misin bilmem.
    Ben de pcx alacaktim sonra bu motoru gorup aldim, gecenlerde pcx kullanma firsati buldum ve iyi ki msx almisim dedim. Pcxin artilari sele ve bagaj.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Nedir bu modeldeki kronik sıkıntı motoru sattıracak kadar merak ettim

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kronik skinti derken ? Biz bi arkadasima pcx 150 alicaktik sag sol alt ve sag far yanindaki grenajda cizik catlak vardi servisten iscilikle 1000 tl fiat aldik snra motoru almaktan vazgectik

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kronik skinti derken ? Biz bi arkadasima pcx 150 alicaktik sag sol alt ve sag far yanindaki grenajda cizik catlak vardi servisten iscilikle 1000 tl fiat aldik snra motoru almaktan vazgectik
    O parça sağ tarafın tümü oluyor tek parça marşbiyel inde bir kısmı olarak.
    Ayrıca cbr ın neyi varmış acaba?
    PCX konusunda yardımcı olmaya çalışırım.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serviste öpüyorlar malesef, eski kasanın sağ iki parça grenajına 300tl fiyat verdiler, Dokuyucu.com dan 125 tl ye alıp kendim taktım. Yeni kasayı grenaj pahalılığından almıyordum dokuyucu yeni kasanın parçalarınıda getirmiş yeni kasaya geçebilirim.

Pcx için Grenaj değişecek arkadaşlar Dokuyucu.com a bakabilir.

Alıntı weirdo1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serviste öpüyorlar malesef, eski kasanın sağ iki parça grenajına 300tl fiyat verdiler, Dokuyucu.com dan 125 tl ye alıp kendim taktım. Yeni kasayı grenaj pahalılığından almıyordum dokuyucu yeni kasanın parçalarınıda getirmiş yeni kasaya geçebilirim.

Pcx için Grenaj değişecek arkadaşlar Dokuyucu.com a bakabilir.
    Yalnız orası yan sanayi satıyor diye biliyorum

cbr250'de kronik sıkıntı da ilk defa duydum. anlat neymiş o sıkıntı biz de bilelim?

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Yasayanlar olmustur, belli bir devirde tikir tikir bi ses geliyor mesela bende 4.5 k da geliyordu o ses ve artik cok kulak tirmaladi. Serviste ustune dusunce para vermedim sorunu bulmalari icin bunlarda kronik sorun buymus motor 1 hafta serviste kalacak motor blogu acilacak gomlek,krank,piston zart zurt sifirlanacak dediler. Yurtdisinda bu islemi yaptirsan motor 17 degil 20 eder. Ulkemizde bunu yaptirinca motor 17 degil 14 ediyor.
    Bu sikinti motoru cok sikarsaniz basiniza geliyormus tamamen kullanisla alakali bisey sert kullanimda boyle oluyormus.

Pcx periyodik bakimla kac bin km dayanir?

Stunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çok var sığmıyor :)
    Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yasayanlar olmustur, belli bir devirde tikir tikir bi ses geliyor mesela bende 4.5 k da geliyordu o ses ve artik cok kulak tirmaladi. Serviste ustune dusunce para vermedim sorunu bulmalari icin bunlarda kronik sorun buymus motor 1 hafta serviste kalacak motor blogu acilacak gomlek,krank,piston zart zurt sifirlanacak dediler. Yurtdisinda bu islemi yaptirsan motor 17 degil 20 eder. Ulkemizde bunu yaptirinca motor 17 degil 14 ediyor.
    Bu sikinti motoru cok sikarsaniz basiniza geliyormus tamamen kullanisla alakali bisey sert kullanimda boyle oluyormus.

pcx bilmem ama 60.000 de honda dylan 150 aldım 115.000 km de sattım
    Feel the way

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150

PCXturk de 60k da vardı hala biniyordu bakım yapıldıktan sonra sizi üzmez dylan vardı 67 bindeydi bi arkadaş aldıgında 82 bin civarında sattı.
    Mağazanın activası vardı bankaya vs. Gitmek için hor kullanıma rağmen 72 binde satmıştık.

Üstteki arkadaşta dylan dan bahsetmiş. Ek bilgi olsun benimki

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Pcx dediğin evin zıpırı, her eve lazim bence..
    redlion999 bunu beğendi.

ganay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Merhaba arkadaslar, hayalim olan cbr'ı bir sinirle ilana koydum ertesi gün alıcı cıktı dün saga sola gosterdi kaporasini aldim pazartesi yada sali motorumu devrediyorum aslinda hicte icimden gelmiyor satmak ama bu modellerde kronik bir sikinti yuzunden istemeyerekte olsa vermek zorunda kaldim.
    Gonlumden 600F yeni kasa geciyordu ben ogrenciyim kredi cikmiyor zaten. Aileye danistim yanasmadilar modeli simdilik dusultecegim.
    6 bin liraya kadar motor onerisi istiyorum hatta aklimda pcx 125 var tek hosuma giden motor pcx acikcasi artik vitesli motordan sıkıldımda diyebiliriz.
    Pcx 125 nasildir yakitinin az oldugunu biliyorum benim icin en onemli etken yakit, parcalari nasildir ne durumdadir? Kronik sorunu vs var mi?
    Pcx 125 periyodik bakimlari aksatilmadan kac bin km görür?
    13.000 kmde topcase'li pcx'e 6000 TL verilir mi?
    253578200 ilan no düşünür musun

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı Levent Gocmen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pcx dediğin evin zıpırı, her eve lazim bence..
    Çok sevimli kerata 60-70 km hıza kadar bineceğim tek motosiklet herhalde..

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı redlion999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok sevimli kerata 60-70 km hıza kadar bineceğim tek motosiklet herhalde..

Evet, biraz pahalı ama yine de hak ettiğine inanıyorum.

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Vitesli dusunmuyorum. 13.000 km topcase'li 6 bin lira eder mi sizce ?

sıfırı 8300tl imiş, 6000tl verilir.
    mal=performans=sonuç dersen 125cc bir motora 6bin tl verilmez. git çinli al 2bin tlye çok daha akılllık edersin.

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    Alıntı okoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfırı 8300tl imiş, 6000tl verilir.
    mal=performans=sonuç dersen 125cc bir motora 6bin tl verilmez. git çinli al 2bin tlye çok daha akılllık edersin.
    git al bi 2 tl lik Çinli ye kadar olan kısmına katılıyorum, ancak çıkacak ağrızalar, arıza çıkmasın diye yapılacak masraflar, kullanılacak malzemenin kalitesizliğinden dolayı bakımın sık yapılma zorunluluğu 1 yıl sonunda 6000 tl lik pcx e az bir az bir mesafe kalmasına neden oluyor. PCX ise rutin bakımlarını (fren balatası yağ v.b) bakımlarını yapıp daha ucuza işletiliyor. He bir daha pcx alırmıyım, sanmıyorum, bana göre değil.

Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Bugun evde biraz daha ustune dusecegim konunun. Eger destek cikarlarsa mt 07-yeni kasa 600f-yada cbr500r dusunuyorum olmadi ya bir pcx yada ilk motorum asya nostalji cekecegiz altimiza, keşke şu tikirti olayi olmasaydida satmak zorunda kalmasaydim. Aldigim gunki mutluluk ile sattigim gunki uzuntu anlatilacak gibi degil.
    Kazasiz surusler

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    keyfi gezilerde varsa cbr250 den pcx e geçiş tatmin etmez gibi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)