Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Göz Göre Artık Çekinme Yok İnsanlarda :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    gerekli yorumlar yapılmış, ben başka birşey söyliyeceğim 00.14 te yol boş olmasına ragmen kamyonun dibinden geçmeyin kapı açılırsa kötü olur sonucu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili kardeşim resmen adamın önüne sürmüşsün motorunu .

Orada o aracın dibinden geçmek için hiçbir sebebin yokken sırf kameraya konu olsun diye olay yaratmaya çalışmışsın. Kusura bakma ama bu yaptığına resmen ayıp derler. Sizlerin bu anlamsız agresiflikleri yüzünden diğer motorcular zarar görüyorlar.

Bu arada yeni farkettim olayın olduğu yerde sağa dönerken sol sinyaliniz yanıyor . Araç bunu görmüş ve sola döneceğinizi bile düşünmüş olabilir.

Çuvaldızı önce kendinize batırmalısınız sonra başkalarını eleştirmeye çalışın.
    Oluşabilecek kazda motorsiklet geçiş üstünlüğü olduğu için araç hatalıdır,

araç ile motorsiklet geçiş hakkı farklılığı vardır aracın beklemesi gerekir
    C@LiMeRO bunu beğendi.

arslan0770 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 ESD//Honda Cbf 600 SA//Kinetic Nova
    Vay arkadaş yolumuzda yavaş gidiyoruz, sinyalimizi veriyoruz, adam üstümüze çıkacak yine sesimizi cikarmiyoruz sonuca bak: kameraya olay olsun diyeymis bravo la size

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı arslan0770 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay arkadaş yolumuzda yavaş gidiyoruz, sinyalimizi veriyoruz, adam üstümüze çıkacak yine sesimizi cikarmiyoruz sonuca bak: kameraya olay olsun diyeymis bravo la size
    yolunda giden adam sağdan bağlanıp sağa dönen adamın üzerine çıkmaz.... normal normal dönebilecek yerin varken zorla dar dönmek için uğraşan, bunu marifet gibi paylaşan, haksız iken bir de haklıymış gibi vatandaşa hareket çeken sensin...

Motosikleti
    Adamın durmayacağını sezdigim için baktığın yere gidersin motosiklette onun üzerine gidiyor muss gibi görünüyor ama farkında değilsin iz adam yola cikiyor hiç frensiz ve bu tarafa bakmıyordu yanindakiyle muhabbet ediyordu konuşturmayın beni burda

bazı arkadaşlar araba sağdan gelip sağa dönüyor o yüzden yol adamın demiş asıl bunu tartışmak gerek adam tali yoldan caddeye çıkmıyor mu yol motorcunun değil mi?yoksa tarladan bile çıksan yol sağdan çıkıp sağa dönenin midir?

Onur Avcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 mat gri
    Kardeşim motorun r25 mi ybr mi

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı movibiker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazı arkadaşlar araba sağdan gelip sağa dönüyor o yüzden yol adamın demiş asıl bunu tartışmak gerek adam tali yoldan caddeye çıkmıyor mu yol motorcunun değil mi?yoksa tarladan bile çıksan yol sağdan çıkıp sağa dönenin midir?
    Yol üzerinde anayol olduğunu belirten bir işaret yoksa yol hakkı sağdan gelenin.
    İster tarladan çıksın, ister hamamdan.
    Bu videoda ki problem bu değil.
    Araç sağ tarafta net bir şekilde görülüyor ve önlem almak için yeterli zaman var.
    Fakat motosikleti kullanan arkadaşımız önlem almak yerine araç sürücüsüne dersini vermeyi kafaya koymuş.
    Halbuki araç sürücüsünün onu görmeme ihtimali var.
    Görse bile sallamama ihtimali var.
    Kasıtlı olarak çarpma ihtimali bile var.
    Yani son sözünüz ben haklıyım olmasın arkadaşlar!
    Bunu kaç bin defa yazdık sayısını unuttum.
    AWESQME, berkcigdem ve barodi bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Thermosifon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250
    Bence Çin den ülkemize kamera gelişini yasaklasınlar vallahi Bu kamera olayını geçen gün trafik de bisikletli bir arkadaş da gördüm ama kendisi altındakinin bisiklet olduğunun farkın da değildi bence E-5 de 50 basmaya çalışan bisiklet sürücüsü baya aralara falan girmeye çalışıyordu manyak Bir de şunu merak ediyorum tüm video çeken arkadaşlar bu tarz bir olaydan sonra neden gaza gelip ara gaz veriyor hemen seri hızlanıyor falan artisliğe dönüşüyor olay Motor kullanıcısı adam extra sakin olmalı bence...

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Antalyada süreyim ama araç sürücüleri avrupalı olsun.
    MotorKafa bunu beğendi.

Saygı çerçevesinde değerlendirmek gerekir olayı.Motosiklette olunca otomobilde olduğumuz gibi bizi koruyan bir kaportanın olmadığını biliyoruz Bundan dolayı bu tür kontrollu hareketler de motosiklet kullananlara kontrolsüzmüşcesine yapılan bir hareket olarak algı bırakabilir.
    Fakat burada videonun başlığı saygı çerçevesi dışında.Başkasına saygısı olmayan karşısındakinden de saygı beklemesin.

Motosikleti
    Hala kamera mevzuatını on planda tutan var..arkadasim bu alet artislik olsun diye değil gözümüz olsun diye takiliyor ergen değiliz ki macera peşinde olalım bir tane canım bunu da hiç yere mı harcarım ki adamın üzerine süreyim moturu biraz mantıklı konuşun burda....o tarafa baktigim için o anda direksiyon da kayıyor nereye bakarsan oraya gidersin kuralından bi haber insanlar var aramızda

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:38 ----------

İkiside var kardeşim çoğunluk ybr kullanıyorum r25 kardeşim gibi olan dostumun ..birde aracım var caddy

Thermosifon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250
    Hala kamera mevzuatını on planda tutan var..arkadasim bu alet artislik olsun diye değil gözümüz olsun diye takiliyor ergen değiliz ki macera peşinde olalım bir tane canım bunu da hiç yere mı harcarım ki adamın üzerine süreyim moturu biraz mantıklı konuşun burda....o tarafa baktigim için o anda direksiyon da kayıyor nereye bakarsan oraya gidersin kuralından bi haber insanlar var aramızda

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:38 ----------

İkiside var kardeşim çoğunluk ybr kullanıyorum r25 kardeşim gibi olan dostumun ..birde aracım var caddy
    Sana kameranı artislik yapıyorsun diye takmışsın mı dedim ben ? Yazılanları tarafsız değerlendir objektif bak olaya oradaki artislikden kastım el kol yapıp ardından ara gazla hızlanman falan ben bundan bahsettim.Yakın da o bir tane canını teknolojik gözünden kaza videosunda izlemeyiz umarım.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Arslan kardeşim bunun yaşla ilgisi yok. 50 yaşındaki adam da kamera kullanırken böyle yapabilir. Buna meslekte "kameraman refleksi"" deriz. Kamerayı unutarak sürmek gerekli bu şekilde tehlikeden daha uzak kalabiliriz.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Otomobilin akan trafiğin içerisine doğru yolu zorla almak için ufak ufak çıkışının normal karşılanmasını hayretle okuyorum. Yol vermeyen ayılar memleketine özgü bir davranış ama bunu gerekli gereksiz her yerde uyguluyorlar artık. Geçenlerde iki okul servisi veya minibüs birbirlerine doğru bir geçiş yaptılar, öyle ki adamlardan biri hızını azaltsa diğeri ona girecekti. Azaltmadığı için teğet geçti. Sanırsın gösteri yapıyorlar. Bunların hepsi cahillikten başka bir şey değil.
    smiles bunu beğendi.

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    başlığı yalnış yazdım kusura bakmayın
    https://www.youtube.com/watch?v=VrpiZT89jqE
    Burada tek bir hata görüyorum; bu konuyu buraya açarak insanların fikirlerini sormanız ve rahatsız etmeniz.

Hindistan, Türkiye gibi 3. dünya ülkelerinde bu tip hareketler normal karşılanır. Eğer ölmediyseniz ortada suç yok demektir. Ölseniz bile suçlunun kim olduğu tam olarak ortaya çıkmaz.

Adam öküz gibi burnunu çıkarttıysa siz kaçacaksınız yolun diğer tarafına. Kardeş kardeş geçinip gidin arabalarla. Hatta adam durarak büyük lütuf göstermiş. Çıksaydı siz diğer şeride kaça bilirdiniz.

Trafik kuralları kesinliği olan kurallar değildir; kişiye göre değişiklik gösterir. Burnu çıkartan siz olsaydınız ve o araba sizi altına alsaydı suçlu kim olurdu? Öyle bir durumda bu video yayınlamaya değer bir eser olur muydu?

Bir daha ki sefere şöyle kanlı canlı şeyler yayınlayın da zevki çıksın.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Başlığı yanlış falan yazmamışsın, youtube'ta hit almak için yapıyorsun.
    Bütün videolarında bu şekilde gereksiz atar gider var.
    Kabak gibi hatalısın.
    Umarım bir gün sağlam bir dayak yersin.
    Yoksa böyle devam edersen biri çıkarır silahı, sıkar kafana.
    Olmaz deme burası Türkiye. 3-5 fazla tık için değmez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:19 ----------

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oluşabilecek kazda motorsiklet geçiş üstünlüğü olduğu için araç hatalıdır,

araç ile motorsiklet geçiş hakkı farklılığı vardır aracın beklemesi gerekir
    Motosiklet de bir araçtır. Motorsiklet diye bir araç yoktur.
    Hiç bir trafik kuralında x tipi araçlar, y tipi araçlara göre geçiş üstünlüğüne sahiptir diye bir kural yok.
    Kavşak geçişlerinde araçların geçiş hakları öncelikle; ambulans, itfaiye gibi araçlarındır. Daha sonra trafik levhaları, araçların bulunduğu konum ve trafik polislerinin işaretlerine göre değişir bu üstünlük.
    Thermosifon ve ozgranl bunu beğendiler.
    Motosikletli Kaplumbağa...

karadenizz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RTR 150-14'-Ninja 300
    Dostum diğer videolarına bakındım,yapma yani gülünç duruma düşüyorsun

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Bir fıkra anlatayım, anlamak isteyen anlar...

Temel ilk defa araba almış, direkt boğaz köprüsüne çıkmış, başlamış ilerlemeye.

Ardından radyoyu açmış, spiker avaz avaz bağırıyor: "Bir araba şuanda boğaz köprüsünde ters yönde ilerliyor, trafik allak bullak olmuş durumda sayın dinleyiciler..."

Temel şöyle bir etrafına bakınmış ve demiş ki "ohooo hangi biri, bunların alayı ters yünde..."

Mesajı almak isteyen alır, almak istemeyen ortada bırakır gider... Herşeyi bilen birisine daha ne öğretebilirsiniz ki?
    Thermosifon, AWESQME ve GP500-1st bunu beğendiler.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yol üzerinde anayol olduğunu belirten bir işaret yoksa yol hakkı sağdan gelenin.
    İster tarladan çıksın, ister hamamdan.
    Bu videoda ki problem bu değil.
    Araç sağ tarafta net bir şekilde görülüyor ve önlem almak için yeterli zaman var.
    Fakat motosikleti kullanan arkadaşımız önlem almak yerine araç sürücüsüne dersini vermeyi kafaya koymuş.
    Halbuki araç sürücüsünün onu görmeme ihtimali var.
    Görse bile sallamama ihtimali var.
    Kasıtlı olarak çarpma ihtimali bile var.
    Yani son sözünüz ben haklıyım olmasın arkadaşlar!
    Bunu kaç bin defa yazdık sayısını unuttum.
    Tamamen katılıyorum. "Ben şunun önünden bi geçeyimde hatasını anlasın bana da malzeme çıkar" mantığı ile oluşmuş bir olay bu. Bence başka hiç bir açıklaması yok.
    Kısaca ben;

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)