Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Turkishrider'in korkunc kazasi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tuylerim diken diken izledim,kurtarmak gibi bi şansi yok diye dusunuyorum,frenleyebilirdi belki ama o anki şokla bisey yapamamis sanirim,arac kör noktada kaldigindan nekadar yavaslayabilirdi,nekadar refleks kullanabilirdi bilmiyorum,zor gibi,ama hic yoktan hayatta ve kolu bacagi yerinde,ucuz atlatmis yine,denecek bisey kalmamis,gecmis olsun diyelim.

https://m.youtube.com/watch?v=KoOizLtAGj0

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Motorunu almış fakat belinden dolayı kullanamayacakmış

Thermosifon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250
    Fakat şehir içi bir yol için biraz fazla hızlı gidiyor sanki.Videonun başların da önünden yayalar geçiyor araca çarpmadan birkaç saniye evvel.Geçmiş olsun diyelim ne diyelim.
    SweentLy bunu beğendi.

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Hız sınırı 30 mil hız 60 mil gayet güzel

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    İzlediğimde içim cız etti takip ettiğim bir arkadaştı ancak genelde videolarını izlerseniz hep yüksek hızda ve dikkatsiz sürüyor gibi geldi bana. Kaçınılmaz gerçekleşmiş gibi. İnş bundan sonra daha dikkatli sürer.

Bu arada tekrar tekrar izledim. Kitlenmiş kaçış manevrası yapamıyor hatta adam akıllı frene bile basamamış. AEA ın da dediği gibi baktığı yöne giderek arabaya tosluyor resmen. Arkadaşın ne kadar motor tecrübesi var bilmiyorum ama daha önce CBR sürdüğünü biliyorum. Fakat bariz bi şekilde tecrübe eksikliği var gibi duruyor.

Burada tekrar MT-07 konusu açılır hiç kuşkusuz...

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Hız sınırı 20 mil(32 km) olan yerde tapagaz gidersen böyle kazalar olabilir.
    Cavalry bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Tali yollara yaklaşırken anında durabileğiniz hızlara düşün.
    Videoda ki gibi bir öküz son anda dönmeye ya da yola çıkmaya karar verebilir.
    Motosikletli arkadaş suçsuz görünüyor ama hatalı.
    Hızı o yola uygun bir hız değil.
    Ama suçun otomobilde olması bir şeyi değiştirmiyor.
    Olan motosiklete oluyor.
    Shrieker bunu beğendi.

capozzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 1100 sport
    Hızlı gidiyor evet. Yol ayrımına gelirken yavaşlaması gerekiyordu. Kazadan hemen önce yanından geçen panelvan görüşünü kapattığı için dönen aracı çok geç fark etti ve şok olup dondu kaldı. Videonun altına yazmış zaten, bölgeyi çok iyi bildiğim için aşırı özgüvenle gittim benim hatam diye. Geçmiş olsun, yine de iyi yönden bakmak lazım daha büyük bir kaza da yapabilirdi. MT 07 ye gelince, çok dikkat etmek lazım bu alete. Tabii ki makinenin bir kabahati yok, ama baya tahrik edici özellikleri var. Üzerine binerken çok iyi oto kontrol sağlanması lazım.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tali yollara yaklaşırken anında durabileğiniz hızlara düşün.
    Videoda ki gibi bir öküz son anda dönmeye ya da yola çıkmaya karar verebilir.
    Motosikletli arkadaş suçsuz görünüyor ama hatalı.
    Hızı o yola uygun bir hız değil.
    Ama suçun otomobilde olması bir şeyi değiştirmiyor.
    Olan motosiklete oluyor.
    İhtiyar gözlerin iyice bozulmuş senin.

Araba gayet aheste bir şekilde ve nizami bir dönüş yapıyor. Dönmesine engel bir işaret yok orada. Aniden yapılmış bir dönüş değil bu. Olayda aniden gelişen tek durum kör açıdan yasal sınırın üç katı hızla gelen motor sürücüsü. Otomobil sürücüsünün yapabileceği hiçbir şey yok.

Sevgilerimle
    GP500-1st, SweentLy, G-Strider ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    görünüşe göre ingilterede sanırım ? bence olan arabaya olmuş yazık
    Mengu16 bunu beğendi.

Motosikleti
    honda pcx
    Karşı şeritte baya kalabalık bir trafik varken bu kadar hızlı gitmesi yanlış ve yanlışının bedelini önüne hatalı çıkan bir sürücü ödetiyor. Geçmiş

olsun bence verilmiş sadakası varmış. Umarım en kısa zamanda iyileşir. Aslında böyle videolar kendimizi daha iyi sürüş açısından baya bilgilendirici.

Motosiklet dikkatsizlik anında hiç tatmadığımız acıları yaşatabilir. Allah bu gibi durumlardan hepimizi korusun.

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hani her motorcunun şımardigi,enerjik oldugu bi zaman vardirya,helede altindaki motor mt07 ise,egzoz da varsa,o sesle sizin şımarikliliginizin bedeli bukadar agir olabilir,diger videolarinda peg leri deydirerek viraj aliyodu,sürüşü guzel,ama tehlike aninda ne yapabilecegini tam gelistirememis gibime geldi,birde o gun enerjikligi tuttuysa zaten kacinilmaz son gibi olmus,cok zor gunler gecirmis,kafasinda hala bi delik var,dusmanimin basina gelmesin boyle olay,cok zor bi durum.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    geçmiş olsun motor hayatı sağlık sebepleri dolayısıyla bitti veya bitirmesi gerekir diye biliyorum kafada ve belde platin var allah korusun sürmeye devam ederse bir sonraki kazada elektrikli sandalye sürer anca ,şehir içi 4. te vites hızı da çok fazla
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İhtiyar gözlerin iyice bozulmuş senin.

Araba gayet aheste bir şekilde ve nizami bir dönüş yapıyor. Dönmesine engel bir işaret yok orada. Aniden yapılmış bir dönüş değil bu. Olayda aniden gelişen tek durum kör açıdan yasal sınırın üç katı hızla gelen motor sürücüsü. Otomobil sürücüsünün yapabileceği hiçbir şey yok.

Sevgilerimle
    Hakli olabilirsin hocam cep telefonundan seyrettim videoyu.
    Ama oradan o sekilde dönüs verilmemesi gerekir yol hatali diye düsünüyorum.
    Okan Sinan Ocan bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

EmirhanCoskun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-10
    turkishrider yakından takip ederim yakından tanırım diye bilceğim şekilde..kaza haberini duyduğum zaman çok üzüldüm ama aramızda olması ise çok sevindirici durumu günden güne iyiye gidiyor..kaza gelcek olursak evet mt 07 insanı tetikleyen bir motosiklet heleki egzoz da varsa inanın siz bile binseniz o motorun üzerinde tetiklenmemek mümkün değil..

hız sınırı evet biraz fazlaca aşılmış işte aksilik olucak ya muhakakka son durak gibi ardı ardına gelir..
    hızlı gitmesi kazaya sebebiyet vermesinin en büyük başlıca sebebi..ama ben belki diyerekten

analiz etmek gerekirse(yanlışta düşünüyo ola bilirim)
    tüm ortam gayet kazayı elverişli bir şekilde hazırlanmış durumdaydı
    -turkishrider oldukça hızlı bir şekilde geliyor
    -çarptığı arabadaki bay veya bayan olağan dönüşünü yapmak üzere hamlesini yaptı yolunu kontrol etti gelen giden yok ama unuttuğu bir şey vardı onunda hiç aklına gelmiyicek birşey..önündeki TRANSİT kamyonetin kör noktası...motosikleti buyüzden göremedi ki zaten arkasından bir aracın geleceğini bilemezdi okadar ön görülü bir şöför bence bu devirde çok zor neden derseniz motosiklet bir var bi yoktur..ayanaya bakarsınız yok bi bakarsınız önünüzdedir...o beyaz kamyonet olmasaydı bi ihtimal son anda durup bu denli bir büyük kaza yaşanmazdı diyip noktalıyorum

kırmızı ok çarptığı araba
    görüşünü engelleyen kamyonet...videoyu tekrar izlerseniz ne demek istediğimi daha net anlarsınız..

tekrar geçmiş olsun..Allah kimseye yaşatmasın göstermesin böyle bir kaza..kendisinede videoda yazdığım gibi bu videoyu kaldırmasını rica ediyorum çünkü bu videoyu ne zaman izlese ogüne takılıp kalıcak ne ileri ne geri gidicek kendini toparlaması güçleşicek hatta komple imha etmesi videoyu daha mantıklı olur...

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    Çok hızlı baştan sona hatalı

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Araba sürücüsünün ne suçu var böyle manyak gibi ışık hızında gelen bir motor arabanıza çarptığı için ceza almak istermisiniz ?
    SweentLy, tozluklu ve Shrieker bunu beğendiler.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Hızı hatalı malesefki fakat şansı kazayı İngilterede yapıyor olması. Türkiyede olsa kesinlikle ölmüştü, helikopter ambulans ile hemen mudahale edilerek hastaneye götürmüşler

Erdost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZONTES 350 T2
    Burada kaza yapan arkadaşa güzel şekilde hakaret edilir.Sen kendini düşünmüyorsun, önüne küçük bir çocuk da atlayabilirdi, o çocuk benim çocuğumda olabilirdi başkasinin çocuğuda.O zaman kopmayan kafanı o çocuğun ailesi koparmayacakmıydı.Kimsenin böyle bir sorumluluk alma hakkı olamaz.Akli melekesi olmayan bir genç.

Hız mi yapacaksın, ıngiltere de birsürü pist var git ne yapıyorsan yap ancak böyle bir yolda o hızla gidemezsin..
    krd, tozluklu, mete_han ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır
    Göktaşı gibi gidersen olacağı bu

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)