Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Turkishrider'in korkunc kazasi

Motovento
    REKLAM ALANI
    gurkanerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07
    Motora başlayacak olan heyecanlı arkadaşlara bu videoyu izletmek, açıklama yapılan yazıdan önce çıkardığı inleme sesini de en az bir kaç defa dinletmek lazım. Bu işin şakası yok.
    AWESQME, Shrieker ve mete_han bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    arkadaş aranmış bide gaza gelmiş.yaya araba çiçek böcek ön görmemiz gerek geçmiş olsun

heia2654 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O hızda daracık yolda, kapalı görüşte o çarpmasın da ben mi çarpayım... Geçmiş olsun bile diyemiyorum. Yolda yürüyen birinin de üstüne çıkaiblirdi. Kendini badass gösterecek ya bi de görüntüleri koymuş... Neyse, İngiltere kanunları büyük ihtimal tutuklayacak bunu cana kasıttan.

Bu tür videoları her izleyeceğim zaman acaba motordan soğutur mu diyip önce çekiniyorum, sonrasında aynı terane, içim rahatlıyor.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    türkiş çekirge bir zıplamış iki zıplamış veee... geçmiş olsun ne diyelim bizlere ders olsun,

150 saat eğitim alsak şehir içi hız limitlerinin sebebini anlayamazdık, teşekkürler
    Okan Sinan Ocan bunu beğendi.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Videoyu açar açmaz o daracacık yolda gazladığını görünce içim cız etti benim...

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Ayni kazayi 30 km hizla yaptim sadece sol dirsegim bikac gun agridi motor pert☺

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Turkishrider nickli arkadaş bu kaza ile ilgili eleştirilere burada bir başlıkta şahsen yazarak cevap vermişti.İyileşme ve tedavi sürecinden de bahsetmişti.Konuyu bulamadım.Bulan arkadaş paylaşabilir.

Gelelim kazaya...Genelde çoğunlukla suçu dört tekerleklilerde bulurum ama burada arabanın suçu az.Karşı şeritten o kadar hızlı bir araç geleceğini doğal olarak düşünmemiş.Öndeki vanda görüş alanını kapatmış.Arkadaş normal hızda gelse,araç onu rahatlıkla görür ve dönüş yapmazdı.Hız limiti 30 mil ama kazadan önce gösterge 66 mil civarındaydı.Araç olağan şekilde dönüşünü yapmış ama arkadaşımızın hızı,hız limitinin iki katından da fazla olduğu için doğal olarak duramamış.Bu saatten sonra geçmiş olsun demekten başka diyecek bir şey yok.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Hız sınırının 30 mil (48 km/s) olduğu yerde 67 mili (107 km/s) görmek ne demek ya.

Burada kaza anındaki hızı okunuyor göstergeden; 54 mil = 87 km/s. Hayatta kaldığı için çok, çok şanslı.
    GP500-1st bunu beğendi.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hız sınırının 30 mil (48 km/s) olduğu yerde 67 mili (107 km/s) görmek ne demek ya.

Burada kaza anındaki hızı okunuyor göstergeden; 54 mil = 87 km/s. Hayatta kaldığı için çok, çok şanslı.
    Evet gerçekten çok şanslı. Kitap 70 km hız ile sabit bir objeye çarpıldığınıda hayatta kalma şansının sadece %10 olduğunuz söylüyor.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosikleti
    KZGN
    Çok geçmiş olsun, acil şifalar diliyorum.
    Birçok yorum var söylediklerinde haklılık payları olan kullanıcılar elbette.
    ben azıcık farklı bir açıdan bakabilmek adına defalarca videoyu izledim.

Teknik açıdan:
    ----
    Zaman:19.sn
    Hız: 66 mil/h (106.217 km/h)
    Yol: 15-20 metre (engele olan uzaklık)

bu hızda 1 sn. alınan yol 29.5 m.ve
    aradaki mesafe durabilmesi için yeterli değil.

-----
    Zaman 20.sn
    hız:54mil/h (86.9046 km/h)
    yol:0 (engele olan uzaklık)

Makine kompresyonda iken ve/veya frenaj esnasında ( MT07 sınırlarını bilenler yardımcı olacaklardır diye düşünerek)
    Hızı 66mil'den 54mile 1 sn içerisinde(belki daha kısa) düşürebilecek eylem bana kalırsa sadece gazı istemsiz kapatması olmuştur
    yani "kompresyon" yanılıyor muyum?

Ms_TunC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turkishrider nickli arkadaş bu kaza ile ilgili eleştirilere burada bir başlıkta şahsen yazarak cevap vermişti.İyileşme ve tedavi sürecinden de bahsetmişti.Konuyu bulamadım.Bulan arkadaş paylaşabilir.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...in-lutfen.html
    Thracian bunu beğendi.

Motosikleti
    kuba cg-100
    87 km hızla vurmuş fren bile yapamamış geçmis olsun

Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tali yollara yaklaşırken anında durabileğiniz hızlara düşün.
    Videoda ki gibi bir öküz son anda dönmeye ya da yola çıkmaya karar verebilir.
    Motosikletli arkadaş suçsuz görünüyor ama hatalı.
    Hızı o yola uygun bir hız değil.
    Ama suçun otomobilde olması bir şeyi değiştirmiyor.
    Olan motosiklete oluyor.
    otomobilci ne yapsın istiyorsunuz, arabadan inip gelen geçen var mı diye bakmasını mı dönücem diye yola tabela filan mı koymasını bekliyorsunuz.

%99 motor sürücüsü hatalıdır net.
    mete_han bunu beğendi.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    günaydın adam iyileşti nerdeyse.

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın adam iyileşti nerdeyse.
    Biliyosunuzki videoyu youtube a atali 2 hafta kadar anca oldu,polisler motorunu ve kamerasini vermiyolardi. Gunaydin baskan

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:28 ----------

Alıntı Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gebersin soysuz, burada çoluk çocuğa gençlere kötü örnek oluyor, böyle tipleri yolda görsem ağzını burnunu kırıcam, motosiklet ile alakası yok bunların. bunlardan motorcu olmaz, gençliğin verdi manyaklık, hiçte güzel sürmüyor çok tehlikeli. anlamadığım böyle adamların anası babası yokmu birşey demiyorlarmı
    Yanliz ciddi anlamda cok sert bi yorum olmus,kimse cok agir suclar islemedigi surece bu tarz hakaretlere maruz kalamaz,coluk cocugun akli yokmu? 7 yasinda ana avrat sovmeyi biliyolar,motosiklet surme yasina gelmis 16-17 yasindaki genclermi ornek alacaklar? Zaten bu yaslara gelipte hala videolardaki tehlikeli hareketleri ornek aliyosa,o yasina kadar cok yasamis,smack down zamani göçüp gitmeliydi.
    surmenajetki ve Levent68 bunu beğendiler.

Bu forumda kazalarda motorcu haklida olsa haksizda olsa motorcular bile motorluyu sucluyor

Motosikleti
    Honda CBR500R
    Araci gordugu anda ki hizi 108 km/h carpma aninda hiz 87 km/h.
    1. Arkadas hala hayatta oldugu icin sansli, Allah korumus, insallah kisa zamanda daha da iyi olur.
    2. Arabayi gordugu anda "panik" fren yapmamis herhalde sanki "panik" frende hizini daha da azaltabilirmis.
    3. MT-07 yapisi geregi on tekerlegi uzerinde fazla agirligi olmayan bir makina, bence frenaji oldukca basarisiz yine ayni sebepten dolayi virajida basarisiz. Bu da bir etken olabilir.
    4. Ama tabii ki en onemlisi bu yolda bu kadar hizli gidilmez ayrica panelvan kamyon otobus gibi arkasini gormedigimiz araclarin arkasindan hep bir arac yaya cikacakmis gibi gaz kesilmeli hatta iki parmak on frene gitmeli derim.

Arkadasimiza tekrar gecmis olsun diliyorum. Koydugu video bir ders niteliginde.
    mete_han bunu beğendi.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Çoluk çocuğa, yeni başlayanlara kötü örnek bu kazayla iyi örnek geçmiş olsun
    Bu nedir arkadaş ya kimi yürrek yutar kimi inler sonra hapı yutar vlog'mudur nedir çoğu bir pok bilmiyor

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    ben şimdi kimseyi kırmak incitmek istemiyorum...adam kaza yapmış belki şimdi halen hastanede bunları okuyor ya da evinde...oh olmuş haketmiş keşke gebereydi de demiyorum...çünkü hep şuna inandım...yaptığın eleştiri yerme sövme veya art niyeti mutlak bende yaşayacağım...yani nedense son zamanlarda eleştiri yaparken daha ılımlıyım...kuru bir geçmiş olsunla şimdilik kurtardı kendisi...ama iyileşsin sağlam bir fırça atacağım videosunu izledim kafayı deldirmiş ya nası becerdin kafatasını deldirmeyi sevgili argadaşım...neyse en kısa zamanda eski sağlıklı hayatına dönsün gayrısı boş..ben kimseye akıl vermeyi sevmem..benim aklım bana bile yetmiyor çünkü...

ha kusursuz mükemmel saygılı bir sürüş stilim olsaydı belkide eleştirme hakkını kendimde bulabilirdim...ama bende agresif kullanıyorum...bende kafatasını deldirecem yakındır...
    Levent68 bunu beğendi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende soruyorum.

Arkadaşın önceki motoru cbr125 olduğu için cbr 125 le aynı sürüş sitilinde ordaki hızı kaç olurdu? yaklaşık 110 yerine 85 km idi en fazla akselerasyonu. ve duracağı mesafe 45 metreden 25 metreye ineceği gibi... Reaksiyon sırasında geçen standart 0.7 saniyede alacağı yol 10 m kısalacaktı. yani frenlemeye 10 metre önce başlayacaktı.

Frenlemeye ise 30 km düşük başlayacağı gibi, vuruş hızı 84-30 =54 değil 10 metre daha fazla frenliyeceğinden 30 km anca olacaktı. Yani kask ve montla hızlı koşarak arabaya çarpmak gibi...

Biri facia, biri ufak sıyrık hadi bilemedin küçük çatlak.

Sizce hangisini seçmeli, yola göre yüksek hızmı, yoksa uygun hızmı?

Çok geçmiş olsun, en kısa zamanda iyileşmesi dileğiyle.
    mete_han bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)