Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2014 Cbr 500 yada ????

Motovento
    REKLAM ALANI
    adenizkusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 500 R
    Oncelikle.gunaydin gecen gun cbr 250 motorumu sattim. 15000 tl butcem var. İkinci el absli yuksek model 2 silindir yeni teknoloji cbr 500 mi almayilim yoksa daha dusuk model 4 silindir 600 cc motorlara bakmam daha mantikli olur ? (Fazer 6 vs.. ) son surat merakim kesinlikle yok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SÜLEYMAN 85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 500r
    Alıntı adenizkusu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelikle.gunaydin gecen gun cbr 250 motorumu sattim. 15000 tl butcem var. İkinci el absli yuksek model 2 silindir yeni teknoloji cbr 500 mi almayilim yoksa daha dusuk model 4 silindir 600 cc motorlara bakmam daha mantikli olur ? (Fazer 6 vs.. ) son surat merakim kesinlikle yok
    Merhaba değerli arkadaşım.diger modelleri kullanmadım.kullanan arkadaşlar yorum yaparsa tabiki güzel olur. Cbr 500r kullanıcısı olarak sana tavsiye ederim.250 cc yi zamanında bende kullandım aradaki farkı gercekten cok hissettiriyor.neticede 2 silindir ve 43 beygir.gerek beygir gücüyle gerek ilk hizlanma ve yokuş cikarken performansı ile gerek Abs ve selesinin çok rahatlığı ile sevicegine inanıyorum. Zaten 500r,4 silindirli motor lara geçmek için bir ara motor olarak değerlendiriliyor.umarim seçeneklerden bir tanesi hakkınızda hayırlı ve isabetli olur.

Motosikleti
    Honda CBR 500r
    ben de cbr500 kullanıcısı olarak sürüş tarzı, denge açısından fark hissetmeyeceğini söyleyebilirim. alıştığın motordan daha güçlü bir motora binmiş olacaksın. son hız ve ivmelenmesi kesinlikle seni tatmin eder. kendini yeterince hazır hissetmiyorsan; sürüş deneyimi, güçlü motor tepkileri hakkında şüphelerin varsa 600 cc öncesi bunu alman daha iyi olabilir. bir süre bunda da ilerledikten sonra istediğin motora çok daha rahat geçersin.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Kesinlikle CBR 500R tatmin eder 250R dan sonra bunu kimse inkar edemez. Ancak fiyat olarak işte 600RR, 600F filanda alınıyor. 500cc tam ara birşey 2 silindir filan, ne kadar süre tatmin eder? İlerde pişmanlık yaratır mı? "Ulan keşke 2 daha verip 4 silindir alsaydım" dedirtir mi? Bence motorun gücü, gidişi, torku eyw ama bi de bu açıdan bakmak lazım. Ne de olsa zırt pırt motor değiştirmek pek akıl işi değil. Bi 600RR a yıllarca binilir ama 500R öyle midir?

Bunu bilen kişiler cevaplarsa arkadaşa daha çok yardımı dokunur. Bence arkadaşın kafasındaki asıl mesele bu olucak.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaşlar silindir sayısına fazla takılmayın
    kawa er6f veya yamaha diversiyon bakabilirsin bütçe yi aşabilir ama güç olarak seni uzun süre idare eder pişmanlık yaratmaz 500r cüsse olarak biraz cılız

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Eger harbı harbı tecrubene guvenıp bı cc sıcraması yapacaksan ducati 696 , mt 07 , cbr 600f eger ben ufaktan 250den 400e geceyım falan kafasındaysan duke 390 dıyorum cbr 500ı falan performansta gecıyor sadece top speedtte gecemıyor ddıye bılıyorum 390 sahıbıydım cıdden kullanılması gereken bı makıne
    tinerci bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr 500 R
    teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:26 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar silindir sayısına fazla takılmayın
    kawa er6f veya yamaha diversiyon bakabilirsin bütçe yi aşabilir ama güç olarak seni uzun süre idare eder pişmanlık yaratmaz 500r cüsse olarak biraz cılız
    diversion istediğim bir motor ama ikinci el fiyatlar fena uçmuş . kawasakisi olan arkadaslarımdan biliyorum parça fiyatları cok üzücü ayna kırmaya bile gelmiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:28 ----------

Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eger harbı harbı tecrubene guvenıp bı cc sıcraması yapacaksan ducati 696 , mt 07 , cbr 600f eger ben ufaktan 250den 400e geceyım falan kafasındaysan duke 390 dıyorum cbr 500ı falan performansta gecıyor sadece top speedtte gecemıyor ddıye bılıyorum 390 sahıbıydım cıdden kullanılması gereken bı makıne
    dediğin motorlar bütcemi acıyor maalesef. ktm leride bi sevemedim gitti hepsi birinin aynı gibi duruyor . bana oyuncak motor hissiyatı veriyor renklerinden olsa gerek ktmciler kızmasın

Motosikleti
    BMW S1000R
    teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:26 ----------

diversion istediğim bir motor ama ikinci el fiyatlar fena uçmuş . kawasakisi olan arkadaslarımdan biliyorum parça fiyatları cok üzücü ayna kırmaya bile gelmiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:28 ----------

dediğin motorlar bütcemi acıyor maalesef. ktm leride bi sevemedim gitti hepsi birinin aynı gibi duruyor . bana oyuncak motor hissiyatı veriyor renklerinden olsa gerek ktmciler kızmasın
    Gorunusune yanılma derim ne cbr 500 250 r25 ler geldi sadece gülerek gectik hehe :D cidden düşün derim gücü hatırı sayılır yanı boş degıl supermotodan test ıcın randevu alın 1 kere surdugunuzde almaya karar verırsınız zaten
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlerde pişmanlık yaratır mı? "Ulan keşke 2 daha verip 4 silindir alsaydım" dedirtir mi? Bence motorun gücü, gidişi, torku eyw ama bi de bu açıdan bakmak lazım. Ne de olsa zırt pırt motor değiştirmek pek akıl işi değil. Bi 600RR a yıllarca binilir ama 500R öyle midir?

Bunu bilen kişiler cevaplarsa arkadaşa daha çok yardımı dokunur. Bence arkadaşın kafasındaki asıl mesele bu olucak.
    Senelerce binme zorunluluğu nereden geliyor ? İstediği an tekrar satabilir . Neden bir ufak cc veya iki silindirli motosiklet ile zaman geçirmeyi zaman kaybı olarak görüyorsunuz ?

Gorunusune yanılma derim ne cbr 500 250 r25 ler geldi sadece gülerek gectik hehe :D
    Duke 390 ile cbr 500'ü mü geçtin ?
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Motosikleti
    Honda Cbr 500 R
    Gorunusune yanılma derim ne cbr 500 250 r25 ler geldi sadece gülerek gectik hehe :D cidden düşün derim gücü hatırı sayılır yanı boş degıl supermotodan test ıcın randevu alın 1 kere surdugunuzde almaya karar verırsınız zaten
    arkadasımda arkadaslarımda rc 200 ve duke 200 vardı kullandım. benlil değil ktm ler kesinlikle .

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senelerce binme zorunluluğu nereden geliyor ? İstediği an tekrar satabilir . Neden bir ufak cc veya iki silindirli motosiklet ile zaman geçirmeyi zaman kaybı olarak görüyorsunuz ?
    Zaten düşük bi cc ile başlayıp tecrübe edinmiş ve cc yükseltmek istiyor arkadaş. Baktığı motorun fiyatında 4 silindirli motorlar var. Ülkemizde zırt pırt motor alıp satmak kolay değil. Sadece motoru almakla bitmiyor olay. Arkadaş 2. el aradığından, daha sigortası var, lastiği var %70, eee bide 2. el garanti değil sağında solunda bir şey olsa oda masraf. Yani her yeni alınan motor ekstra masraf demek. O yüzden cc yükseltilicekse en azından bi kaç yıl kullanılıcak bir alet alınmalı ki pişman olunmasın.

Benim düşüncem bu...
    Kısaca ben;

Motosikleti
    Honda Cbr 500 R
    şu anki geldiğim nokta 2 motor arasındayım..

1- 2014 Honda Cbr 500 (21000 km ) - 15000 tl (daha pazarlık yapılmadı)

2- 2009 Yamaha xj6 (28000 km ) - 15500 tl (pazarlık yapılmış hali 17000 tl istiyordu )

2 motorada büyük ihtimalle ön arka lastik almam gerekecek..

ikiside piyasası pek olmayan motorlar. cbr 500 daha konforlu gibi duruyor. xj6 daha konforsuz agresif kısa şaşe cezbeden yönü 4 silindir olması ve sesi . valla fena ikilemde kaldım . bir an evvel çözmem gerek bu işi. motorsuzluk basıma burdu 4 günde.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    XJ6'yı satmak istediğinde daha kolay satarsın belki ama 500 R yakıt bakımından daha avantajlı sanırım.

Motosikleti
    Honda Cbr 500 R
    Alıntı tinerci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    XJ6'yı satmak istediğinde daha kolay satarsın belki ama 500 R yakıt bakımından daha avantajlı sanırım.
    motor almak ne zor işmiş her motor sattıgımda aynı seyi yaşıyorum..

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    500r'ın klişelerini yazayım; çok pahalı, r25 onu tokatlıyor yeaaa.
    ---
    ciddi olarak değerlendirecek olursak 500r greanjlı bir motor rüzgar çarpmaz. Gücü gayet dengeli gazı açınca ne deliriyor ne bayılıyor. Hız merakın yoksa top speed uçuk değil ama ara hızlanması gayet başarılı. xj6dan çok daha gösterişli duruyor. Absde büyük bir artı tabi. Kullanmayanlardan ziyade kullanıcılarının yorumlarını okursan herkes çok ama çok memnun. CBR650f ile gözde olan 2 motorumdan biri. Sabah akşam araştırdığım bir motor kesinlikle alınıp keyifle sürülür.
    something123 bunu beğendi.

Hakanbingol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07 ABS.!
    Benim yaklaşık bir aydır aklımda olan soru. CBF 600 ve yeni kasa CBR 500r arasında gidip geliyorum. Böyle bir düşüncem var. Konuyu takip ediyorum. 600 cc için yeterince hazır olmadığımı düşünüyorum. Kaliteli bir ara motor olacağını düşünüyorum. Yeni ehliyet yasası ile de satışı canlanacaktır diye düşünüyorum. Yeni özellikleri ve kasası da baya cazip 500r ın. Fakat seyahat da düşündüğüm için CBF 600 çok akıma yatıyor. Falan felan işte kafam da deli sorular. Bu konuyu takip ediyorum.

Motosikleti
    Honda Cbr 500 R
    Yazdikarina katiliyorum cbr 500 cok daha gosterisli duruyor ozelljkle gri rengi.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500r'ın klişelerini yazayım; çok pahalı, r25 onu tokatlıyor yeaaa.
    ---
    ciddi olarak değerlendirecek olursak 500r greanjlı bir motor rüzgar çarpmaz. Gücü gayet dengeli gazı açınca ne deliriyor ne bayılıyor. Hız merakın yoksa top speed uçuk değil ama ara hızlanması gayet başarılı. xj6dan çok daha gösterişli duruyor. Absde büyük bir artı tabi. Kullanmayanlardan ziyade kullanıcılarının yorumlarını okursan herkes çok ama çok memnun. CBR650f ile gözde olan 2 motorumdan biri. Sabah akşam araştırdığım bir motor kesinlikle alınıp keyifle sürülür.
    Bu adamı dinleyebilirsin,
    tespitleri gayet güzeldir, (500r alırsam sebebi Ahmet Türker'dir)

Yazdikarina katiliyorum cbr 500 cok daha gosterisli duruyor ozelljkle gri rengi.
    her gün grisiii ne kadar güzel beaaaaa modundayız...
    ayhh bi yutkundum gene..
    2016 gri var mı bende bunu merak ediorum,
    A.Türker bunu beğendi.
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı Sokollu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Duke 390 ile cbr 500'ü mü geçtin ?
    Kalkısta denedık sadece 390 geçti belki 100den sonra işler değişebilir
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Hakanbingol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07 ABS.!
    Bende şu gri rengi sevemedim gitti Araba da da sevmezdim ondan mı acaba . Sanki özenilmemiş de fabrikadan çıkar çıkmaz apar topar satışa yollanmış gibi hissediyorum. CBR 500r 'ın gri rengini yakından göremedim henüz. Belki fikrim değişir.
    tinerci bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)