Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kawasaki 250 sl / Cbr 250 r

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Merhaba , z 250 sl kullanıcısıyım . Ninja 250 sl'den sadece karenaj farkı var . Sl serisi kullanmak istiyorsanız eğer kriterlerinizi belirlemeniz gerekecek . Çünkü Kawasaki SL modeli adından da anlaşılacağı üzere , ince ve hafif .

- Genel olarak şehiriçinde kullanacaksanız eğer , sl'i tavsiye ederim . Yakıtı 100 km'de ortalama kullanımda 3.3 - 3.5 litre arasındadır .
    - Lastikleri IRC'ye göre kat kat daha güzel bir yol tutuşu var . Tabi ki bir Pirelli kadar değil ama en azından ilk aşamada sizi lastik masrafından kurtarıyor .
    - İnce yapılı olduğu için kesinlikle artçı ile önermiyorum . Eğer aklınızda artçı ile gezmek varsa , Sl'i eleyin .
    - Yedek parçaları Cbr ile aşağı yukarı aynı çok bi farkı yok . Cbr yada sl ile aynı kazaları yapsan , yedek parça fiyatları yüzde 85 aynı çıkar . ( Burada önemli olan , servis ağının genişliği ile Honda her zaman bir adım önde . )
    - Sl , uzun yol motoru kesinlikle değil . Günlük en fazla 300 km kadar gezmenizi tavsiye ederim . Aksi takdirde çok bitkin halde olursunuz . Motor ince yapılı olduğu için selesi de doğal olarak ince ve küçük .
    - Parça kalitesi fiyatına göre gayet güzel bir alet . Bakımsız bırakmadığınız sürece sizi yarı yolda bırakmaz .
    - 2. el piyasası Cbr'a göre , daha az ve satılması biraz daha zor olabiliyor . Lakin fiyatı cbr'dan daha uygun olduğu için çabuk satma ihtimalinizde var .
    -

Aklıma gelenler bunlar şimdilik . Başka sorularınız olursa eğer buyrun sorun . Elimden geldiğince cevaplarım
    s103r bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    s103r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mh drift/ 250 Repsol İnş :)
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba , z 250 sl kullanıcısıyım . Ninja 250 sl'den sadece karenaj farkı var . Sl serisi kullanmak istiyorsanız eğer kriterlerinizi belirlemeniz gerekecek . Çünkü Kawasaki SL modeli adından da anlaşılacağı üzere , ince ve hafif .

- Genel olarak şehiriçinde kullanacaksanız eğer , sl'i tavsiye ederim . Yakıtı 100 km'de ortalama kullanımda 3.3 - 3.5 litre arasındadır .
    - Lastikleri IRC'ye göre kat kat daha güzel bir yol tutuşu var . Tabi ki bir Pirelli kadar değil ama en azından ilk aşamada sizi lastik masrafından kurtarıyor .
    - İnce yapılı olduğu için kesinlikle artçı ile önermiyorum . Eğer aklınızda artçı ile gezmek varsa , Sl'i eleyin .
    - Yedek parçaları Cbr ile aşağı yukarı aynı çok bi farkı yok . Cbr yada sl ile aynı kazaları yapsan , yedek parça fiyatları yüzde 85 aynı çıkar . ( Burada önemli olan , servis ağının genişliği ile Honda her zaman bir adım önde . )
    - Sl , uzun yol motoru kesinlikle değil . Günlük en fazla 300 km kadar gezmenizi tavsiye ederim . Aksi takdirde çok bitkin halde olursunuz . Motor ince yapılı olduğu için selesi de doğal olarak ince ve küçük .
    - Parça kalitesi fiyatına göre gayet güzel bir alet . Bakımsız bırakmadığınız sürece sizi yarı yolda bırakmaz .
    - 2. el piyasası Cbr'a göre , daha az ve satılması biraz daha zor olabiliyor . Lakin fiyatı cbr'dan daha uygun olduğu için çabuk satma ihtimalinizde var .
    -

Aklıma gelenler bunlar şimdilik . Başka sorularınız olursa eğer buyrun sorun . Elimden geldiğince cevaplarım
    Detaylı açıklamanız için teşekkür ederim genelde şehir içi artçısız kullanıyorum. artçlı ile negibi sıkıntıları oluyor?
    Uzun yolda dediğim ise senede 1 defa grup halınde 600 km çok molalı şekilde rahıtsız olucağımı düşünmüyorum

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Alıntı s103r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam aşırı küçük derken herkes bunu söylüyor gerçekten böylemı merak ettım yarın kawasakı bayısıne gıdıceğım :D
    Duyduklarım yuzunden motoru msx kadar bişey sanmaya başladım :D
    Küçük değil-CILIZ

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    üstüne oturmadan asla karar verme !!
    açık ara kawasaki 250 sl tabi ama boyuna uyarsa.178cm diyorsun sırıtıcağını düşünmüyorum.gidişi duruşu kalitesi hondayı katlar.hondanın tabi oturmuş bir 2. eli parça bolluğu var.bunun dışında hiç bir artısı yok.olduki hondaya 13.500 lira sanırım hayatta verilmez kasa eskidi yenisi tanıtılcak.ya kawasaki al yada yamaha r25 kas diyorum.
    s103r bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstüne oturmadan asla karar verme !!
    açık ara kawasaki 250 sl tabi ama boyuna uyarsa.178cm diyorsun sırıtıcağını düşünmüyorum.gidişi duruşu kalitesi hondayı katlar.hondanın tabi oturmuş bir 2. eli parça bolluğu var.bunun dışında hiç bir artısı yok.olduki hondaya 13.500 lira sanırım hayatta verilmez kasa eskidi yenisi tanıtılcak.ya kawasaki al yada yamaha r25 kas diyorum.
    Teşekkürler Hondadan vazgeçtim Olacaksa iyisi olsun fiyatları zaten gereksız çok yüksek r25 bütçem yetse keşke
    burak burk bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Detaylı açıklamanız için teşekkür ederim genelde şehir içi artçısız kullanıyorum. artçlı ile negibi sıkıntıları oluyor?
    Uzun yolda dediğim ise senede 1 defa grup halınde 600 km çok molalı şekilde rahıtsız olucağımı düşünmüyorum

Rica ederim her zaman . Artçı ile çok büyük sıkıntılar var. Arka sele denen bir şey yok , süs diye koymuşlar sadece. Ve en önemlisi artçının arkada tutunacağı bir yer de yok . Sl , artçı ile sürüş için üretilmemiş .

Bunun dışında Sl'in fren performansı Cbr'dan daha iyi . Abs'siz modelini kullanmama rağmen , iyi fren yapabildiğiniz sürece sizi tehlikeye sokmaz .
    s103r bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim her zaman . Artçı ile çok büyük sıkıntılar var. Arka sele denen bir şey yok , süs diye koymuşlar sadece. Ve en önemlisi artçının arkada tutunacağı bir yer de yok . Sl , artçı ile sürüş için üretilmemiş .

Bunun dışında Sl'in fren performansı Cbr'dan daha iyi . Abs'siz modelini kullanmama rağmen , iyi fren yapabildiğiniz sürece sizi tehlikeye sokmaz .
    Hocam hayatta artçı sevmem zaten buda bahanem olsun işte :D teşekkur ederım :D
    Ezio41 bunu beğendi.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Cbrın otobanda slyi yakalayamaması söz konusu bile olamaz. Maksimum 2 snlik ve 10-15 km\s farklar var aralarında abartmayın. 250 cc motorlarla uçacak değilsiniz.
    mustafaaytar bunu beğendi.

ataykaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    180 e 80 kg gibiyim z 250sl rahatsız etmiyor. tavsiye ederim ,özellikle şehiriçinde çok memnun kalırsın. otoban kullanımında da sıkıntı yaratmıyor 1 saatlik yolculuktan sonra bir sigara molası istiyor sadece.3 lt ortalama yakıtı var. 150 - 155 km gibi hıza çıkıyor
    s103r bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ataykaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    180 e 80 kg gibiyim z 250sl rahatsız etmiyor. tavsiye ederim ,özellikle şehiriçinde çok memnun kalırsın. otoban kullanımında da sıkıntı yaratmıyor 1 saatlik yolculuktan sonra bir sigara molası istiyor sadece.3 lt ortalama yakıtı var. 150 - 155 km gibi hıza çıkıyor
    Teşekkürler cbr ı elemiş bulunmaktayım :D

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbrın otobanda slyi yakalayamaması söz konusu bile olamaz. Maksimum 2 snlik ve 10-15 km\s farklar var aralarında abartmayın. 250 cc motorlarla uçacak değilsiniz.

Neye istinaden "söz konusu bile olamaz" ? Kağıt üzerindeki verilere göre mi? Honda Japonya bile motoru cansız bıraktığını kabul ediyor. Öte taraftan SL şu andaki hali ile pist motoru olarak üretilmiş hatta başta Malezya olmak üzere bir çok yerde Cup yarışları düzenleniyor.

SL in üzerinde daha kilolu Barkın Bayoğlu CBR 2014 kasa üzerinde Ömer Karışman vardı. Barkın gayet rahat otururken Ömer motorunun üzerine yattı. Bende punto evo ile takipte idim. Ben SL i yakalayamadım Ömer'de ikimizi yakalayamadı. Sizin küçük dediğiniz fark kalkışta ciddi ara yaratıyor. SL veya Z serisini bir kere kalkışta deneyin bence. 86 kiloluk beni dik yokuşta yarım debriyaj kuş gibi taşıyan alet ile aynı yokuşta gaz vermezsem beni taşıyamayan CBR ile bir tutmak....

250 cc mi alacaksın? Bütçen varsa r25 alır rosso2 lastik ve akrapovic tüp egzoz takarsın. Bütçen uymazsa SL alır Tiger egzoz takarsın. Derdin motor gitmesin ama kırmızı olsun ise gider cıbır alırsın.

Ezio ya katılmadığım tek nokta ise ikinci el hızı. 48 saatte sattım motoru. Tabi ki R25 kadar hızlı satılmadı R25 i ilana çıktığımın ertesi günü verdim.

Şimdi chopper kullanıyorum ama yaza tekrar bir küçük cc naked alma planım var, şehir içi çok rahat oluyor işe gidip gelirken diye. Aklımda Z250 Z300 veya Gelirse MT25 var.

Kawasaki nin en büyük sıkıntısı iyi usta bulmaktır. Evimin dibinde Necat Motor var ve ustaları 10 numara. Hatta İstanbul da Kawasaki kullanan herkese söylüyorum. Servis dost olsun, geçirmesin, her derdimde gönül rahatlığı ile gideyim, parça sıkıntısı yaşamayayım diyorsa Necat Motora gitsin. Ne honda da ne Yamaha da böyle hizmet görmedim. Yakın olmamanda bir avantajı var tabi (kardeşler Yamaha da yakın) anahtar bırakırım, motoru kendileri alırlar, bakım yaparlar, otoparka bırakırlar. Nihat usta da Osman ustada CANDIR.

Şimdi Honda Shadow ve Yamaha Dragstar var. Bu motorlarımıda sadece onlara emanet ediyorum.

Kısacası 250SL Den hem performans hemde servis olarak o kadar memnun kaldım ki gözüm kapalı tavsiye ediyorum soranlara. Bilirkişi veya marka avukatı değilim o ayrı konu. Tamamen kişiseldir yorumlarım. Tecrübe ettiklerime istinaden konuşuyorum.
    Ezio41 bunu beğendi.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Yıldız teknikte başörtülü kızlar biniyor 250sl e.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Boy 178 çok sırıtırmı hocam
    183 cm boy, 79 kg

http://www.motosiklet.net/forum/sati...-cbr-250r.html
    A.Türker bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)