Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BU CBR 500 HAKKINDA YORUM?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar merhaba,

Cbr 650f veya cbr 500 almak niyetindeyim. Yaklaşık 2 aydır ilan kovalıyorum, daha önce 650f için ankaradaki bi arkadaşla anlaşmış kapora göndermiştim ama tam satışı almaya gideceğim gün eleman arayıp motoru başkasına sattığını söyledi ve kaporayı tekrar yolladı. İkinci seçenek olarak cbr 500 düşünüyorum yeni kasa alma niyetindeydim ama aşşağıda linkini verdiğim ilanla karşılaştım. İlk önce 17 binden açtılar ilanı, sonra 16.750 oldu sonra 15.750 oldu bugünde 15.300 e çekmişler fiyatı. İlk ilanı açtıklarında açıklamalarda; neden düşük fiyat diyorsanız düşük kar çok satış gibisinden bişey yazıyordu ama sonra kaldırdılar onu. Motor sanırım kazalı insanları kandırmaya çalışıyorlar, yada değil bilemiyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

Link

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Kıllandım şimdi.Ayrıca 500'lük makina,650'lik ile kıyaslanamaz bile.

Hakanbingol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07 ABS.!
    O fiyat sahibi gözden çıkarttığı için olabilir. Yaklaşık 1 haftadır aynı ilanı bende takıp ediyorum. Acil nakit ihtiyacından olabilir, Allah kimseye göstermesin.
    Bende uzun zamandır Cbr500r peşindeyim ama eski kasaya kesinlikle niyetim yok. 2 tane daha cbr500r konusu var orada uzun uzun tartıştık bunları. Fakat aynı class daki 2 motosikletten bahsetmiyoruz. 650f çok başka bir dünya. Silindir, hacim, uzun yol, hız vs. bu nokta da senin ne istediğin önemli. Gösterge olarak CBR500r daha başarılı benim açımdan. CBR1000rr gibi. 650f de ki gösterge benim pek hoşuma gitmedi. Tabii bunlar zevkler ve renkler. Yani her zaman tartışmaya açık olduğu kadar kişiseldir.

Cbr 500r orta sınıf da ufak olmayan ama çok kabada durmayan kıvamda çift silindir az yakan bir makine . Bence vasıta olarak kullanmak için daha uygun. Ama ben hem gezerim hem de hız yaparım , ses de olsun dersen 650f derim. 2 si de bütçeye göre güzel ve yakışıklı motosikletler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar teşekkürler ancak yeterli tecrübem var ve iki motoruda iyi tanıyorum. Aradığım en önemli kriter abs olduğu için bu iki motor arasındayım, cbr 500 ikinci seçenek. İki motorda sport touring bana göre, güç farkı var sadece. Gösterge falan çok umrumda değil artçı konforu ve abs önemli benim için. Birde şu konuların linklerini atarsan sevinirim.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cok ilginc... arayip plakayi isteyip sorgulatmak lazim cbr 250 parasina 500r satiyolar kazali olup toplatmis olsalar bile motor garantili dio cozemedim durumu

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Bence borcu harcı var bu motorun, ruhsatı bile olmayabilir. Katlanır plakalık ve bu fiyat varken aklımdan geçenler bunlar.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence borcu harcı var bu motorun, ruhsatı bile olmayabilir. Katlanır plakalık ve bu fiyat varken aklımdan geçenler bunlar.
    ruhsatı olmasa alırken ortaya çıkar notere gitmeden parayı verecek kimse yoktur sanırım.

---------------
    cbr 500 ve 650f tabiki bambaşka motorlar ama para varsa hiç düşünmeden 650f. ilandaki motorun ne bloğunda ne egzozunda ne başka yerinde kazaya bağlı bir iz göremedim. Fotoğraflar detaylı ve güzel. Piyasası çok ölü bir motor düşük fiyattan verilmesi anlaşılabilir ve anladığım kadarıyla adam alım satımcı. Bu gibi kişiler bazen zararda olsa malı elinde çok tutmak istemez. Hondada yapılacak bir ekspertiz herşeyi ortaya çıkaracaktır zaten.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    valla bilemedım ama sıkıntısı yoksa alınır yani sahibiyle konusmak lazım motoru felan açılmıştır belki yüz yüze konuşmak lazım hocam

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Volkannn karar ver ne bakıosun tam olarak?
    en son ktm bakıodun hondaya ne zaman döndün?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Volkannn karar ver ne bakıosun tam olarak?
    en son ktm bakıodun hondaya ne zaman döndün?
    Çok ucuza geliyor diye düşündüm baya bi ama vazgeçtim sonra. Çocukta satamadı zaten hala, sizin ktmler elde patlayacak galiba

Hakanbingol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07 ABS.!
    2016 cbr500r video adı. Sizinde yorumlarınız var zaten orada. Fuar da yakından görüp, fiyatını duymadan aklınız da hep soru işaretleri kalır sanırım. Fakat yeterince tecrübem var dediğinize göre 650 cc daha içinize siner diye düşünüyorum. Sele ve konfor konusunda zaten 650f sonuçta " F " serisi. CBR 500r ne kadar konforlu gelirse gelsin 650f kesinlikle daha konforlu olacaktır.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı avici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok ucuza geliyor diye düşündüm baya bi ama vazgeçtim sonra. Çocukta satamadı zaten hala, sizin ktmler elde patlayacak galiba
    yanlış lanseler yapmayalım.. cıx cıx..
    her malın alıcısı vardır sayın volkan bey..
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

ugurcan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX-R 600
    Dün ben de bu ilanı gördüm ve arayıp öğrendim durumunu. Motor bir kaza yapmış, servisten parçaları orjinalleriyle değiştirmişler. Hasar kaydı mevcutmuş ve 2500TL gibi bir masrafı olmuş. Yine de hangi parçaların değiştiğine bakılıp alınabilir çünkü fiyatı gayet uygun.

Motosikleti
    Honda CBR500R
    Cbr500r 650f'e gore oturus pozisyonu acisindan daha dik bir motosiklet.
    650f 4 silindir ve oldukca guclu bir makina, cbr500r ise daha kuvvetsiz ama her turlu yeterli.
    Boyutlar acisindan fazla fark yok. Son suratleri cbr500r 185-190 km/h cbr650f 245-250 km/h.
    Cbr650f liste fiyati 31800 bayide bulursan 30.000'a veriyor. Mutluhanda var.
    Cbr500r liste fiyati 23200 bayide bulursan 20.000'a veriyor. Gungorde var.
    +2 silindir, +40hp ve +60km/h icin 10.000 tl fazla verir misin? Bunlarin ne kadarini gunluk kullaniminda kullanirsin. Konu bu sorularin cevabini kendin icin bulmaktam geciyor.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Şüphen varsa alma arkadaşım sonra pişman olmaktan iyidir. Bekle durumun varsa sıfır al yoksa iyi bir şey çıkana kadar bekle derim. Güven vermeyen satıcılardan bir şey almayın forum pişman olan insanların açtığı konularla dolu lütfen dikkat.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ROT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr500r 650f'e gore oturus pozisyonu acisindan daha dik bir motosiklet.
    650f 4 silindir ve oldukca guclu bir makina, cbr500r ise daha kuvvetsiz ama her turlu yeterli.
    Boyutlar acisindan fazla fark yok. Son suratleri cbr500r 185-190 km/h cbr650f 245-250 km/h.
    Cbr650f liste fiyati 31800 bayide bulursan 30.000'a veriyor. Mutluhanda var.
    Cbr500r liste fiyati 23200 bayide bulursan 20.000'a veriyor. Gungorde var.
    +2 silindir, +40hp ve +60km/h icin 10.000 tl fazla verir misin? Bunlarin ne kadarini gunluk kullaniminda kullanirsin. Konu bu sorularin cevabini kendin icin bulmaktam geciyor.
    O zamam tüm 4 silindirleri benzin döküp yakalım, ne saçma bi bakış açısı bu?

Ayrıca 22 bine 11 binde anlaştım cbr 650f için. Eleman 500 lira fazla için başkasına sattı. Yani öyle 30 bin vermek zorunda degil kimse.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)