Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YBR Satıp Bajaj Pulsar Almak?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar hayırlı günler. Genelde artçılı kullanıyorum, YBR 2013 model ve 40000 km yaptım. Periyoduk bakımlar vs. Hepsini kendim yaptım. Rodajı düzgün, kitapçığa uygun şekilde yaptım ve Castrol'den başka mevsime göre 10-50 ve 10-40 kullandım. Hakikaten harika motor fakat artık yetmemeye başladı. Bajaj Pulsar NS 200 almayı düşünüyorum fakat kronik sorunları canımı sıktı internette yazılanlar. Stop etme sorunu vs. Siz önerir misiniz arkadaşlar? YBR Tık demedi maşallah, bakımlarını kendim yaptım subap vs hariç. Şimdi biraz daha değişiklik olsun diye Bajaj almak istiyorum fakat karışık yolda kalmak falan istemiyorum. Bajaj da iyi bir marka fakat sorunları canımı sıktı.

Yedek parça fiyatlarına bakıyorum da, uygun gibi. Başlığını da inceliyorum, yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar. Özellikle bakımlar ne kadar tutuyor arkadaşlar? Kendim ilgilendim YBR ile ama Bajaj alırsam muhtemelen garantide sıkıntı yaşamamak için servise gideceğim.

YBR aynayı 70 lira derken (yan sanayi 20 lira) Bajaj sağ sol toplam 42 lira demiş. Umarım Yamaha sanıpta kendilerini zam yapmazlar, gerçekten kaybederler o zaman.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    s103r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mh drift/ 250 Repsol İnş :)
    Bajaj pulsar iyidir hocam en yakın arkadaşım kullanıyor 20 küsür bin km şuan bir arızası çıkmadı.
    Bazılarında topcase ağır olduğu zaman topcase demırının şasiden kırıldığını duydum.
    Ama genel olarak sağlam

Alıntı s103r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj pulsar iyidir hocam en yakın arkadaşım kullanıyor 20 küsür bin km şuan bir arızası çıkmadı.
    Bazılarında topcase ağır olduğu zaman topcase demırının şasiden kırıldığını duydum.
    Ama genel olarak sağlam
    O sorunu ben de duymuştum. Topcase'e 5 kilogramdan daha fazla yük yükleyen biriyim. Hatta 10-15 kilo bile yüklüyorum sanırım kırarım şaseden.. Parça fiyatları olması gerektiği gibi. Umarım Yamaha gibi bozupta insanları yan sanayi parça almaya yöneltmezler. Plastik aksam sonuçta Yamaha kendi kendine sanki çok prestijli bir marka gibi zam yapıp duruyor. 8200 küsür civarına şu an bajaj. Bazıları indirim yapmış 7.400 civarına. Arkadaşlar yeni model gelmiş sanırım kronik sorunların giderildiği yazıyor doğru mu bu? Yeni model olduğunu 2015 olmasından mı anlayacağız?

s103r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mh drift/ 250 Repsol İnş :)
    Alıntı Agv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O sorunu ben de duymuştum. Topcase'e 5 kilogramdan daha fazla yük yükleyen biriyim. Hatta 10-15 kilo bile yüklüyorum sanırım kırarım şaseden.. Parça fiyatları olması gerektiği gibi. Umarım Yamaha gibi bozupta insanları yan sanayi parça almaya yöneltmezler. Plastik aksam sonuçta Yamaha kendi kendine sanki çok prestijli bir marka gibi zam yapıp duruyor. 8200 küsür civarına şu an bajaj. Bazıları indirim yapmış 7.400 civarına. Arkadaşlar yeni model gelmiş sanırım kronik sorunların giderildiği yazıyor doğru mu bu? Yeni model olduğunu 2015 olmasından mı anlayacağız?
    2014 model bizdeki daha durduk yere stop ettiğini görmedim tabiki motor benım değil ancak arada bir kullanıyorum motor gayet seri agrasıf daha bılgılı kişilerden topcase vs hakkında bilgi alırsan diğer sorunlar sorun bile sayılmaz

Bende ybr'mi satıp Bajaj pulsar almayı düşünüyorum. Konunun takibindeyim

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    üç çeşit taşıma demiri var. irf, yıldız ve bir tane daha var ama onun kim yaptığını bilmiyorum, ben yıldız olanı kullanıyorum ve benim topcase 28litre olan, dolu şekilde istanbul-trabzon yaptım ve trabzonda ki bozuk yollarda bile bir sıkıntı yaşamadım, çanta demirleri hakkında yorum alırsanız daha iyi olur, motoru almadan önce bir test edin sonuçta kendiniz kullanacaksınız, ben 18000km dir kullanıyorum gayette memnunum, kendiniz karar verin test edin.

Teşekkür ederim arkadaşlar.

@kdiner

Hocam teşekkürler bilgi için. YBR'de 40 litre var onu takacağım, riske girip fazla yüklemem o zaman.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    ybr satıp z-one alablirsin.Aslen zongshen olan motorda konfor üst seviyede .Öelikle avrupada kabul görmüş bir model.avrupadaki satış fiyatının altında satılıyor. Başkada avrupa fiyatından düşük satılan motor varmı bilmiyorum. parasına göre çok iyi ve yedek parça bakım işletme giderleri iyi. araştır derim.

Alıntı MELİH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr satıp z-one alablirsin.Aslen zongshen olan motorda konfor üst seviyede .Öelikle avrupada kabul görmüş bir model.avrupadaki satış fiyatının altında satılıyor. Başkada avrupa fiyatından düşük satılan motor varmı bilmiyorum. parasına göre çok iyi ve yedek parça bakım işletme giderleri iyi. araştır derim.
    Dostum tavsiyen için teşekkür ederim. Fakat YBR almadan önce yaptığım gibi 3 yıl motosikletsiz gezerim, yine de Mondial almam. Marş motoru, karbüratör, cart, curt yüzlerce lira para harcadım. Bakalım Bajaj'a güveniyoruz. Umarım yüzümüzü kara çıkarmaz. Başlığı da okuyorum.

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Bajaja hiç binmedim kullanmadım ama topcase demirinin kırılması demirin sorunudur motorun değil değişiklik iyidir forumda bu kadar kullananı var iyice araştırabilirsin.

Fiyatına göre uygun az yakıyor neden olmasın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)