Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hatalı sürüş silindiri bitirebilir mi hocalar ? Canım çok sıkkın.

Motovento
    REKLAM ALANI
    omer2to - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache rtr 150
    Arkadaş neye aşık olsak bağlansak elimizden gitmek zorunda mı?
    Yağ yakma problemi vardı motosikletimde gittim 700 tl masraf yaptım motosikletim pache rtr 150 sıfır silindir takıldı. Kar hariç 5 ay boyunca motosiklet sürüyorum her gün.
    Yav apacilik yapıp bakkala bile kasksiz gitmedim. Gelelim konuya ben cidden bu motorsiklet işini beceremeyecek miyim soğuma raddesine geldim 7 bin gittim. Motosikletim yine yağ yakıyor. Motosikleti sizce bırakayım mi böyle sorunlar çıkınca ben güçlü bir insan değilim yapamiyorum.

500 km yol yaptım yeni yağ katmistim. Bugün eve gelmeden baktim maksimum 400 ml yağ kalmış motosiklet de hava -6 dereceydi kontil ettiğim de yağı servisde degistim. Yağ donar mı diye düşündüm sonra pollyanacilik oynamaya gerek yok dedim yine silindir gitti galiba. Bir sürü masraf çıktı cidden bu işi beceremedigime inanirsam motosikleti bırakacağım hatta bırakmaya çalışacağım zor olacak ama ne bilim 7 binde silindir mi gider arkadaş yav. Sigarayı 8 yıldır içiyordum biraktim bunu birakabilecek miyim kafamda karışık. Sadece içimden yazmak geldi hayirli geceler hocalar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:50 ----------

Elimde birde motul 20-50 yağ var onuda koyup eksilip eksilmedigine bakayım mi ? Zaten birakirsam yağ elimde kalacak sansimi deneyeyim mi bu hava da 20-50 motul olur mu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ustayı değiştirirseniz probleminiz çözülür
    ogzcngdk, Mamba09, essegesse ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Transalp
    Millet boşuna demiyo japondan şaşmayın diye.Ben 10 yaşındaki motora biniyorum.Daha öksürmedi bile.Siz 5 ayda bir yağ eksilten motora biniyosunuz.Cbf150 ybr alın diyoruz , kimse dinlemiyo.
    osman86 bunu beğendi.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sıfır CBF 150'nin yağ yaktığını bilmeyenler atıp tutuyor yine.

700 liraya motor yaptırdığını sanmışsın ama yapamamışlar. Gidip 2. el canı okunmuş motorları alacağınıza sıfır km çin malı alın, 3 sene kafanız rahat binin diyoruz ama dinletemiyoruz.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alıntı transalp3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Millet boşuna demiyo japondan şaşmayın diye.Ben 10 yaşındaki motora biniyorum.Daha öksürmedi bile.Siz 5 ayda bir yağ eksilten motora biniyosunuz.Cbf150 ybr alın diyoruz , kimse dinlemiyo.
    İşte bu çok yanlış.

Ayrıca mantık hatanız var.

Yağ eksilten motosiklet alıyor diye laf söyleyip yağ eksiltmenin kralını yapan cbf 150 öneriyorsunuz.

Ayrıca şuan tvs apache sahibi biri olarak söylemek istiyorum, cbf i ve tvs yi yan yana koyup inceleyin derim. Başlıklarına girip sorunlarına bakın derim.

Ayrıca 1 tvs apache yağ yaktı diye hepsini genellemeyin. Gelin benim tvs me bakın bakalım yağ eksiltiyor mu herhangi bir motosikletten farklı olarak.

Öyle klasik ağızla ," japon al dedik almadınız " demekle malesef gemi yürümüyor.

20.000 tl verip gidip mondialin 600 lük motorlarını alın bende demiyorum fakat.

Düşük cc commuterde tvs apache çok kaliteli bir motosiklet. Bmw ile ortak proje yapan bir şirket.

Lütfen kullanmadığınız, araştırmadığınız modeller hakkında bukadar kesin yorumlar yapmayın.
    berkcigdem bunu beğendi.
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    düşük kaliteli malzeme kullanılmış olabilir. ustada sıkıntı olabilir. 7000'de yağ yakmaya başlaması normal değil. çok mu sıkıştırarak kullanıyorsunuz?

durup dururken yağ yakma sıkıntısı bi tek cbf150'de var benim bildiğim. japon almak da çözüm değil yani. kullanıma bağlı olarak en kral japon da yağ yakar, en dandik çinli de 50.000km yapar.

Motosikleti
    Activa-Pcx-cbr250r-Xj6N-BAVYERALI :) K1200R
    İyi bir usta sorununu çözebilir diye düşünüyorum.iyi bir araştırma ile sorunu çözebilirsiniz.motor dan vazgecmemeniz dileğiyle.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Silindir sağlam olup, başka sebeplerden dolayı yağ yakmaya başlamış olabilir. Subap lastikleri vb.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    dostum bence sen o motoru sat. tvs'ler genelde sağlamdır ama sana sorunlu makine denk gelmiş. ybr 125 alabilirsin tvs kadar atik değildir ama sağlam motordur. ben senin kullanım tarzından yağ eksilttiğini düşünmüyorum. o motorla avrupa turu yapan arkadaşım var.

erreguay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    7 bim km boyunca kaç kere yağ koydun, değiştirdin, ekledin acaba?

Memleket Çorum, ikametgah; Gediz /Kütahya
    Motosikleti
    YAMAHA SUPER TENERE
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte bu çok yanlış.

Mondialin böyle bir motoru var mı? Çakma becerisi en fazla 250 cc ye kadar diye biliyorum. MazaALLAH nasrettin hocanın altı kağıt misali sadece adı motor mondial gibi çinlilerin.
    BUGÜN GEÇTİ, BEKLE YARINA GELİYORUM, YA NİCE YOLARA AŞACAK YADA KARA TOPRAK BAĞRINDA AŞTIĞIMIZ YOLLARI HATIRLATACAK.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    Alıntı bestamik19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondialin böyle bir motoru var mı? Çakma becerisi en fazla 250 cc ye kadar diye biliyorum. MazaALLAH nasrettin hocanın altı kağıt misali sadece adı motor mondial gibi çinlilerin.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...59431530/detay

omer2to - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache rtr 150
    Belki 7-8 kere değiştirdim yağı 7 binden beri hep aynı sıkıntı silindir degistirirken yanindaydim

erreguay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ortalama 7000 km de 7 kere. 1000 km de bir daha ne olsun.

Peki çalıştırınca motor biraz ısınsın diye bekledin mi ? Ben yazın mesela motor başına inerim boşta çalıştırır sonra montumu kaskımı eldivenleri giyerim 2 dakka (yaz için) boşta çalışır belli bi süre motora yüklenmeden giderim.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    arkadaşlar, soruyu soran kişiye çok sıkıştırıyormusun ısınmasını bekliyormusun gibi sorular soruyorsunuz ama burda bir gerçek varki oda yeni silindiri takan usta bu işi becerememiş. sıfır motor ne yaparsanız yapın 7 binde yağ yakacak kadar hasar görmez, ustanın motor yenilerken eskik veya yanlış yaptığı birşeyler olmuş.

dostum geçmiş olsun, öncelikle motor çalışır haldeyken gaz verip egzosdan mavi duman çıkıyormu ona bakmalısın, ardından motorun üst keçelerinden, debriyaj kapağından vs yani keçe bulunan her yerini iyice incele yağ kaçağı varmı yokmu bak. bir yerlerden yağ kaçağıda olabilir.

en kötü senaryoda tekrardan pistin segman takılacak ama başka usta takacak...

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte bu çok yanlış.

Ayrıca mantık hatanız var.

Yağ eksilten motosiklet alıyor diye laf söyleyip yağ eksiltmenin kralını yapan cbf 150 öneriyorsunuz.

Ayrıca şuan tvs apache sahibi biri olarak söylemek istiyorum, cbf i ve tvs yi yan yana koyup inceleyin derim. Başlıklarına girip sorunlarına bakın derim.

Ayrıca 1 tvs apache yağ yaktı diye hepsini genellemeyin. Gelin benim tvs me bakın bakalım yağ eksiltiyor mu herhangi bir motosikletten farklı olarak.

Öyle klasik ağızla ," japon al dedik almadınız " demekle malesef gemi yürümüyor.

Düşük cc commuterde tvs apache çok kaliteli bir motosiklet. Bmw ile ortak proje yapan bir şirket.

Lütfen kullanmadığınız, araştırmadığınız modeller hakkında bukadar kesin yorumlar yapmayın.
    Asıl siz genelleme yapmışsınız cbf150 kullanicilarilarına sorun bakayım kaç tanesi yağ yakıyor öldüm bittim diyor? (Bakım zamanı yaklaşmış olanlarda eksilme oluyor)
    Ayrıca yan yana koyun vs demişsiniz 2 sinede oturun konforu titreşimsizliği görürsünüz
    (Ben burda çinliyi ezmem, sadece bana göre yanlış düşünceyi tartışırım)
    osman86 bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    hocam usta kaynaklı bir problem. hayvan gibi motora asılmadıysan hiç yağ yakmaması gerek. silindiri değiştirirken, pistonun sekmanlarıda bozuk olmuş olabilir sekmanlarını değiştirmediyse silindiri yine bozmuş olabilir. yada sübap yağ lastiklerini değiştirmediyseniz ordanda yağ yakabilir. üst kapak taşlandı mı? direk silindir takıp bitecek iş değil.

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    Alıntı Bthndmrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asıl siz genelleme yapmışsınız cbf150 kullanicilarilarına sorun bakayım kaç tanesi yağ yakıyor öldüm bittim diyor? (Bakım zamanı yaklaşmış olanlarda eksilme oluyor)
    Ayrıca yan yana koyun vs demişsiniz 2 sinede oturun konforu titreşimsizliği görürsünüz
    Evet ikisinide koyun yan yana normal bir apache yağ yakmaz fakat cbf de bu normaldir,apache titrer cbf rahattır,apache yolda cbf in eline verir,tipi daha iyidir apachenin ..... gider honda diye ilahlaștırmanıza gerek yok

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bthndmrl adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ya şunu kabul etmek neden ölüm kalıom meselesi. 200 km yolda sabit 90-100 gittiğim zaman 200 ml civarı eksilme oluyordu cbf te. sıfır almıştım 2-3 bin km deydi henüz motorum. Üst devirlerde uzun süre gidilirse yakıyor da yakıyor. Ben cbf te 1000 km de ki yağ eksiltmeyi minimum 150 ml ölçtüm. Maksimum 300 civarıydı

Bthndmrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX150
    Alıntı Egee22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet ikisinide koyun yan yana normal bir apache yağ yakmaz fakat cbf de bu normaldir,apache titrer cbf rahattır,apache yolda cbf in eline verir,tipi daha iyidir apachenin ..... gider honda diye ilahlaștırmanıza gerek yok
    Benim önceliğim konfor yoksa pcx yerine yada cbr yerine 250cc cg alır kasksız montsuz gezerdim
    İlahlaştırmak ne Allah aşkına? Abilerimsiniz.
    Burasıda forum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:10 ----------

Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ölçümü hatalı yapmış olabilir misiniz ?

Ya da 7,000 km boyunca 7 defa yağ değişimi yaptığınızda ölçümler yapmış mıydınız ? Şayet yapmışsanız kademe kademe km arttıkça bu konunda gözlem yapma şansınız da mutlaka olmuştur.

Ayrıca mavi ve yağ kokulu duman atma durumu var mı ?
    Acaba yağ koyarken eksik mi koydunuz? Yani 7 defa yapıldığına göre belki daha farklı bir zeminde olabilir mi? Benimde aklıma bu geldi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)