Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk Motor için R25 ve ekipman tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar, aranıza yeni katılmış bulunmaktayım. Arkadaşımın Wolf 200 üne bindikten sonra bende bir motor sevdasıdır alıp gidiyor. Bu akşam (20 Aralık 2015) saat 8 gibi beni eve bıraktığı zaman, muhabbete başladık. Hadi sende dene gibisinden bi muhabbet açıldı. Ben tabi ki hayır demedim :D
    Neyse motora bindim. Çok fazla video izlediğim için biraz bilgim vardı, nasıl oturulur, nasıl çalıştırılır, nasıl kalkılır gibisinden. Velhasıl, motora bindik, şöyle güzelce daireler çizdik vesaire vesaire.(Hala vites olayını kavrayamadım ve bisikletten alışkanlık olarak debriyaj manetini ön fren diye sıkıyorum bunlara çalışmam lazım)
    Marmaris'te yaşıyorum, bu sene üniversiteye gideceğim. İlk motorum olarak R25 i seçtim. Ehliyet kursuna başlayacağım 15 tatilden sonra. Belki babayı da biraz gazlar motor için yardım alırım diye tahmin ediyorum(Ekipman dahil. Aşağıya ekipman olarak neler seçtiğimi yazacağım. Pek bir bilgim olmadığı için internetten bulduğum markaları seçtim. Eğer fiyat performans ürünlerinden seçebilirsem benim için daha iyi olur. Kask haricinde tabii . Yazında çalışır ödeyebildiğim kadarını geri öderim babacığıma.
    Şimdi seçtiğim ekipmanlar şunlar(parantez içindekiler indirimli fiyatlardır bulduğum sitelere göre.)
    4Riders Sırt koruma - 140 TL
    Caberg vox Kask - 485 TL
    TCX SS Bot - 586 TL
    Durt Road Vogue Mont 400(279)TL
    Durt Ranger Pantolon 320 (251)TL
    Vexo Alpha Eldiven 100 TL
    Yamaha R25 15250 TL

Forumu uzaktan takip ediyordum. Çevremdeki insanlara içimi dökemiyordum çünkü hevesimi kimse anlayamıyordu, veya bunun üzerine motor üzerinden başka bir konu açmıyordu. Buraya içimi döküp sizden yardım almaya geldim. Kazasız sürüşler dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    r25 ilk motor için fazla hızlı, ayrıca düşürürsen çok masraf açar

Hakanbingol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07 ABS.!
    Hayırlısı olur inşallah fakat sadece ehliyet kursuna gitmek ile bu kadar yetersizken R25 çok fazla kaçar diye düşünüyorum. Buraya bolca yazılıp çizilecektir zaten. Hata affedebilen bir motosiklet tercih etmelisin diye düşünüyorum.

Ekipman konusunda ise ... Mont - ceket - ÖZELLİKLE Kask konusunda kesinlikle bütçeyi artırmalısın bence.

Hevesini kırmaya çalışmıyorum sadece hepimizin geçtiği yollar bunlar. Hiç deneyimin yok ve emin ol kurstan çıkınca da olmayacak. Kurs da öğrenirim diye düşünme çünkü öyle bir kurs yok, özel eğitim var. Maddi olarak pek sıkıntın yoksa git eğitim al.

" İlla ben R25 alıcam gazlıycam " diyorsan bir kez daha sana çok daha iyi bir kask almanı şiddetle öneriyorum. Senin kaza riskin daha fazla olacaktır diye düşünüyorum.

Not : Lütfen R25 ile başlama. Şekilciliğe kaçmayalım. Motosikletin şekli değişir fakat bedenimizin ki değişmez.
    gokberk6426 bunu beğendi.

Tekrardan kısa zamanda cevap yazdığınız için teşekkür ederim.
    Marmaris çok küçük bir yer. Burada gazlayabileceğim neredeyse, hatta neredeyse hiç bir yer yok. Fakat üniversite için uzun yola gideceğim. Muğla'dan Eskişehir'e (Ve tabiki Istanbul) kadar yolum var anlayacağınız. Tabi bu uzun yol süreci anca motora iyice alıştıktan sonra yapılır.
    Marmaris gibi bir yerde bana kim özel kurs/eğitim verebilir pek bir bilgim yok açıkçası.
    Şu an tek istediğim, dolmuş beklemekten ziyade, motoruma atlayıp istediğim yere gitmek. Gittiğim yerde de, güzel bir motorla bulunmak.

Dediğim gibi, ekipman konusunda hislerime güvendim. Eğer bana tavsiye verirseniz(Bu arada motor tavsiyesine açığım) daha iyi olur.

Bu arada o videoyu izlemiştim fakat dediğim gibi küçük yerdeyim, basabileceğim hiç bir yer yok.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    yzf r125 al bu kadar tipe onem veriyorsan daha guzel duruyor r25 ten . ama egitim alip r25 olabilir alt devirlerde cok bi tork uretmiyor bence egitim al egitimdeki hocalarla konus onlar daha iyi bilgi verir seni olcup tartarak

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kask icin min. 1000TL mont icin min. 600TL eldiven icin min. 300TL Pantolon icin min. 250TL bot icin min. 300TL,sana onerecegim butceler bunlardir,bu butcelerdede belli basli urunler vardir ( kask marushin 999,mont dainese g laguna secatex,eldiveni bilmiyorum,yamahadan kevlar pantolon(diger markalarda olur tabi),bot icinde bi arkadasimizin incelemesi vardi adini unuttum o bot olabilir),gelelim r25 kismina,anladigim uzere motorsiklete heves etmissiniz,yanliz motorun neler yapacagi konusunu pek kavrayamamissiniz,sankim eccukte sekilcilik var gibi :D,size tavsiyem ilk adim olarak bi cbr125 sonrada r25,he r25 le baslayanda var tabi,hatta egitim alirsaniz r25 lede baslayabilirsiniz,ama lutfen aman diyim sekil sukul icin motorsiklet alipta patlayanlardan olmayin,unutmayin butun motorculari temsil ediyosunuz,benim kuzenimde sekilci,bende r25 aliyim falan diyo,aman diyorum,sen bosver bu isi,niye cunku biliyorumki,hayabusaya binip kaski koluna takan apacilerden olucak,tek istedigi sekilli gozukmek,eger sizde boyleyseniz sizede tavsiye etmiyorum,eger ben ciddi anlamda bu isle hasir nesir olmak istiyorum,r25 i cidden begendim,amacim sekil yapmak degil diyosaniz,guzel bi egitim ve iyi ekipmanlarla baslayin derim,simdiden hayirli olsun
    Hakanbingol ve Ahmetcan45 bunu beğendiler.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    motor tavsiyine gelirksek pulsa 200 rs ve ktm duke 200 absli modeller baslangic icin daha iyi abs de var hata daha cok affeder

Inan bugün marina da bir kafede otururken, arkadaşlar arkana bak dedi. Gördüğüm manzara çok ilginçti açıkçası. İlk bir tane R25 gördüm. Onun sağ tarafında 2 metre ilerisinde R125. Kafeye gitmeden önce dolmuş beklerken önümden R25 geçti. Kötü hissettiriyor :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:46 ----------

Alıntı Sti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask icin min. 1000TL mont icin min. 600TL eldiven icin min. 300TL Pantolon icin min. 250TL bot icin min. 300TL,sana onerecegim butceler bunlardir,bu butcelerdede belli basli urunler vardir ( kask marushin 999,mont dainese g laguna secatex,eldiveni bilmiyorum,yamahadan kevlar pantolon(diger markalarda olur tabi),bot icinde bi arkadasimizin incelemesi vardi adini unuttum o bot olabilir),gelelim r25 kismina,anladigim uzere motorsiklete heves etmissiniz,yanliz motorun neler yapacagi konusunu pek kavrayamamissiniz,sankim eccukte sekilcilik var gibi :D,size tavsiyem ilk adim olarak bi cbr125 sonrada r25,he r25 le baslayanda var tabi,hatta egitim alirsaniz r25 lede baslayabilirsiniz,ama lutfen aman diyim sekil sukul icin motorsiklet alipta patlayanlardan olmayin,unutmayin butun motorculari temsil ediyosunuz,benim kuzenimde sekilci,bende r25 aliyim falan diyo,aman diyorum,sen bosver bu isi,niye cunku biliyorumki,hayabusaya binip kaski koluna takan apacilerden olucak,tek istedigi sekilli gozukmek,eger sizde boyleyseniz sizede tavsiye etmiyorum,eger ben ciddi anlamda bu isle hasir nesir olmak istiyorum,r25 i cidden begendim,amacim sekil yapmak degil diyosaniz,guzel bi egitim ve iyi ekipmanlarla baslayin derim,simdiden hayirli olsun
    Eccük şekülcülük olabülüğ :D ama katiyen kaskı alıp koluma takmam. Ailem de bu konuda çok dikkat eder. Dediğim gibi arkadaşımla geldik, annem kasksız mı geldin sen dedi... Bide ceketin de yok dedi... Ailem cidden korumacı insanlar ve benim güvenliğimden ödün vermeyeceklerine eminim.

Eccük şekülcü olabilirim ama asla bir apaçi değilim :D

Motosikleti
    Yamaha MT 07 ABS.!
    Yolda öğrenirim, zaten basacak yer yok, gittiğim yere güzel motosiklet ile gideyim, uzun yol yapacağım o arada kavrarım bu fikirlerin insanı götürdüğü nokta pek hoş olmuyor, detay anlatmama gerek yok sanırım ?

Ekipman konusunda çok güzel tavsiye gelmiş. Yazmak istediklerimi yazmış. Tec 90 kotlar da var 250 tl bandında. Eldiven konusu çok dert değil baya bir alternatif var ama gidip 50 liralık eldiven alma. Kendine de ki elimin değeri nedir ? Eline biçtiğin değere göre eldiven al. Zaten bir eğitim alabilirseniz bütün bu sorularınıza hocalarınız cevap verecektir.

Size en yakın Antalya da var ( Eğitim olarak söylüyorum ). Hiç olmadı bildiğiniz bilinçli insanlardan oluşmuş bir motosiklet topluluğu , kulübü, derneği var ise gidin orada ki insanlardan faydalanın seve seve yardımcı olacaklardır.

TMF(Türkiye Motor Federasyonu)den bir arkadaşım var. O eğitim verebilir mi diye düşünüyorum fakat uğraşmaz gibime geliyor.

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Basacak yer yok , yolda öğrenirim vs lafı bana yanlış geliyor.R25 başlangıç makinesi için tavsiye edilmez çünkü yüksek devirlerde güzel tork veriyor daha çok trafiği öğrenebileceğiniz bi model secseniz daha iyi olmaz mi ? Cbr250 , duke 200 , kawasaki 250sl bunlar daha uygun makinalar başlangıç için bence.
    Hakanbingol bunu beğendi.

Alıntı SouLBuLLeT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TMF(Türkiye Motor Federasyonu)den bir arkadaşım var. O eğitim verebilir mi diye düşünüyorum fakat uğraşmaz gibime geliyor.
    Eger gercekten arkadassa konu motorsiklet oldugu icin kesinlikle ugrasacaktir bu arada kaski koluna takma isi benzetmeydi,nerde nasil gitmesini bilmemek,gereksiz gazlama,aralara derelere olmadik yerlere motorunu sokma,kizlara "R25 motorum var evine birakiyimi seni" der anlaminda soylemistim,yoksa kask zaten aksesuar,sekilli olunuyo takinca,hele bide o korumali mont,wowowow haram ben sizi anladim,ama siz kendinizi kandirmayin derim,ben basmam etmem cok iddiali sozler,siz agresif surecekmissiniz gibi dusunup,ekipman ve egitiminizi ona gore alin,zora gore kendini egitirsen,sakin suruslerde zaten sorun olmayacaktir

Motosikleti
    Yamaha MT 07 ABS.!
    Alıntı Muhammed911 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Basacak yer yok , yolda öğrenirim vs lafı bana yanlış geliyor.R25 başlangıç makinesi için tavsiye edilmez çünkü yüksek devirlerde güzel tork veriyor daha çok trafiği öğrenebileceğiniz bi model secseniz daha iyi olmaz mi ? Cbr250 , duke 200 , kawasaki 250sl bunlar daha uygun makinalar başlangıç için bence.
    Aynı zaman da şekil olarak da seni tatmin edebilecek makineler. ;)
    Özellikle şekil işine takıldığın için söylüyorum bunu.

Alıntı Muhammed911 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her sene, ve ya keyfi motor değiştirebilecek bir durumum olmadığı için, bir kere almak istiyorum ekonomik özgürlüğümü elime alana kadar. Dediğiniz modellerin hepsine baktım. Fiyat, tip, performans açısından tam istediğim motor. Sanırım bana güzelce eğitim verebilecek birisini bulduktan sonra motoru alacağım. En azından vitesli en fazla 200CC lik bir motor ile eğitim alır, daha sonra motoru alırım. Hem başlangıç(eğitimimi aldığım motor) R25 olmaz, hem de tecrübe kazanmış olur, üzerine sizin de gönlünüzü hoş etmiş olurum... (Şimdi düşünüyorum da 200cc eğitim için fazla şunu 150 yapalım biz.)

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:10 ----------

Ya bi de bi su içmeye gideceğim de, gitmeden şey soracağım, forumdaki herkes 1 lira koysa bana R25 alsak ya?

Her sene, ve ya keyfi motor değiştirebilecek bir durumum olmadığı için, bir kere almak istiyorum ekonomik özgürlüğümü elime alana kadar. Dediğiniz modellerin hepsine baktım. Fiyat, tip, performans açısından tam istediğim motor. Sanırım bana güzelce eğitim verebilecek birisini bulduktan sonra motoru alacağım. En azından vitesli en fazla 200CC lik bir motor ile eğitim alır, daha sonra motoru alırım. Hem başlangıç(eğitimimi aldığım motor) R25 olmaz, hem de tecrübe kazanmış olur, üzerine sizin de gönlünüzü hoş etmiş olurum... (Şimdi düşünüyorum da 200cc eğitim için fazla şunu 150 yapalım biz.)
    150 olmaz 125,gel duz bi 100 luk cub alalim sana pata pata gez dalgami gectiin yoksa ciddilimi dedin bilemedim ammmaaaa bi cbr250r ile baslayabilirsin cok dert acmaz,he acemilik atmak istiyorum diyosanda al bi cbr125r,at acemiligini,sonra alirsin R25 i varya yiqiliR ortaLik aYqunmu :D :D saka bi yana tavsiyelerimde ciddiydim,sende ciddiysen bizim amcaoglunun cbr125 i satalim sana,bu motorda elimizde patlamadi cok sukur

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:15 ----------

Ya bi de bi su içmeye gideceğim de, gitmeden şey soracağım, forumdaki herkes 1 lira koysa bana R25 alsak ya?
    Motorun fiyatina daha yenimi baktin naptin :D icmeye gidecegin suda soguktur,az gec gitte ilisin sen hesap olustur,ilk 1 lira benden :D

Bi acemilik atmak çok isterdim de param şu an sıfır. Playstation 4 + 1 Kol + GTA5 le değişirsek olur

Motosikleti
    Yamaha MT 07 ABS.!
    200 cc ile de eğitim alabilirsin 250cc ile de o konuda sıkıntı yok . Zaten başınız da hoca olacak. Hele de 250 cc motosiklet almak istiyorsan eğitimi 250 cc ile alman da ne sakınca olsun ki ? Bence düşünce yapısı olarak da motosiklete pek hazır değilsin. Lütfen bu söylediğimi yanlış anlama. Sadece daha çok araştırma yapman , okuman , test etmen gerektiğini düşünüyorum.

Bir şeyi düzeltmek isterim; Size eğitim verebilecek birini bulmayın, siz eğitime gidin. O işler öyle olmuyor. Her isteyen eğitim veremez.

Hız yapmam diyorsun ama motosikletten performans bekliyorsun ? Büyük tezat var... Yani hayatında neredeyse hiç motosiklete binmeden performansı düşünmen çok normal bir durum değil söyleyeyim. Sen bu işi gerçekten yapmak istiyorsan scooter bile seni mutlu eder. Şu anda tamamen motosikletin tipine ve hızına büyülenmiş durumdasın, dikkat et.

Alıntı Sti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 olmaz 125,gel duz bi 100 luk cub alalim sana pata pata gez dalgami gectiin yoksa ciddilimi dedin bilemedim ammmaaaa bi cbr250r ile baslayabilirsin cok dert acmaz,he acemilik atmak istiyorum diyosanda al bi cbr125r,at acemiligini,sonra alirsin R25 i varya yiqiliR ortaLik aYqunmu :D :D saka bi yana tavsiyelerimde ciddiydim,sende ciddiysen bizim amcaoglunun cbr125 i satalim sana,bu motorda elimizde patlamadi cok sukur

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:15 ----------

Motorun fiyatina daha yenimi baktin naptin :D icmeye gidecegin suda soguktur,az gec gitte ilisin sen hesap olustur,ilk 1 lira benden :D
    Var valla hesap bankada. Öyle boş duruyor. Forumdaki herkes katılıyorsa hesap numarası IBAN falan yazıyorum buraya
    Siz ekleri Attach edersiniz :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Tekrardan kısa zamanda cevap yazdığınız için teşekkür ederim.
    Marmaris çok küçük bir yer. Burada gazlayabileceğim neredeyse, hatta neredeyse hiç bir yer yok. Fakat üniversite için uzun yola gideceğim. Muğla'dan Eskişehir'e (Ve tabiki Istanbul) kadar yolum var anlayacağınız. Tabi bu uzun yol süreci anca motora iyice alıştıktan sonra yapılır.
    Marmaris gibi bir yerde bana kim özel kurs/eğitim verebilir pek bir bilgim yok açıkçası.
    Şu an tek istediğim, dolmuş beklemekten ziyade, motoruma atlayıp istediğim yere gitmek. Gittiğim yerde de, güzel bir motorla bulunmak.

Dediğim gibi, ekipman konusunda hislerime güvendim. Eğer bana tavsiye verirseniz(Bu arada motor tavsiyesine açığım) daha iyi olur.

Bu arada o videoyu izlemiştim fakat dediğim gibi küçük yerdeyim, basabileceğim hiç bir yer yok.
    bende yamaha r25 sahibiyim ve benimde ilk motorum yaklaşık 13 bin km yi devirdik. nerde gazlıyıcam yol yok demek hata olur bu 1.si kısa mesafede sınıfına göre seri hızlanan bir motordan bahsediyoruz. motor kullanmanın yaşla ve olgunlukla doğrudan ilişkili olduğunu düşünüyorum. bahsettiğin motor insanı fazlası ile gaza getirebilen bir motor bu yüzden kurs eğitimine güvenip bu motoru ben kullanırım deme. 2. sine gelik olursak yok ben hallederim kullanırım gaza gelmem hata yapmam vs diyosan bu ekipman bütcene lastik fiyatı olarakta aşağı yukarı 800 1200 arası bir bütçe ayır. zaten inceleme videolarını izlediysen tavsiye edilen 1-2 lastik var. sormak istediğin herhangi bişey olursa özel msj atabilrsin cevaplamaktan yardımcı olmaktan mutlu olurum şimdiden hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim.
    keremkrmn bunu beğendi.

Alıntı Hakanbingol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200 cc ile de eğitim alabilirsin 250cc ile de o konuda sıkıntı yok . Zaten başınız da hoca olacak. Hele de 250 cc motosiklet almak istiyorsan eğitimi 250 cc ile alman da ne sakınca olsun ki ? Bence düşünce yapısı olarak da motosiklete pek hazır değilsin. Lütfen bu söylediğimi yanlış anlama. Sadece daha çok araştırma yapman , okuman , test etmen gerektiğini düşünüyorum.

Bir şeyi düzeltmek isterim; Size eğitim verebilecek birini bulmayın, siz eğitime gidin. O işler öyle olmuyor. Her isteyen eğitim veremez.

Hız yapmam diyorsun ama motosikletten performans bekliyorsun ? Büyük tezat var... Yani hayatında neredeyse hiç motosiklete binmeden performansı düşünmen çok normal bir durum değil söyleyeyim. Sen bu işi gerçekten yapmak istiyorsan scooter bile seni mutlu eder. Şu anda tamamen motosikletin tipine ve hızına büyülenmiş durumdasın, dikkat et.
    Şimdi ortadaki büyük yanlış anlaşılmayı, atlanan mesajlarımı alıntılayarak düzeltmeye çalışacağım.
    Şehir içinde hız yapabileceğim yer yok keza uzun yola gideceğim için güçlü bir motosiklet istiyorum ki performanstan kastım uzun yol için söylendi. Oturduğum belde ile şehir içine mesafe 15KM çift şeritli bi yol...(Şehir merkezinde tek şeride iniyor)
    Fakat söylemem gerekirki, bence eğitim konusunda haklısınız. 250 CC motor istiyorsam neden 250 cc motorda eğitim almıyayım. Çok samimi söylüyorum, düşündüğüm şey sizin beni 250 cc lik bir motor için hazır olarak görmediğinizdi. Fakat şu an bu söylediğiniz daha çok mantıklı geliyor.

Bide, annemle hemşerisiniz söylemek istedim :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)