Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Avrupalı Fren Yapmayı Bilmiyo Yea

Motovento
    REKLAM ALANI
    shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motosiklet eğitimi için kurs açmayı düşünüyorum tabelaya da fren sıkmak bizden sorulur yazdırmayı düşünüyorum iyi para kazanır mıyız

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lan yeter, bana şu avrupalıyı bi bulun. Bişey deneyecem üstünde. Yeter lan ABS ABS. Bu nedir ya.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söz verdiğim gibi motorla dağa çıktım ama ne kar nede buz yoktu. Gölge yerlerde buz var virajsa kayıyor ama fren yapmadığım yerde ABS'nin bir etkisi yok.
    http://i67.tinypic.com/mn2ofb.jpg
    http://i64.tinypic.com/10qm90h.jpg
    O durumlarda traction control işe yarıyor. Lastik kaydığı zaman gücü kesip tekerin tutuşunu geri kazandırıyor

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O durumlarda traction control işe yarıyor. Lastik kaydığı zaman gücü kesip tekerin tutuşunu geri kazandırıyor
    o özellik olunca bir de tek tekere kalkmıyor motor değil mi?

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor freninden dolayı arka teker kilitlenirse de gaz veriyo mu ? Kaydırmalı debriyaj demeyin zaten kavrama tamamlanmış, belki debriyaj kolunu bırakalı 5 dakika olmuş. Karda hiç motor freni kullanmam gazı keserken debriyajı çekerim.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o özellik olunca bir de tek tekere kalkmıyor motor değil mi?
    Genelde birkaç seviye oluyor. Mesela KTM'de TCS'i kapatınca teker dahil herşey mübah. TCS'i spor moduna alınca da kontrollü tekere izin veriyor. Ama "street" modunda izin vermiyor. Yağmur modunda ise yüksek devirlerde gücü ve torku azaltıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:00 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor freninden dolayı arka teker kilitlenirse de gaz veriyo mu ? Kaydırmalı debriyaj demeyin zaten kavrama tamamlanmış, belki debriyaj kolunu bırakalı 5 dakika olmuş. Karda hiç motor freni kullanmam gazı keserken debriyajı çekerim.
    Bilemiyorum açıkçası. Ama kayma tehlikesi bulunan yerde insan niye motor freni yapar ki?

Sonuçta insanı düz duvara çarpmaktan alıkoyan bir elektronik sistem de yok motorsikletlerde. Tabi yine, insan niye böyle bir şey yapar ki? ;)

Elektronik güvenlik sistemleri akla yahut tecrübeye alternatif değil bence. Sadece yardımcı.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı BatuhanS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haydaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa )
    avrupalılar adam mıdır. adam olsalardı abs yi zorunlu yapmazlardı
    Keoma bunu beğendi.

Motosikleti
    Amerika'da bizim gibiymiş.Bi Coni ile konuştum "Aaabi eskiden abs mi vardı yeea" dedi.Hak verdim.

ya beyler
    içimizden biride şu abs takma olayına el atsın..deli gibi para kazanır fiatı 1000tl civarı yapsın
    bende onun sayesinde cbf150 mi değiştirmek zorunda kalmasam yokmu elektronikçi bi girişimci???????

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:22 ----------

her önü sıktığımda abs çalışır olsada olur. tekerin kaymasını algılama olayı ortadan kalkar maliyet düşer..

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:25 ----------

avrupadan batıdan saçma sapan yarışma eğlence programları alacağımıza kickstar denen bir oluşum tarzında benzeri bir icraat mekanizması bizler oluştursak ya , şu abs işine bir çare bulmaya çalışsak?????

Motosikleti
    Avrupa ve abs başlıkları gündemdeyken burayı hortlatmamak olmaz

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bi mavi ekran resmi daha paylaşayım o zaman.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)