Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

3. motor olarak cbr 650f

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Merhaba arkadaşlar,

İlk motorum çinli bir skuterdi ve 20 bin km yaptım. İkinci motorum mt 03'tü 17 bin km yaptım. Şuan ara ara bindiğim sl200 var ancak onu saymıyorum. 650 f beklentilerimi tam anlamıyla karşılıyor diyebilirim, görüntüsü, gücü, abssi tam istediğim ayarda. Öncelikli olarak uzun yolda artçı konforu önemli, bu motorun artçı konforu nasıl sizce? Kullanıcı arkadaşlar bu konuda yorum yaparlarsa sevinirim. Bugüne kadar 1 büyük kaza yaptım, genel olarak defansif sürerim.

Asıl meseleye gelecek olursak, bu motor için tecrübem yeterli mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    alıcaz inş :)
    kardeşim konuyla alakasız ama mt-03'den biraz bahseder misin ? nasıl motor düşünüorumda .

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı mmg58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim konuyla alakasız ama mt-03'den biraz bahseder misin ? nasıl motor düşünüorumda .
    Ben genelde uzun yolda kullandım, dağ bayır su ne varsa girdim. Rutin bakımları hariç hiç servise gitmedim, hiç yolda kalmadım, tek marşta almadığı bir gün olmadı. Fakat çok tehlikeli bir motor hata affetmiyor, gaza gelmeyi hiç affetmiyor felaket bir tork var. Işıkta kalkarken gazı fazla kaçırınca tekerin kötüyse patinaj yapıyor, iyiyse tekere geliyor. Tecrübe az ise kesinlikle tavsiye etmem. Onun dışında yakıtı olsun, uzun yol konforu vs olsun oldukça iyi. Şehir içinde bir yere patlamak çok kolay.

Motosikleti
    alıcaz inş :)
    sağolasın kardeşim yorumun için ben yeni başladım bir arkadaşım sürekli bu motor ile başlamam gerektiğini söylüyor o yüzden fikrini sordum eyw.

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Baskan mt3 dizginlemissin,emin ol cbr650f okadar gitmiyo,ilcbr650f diye bi motovloger vardi sanirim,adam gazi bayagi epey aciyo,ama km oyle aman aman gitmiyo gibime geldi,olur gibi sanki (ibre 80 ken basiyodu).

Motosikleti
    cbr 650f
    motorun gidişi seni tatmin eder.. 1000rr dan inip 650f e binersen tabi ki yetersiz gelebilir... artçı konforu olarak da çok konforlu olduğunu söyleyemem artçım uzun yolda 3. saatten sonra rahatsız olduğunu söyledi.. genel olarak ben bu motordan çok memnunum yakıtı gidişi duruşu beni tatmin ediyor.. yakıt ortalama 5 litre ( ara sıra sakin ara sıra performanslı karışık kullanım) tavsiye ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)