Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Dizleri soguktan korumak icin oneri

Motovento
    REKLAM ALANI
    feti_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    1-2 aydır LBC yandan fermuarlı pantolon kullanıyorum.
    7-8 derecenin altında uzun sayılacak mesafe gitmedim ama şimdiye kadar gayet memnunum.

https://www.google.com.tr/search?q=L...gDw&gws_rd=ssl
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    Arkadaşlar Şunu söylemek istiyorum soğuktan korunmak ve Rüzgardan korunmak farklı şeylerdir.
    Dışarıda ayakta durarak bir iş yapıyor ve rüzgara maruz kalmıyorsan içlik dışlık yük kaşmir keten vs birşekilde ısınırsın.
    Ancak Rüzgara maruz kalıyorsan bunlar seni ısıtmaz. O yuzden windstopper veya windproof malzemeye ihtiyacınız var.
    Saygılar.
    UTS
    mehmetenis bunu beğendi.

VESPERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 800 GS
    Hala yün içlik diyenler var, pes arkadaş bu kadar cahillik o-l-a-m-a-z

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/153921-soguktan-korunmak-icin-dogru-bilinen-yanlislar-ve-gercek-koruma.html#post3735346

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Yün içlik soğuktan korumuyor değil arkadaşlar pantolonun altında gayette koruyor. % 100 korumasa da yinede faydası var, pantolon dışında hiç birşey giymemekten iyidir.

Motosikleti
    BMW F 800 GS
    Alıntı karşıyaka57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yün içlik soğuktan korumuyor değil arkadaşlar pantolonun altında gayette koruyor. % 100 korumasa da yinede faydası var, pantolon dışında hiç birşey giymemekten iyidir.
    Benim belirttiğim konuya bakarsan yün içliğe gerek olmayan motosiklet kullanıcıları için incecik windstopper (rüzgark kesici) içlikler üretildiğini görürsünüz. Tabii ki pantolonun altına illa birşeyler giymek şart.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    arkadaş soğuktan korunmak demiş, o yüzden yün içlik bence daha kullanışlı olabilir, rüzgardan korunmak deseydi windstopper dediğiniz incecik zımbırtılar olabilirdi.
    obarey bunu beğendi.

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş soğuktan korunmak demiş, o yüzden yün içlik bence daha kullanışlı olabilir, rüzgardan korunmak deseydi windstopper dediğiniz incecik zımbırtılar olabilirdi.
    dizlerimi soğuk havadan demiş bence rüzgardan bahsediyo... windstoper lazım...
    Sevgiler
    UTS

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben korumuyorum yıllardır ıslanıp ıslanıp üzerimde kuruyo
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Motosikleti
    Dominar D400
    Bir motosiklet kullanıcısının ".... dizlerimi soğuk havadan korumak icin ..." dediğinde ilk aklıma gelen "dizleri rüzgardan korumak" oluyor. Durum buysa ve Bahsedilen olay sadece diz ve çevre bölgesi ise ŞU ÜRÜN gayet iş görüyor 1 yıldır. Scoyco K12 çift mafsallı Sert dizliği pantolon içine giyerken bu Prohel Termal dizliği de pantolan üstüne giyiyorum, dize gelen rüzgarı içindeki kalın sünger sayesinde tamamen kesiyor. Sarıldığı bacak kısmını da sıcak tutuyor. Yandan fermuarlı olması takıp çıkartmayı çok kolaylaştırıyor. Tüm bunların üstüne isterseniz eşofman ya da yağmurluk da giyebiliyorum. L beden almıştım, XL alsaymışım daha iyiymiş, fermuarı çektiğimde altı da kapanabilirdi böylece.

Amaç sadece diz ve o bölgeyi rüzgardan/soğuktan korumaksa gayet başarılı. Yağmurdan koruması çok limitli olur. Yalnız uyarayım kapladığı alan dışında kalan bölgeleriniz üsüyor doğal olarak, mesela bacak aranız. : )

Dizlerinizi koruyun, ne kadar eski motorcuyla konuştuysam hepsi "romatizmaya dikkat" diye uyardı.

Biraz eski kafa olucak ama gazete koyun icerden
    tinerci bunu beğendi.

sonalp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha tracer
    ben de işe motorla gidip geliyorum ve iş yerinde causal smart giyiniyorum - zorunlu - benim tercihim pantolon üzerine giyilen şu http://www.motomaxonlineshop.com/hel...ntalon-pmu2972 model oldu. Şiddetle tavsiye ederim, 100 km/sa kadar olan süratlerde 0 - 15 derece arası sürüşler yaptım maksimum 45 - 50 dakikalık, kuru ayazda da yağmurda da en ufak problem yaşamadım. Bütçe nedir bilmiyorum kusuruma bakmayın lütfen.

Motosikleti
    BMW F 800 GS
    Alıntı LynXMaSTeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kusura bakma ama ağır saçmalamışsın. Hiç mi düşünemiyorsun yahu rüzgar geçiren kumaş nasıl soğuktan korusun seni? Bacaklarının üşümesi farklıdır rüzgara maruz kalması çok farklıdır. Yün içlikle rüzgara maruz bırakıyorsun.

zımbırtı diyor bir de ya, bütçemi aşıyor, bulamıyorum, rahatsız ediyor vs desen anlayış göstereceğim de zımbırtı nedir arkadaş? Seni kırmak istemem ama bilmiyorsun bari fikir belirtme.

Bütün büyük motosiklet ve sürücü aksesuarları üreticileri ( dainese, alpinstars, spidi, hein gericke, held, oxford vs. ) tüm kışlık ürünlerinde ( eldiven, pantolon, mont, içlik, 1. katman, 2. katman giysi ) windstopper kumaşı kullanır. Gore-tex membranlı her giysinin 2. katmanında windstopper kumaş vardır, başka türlü rüzgarı engelleyemez.

İleri de dizlerin de akut ve eklem romatizması olmasını istemiyorsan motor üstünde rüzgar geçiren kıyafetler giyme, motordan indiğinde mesela koşarken, bisiklet sürereken, spor yaparken, futbol oynarken her türlü giy.

Motosikleti
    yamaha ybr125
    bende aynı durumdan şikayetciydim soguk en fazla diz bölgesinden alıyorsun zaten mafsallı bi dizlik alabilirsin venom yada prohel 50 tl civarlarında hem güvenligin artar hemde soguktan korur

vsvr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 650 MT
    Alıntı EthanHunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel ürün ama bunu kullanacak arkadaş dizlikte kullanacak o yüzden biraz kalın olabilir ve hareketi çok kısıtlayabilir.

Kalın bir diz örtüsü şart. Piyasada bez gibi olanlar var. Onlar ancak yağmuru engeller. Kalın diz örtüsü, dizlik, elcik ve bir de uygun bir tur camı soğuk için yeterli olur. Birde pantolon içine termal içlik veya 5 tllik tayt iyi oluyor.

Diz örtüsü ve elcik honda db de 130tl diye duymuştum. Oldukça kalınmış.
    Ben önce dizligi, üstüne bunu takiyorum. Sorun olmuyor. En ucuz ve en kesin çözüm. Bunun dışında soğuk icin hiçbirşey yapmaya gerek yok. Sadece 30 tlye mal oldu. Herkese tavsiye ederim.

muhammetcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    4riders termal içlik

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    eskiden ilkelde olsa yöntemlerimiz oluyordu yün içlik ve termal içlikler bir yere kadar idare ediyor ama ayazda birde motorla rüzgar yedinmi dizlerde ayaklarda göğüste ağrı ve beraberinde hastalık getiriyordu şimdi neopren denilen kayakçıların kullandığı birde dalgıçların kullandığı malzemeler var ama malum pahalı sporlar olduğu için fiyatlar uçuk bütçesi olana ne mutlu bütçesi olmayan ne yapacak ilkel yöntemlere başvuracak bir arkadaş yazmış dize straç sarma gerçekten işe yarar yeri geldi çöp poşeti giymişliğim oldu içliğin üstüne ruzgara birebir ama terletirde o terle soğuk alırsan ayrı sıkıntı malum en çok göğüs bolgemiz rüzgara maruz kalıyor fermuardan olsun yada hafif yağmurda soğuktan buz kesiyoruz çöp poşeti ne la hayatta giymem diyenlerde olacaktır ozaman bir poşet dosyanın içine 2-3 tane a4 kağıdı koyup montunuzun içine yerleştirin o bile çok fayda sağlıyor

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Alıntı VESPERA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakma ama ağır saçmalamışsın. Hiç mi düşünemiyorsun yahu rüzgar geçiren kumaş nasıl soğuktan korusun seni? Bacaklarının üşümesi farklıdır rüzgara maruz kalması çok farklıdır. Yün içlikle rüzgara maruz bırakıyorsun.

zımbırtı diyor bir de ya, bütçemi aşıyor, bulamıyorum, rahatsız ediyor vs desen anlayış göstereceğim de zımbırtı nedir arkadaş? Seni kırmak istemem ama bilmiyorsun bari fikir belirtme.

Bütün büyük motosiklet ve sürücü aksesuarları üreticileri ( dainese, alpinstars, spidi, hein gericke, held, oxford vs. ) tüm kışlık ürünlerinde ( eldiven, pantolon, mont, içlik, 1. katman, 2. katman giysi ) windstopper kumaşı kullanır. Gore-tex membranlı her giysinin 2. katmanında windstopper kumaş vardır, başka türlü rüzgarı engelleyemez.

İleri de dizlerin de akut ve eklem romatizması olmasını istemiyorsan motor üstünde rüzgar geçiren kıyafetler giyme, motordan indiğinde mesela koşarken, bisiklet sürereken, spor yaparken, futbol oynarken her türlü giy.
    öncelikle şunu belirteyim, "saçmalamışsın" vs. kelimelerle hakaret eder gibi konuşmanız hiç hoş değil.
    motor üzerinde düşük süratlerde çok fazla rüzgar yemiyoruz, o yüzden de sadece soğuk havalardan korunabilmek için biraz daha kalın giyinmek yeterli olur diye düşünüyorum ve kendim öyle de yapıyorum.
    doğrudur veya yanlıştır diyemem, bu benim tercihim.
    yün içlik, üzerine de tech90 kotu giydiğim zaman hiçbir şekilde rüzgar yemiyorum.
    kullandığınız yün içliğe bağlı olarak rüzgarı geçirip geçirmeme oranı değişir.
    rüzgar geçirmeyen diye tabir ettiğiniz "windstopper" o an aklıma gelmediği için zımbırtı diyip geçtim.
    TDK dan zımbırtının anlamını size aktarayım isterseniz.
    Zımbırtı: "Adı hatırlanmayan veya söylenmek istenmeyen ufak ve değersiz bir şeyi anlatmak için kullanılan bir söz, zırıltı, zamazingo, zamkinos"

Motosikleti
    Ybr 125 yamaha
    Kusura bakmayin yeni gordum istanbul

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:14 ----------

Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir motosiklet kullanıcısının ".... dizlerimi soğuk havadan korumak icin ..." dediğinde ilk aklıma gelen "dizleri rüzgardan korumak" oluyor. Durum buysa ve Bahsedilen olay sadece diz ve çevre bölgesi ise ŞU ÜRÜN gayet iş görüyor 1 yıldır. Scoyco K12 çift mafsallı Sert dizliği pantolon içine giyerken bu Prohel Termal dizliği de pantolan üstüne giyiyorum, dize gelen rüzgarı içindeki kalın sünger sayesinde tamamen kesiyor. Sarıldığı bacak kısmını da sıcak tutuyor. Yandan fermuarlı olması takıp çıkartmayı çok kolaylaştırıyor. Tüm bunların üstüne isterseniz eşofman ya da yağmurluk da giyebiliyorum. L beden almıştım, XL alsaymışım daha iyiymiş, fermuarı çektiğimde altı da kapanabilirdi böylece.

Amaç sadece diz ve o bölgeyi rüzgardan/soğuktan korumaksa gayet başarılı. Yağmurdan koruması çok limitli olur. Yalnız uyarayım kapladığı alan dışında kalan bölgeleriniz üsüyor doğal olarak, mesela bacak aranız. : )

Dizlerinizi koruyun, ne kadar eski motorcuyla konuştuysam hepsi "romatizmaya dikkat" diye uyardı.
    Kusura bakmayin yeni girip gorebildim bilgilendirdiginiz icin tesekkurler motosiklet kullancisi olarak ruzgardan ve soguktan korunmak tabikide..

Motosikleti
    bmv f 650- lifan shalter 200- salcano sm 250-4
    kardeşim bende aynı şekilde kışın biniyorum bu sorun bende de vardı kayakçı pantolonu ile çözdüm sana da tavsiye ederim

Motosikleti
    Ybr 125 yamaha
    Alıntı berkankost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim bende aynı şekilde kışın biniyorum bu sorun bende de vardı kayakçı pantolonu ile çözdüm sana da tavsiye ederim
    Berkan kardesim kayakci pantolonu alirim onerin icin tesekkurler sivil hayatta işe yariyordur ancak işte iş elbisesi giymem lazim farkli bir elbise giyemem oda soguktan korumuyor dizlerim usuyor sadece

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)