Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

BAJAJ QUTE 4 tekerli motosiklet detaylı incelemesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    Geçtiğimiz hafta bajaj qute yi kullandım. Hindistan üretimi bu araşcın şuanki satiş rakamı 16.800 tl. Durduğum bütün kırmızı ışıklarda yanımda duran araçların sorularına ve meraklı bakışlarına maruz kaldım. Ticari düşünülmüş eğlenceli ve uygun fiyatlı bi araç. Kişisel görüşlerimi ve bayinin düşünleri videoda. İyi seyirler.

https://www.youtube.com/watch?v=QO_3dVL0lRM
    Nuansiyen ve gokberk6426 bunu beğendiler.
    youtube : motorcu hikayeleri (motovlog) youtube - facebook adaletsurucukursu / Antalya /

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı akbird adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçtiğimiz hafta bajaj qute yi kullandım. Hindistan üretimi bu araşcın şuanki satiş rakamı 16.800 tl. Durduğum bütün kırmızı ışıklarda yanımda duran araçların sorularına ve meraklı bakışlarına maruz kaldım. Ticari düşünülmüş eğlenceli ve uygun fiyatlı bi araç. Kişisel görüşlerimi ve bayinin düşünleri videoda. İyi seyirler.

https://www.youtube.com/watch?v=QO_3dVL0lRM
    Abi ben onu motor olarak görmüyorum.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    bu mudur detaylı test ? dönüş yaparken motoru kesiciye sokarak zorlamak 0.52 den sonrasını izlemedim sen önce kullanmasını öğren
    rimbaud ve norace bunu beğendiler.

Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu mudur detaylı test ? dönüş yaparken motoru kesiciye sokarak zorlamak 0.52 den sonrasını izlemedim sen önce kullanmasını öğren
    sen izleme zaten. 14 dk lık videonun 1 dk sını bile izlememişsin gelmişsin. laga luga yapıyorsun. Daha iyisini yapabiliyorsan buyur yap beraber izleyelim.
    youtube : motorcu hikayeleri (motovlog) youtube - facebook adaletsurucukursu / Antalya /

Motosikleti
    sen izleme zaten. 14 dk lık videonun 1 dk sını bile izlememişsin gelmişsin. laga luga yapıyorsun. Daha iyisini yapabiliyorsan buyur yap beraber izleyelim.
    ne o zorunamı gitti ? türkiyede bir aracı test etmek canını çıkartmakmıdır? izlemedim zaten senin laga luga diye tabir ettiğin şeyi insanlara biz eğitim olarak veriyoruz..
    norace bunu beğendi.
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    motorun canı ne 1.viteste kesiciye sokuyorsunuz araç kullanma eğitimi şart
    bir şey daha dikkatimi çekti arka tamponun gerisindeki benzin deposumu?
    eğer öyle ise çok çok tehlikeli aman aman derim
    onun haricinde ticari açıdan ve yazlıkcılar yaşadı derim

Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    ne o zorunamı gitti ? türkiyede bir aracı test etmek canını çıkartmakmıdır? izlemedim zaten senin laga luga diye tabir ettiğin şeyi insanlara biz eğitim olarak veriyoruz..
    zoruma giden yapılan yorumlar değil. Gözünün gördüğü görüntü , göz merceğinden geçerek retinadan sonra beynine yönelmeden direk parmak uçlarına iletilmesi.

1. Sizi tanımıyorum. Tanıtırsanız sevinirim. Kime neye göre eğitim veriyorsunuz. Benim '' laga luge '' diye tabir ettiğim şey. Gayet açık. 15 dk lık bir videonun 1 dk sını bile izlemeden hakkında peşin hüküm vermenizdir. Bunun nesini ''eğitim olarak '' verdiğinizi merak ettim. Örneklemek gerekirse okumaya başladığınız bir kitabın ilk 2 sayfasını okuyarak böle kitap mı olur amk diyip kenara atmak ve kitabı karalamaktan başka birşey değil.

2. kesiciye sokma ve yanlama sırasında aracı kullanan ben değilim. Bajajın antalyadaki yetkisi versisi ve bajaj qute nin bayisi olan kişidir. Bu kişi aynı zamanda Kuralkan holgind te bajaj motorlarının gösteri sürüşünü yapan kişidir. Bunlarda o kişinin videoları tabi sen Ekrem Ata nın yaptıgı bu etkinliklerede motorun canını cıkarmak olarak görebilirsin.

https://www.youtube.com/watch?v=gqr_DeRLU6E

https://www.youtube.com/watch?v=rtLiTfqMJc8

3. Araç 1 değil 2. viteste yanlama yapmıştır. Amaç ne kadar zorlarsanız zorlayın sıkıntı çıkarmayacağını ve düşük cc de ki gücünü göstermek içindir. 5. viteste 40 km hızla giderek aracın neyini görmeyi amaçlarıyorsunuz onuda anlamış değilim.

Sonuç olarak eleştirebilirsiniz tabiki ama önce baştan sona izlersin. Şurası Şurası olmamış şu sebeblerden dersin bende Saol arkadaşım haklısın Şöyle yapsam daha iyi olabilirdi derdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:26 ----------

Alıntı fatih. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun canı ne 1.viteste kesiciye sokuyorsunuz araç kullanma eğitimi şart
    bir şey daha dikkatimi çekti arka tamponun gerisindeki benzin deposumu?
    eğer öyle ise çok çok tehlikeli aman aman derim
    onun haricinde ticari açıdan ve yazlıkcılar yaşadı derim
    2. viteste yapıldı gazlama işi. Benzin deposu hiç aklıma gelmedi nerede. Depo kapağı nerde. Eksik yapmışız depo ve benzin işini evet :(
    Mitoqondri bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    4 tekerlekli motosiklet saçma sapan bi tabir olmuş.

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    O konserve kutusundan halice yapılmış aracı alana hayırlı olsun , ama motosiklet'e nasıl benzettiniz pes yani.
    Mengu16 bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Sürücü kapısı dışarıdan nasıl kilitleniyor bunun ?

Motosikleti
    arkadaşım seni tanımam etmem benim söylediğim şey eğitmen kişiliğimede bakış açımada ters malesef türkiyede böyle bir algı var bir motoru test etmek kesiceye sokarak canını çıkartmak değildir test araçlarına bindiğinizde debriyajı bitmiş canı çıkmış motorlar görmek bu her markada oluyor bir çok insanın canını sıkıyor videodaki arkadaşa gelince belki işinde iyidir ben ekrem ata beyin yada kuralkanın yaptığı etkinliktede kendisini gördüm kendince iyidir bilemem etkinliğe katılmışsan sende görmussundur buraya pulsar yazıcam dedi yazamadı motorun hararet tavan yaptı motor öylece kaldı 2 servis çalışanı eliyle götürdü ozaman senin mantığına göre bu motor beş para etmezmi diyelim bir motorun iyi olduğu bu şekilde anlaşılmaz ben boxer la kumun üzerinde traktör çekeni gördüm benim bakış açıma göre canavar gibi motor bu dur heleki bir servis çalışanı bunu yapıyorsa benim gözümde onunda değeri yoktur bu umrunuzda olur mu çokta olmaz benimde umrumda olmazdı bazen izlediğiniz filmin kötü olduğunu anlamak için sonuna kadar izlemeniz gerekmez ki ben izlemiş olduğum kısma kadar yorum yaptım zaten

Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    Alıntı avici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu araç rushatta motosiklet olarak geçiyor. Benim görüşüm bu araç kişilerin günlük kullanımı için yapılmış bir ürün değil. Eski bildiğimiz 3 tekerli triportör lerin yenilenmiş güncel versiyonu. Zaten yakında arkası kasa tipi olanıda gelecekmiş. Ticari kullanımlarda fayda sağlar.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Videoyu daha izlemedim. Aracın içindeki gürültü seviyesi ve ısıtma performansından bahsediliyor mu ? Bu arada hiçbir performans iddiası olmayan bu tip bir aracın performansını gösterip şov yapmaya çalışmak cahillikten başka bir şey değildir. Yapanlar da cahildirler. Nokta.

Bu fiyatıyla satış yapma şansı yok.
    ayzek, osis, Mengu16 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    @Akbird Kardeş bu aracı tekrar test etme imkanın varmı.
    varsa bu aracla 100 km/h mesafe gidip kaç litre yaktığını söyleyebilirmisin.
    sanki gene birileri vatandaşı kandırmak için bol keseden sallıyor gibi geliyor bana.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...51409967/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...49571293/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...47049850/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...45608780/detay

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    fiyati 12-13 olsa yok satar.. 17bin tl ye aliyorsun iyi kotu bir arac..

Motosikleti
    Alıntı avici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asıl saçmalık ruhsatta motosiklet olarak geçen bir aracı b sınıfı ile sürmek

adam 4 tekerlekli atv için a2 sınavına giriyorken bu ne yaman çelişki demeden kendini alamıyor insan..
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    arkadaşım seni tanımam etmem benim söylediğim şey eğitmen kişiliğimede bakış açımada ters malesef türkiyede böyle bir algı var bir motoru test etmek kesiceye sokarak canını çıkartmak değildir test araçlarına bindiğinizde debriyajı bitmiş canı çıkmış motorlar görmek bu her markada oluyor bir çok insanın canını sıkıyor videodaki arkadaşa gelince belki işinde iyidir ben ekrem ata beyin yada kuralkanın yaptığı etkinliktede kendisini gördüm kendince iyidir bilemem etkinliğe katılmışsan sende görmussundur buraya pulsar yazıcam dedi yazamadı motorun hararet tavan yaptı motor öylece kaldı 2 servis çalışanı eliyle götürdü ozaman senin mantığına göre bu motor beş para etmezmi diyelim bir motorun iyi olduğu bu şekilde anlaşılmaz ben boxer la kumun üzerinde traktör çekeni gördüm benim bakış açıma göre canavar gibi motor bu dur heleki bir servis çalışanı bunu yapıyorsa benim gözümde onunda değeri yoktur bu umrunuzda olur mu çokta olmaz benimde umrumda olmazdı bazen izlediğiniz filmin kötü olduğunu anlamak için sonuna kadar izlemeniz gerekmez ki ben izlemiş olduğum kısma kadar yorum yaptım zaten
    Bu şekilde açıklayıcı ve mantıklı konuş başımın üstünde yerin var , ama '' sen önce kullanmasını öğren, .052 sn ye de kapattım '' diyip kestirip atınca ister istemez karşılık vermek zorunda hissediyor insan kendisini.
    Diğer konuya gelince takibi 216 cc ve 400kg olan araçtan üstün performans beklentim yok. Ama insanların dikkatini Bu tarz yanlama veya her viteste kesiciye sokma , drift yapma bunlar çekiyor. Talep bu yönde. Zaten yanlama olayı 1 dk civarında. Gerisi ürünü konusma ile tanıtma. Keşte 15 sn daha dayanabilseydin. Merak ettiğin bilgilerin büyük kısmını alacaktın eminim.

Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Akbird Kardeş bu aracı tekrar test etme imkanın varmı.
    varsa bu aracla 100 km/h mesafe gidip kaç litre yaktığını söyleyebilirmisin.
    sanki gene birileri vatandaşı kandırmak için bol keseden sallıyor gibi geliyor bana.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...51409967/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...49571293/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...47049850/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...45608780/detay
    Kardeşim bunu normal aile alsında gezmelere çıksın. Otomobil olarak kullansın diye yapmamışki adam. Ne bileyim sahilde kiraya versin. Şehir içinde taksi olsun veya turistlerin gezi aracı olsun. Zaten arkası kasa şekliden olanlarıda gelecekmiş. Pazarcılıkta hafifi yük taşıyanlar için falan. tüp yada su bayilerinde kışın yagmur kardan korunarak gitmesi için falan yapılmış diye tahmin ediyorum. Sen ben alayımda araba gibi kullanayım için değil bu. Ayrıca ben ne bayisiyim nede kullanıcısı. Almak yada merak edenler izlesin diye çektim. koydum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:15 ----------

Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keyifle izledim,elinize sağlık.

Yakıt tüketimi,1'den daha fazla yolcu sayısı ile birlikte genel performansıyla ilgili bilgiler veren bir test videosu daha çekme imkanınız varsa izlemek isteriz
    Gözlerim yaşardı Ağlamak istiyorum şuan :D senin gibi düşünen 3-5 kişi daha çıksın. 4 kişiyle yokuşta performasınıda çekerim. 100km de ne yaktıgınında benzinlikte yakıt alırken onaylı çekerim. Karalamak yerine yapıcı eleştirilerle gelse keşke insanlar.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Kardeşim bunu normal aile alsında gezmelere çıksın. Otomobil olarak kullansın diye yapmamışki adam. Ne bileyim sahilde kiraya versin. Şehir içinde taksi olsun veya turistlerin gezi aracı olsun. Zaten arkası kasa şekliden olanlarıda gelecekmiş. Pazarcılıkta hafifi yük taşıyanlar için falan. tüp yada su bayilerinde kışın yagmur kardan korunarak gitmesi için falan yapılmış diye tahmin ediyorum. Sen ben alayımda araba gibi kullanayım için değil bu. Ayrıca ben ne bayisiyim nede kullanıcısı. Almak yada merak edenler izlesin diye çektim. koydum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:15 ----------

Gözlerim yaşardı Ağlamak istiyorum şuan :D senin gibi düşünen 3-5 kişi daha çıksın. 4 kişiyle yokuşta performasınıda çekerim. 100km de ne yaktıgınında benzinlikte yakıt alırken onaylı çekerim. Karalamak yerine yapıcı eleştirilerle gelse keşke insanlar.
    kardeş bayisin demedim zaten imkanın varsa dedim savunmaya geçmen tuhaf ??
    bir kaç farklı satıcının verdiği yakıt değerleri birbirini tutmadığı için böyle bir soru sordum.
    1 satıcı 8 Lt 250 Km/h yol gider bir diğeri 8 Lt 320 Km/h yol gider bir başka satıcı ise 8 Lt 288 Km/h gider demiş.
    benim amacım verdikleri değerler doğrumu bu bilgiye bir şekilde test ederek ulaşabilirmisiniz oldu.
    ne amaçla kullanılacağını bilemiyorum zaten mutlaka alıcısı olur 3 tekerli kasalı motosikleti alma ihtiyacı olan varsa bunuda alma ihtiyacı hissedicek biri mutlaka vardır.
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence güzel test olmuş.Ama bazı eksikler var.Mesela gerçek anlamda ne kadar benzin tüketiyor.Belirli miktarda benzin koyup denenebilirdi.Yokuş yukarı çekişi nasıl?1-2-3-4 kişi farklı denemeler yapılabilirdi.Gerçek son hızı nedir?Zorlanmadan sabit ideal seyir hızı en fazla kaç km dir?Bu araç için insanlar bence bu sorunların cevaplarını merak ediyordu.Motor aksamı biraz daha ayrıntılı incelenebilirdi.Açıkçası benim en merak ettiğim konuydu.Benzin deposu nerede?Vites kutusu nerede?Vb..

Fiyat olarak bence biraz yüksek.10.000-12.000 TL civarı olsa iyi satardı.Ama bizim insanımızdaki "Bunu alacağıma aynı paraya ikinci el 4 silindirli normal bir araç alırım daha iyi" mantığı yüzünden satış rakamlarının çok iyi olacağını sanmıyorum.Yine de yazlık mekanlarda,şehir içi ticari amaçlarla kullanılabilir.

Bir de arkadaşlar,adam o kadar uğraşmış araç bulmuş,test yapmış,videoya çekmiş,montajı yapmış,yayınlamış...Hoşunuza gitmediyse mantıklı ve yapıcı eleştirilerle bunu dile getirin.Eksik gördüğünüz kısımları kırıcı olmadan söyleyin ki arkadaşımız bir daha kine daha güzel işler çıkarsın.Dalga geçer gibi saldırganca mesajlar pek hoş olmamış.Bana kalırsa ortalama bir motovlogçuya göre arkadaşımızın sunumu,çekimleri gayet güzel.Bir tek aracın içindeki çekimlerde seste biraz boğukluk var.
    essegesse ve Erdost bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)