Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Başlangıç Motoru olarak MT-07 bide üstüne akropoviç tamamdır? (youtube video)

Motovento
    REKLAM ALANI
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fbskzafer57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese hayırlı akşamlar öncelikle arkadaşlar.öncelikle böyle bir şeye cesaret ederken motosiklet camiasina kesinlikle bir saygısızlık yapmak istemediğimi belirtmek isterim. hayırlısıyla mt07 motorum ile 2500 km yapmış bulunmaktayım(biraz şans ve biraz dikkat ile kazasız belasız)Tepkilerinizi anlayabiliyorum.Yapıcı hiçbir eleştiriye herhangi bir itirazım kesinlikle yok.
    Fakat
    '' AWESQME 1 hour ago
    Takipteyiz kazanı bekliyoruz bütün motosiklet.net ailesi olarak ''

bu topluluk adına böyle bir şey yazan arkadaşın tutumunun pek hoşuma gittiğini söyleyemem.

bir arkadaşında belırttiği gibi herkesin yetileri eşit olacak diye birşey yok(kimseden üstün oldugumu idda etmiyorum.Herkese hayırlı aksamlar. Kazasız belasız sürüşler diliyorum.Egerki davranısımız veya herhangi bir sözümüz ile bir kişiyi kırdıysak özür dilerim.Tekeriniz düz bassın.
    Benim konuyu açarken asıl amacım asla ''kimseyi yermek ve hedef göstermek değil'' senin bu yorumları okumanı sağlamak ve dikkatini çekmekti. Ben amacıma ulaştım.

ama alıntı yaptığın iki arkadaştan yola çıkarak görüyorum ki dikkatini çeken yorumlar asıl dikkat etmen gereken mesajlar değil uç noktada yapılmış iki yorum.

Herkesin yeteneği bir değil değil diyen arkadaşın yorumu da enteresan bir şekilde hemen dikkatini çekmiş. Burdan ben daha yetenekliyim sürebiliyorum anlamı çıkıyor ki bu çok üzücü. çok yanlış yoldasın.

Sana önce kazasız belasız sürüşler demiyicem, önce sat o motoru kurtul diyicem. 700cc motor biryere kaçmıyor paran ve sağlığın olduğu sürece binersin, ama MT-07 ile yapacagın en ufak hatada ne olur ne trajedi yaşanır kestiremiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    herkese hayırlı akşamlar öncelikle arkadaşlar.öncelikle böyle bir şeye cesaret ederken motosiklet camiasina kesinlikle bir saygısızlık yapmak istemediğimi belirtmek isterim. hayırlısıyla mt07 motorum ile 2500 km yapmış bulunmaktayım(biraz şans ve biraz dikkat ile kazasız belasız)Tepkilerinizi anlayabiliyorum.Yapıcı hiçbir eleştiriye herhangi bir itirazım kesinlikle yok.
    Fakat
    '' AWESQME 1 hour ago

bu topluluk adına böyle bir şey yazan arkadaşın tutumunun pek hoşuma gittiğini söyleyemem.

bir arkadaşında belırttiği gibi herkesin yetileri eşit olacak diye birşey yok(kimseden üstün oldugumu idda etmiyorum.Herkese hayırlı aksamlar. Kazasız belasız sürüşler diliyorum.Egerki davranısımız veya herhangi bir sözümüz ile bir kişiyi kırdıysak özür dilerim.Tekeriniz düz bassın.
    eger boyle bi ise kalkistiysan umairm egitime gitmisindir . bazi seyler tecrubeyle kazanilsada belki sansli ve becerilisindir. ama bence gec olmadan sat motoru . git bi 250 cclik bisi al hatta cbr 500 ktm duke 390 nispeten daha sakkn ama gene baslangic motoru olmucak motor al . tekerin duz bassin

Bakmayin zaten arkadasin burada canim cicim konustuguna videonun altindaki yorumda kendisini uyaran bir kisiye serefsiz demis !!!! Diger arkadasi da acikca kendisinin cok yetenekli oldugunu (yurekyutmus icin) siradan insanlarla karsilastirilmamasi gerektigini soylemis.kendisi de uyaran kisiye cekemiyorsunuz sizden daha yetenekli oldugumu demisti.soyleyecek bisey yok aslinda motor da doganin bir parcasi ve onun kurallarina tabi.insallah sonun digerleri gibi olmaz bir kerecik de olsa mutlu son izleriz.
    mobyby ve Shrieker bunu beğendiler.

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Öncelikle motor severlerin yanlış bir iş yaptığını düşündükleri insanları uyarmasında bir kötülük olmadığını biliyorum. Motosiklet aşığı olan herkesin, diğer tüm motosiklet kullananlar ile bağ kurması bence çok güzel bir şey. Ama bunun bir sınırı olmalı.

Burada gelip fikir soran bir kişiye düşüncelerini aktarmak başka, nette karşısına çıkan bir video üzerinden o kişiyi uyarmaya çalışmak (fikrimiz sorulmadığı halde) başka. Bu müdahalelere bir çok sebep bulunabilir, ama hiç biri kişisel tercihten önce gelemez. Doğrudur, maalesef eğitim, kültür, görgü açılarından eksik bir halkız. Verdiğimiz kararları bir temele oturtmakta zorlanıyoruz ama yine de bu kararlara saygı duymak durumundayız.

Biz bu öğütleri verirken acaba kendimiz ölmemek için her şeyi yapıyor muyuz? 125' lik motorla başlayan herkes trafik kurallarına uyuyor mu? Ölenler acaba büyük motor yüzünden mi yoksa kuralsızlık yüzünden mi ölüyor? Sırf denetim olmadığı için kuralları keyfimize göre esneterek araç kullanmak, büyük motor kullanmaktan daha mı az önemli?

Alıntı smiles adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle motor severlerin yanlış bir iş yaptığını düşündükleri insanları uyarmasında bir kötülük olmadığını biliyorum. Motosiklet aşığı olan herkesin, diğer tüm motosiklet kullananlar ile bağ kurması bence çok güzel bir şey. Ama bunun bir sınırı olmalı.

Burada gelip fikir soran bir kişiye düşüncelerini aktarmak başka, nette karşısına çıkan bir video üzerinden o kişiyi uyarmaya çalışmak (fikrimiz sorulmadığı halde) başka. Bu müdahalelere bir çok sebep bulunabilir, ama hiç biri kişisel tercihten önce gelemez. Doğrudur, maalesef eğitim, kültür, görgü açılarından eksik bir halkız. Verdiğimiz kararları bir temele oturtmakta zorlanıyoruz ama yine de bu kararlara saygı duymak durumundayız.

Biz bu öğütleri verirken acaba kendimiz ölmemek için her şeyi yapıyor muyuz? 125' lik motorla başlayan herkes trafik kurallarına uyuyor mu? Ölenler acaba büyük motor yüzünden mi yoksa kuralsızlık yüzünden mi ölüyor? Sırf denetim olmadığı için kuralları keyfimize göre esneterek araç kullanmak, büyük motor kullanmaktan daha mı az önemli?
    ``Dünya; kötülük yapanlar değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.`` birilerine en ufak bir katkim olacaksa saksakcilik yapmaktansa dogruyu soyleyip kotu olmayi tercih etmeliyiz.bize ne onun tercihi dersek yarin obur gun sevenleri ailesi dostlari demez mi madem bu yanlis yoldu niye hic kimse uyarmadi benim yavrumu da goz gore gore olume gitti??ustume vazife degil bana ne demeyin uyarin belki bir kisinin hayati kurtulacak?

Alıntı zeroplus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakmayin zaten arkadasin burada canim cicim konustuguna videonun altindaki yorumda kendisini uyaran bir kisiye serefsiz demis !!!! Diger arkadasi da acikca kendisinin cok yetenekli oldugunu (yurekyutmus icin) siradan insanlarla karsilastirilmamasi gerektigini soylemis.kendisi de uyaran kisiye cekemiyorsunuz sizden daha yetenekli oldugumu demisti.soyleyecek bisey yok aslinda motor da doganin bir parcasi ve onun kurallarina tabi.insallah sonun digerleri gibi olmaz bir kerecik de olsa mutlu son izleriz.
    sımdı arkadasım. Kusura bakma ama 2 ay önce yayınlanan bir videoya 2 kişi birden(5 dk ara ile) kötü niyetleriyle yorum yapar ve insanın 2 teker ustundeyken aklını karıstıracak yorumlar yaparlar ise bence herturlu kötü sözü hak etmişlerdir.Ben emin olun bu motoru kullanırken çoğunun yaptıgı hareketlerden daha emniyetli manevralar yapıyorum.Haddimi bilerek kullanıyorum bundan kimsenin şüphesi olmasın.videolarda ben cok iyiyim asla demiyorum.iyi olacagım diyorum.Meslegim itibari ile uzakta olacagım için 6 ay surelıgıne ve de mevsim kıs oldugu için egitim alaıyorum.Fakat yazın geldiğimde ilk işim Yamaha Akademiye gitmek ve bu işi profesyonel düzeye tasımak.Benim üzüldüğüm nokta biz motor severler,Trafikte bize karsı bu kadar artniyet besleyen insan varken birde niye birbirimizin sevkıni kırar yorumlar yapıp beddua okuyoruz.Yeri geldiğinde Herturlu tutumda bulunabilirim.ben cok cici bi insanım diye bi iddam asla olmadı.Ama hak verirsinizki 2 aylık sürecte herturlu kötü söze ve sözlü tacize ugradım.benımde sabrımın bir sınırı var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:32 ----------

``Dünya; kötülük yapanlar değil, seyirci kalıp hiçbir şey yapmayanlar yüzünden tehlikeli bir yerdir.`` birilerine en ufak bir katkim olacaksa saksakcilik yapmaktansa dogruyu soyleyip kotu olmayi tercih etmeliyiz.bize ne onun tercihi dersek yarin obur gun sevenleri ailesi dostlari demez mi madem bu yanlis yoldu niye hic kimse uyarmadi benim yavrumu da goz gore gore olume gitti??ustume vazife degil bana ne demeyin uyarin belki bir kisinin hayati kurtulacak?
    ben uyarmayın asla demiyorum.sıradan hayattta bile arkadasınızı uyarırsınız.Fakat yapabılceklerınız sınırlıdır.Ben bedduaya karsıyım.Saygılar

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Çok doğru bir düşünce. Umarım hayatın her alanındaki yanlışlara ile bu şekilde müdahale edebiliyorsunuzdur ve yukarıda örnek verdiğim kurallara riayet ediyorsunuzdur.

Bir yetişkinin kararlarına müdahale etmemek şakşakçılık değildir, saygı duymaktır, benim anlayışıma göre. Özellikle de sizin fikriniz sorulmamışken. Aksi takdirde bu müdahaleler, faşizme kadar gider.

Ben farklı bir bakış getirmek istedim. Umarım herkes sorduğum soruları kendisine sorar ve sonra müdahale eder. İnsanın kendisini eleştirmesi ve düzeltmeye çalışması başkasını uyarmasından daha zordur.

Bu biraz sigara içenlere gösterilen aşırı tepkiye benziyor. Çocuğumuza yedirdiğimiz yumurtadan içirdiğimiz süte kadar, sevindirmek için aldığımız çikolatalara kadar her şey kanserojenler ile dolup taşarken, sigara yasakları ile uğraşıldığının on da biri kadar uğraşılmıyor bunlarla.

Küçük CC faşistlerinin yeni hedefi belli olmuş . Artık iş iyice çığrından çıkmış durumda, bela okumalar falan da başlamış. Maşallah kazasız belasız demek çok zor olsa gerek.
    araltı bunu beğendi.

Alıntı Xxtrakt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Küçük CC faşistlerinin yeni hedefi belli olmuş . Artık iş iyice çığrından çıkmış durumda, bela okumalar falan da başlamış. Maşallah kazasız belasız demek çok zor olsa gerek.
    Hosgeldiniz arkadasiniza destek olmak icin yeni uye olmussunuz cokta hizli bir giris yapmissiniz fasist falan diye daha yeni bilgin arkadasin goz gore gore gelen olumunu yasayan bu site bu laflari simdi hic cekmez cekemez.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    motosiklete motorsiklet diyen bir motosiklet vlogger'ı
    scorpions_59, tinerci, AWESQME ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Hosgeldiniz arkadasiniza destek olmak icin yeni uye olmussunuz cokta hizli bir giris yapmissiniz fasist falan diye daha yeni bilgin arkadasin goz gore gore gelen olumunu yasayan bu site bu laflari simdi hic cekmez cekemez.
    Hoşbuldum, arkadaşı tanımam etmem. İzlediğimde itici bile gelmişti. Evet yeni üye oldum, uzun zamandır takip ettiğim bu ortamda böyle saçma sapan beddua edilmesine tepkisiz kalmadım.

Sözümün arkasındayım, adam istediği motosikleti alma hakkına sahipken , bu şekilde bedduaya varacak yorumların yapılması faşistliktir.

Arkadaş gelip buraya konu açsa " ya beyler ben böyle böyle bi motosiklet aldım, hiç de tecrübem yok ne dersiniz?" falan dese üslubu bozmadan fikirlerinizi sunarsınız da durup dururken adamı hedef göstermek çok saçma geldi.

Merdo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zengin bebeleri, kesin insaat zengini falandir babalari, yiyin agalar bu devran sizin. Yakin kazalarini bekliyorum beni mutlu eder yalan yok.
    tinerci bunu beğendi.

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Arkadaş çok güzel bir motor almış güle güle ,kazasız belasız kullanır işallah,
    Olan olmuş artık
    Beddua etmeninde bir anlamı yok
    Unutmayın haksız beddua sahibini bulur,
    Bende 200cc scooterden inip arkadaşımın gsr 600 motorunu kullanmıştım ama keyiften çok hissettiğim duygu korku ve dehşetti motordan indiğimde elim ayağım titriyordu.
    Ortalama 200km kadar yol yapmışımdır o motorla arkadasda benim scootere biner oyle gezerdik.
    Sana 10.000tl ye veririm demişti piyasası o zamanlar 13.000tl civarı idi,bedava versen almam demiştim,

Gerçekten kullanması zaptedmesi çok zordu ,kudurmuş köpek gibi yaldır yaldır gidiyordu,gazı açtığınızda arkadan tekme yemiş gibi oluyordunuz
    Birde dikkatimi çeken; suzuki gsr 600
    Trafikte ne kadar it,kopuk,serseri,psikopat varsa mıknatıs gibi kendine çekiyordu
    Yeni başlayan için zor durum ,
    Herkes arabasını sizinle test etmek istiyor.
    Gilera runner 200 motorumu 130.000km kulladım,
    Geçen ay satıp yeni bir motor aldım çok düşündüm honda cb 500f alsam mı diye ama cesaret edemedim ve yine bir scooter aldım bu sefer 350cc yükselttim gayette yeterli oldu,
    Yavaş yavaş cc yükseltmek çok daha eğlenceli ve güvenli,
    Herzaman hayalini kurduğunuz bir hedefiniz daha oluyor.
    Tekrar hayırlı olsun.
    tinerci, smiles ve araltı bunu beğendiler.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    trafiğe açık alanda şov yapmayın da ne yaparsanız yapın unutmamak lazım trafikte yanımızdaki araçların tutumlarından da biz sorumluyuz.

ben her dönüşlerde sinyalimi veriyorum ve beni görenlerde sinyal kullanıyor yada ben unutursam başkalarından hatırlıyorum, karşıdan otomobil geldiğinde far adamın gözünü almasın diye uzun/kısa arasında geçiş yapıyorum. tutarsız sürüşte bulunan araçlara uyarı kornası çalıyorum. sinyalleri yayalar içinde kullanmayı ihmal etmeyin, yaya sizin sinyallerinize bakıyor geçip geçmemek için.

hız tutkusu olan arkadaşlara da saygım sonsuz ama pistlerde yada trafiğe kapalı alanlarda olmak şartıyla E-5 te makas atanların yada motor ile şov yapanların sonu pek hayır olmayabiliyor.

bizim buralarda iki arkadaş e-5 te gece vakti hız yapıyorlardı ve birinde yeşil kawasaki vardı. yeşil kawasaki kaza yapmış ve bir tane kolu, bir tane bacağı kopmuş ve adamın kafası da kopmuş ama kaskın içinde kalmış.

allah korusun, hiç birimiz başka bir insanın feci bir şekilde can vermesini istemeyiz o yüzden her şeyin kuralına uymak lazım.

boş yollarda yada pistlerde hız yapın, caddelerde ön kaldırmaların yada 300 km hız görmenin bir anlamı kalmaz öldükten sonra yada öldürdükten sonra.

racing motorların seslerini bende çok severim ama sesten rahatsız olan insanlar varsa ve o racing motoru ben öttürüyorsam yazık bana, hiç kimseyi rahatsız etmeye hakkım yok.

lütfen duyarlı olalım allah kaza bela vermesin.
    AKIN17, tinerci ve TAYFUNBORA bunu beğendiler.

Biz baba parasiyla alsaydik ilk motorumuzu 29 yasimizda almazdik arkadasim....Biz emegimizle canımızı ortaya koyarak kazaniyoruz emin ol +Merdo.Bu konu bence gereginden fazla abartildi. Eminimki buraya bu tur yazi yazanlarin cogu motosiklet dahi kullanmiyor.iyi niyetli arkadaslara Tesekkurler.Elestirilerinize herzaman acigim.Ama artniyetli Insanlara Allah niyetlerinin fazlasini versin. HAYIRLI AKSAMLAR...
    araltı bunu beğendi.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Biz baba parasiyla alsaydik ilk motorumuzu 29 yasimizda almazdik arkadasim....Biz emegimizle canımızı ortaya koyarak kazaniyoruz emin ol +Merdo.Bu konu bence gereginden fazla abartildi. Eminimki buraya bu tur yazi yazanlarin cogu motosiklet dahi kullanmiyor.iyi niyetli arkadaslara Tesekkurler.Elestirilerinize herzaman acigim.Ama artniyetli Insanlara Allah niyetlerinin fazlasini versin. HAYIRLI AKSAMLAR...
    Asıl kızılan nokta ne biliyor musunuz?Bakın MT-07 başlangıç motoru olabiliyor demeniz,örnek olmanız.
    Anladığım kadarıyla arkadaşlarınız çok profesyonel.Onlardan da yararlanabiliyorsunuz.Ama herkesin böyle şansı olmayabiliyor.Sizin yüzünüzden bir kişi bir kaza geçirse vicdan azabı çekmeyecek misiniz? Mesela ben (ciddiyim)

Motosikleti
    NC 700 X
    Allah sana kazasız belasız sürüşler nasip etsin. Bu konunun açılma sebebi arkadaşının burada yayınlanan bir videosundaki senin teker yapman. Bir vefat haberiyle herkes berbat olmuşken bu videodaki teker yapman insanları kızarak yorum yapmaya sevketti diye düşünüyorum. Kimsenin sana beddua ettiğine ihtimal vermek istemiyorum. Olabilecek bir şeyi beklemeye başladılar. Tabi kaza herkesin başına gelebilir ama acemiyken Mt7 ile teker yapacak kadar tedbirsiz olmak ihtimali fazlalaştırıyor. İnşallah burada yazılan beddua diye algıladığın yorumlardan bile ders çıkartırsın.

Oncelikle o videoda benim yaptigim teker tamamen bi anlik doldurusa gelmemle oldu.ondan sonra yaklasik 1 ay boyunca her gun bindim motora ve sonra yavas yavas denemelere basladim.cunku kendime bisey katmaya calisoyorum.Ve herkes emin olabilirki bana instagramdan vs. Özelden atilan mesajlarda genc arkadaslarim soruyor. Ve kesinlikle tavsiye etmiyorum.Bunun sebebi benim biraz uc noktalarda yasamam diyorum.Ben bu zamana kadar yaptigim her iste iyi olmaya kendimi gelistirmeye calistim.Kaza bela olmazsa bundada gelistirecegim.ve yazin profesyonel egitim de alacagim.Motorunu alali 60gun olup hergun yaklasik tepesinde gezen bi insana lutfen diyorum motor tepesinde insanlari tedirgin edici sozlerde bulunmayalim.gercekten insanin gaza basarkenki halini etkiliyor soylenen kotu sozler.sadece kendi adima soylemiyorum.
    araltı bunu beğendi.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Oncelikle o videoda benim yaptigim teker tamamen bi anlik doldurusa gelmemle oldu.ondan sonra yaklasik 1 ay boyunca her gun bindim motora ve sonra yavas yavas denemelere basladim.cunku kendime bisey katmaya calisoyorum.Ve herkes emin olabilirki bana instagramdan vs. Özelden atilan mesajlarda genc arkadaslarim soruyor. Ve kesinlikle tavsiye etmiyorum.Bunun sebebi benim biraz uc noktalarda yasamam diyorum.Ben bu zamana kadar yaptigim her iste iyi olmaya kendimi gelistirmeye calistim.Kaza bela olmazsa bundada gelistirecegim.ve yazin profesyonel egitim de alacagim.Motorunu alali 60gun olup hergun yaklasik tepesinde gezen bi insana lutfen diyorum motor tepesinde insanlari tedirgin edici sozlerde bulunmayalim.gercekten insanin gaza basarkenki halini etkiliyor soylenen kotu sozler.sadece kendi adima soylemiyorum.
    Değerli kardeşimiz bilgin öztürk 'ü kaybetmenin acısı içerisinde iken yazmayı düşünmüyordum foruma.
    Size gelince ;
    Ancak burada size ne kadar beddua da edilmiş olsa veyahut kırıcı eleştiriler almışta olsanız , bu sizi çekemedikleri veya kıskandıkları için değildir. motosiklet sürücüleri arasında birbirlerini tanımasalar bile uzaktan bir bağ vardır. bu bağ!ın adı kardeşliktir.

Ve ben 3 gün boyunca ağlamaklı oldum hatta ağladım kendi öz kardeşimi kaybetmiş kadar acı yaşadım bilginin ölümüyle birlikte.

aynı acıları buradaki kimse yaşamak istemediği için sizi sert eleştirmeleri aslında sizin iyiliğiniz içindir. bilinçaltına yerleşmeliki bu sert eleştiriler , bu sayede kendinizi frenleyebilirsiniz her ne kadar bu söylenenleri takmayacağınızı varsayarsak.

burada en sevmediğimiz kişinin veya kişilerin bile ölmesi tüm motosiklet camiasını kesinlikle derinden etkiliyor.
    Dost acı söyler diye bir söz vardır. sizi olumsuz eleştirenler aslında gerçek dostunuzdur.!

Kendinizi şu yukarıdaki cümlenizden sonra diyebilirimki demekki dolduruşa gelebiliyorsunuz. buda ne kadar acemice bir yaklaşımdırki. genelde kazalar dolduruştanda olabilme ihtimali var. Örneğin yolda biri sizi sinirlendirdi hemen dolduruşa geliyormusunuz ? veya birisi yarışalımmı dedi? dolduruşa geliyormusunuz ?

Birde tek teker denemekle kendinize hiç bişey katamazsınız.debriyaj kaçırdığınızda tekere geldinizmi hemen arka fren yeterli.

bişey katmak istiyorsanız her zaman söylerim bu forumda boll boll panik fren maksimum fren çalışın. motosikletin ve kendinizin limitlerini öğrenin.

Uç nokta yani uçurum demek oluyor. yani risk almayı seviyorsunuz demek. biz uyarılarımızı yapalımda gerisi size kalmış.
    Ama bu sefer ağlamayı düşünmüyorum ağlamıyıcam.
    Shrieker bunu beğendi.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Fakat
    '' AWESQME 1 hour ago

Benim isteğim gidip düz duvara kafa atman yada kamyonun altında kalman değil yanlış anlaşılmasın. Yıllardır bu forumu takip ediyorum ve bizzat etrafımdakilerden de görüyorum "yüksek cc ile başlamayın", "düşük cc ile trafiği öğrenin" gibi öneri ve tavsiye edici laflar işe yaramıyor. Ben de ters piskoloji yapıyorum artık. Olumsuz yorumlar her zaman daha çok işe yarıyor. Belki bu yorumlar sayesinde daha dikkatli kullanıcaksın bu bir gerçek. Ayrıca 1 aydır filan dikkatli gidiyorum yavaş gidiyorum falan filan demişin. Ben buna inanmıyorum bakışlarından belli senin hız adrenalin meraklısı biri olduğun yoksa gidip neden MT-07 alasın. Alırdın CBR 250R yada en iyi R25 bakardın yoluna. Senin 1 aydır sakin kalmanın tek sebebi motorun rodajda olması. O rodaj bitsin ondan sonra görücez videolarını

MT-07 ile çok sakin giden insanlar da gördüm ama daha ilk binişinde tekere gelen adamın bana sakin kullandığını kimse inandıramaz.

Hala merakla bekliyoruz lafımın arkasındayım sonuna kadar
    tinerci, Keoma ve zeroplus bunu beğendiler.
    Kısaca ben;

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)