Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

cafe racer projesi...

Motovento
    REKLAM ALANI
    berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Herkese merhabalar.

Uzun bir süredir kafamda jawa classic 250 alıp komple sıfırlamak vardı fakat ondan vazgeçmiş bulunmaktayım. Aslında jawa bu sınıftaki hem en ucuza bulanabilecek motor hemde toplanması en kolay motorlardan birisi. Fakat kafamda başka motorlar daha ağır bastığı için jawadan vazgeçtim. Geçen sene arkadaşımın jawasını toplamıştık aslında şuanda saat gibi çalışıyor sadece komple bir boyaya ihtiyacı var. Tabi bunda ne ruhsat var ne plaka oda zaten ayda 2 -3 gün pır pır gezmek için bazen biniyor.

Konuya dönersek kafamda bir kaç model mevcut , bazıları biraz pahalı bazıları nispeten çok daha uygun. Aslında pahalı dediklerim eskiden çok ucuzdu ama artık pahalı oldular. Benim amacım ise motoru alıp üzerine 5 ile 7 arası bir para harcayıp kafamdaki motoru sokağa çıkarmak.

Farklı farklı bir kaç şehirde tanıdıklarım ile görüştüm ve böyle bir projem olduğunu ,eğer motor bulabilirler ise çok sevineceğimi ilettim.
    Eğer ki sizinde bir tanıdığınızda yada bir yerden haber alırsanız bana ulaşmanızı isterim.

Yurtdışından motor parçası olarak bir sipariş vermediğim için aslında bu konuda bilgisi olan yada örneğin kendi eski motoruna parçalar getirmiş birisi fikirlerini sunarsa çok sevinirim.

Motoru garajımızda şuan güncel Yamaha servisi olan bir usta arkadaşım ile toplayacağız. Malum kış geldiğinden artık işler o kadar yoğun değil ve biz bu zamanda kendisiyle uğraşabiliceğiz. Alıcağımız motor en son vidasına kadar sökülecek ve en son vidasına kadar geriye takılcak. Bundan dolayı parçasını getirtebileceğimiz yada yürütebileceğimiz ruhsatı , plakası olan herhangi bir motor bizim için uygundur.

Farklı marka modellere göre kafamdaki motorun şekli ile alakalı görselleride paylaşıcam.

Bu modellere gelirsek ;

1 - BMW R 80

Bunu bulmak çok zor değil fakat 12 - 15 arası fiyatları değişiyor. Üzerine tahminen 8-10 gibi bir rakam harcarsak biraz fazla maliyetli.Bmw nin efsane motorlarından birisidir.

2 - Honda CB 750 / CB 500
    Hondanın efsanelerinden birisi ve malesef bulamıyoruz bu motordan. Keşke bulabilsek... sebebini resimler anlatıyor zaten...

3 - Yamaha XJ900
    Yamahanın 4 silindirli 900 cc motoru... ne denebilir ki... Şuan ortalama 10 bin tl civarlarındalar. Bu rakamda benim bütçemi aşıyor. Yamaha olması bizim işimize geliyor aslında ama dediğim gibi bütçeyi aşıyor...

4 - Suzuki GS 500
    Aralarında en yeni olan motorlardan birisi Yamaha ile birlikte o yüzden günümüz teknolojisine çok daha yakınlar. Piyasası çok pahalı olan bir motor değil 3 bin tl civarlarından başlıyor ve parçası falan çok daha kolay bulunabilcek motorlardan birisi... Fakat bundan biraz uzak durmaya çalışıyoruz aslında Suzuki GS 500 en son düşündüğümüz motor desekde doğru olur.Ama fiyatı tam bizim istediğimiz gibi

Buyrun yakışıklının resimleri...

5 - BMW R60
    1974 model BMW R80 nin bir ufağı... 600 cc 40 beygir güç 49 N.m tork üreten bir motor.Fakat bu motorda BMW R80 gibi efsaneler arasında olan bir motor. Bundan şuan 1 tane bulabildim Kayseride... Fiyatıda tam olarak benim aradığım rakamlarda sahibinin dediğine göre gayet çalışır durumdaymış ve hiç bir sorunu yokmuş , tabi canlı canlı gidip görme fırsatım olmadı... Fakat ciddi anlamda düşündüğümüz en güçlü aday kendileri...

6 - Honda VF750 F
    Honda Vf750 magna ile karıştırılmasın... Hondanın 4 silindirlisi... Uygun fiyata İzmirden bulabildim 1 tane aslında tam uygun fiyat olmasada 2000 tl daha aşağı indirebilsek istediğimiz fiyat olucak... Kendisi ciddi anlamda performanslı bir motordur.
    Eğer ki bu motoru alıcak olursak resimdeki gibi bir güzellik ortaya çıkaracağız.

kajmeran93 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gs500 ve R60 cok guzel duruyo yav,simdiden hayirli olsun baskan
    berkcigdem bunu beğendi.

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı Sti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gs500 ve R60 cok guzel duruyo yav,simdiden hayirli olsun baskan
    Teşekkür ederim bir motoru alıp başlayabilsek

Gs500 en son düşündüğümüz model ama R60 şuan her anlamda bizim için sıralamadaki 1 numara olan motor.

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim bir motoru alıp başlayabilsek

Gs500 en son düşündüğümüz model ama R60 şuan her anlamda bizim için sıralamadaki 1 numara olan motor.
    Baskanim takipteyim haberin olsun,cafe racer bmw yle ozlesmis bi olay bence,cok tarz duruyolar cidden,projeyi bitirip bide maliyet listesi cikartirsan varya dadindan yenmez :D

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlk BMW baya iyi görünüyor. Tam istediğim motor şekli gibi ama biraz daha kaslı bir yapısı olsa daha iyi olurdu gibi sanki. Bende motor alemine yeni gireceğim de benim motorlara ilgi duymamı sağlayan motor bu;

Bu tarz bir motor aradım ama en yakın Ducati Monsterları bulabildim ülkemizde. Onlarda eski motorlar ABS siz şusuz busuz 16 binden başlıyorlar.

zealous bunu beğendi.

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk BMW baya iyi görünüyor. Tam istediğim motor şekli gibi ama biraz daha kaslı bir yapısı olsa daha iyi olurdu gibi sanki. Bende motor alemine yeni gireceğim de benim motorlara ilgi duymamı sağlayan motor bu;

Bu tarz bir motor aradım ama en yakın Ducati Monsterları bulabildim ülkemizde. Onlarda eski motorlar ABS siz şusuz busuz 16 binden başlıyorlar.

http://i.hizliresim.com/E6NEMn.jpg
    Sen bundan bulursan bana yolla bak ben buna neler yapıyorum

Ayrıca monster gibi bir aletle motora başlanmaz... Neyse bunun konusunu çok açmak istemiyorum acımız daha yeni...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:48 ----------

Alıntı Sti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baskanim takipteyim haberin olsun,cafe racer bmw yle ozlesmis bi olay bence,cok tarz duruyolar cidden,projeyi bitirip bide maliyet listesi cikartirsan varya dadindan yenmez :D

Diyorum ya bir motoru alayım önce. Ciddi anlamda bu ara sadece buna kafa yoruyorum her gün birilerini arıyorum motor bulmamız lazım diye. Ondan sonra ilk anahtar değdiği günden itibaren her yapılan işlemi not alıcam , yazıcam ve fotoğraflıcam.
    127 bunu beğendi.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Hurda motorları demek sana kitliyolar

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hurda motorları demek sana kitliyolar
    Vay arkadaş yine troll yine troll

Ben bi bulsam şunlardan motoru baya bi kitlicemde bulamıyorum

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Vay arkadaş yine troll yine troll

Ben bi bulsam şunlardan motoru baya bi kitlicemde bulamıyorum
    Söz kaza yaptıgım motoru sana satcam pardon kitlicem
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söz kaza yaptıgım motoru sana satcam pardon kitlicem
    şaseyi yamultma yeter

Ayrıca kazada yapma ya sen en iyisi at onu böle olduğu yerde düşür falan

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Kafan karışmış senin koyduğun resimlerin bir kaçı Cafe racer ama diğerleri başka alem.

Önce tam olarak ne istediğine karar ver sonra projeye girişin.

Bmw'ler şaftlı altından kalkabilecekmisiniz?

Madem bütçen dar suzukiyi toplayın.
    Benzin deposunu değiştirdin mi o sana itici gelen ve adını koyamadığın şey hallolmuş olur.
    tbk_1980 bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafan karışmış senin koyduğun resimlerin bir kaçı Cafe racer ama diğerleri başka alem.

Önce tam olarak ne istediğine karar ver sonra projeye girişin.

Bmw'ler şaftlı altından kalkabilecekmisiniz?

Madem bütçen dar suzukiyi toplayın.
    Benzin deposunu değiştirdin mi o sana itici gelen ve adını koyamadığın şey hallolmuş olur.
    Abi ben senden daha farklı bir yorum beklerdim geçen yazdığın yorumdan sonra

Suzuki ve bmw r60 benim bütçeye şuan en uygun olan modeller.

Resimlede gördüğün tarzda bir motor ortaya çıkarıcağız biz o yüzden kafamdaki motorlar ile resimlerdekiler baya uyuşuyor.

Bmw nin şaftlı olmasında pek sorun görmüyorum yalnız bu biraz tuzlu olabilir... Birde genel olarak zaten Bmw pahalı olucak fakat aralarındada en güzeli neredeyse.

Dediğin gibi suzukide beni soğutan olaylardan bir tanesi deponun hoşuma gitmemesi , ne bileyim böyle bir şekilsiz geliyor bana o depo.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Gs500 olmamış gerçekten. Bence sona koymakla iyi yapmışsınız.

İtici gelen birşey var. Depo zaten berbat duruyor bu tarzda. Onun haricindede birşeyler var itici ama çözemedim.

Gs500 ü orjinal olarak beğenirken oynanmışı hiç olmamış ya.

Geri kalanlarda gözüm kaldı yanlız

Kolay gelsin.

Mekanikten pek anlamam birşey diyemiyorum. Sadece görsel yorum yaptım.

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gs500 olmamış gerçekten. Bence sona koymakla iyi yapmışsınız.

İtici gelen birşey var. Depo zaten berbat duruyor bu tarzda. Onun haricindede birşeyler var itici ama çözemedim.

Gs500 ü orjinal olarak beğenirken oynanmışı hiç olmamış ya.

Bmw ler bir ayrı tabi. Onlara sözüm yok.

Kolay gelsin.

Mekanikten pek anlamam birşey diyemiyorum. Sadece görsel yorum yaptım.
    GS500 ün normal halini bende beğenirim fakat grenajları çıkarttığınızda koca bir depo ve koca bir şase gözüme takılıyor hep. Yani şasenin orada koca bir motor bloğu duruyor ve bazen bu çok hoş durabilicek bir görsel iken gs de bir türlü bunu kabul edemiyorum bence göze çirkin gelen şeylerden birtaneside bu.
    beko12345 bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    GS500 ün normal halini bende beğenirim fakat grenajları çıkarttığınızda koca bir depo ve koca bir şase gözüme takılıyor hep. Yani şasenin orada koca bir motor bloğu duruyor ve bazen bu çok hoş durabilicek bir görsel iken gs de bir türlü bunu kabul edemiyorum bence göze çirkin gelen şeylerden birtaneside bu.
    Kesinlikle katılıyorum. Siz söyleyince daha fazla dikkat ettim.

Depo- motor bloğu- şase.

Bu 3 lü bozuyor gs500 ü bu proje için.
    Mecnun bir bilseydi motosiklet sevgisini , severmiydi hiç Leyla zillisini ?

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı beko12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle katılıyorum. Siz söyleyince daha fazla dikkat ettim.

Depo- motor bloğu- şase.

Bu 3 lü bozuyor gs500 ü bu proje için.
    Aslında depoyu değiştirip biraz küçültsek deponun çirkinlğinden kurtulabiliriz. Bu mümkün birşey.
    Şase çok kalın olması bozuyor işi onu inceltmek lazım ama tabikide böyle birşey mümkün değil.
    Örneğin arka tekere giden şase bile çok kalın duruyor fakat bunların hiç biriyle oynayamayız.
    Şaseyi inceltebilseydik işte belkide o blok güzel durabilirdi. Çünkü diğer motorlara bakarsanız şase incecik ve içlerinde duran güzel motor bloğu mevcut.
    Malesef GS500 çok uygun olmayan bir motor...
    beko12345 bunu beğendi.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...00398981/detay

Gn250 lerde fiyat olarak gerçekten çok uygun bakmanizi tavsiye ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:16 ----------

Sade ve oldukça hoşlar bence

Cavalry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LandCruiser
    Hah budur işte.. Sabah sabah gözüm gönlüm açıldı.. Millet Custom yaptım cart yaptım curt yaptım diye motora bir ton para veriyo sonra içine etmek için bi o kadar daha para veriyo sonra da bizden beğenmemiz bekleniyo, aradan zaman geçiyo o vatandaş o motoru yarı fiyatına satıyo bu sefer de alan adam bi ton para döküp o motoru düzeltmeye çalışıyo, motor (yine aynı motor bile değil) =))..
    Yapılacaksa böyle yapılsın Ayrıca bana kalırsa en güzel R60 duruyo.. Senin gönlün ondan yana diye söylemiyorum..
    Gelişmeler için takipteyim.. Şimdiden kolaygelsin..
    Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz... Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar, ışıklı maviliklere süreceğiz... Açtık mıydı hele bir son vitesi, adedi devir. Motorun sesi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Bunlar arasından tercihim r60 olurdu

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)