Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

2 aydır gelmeyen kargo. şimdi ne yapmalı? Aliexpress (konu farklı)

Motovento
    REKLAM ALANI
    numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Alıntı deprogadias adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belki gelir diye süreyi uzattım durdum. baktım gelmiyor ptt ile yaptığım bu görüşmelerden sonra dispute oluşturdum. ücretleri geri alacağım. ama yukarıda da söylediğim gibi mesele para meselesi değil artık. posta kutusu yok binada direk sokağa bırakıp gidiyor. hadi ona da eyvallah adam napsın işi başından aşkın dersin kılıfına uydurursun. ama geldim bıraktım dediği tarihte güvenlik kameralarına baktım ne kurye var ne ürün.

işleyiş gerçekten çok saçma. dağıtmasınlar o zaman kargo burda gel al desinler onu da yaparız. herşey tamamen kuryenin insafına kalmış. "aaa bak bu iyiymiş heee" deyip cebe atsa adam bi hak talep edemiyorsun. olur mu böyle bi saçmalık? söylediğim gibi sis farı lastik kalemi elcik ısıtma geliyor da iphone kabı ve kol saati mi kayboluyor sadece? adam motor kullanmıyorsa ne getirdiğini bile anlamadı belkide. ama söz konusu telefon kabı ve kol saati olunca birilerinin işine mutlaka yaramıştır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:18 ----------

ve şuan aklıma geldi. bunlar bu gönderilere kayıtsız diyolar. yurt dışından gelen kargoları bi yere döküp şunu şuraya koy bu buraya gidicek diye adamların başında durup kargo ayırdıklarını sanmıyorum. 1 sene kargo işi bende yaptım(sürat kargo) az çok aktarma merkezi işleyişini şube işleyişini bilirim. barkoduna göre yükleme yaparsın. kayıt yoksa bu zamana gelen kargolar nasıl geldi? doğru şubeyi doğru adresi nasıl buldu?
    Her kargo sirketinin kendi sistemi oldugunu dusunursek yurtdisindaki hareketleri takip ettiginiz numaralari ptt sisteminde denediginiz zaman hata iletisi alirsiniz. Gayet normaldir. Ptt sistemi islenen kargoya yada postaya kendine has numaralar verir. Bu numaralar ile sadece pttde arastirma yapilabilir. Kargonuzun Turkiye'ye ulastigi tarih saat ve gumruk yerini biliyorsaniz pttye o konuda da hesap sorabilirsiniz.

Boyle durumlarin olusmamasi icin ise illa pttyi kullanirim diyorsaniz gonderilerinize 1tl de olsa deger bicin. "Degerli kargo" teslim edilirken daha hassas davraniyorlar. Cunku ucunda ucretin misli ile kesilmesi var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Benim tam tamına bir ay oldu satıcı 35 günde gelmesse hemen para iadesi yaparım dedi bekliyorum bakalım

Motosikleti
    Kuba Black Cat
    Aliexpressten yaptığınız alışverişler için sitenin satıcıları mecbur bıraktığı "order tracking number" diye geçen sipariş takip numarasını PTT.gov.tr adresinden takip edebilirsiniz. Örneğin daha önce yapmış olduğum ve teslim aldığım bir siparişe ait takip numarası: RL079044748CN
    http://www1.ptt.gov.tr/tr/interaktif...iweb221214.php
    linke tıklayın ve verdiğim kodu yapıştırın. Bakın bakalım takip edilebiliyor mu edilemiyor mu?

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    En güzeli koruma süresini takip etmek ve ürün size gelmedi ise koruma süresinin dolmasına dört gün kala anlaşmazlık açıp para iadesi almak. Bu güne kadar hep bu yolu izledim bence en temizi bu.

Thermosifon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250
    Alıntı Karacocuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aliexpressten yaptığınız alışverişler için sitenin satıcıları mecbur bıraktığı "order tracking number" diye geçen sipariş takip numarasını PTT.gov.tr adresinden takip edebilirsiniz. Örneğin daha önce yapmış olduğum ve teslim aldığım bir siparişe ait takip numarası: RL079044748CN
    linke tıklayın ve verdiğim kodu yapıştırın. Bakın bakalım takip edilebiliyor mu edilemiyor mu?
    Evet baktım denedim ve edilemiyor

deprogadias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL 650V & CBF 600 & ZX6-R
    Alıntı Karacocuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha önce de söyledim zaten ne siteden nede arayıp çağrı merkezinden kargo takibi yapılamıyor bu numaralarla.
    2M is my life
    Music & Motorcycle

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)