Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Scooterden vitesli motora geçiş ya da vitesli motordan scooter e dönüş?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Activa S 125
    Evet arkadaşlar.
    Vitesliye geçenler; "iyi ki geçmişim" mi diyorsunuz?
    Scooter e dönenler; "vitesli motor hamallıktır" mı diyorsunuz?

Ya da daha farklı yorumlar ve yaşanan farklı duygular mı gelecek merak ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    scooterden vitesliye geçmiş birisi olarakç Şehir içi scooter daha iyidir. Trafikte yormaz , ama hafta sonu gezileri için vitesli keyiftir, eğlencedir. Yüksek cc motosiklet sahiplerinin bir kısmında ufak scooter olur bide şehiriçi için.
    youtube : motorcu hikayeleri (motovlog) youtube - facebook adaletsurucukursu / Antalya /

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kısa ve öz yazayım ; Yıllar önce mobilet,scooter gibi vitessiz motosikletler kullandıktan sonra vitesliye geçtim.Vitesli motosiklet kullanmak çok daha zevkli.Vitesli motosiklette gücü çok daha iyi hissedip kontrol edebiliyorsunuz.En azından benim hissettiğim bu.Ama şehir içinde dur-kalklarda scooter gibisi yok.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Şahsen;
    Scooter da keyif alamıyorum.
    Zevk için bineyim gezeyim diyemiyorum.
    Ekipman bile hamallık gibi geliyor.
    Tatmin etmiyor, yatmıyor, korkutuyor vs..

Vitesli ve güçlü olunca keyif geliyor
    Heyecan geliyor
    Hevesle ekipmanları kuşanıyorum
    Yatıyor, bağırıyor, ön teker yerden kesiliyor
    Araçları 6 dan 4 e çekip ani bir atakla sollayabiliyorsun

öyle işte..

her ikisinide kullandım şehir içinde vitesli motor anlamsız geliyor bana.vitesli motosiklet olacaksa 600 cc ve üzeri bişey olmalı.

Proxy1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha N Max
    Her ikisinin zevki de ayrı.
    Bana göre scooter şehir içi konfor, vitesli uzun yolda zevkli sürüş demek.

rasitkoksal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 BMW 1200GS
    Eğer giyinip kuşanmaya üşenirsem kısa mesafe olan heryere pcx 125 ile gidiyorum.sıkışık trafik,kalabalık yerler veya park edecek yer problem olmuyor.Ama yıl içinde yaptığım km bakınca 1200GS ile yaptığımın %10'u kadar scooter kullandığımı anlıyorum.Bu da benim öncelikli tercihimin vitesli olduğunu belgeliyor.

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    hyosung gt250r'den skutere geçtim. skuter bence inanılmaz bir rahatlık. çok az yakıyor. benim spacy alpha oldukça hafif kontrol etmek çok kolay. vites vs olmadığından trafiğe daha fazla konsantre olabiliyorsunuz.

Ancak, sürüş keyfi açısından, ilk başta otomatik büyük bir rahatlık olarak gelse de, önümüzdeki sezon yine r25 veya cbr 250'ye dönmeyi istiyorum. rahat batıyor heralde:D

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    95 bin km vitesli kullandıktan sonra xevo 400 ile 1 km sonunda kendi kendime "ulan ne hamallık yapmışım" demiştim. Ağırlıklı olarak şehir içi ve büyük şehirlerde scooter BANA GÖRE en mantıklısı. Birde akşam eve dönerken hanım bir şeyler istediğinde koltuk altı bagajı iyi hacimli ise süper. Keyif işin için kişiden kişiye değişir diyorum büyük hacimli scooter gerekli zevki veriyor bana. Kaldı ki ben zamanında "650 lik scootermi olur kardeşim" diye düşünürdüm oluyormuş.

dionysos06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Viteslide öğrendim ben motosikleti. Daha sonrada eşim vitesliden korkuyor diye, sır ona sevdirmek adına scooter aldım. Ve scooter kullandıktan sonra keşke daha önceden scooter alsaymışım dedim Yani bundan sonra kısmet olursa scooter ile yola devam.
    Bir garip yolcu...

toomuchcc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Scooterın olayını bir kez kapan birisi scooterdan vitesli motosiklete geçmez; scooterını tutar, yanına alıyorsa vitesli motor alır.
    telike ve IRau bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Activa S 125
    Gerçekten ilginç yorumlar geliyor.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    her ikisinide kullanan biri olarak sadece şehir içi 125 cc yi geçmeyen küçük bir sukuter idealdir bence...15 bin lira verecekseniz her türlü vitesli daha iyi hizmet eder vede keyif verir..

kyagmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ F250
    alıcaksın bir maxi scooter paşşaa paşaaaa gezeceksin olur bir gün paramız bee :(

İkisinide kullanmış biri olarak viteslinin daha keyif verici olduğunu düşünüyorum.

Vitesli kesinlikle daha zevkli ona lafim yok.
    Ancak scooter bana daha tarz ve rahat geliyor. Kask ve mont tasimadan tum ekipmanlari atiyorsun bagaja.
    Bir gun parayi vurdugumda 1 pcx, 1 vitesli alacagim. Sehir ici pcxe vurucam kirbaci.

essegesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco New Grand Dink 250--Honda CB 900F Hornet
    Örnek,ben. İkisini de kullanıyorum,ikisinin de zevki ayrı.

Motosikleti
    Honda Activa S 125
    Ben de scooterle özellikle rampalarda huzursuz oluyorum. En azından 250 lik vitesli ye mi geçsem diye git gellerdeyim.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    İşte benim başlığım. Güzel zamanlar hep vitesli kullandım. Kısa bir süre önce scooter aldım. İyiki almışım. Amaçlarım dahilinde açıklamasını yapıcam;
    Ağırlık şehiriçi günde 50km izmirin o dandik yamalı anayol asfaltlarında kullanıyorum. Konfor yakıt ergonomi ön sıralardaydı benim için. Alayım bir scooter dedim. Aldım sele altı bagajı var konfor o biçim, rahat vitesle uğraşma yok, aldığım motor sym gts evo250i inanılmaz dengeli. Yürüme hızında bile giderken ayağımı yete koyma ihtiyacı hissetmiyorum tın tın dümdüz ilerliyorum.
    Yakıt olarak 250cc lere göre müthiş. Şehiriçi 3.5 şehirdışı 3.2-3.3 sabit 110-120 ile yakıyorum. Tur için ideal büyük tur motorlarına ilgim azaldı.

Ve bu scooterı aldıktan sonra tek bir vitesli motora bakmaya başladım. Yıllardır hayalim olan z1000
    Bundan sonra vitesli güçlü büyük cc bişey alırsam z1000 başka da motor almam.

Ha dip not olarak; arada bir araziyi özlemiyor değilim. Buradan sevgili arazici özellikle cem murat yusuf ve izmir mt mizin diğer çorpi li arkadaşlarımıza selam gönderiyorum.

IRau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Ninja 250 den xmax 250 ye terfi ettim..xmax rahatlik konfor ama yanina mt-07 gerekiyor insallah 2016 sezonunda

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)