Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Tavsiye-öneri

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Merhaba arkadaslar. Hali hazirda motorum mevcut yamaha yzf r25 sahibiyim beraber 13bin km kadar yol yaptik kendisi ilk motorumdur cok ta memnunum gerek yakit olarak gerek sürüş olarak hic uzmedi beni trafikte cok rahat ve kivrak beni motorumda tek rahatsiz eden sey ses konusu malum 2 silindir ile 4 silindir sesi cok farklı bu sebepten bir arastirmaya girdim ve yamaha xj6 diverson f modelinde takili kaldim gerek yakit tüketimi gerek trafikteki rahatligi oturus pozisyonu gidon yuksekligi ve mesafesi ile ne uzun yolda ne de sehir icinde beni yormicak bir motor sorum su ki ben 24 yasindayim ve motorla 13bin km tecrubem var bu tecrube ile xj6 ya gecmem bana bir handikap olustururmu 😧? Bu konu altinda bunu tartismak istedim herkese tesekkurler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Buyuk ihtimal 500cc gecis onerisi gelicektir,4 silindir 600cc nin hareketli olmasindan bahsedilcektir,sen nasilki r25 gibi seri makinayla baslamis ve 13k km sonra bize bu soruyu sorabilmissen,ben xj6 yida evcillestirebilecegin kanisindayim,tabiki xj6 nin sesi duyup gaza gelmemek cok zor olacaktir,ama kendini bildikten sonra cok sorun yasamassin diye dusunuyorum,daha bilgili insanlar gerekli aciklamayi yapacaktir zaten,simdiden hayirli olsun,kazasiz belasiz
    AWESQME ve MUHAMMED82 bunu beğendiler.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Önemli olan km değil, o km'yi nasıl yaptığınız. Uzun yola çıktınız mı? Şehir içinde tek hamle de uzun süre kullandınız mı?

Şimdi ev-iş arasında git gel hep aynı yollarda sürerek bir tecrübe edinilmez. Farklı yollar, farklı trafik olucak ki tecrübe kazanılsın. Genelde başlangıç motorundan cc yükseltmeye 10.000-15.000 km barajı önerirler. Siz o barajı görmüşsünüz standartlarda yükseltebilirsiniz. Ancak dediğim gibi 13.000 km nasıl yapıldı önemli olan bu.

Ayrıca sadece ses için cc yükseltmeye gerek yok bence bunun için egzozlar var. Motorunuzdan memnunsanız boşu boşuna para harcamaya ne gerek var. Bahsettiğiniz motorun sıfırı 25.500 TL az değil.

Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önemli olan km değil, o km'yi nasıl yaptığınız. Uzun yola çıktınız mı? Şehir içinde tek hamle de uzun süre kullandınız mı?

Şimdi ev-iş arasında git gel hep aynı yollarda sürerek bir tecrübe edinilmez. Farklı yollar, farklı trafik olucak ki tecrübe kazanılsın. Genelde başlangıç motorundan cc yükseltmeye 10.000-15.000 km barajı önerirler. Siz o barajı görmüşsünüz standartlarda yükseltebilirsiniz. Ancak dediğim gibi 13.000 km nasıl yapıldı önemli olan bu.

Ayrıca sadece ses için cc yükseltmeye gerek yok bence bunun için egzozlar var. Motorunuzdan memnunsanız boşu boşuna para harcamaya ne gerek var. Bahsettiğiniz motorun sıfırı 25.500 TL az değil.
    Baskan bence bi mt07 alsin,bide akrapovic,baslasin motovlog cekmeye,takipcisi olalim bitiyorum yav sesine,4 silindir hikaye geliyo bana,o 2 silindir 600cc nin amerikan arabasi gibi cikan o kukremesi.... Anlayamazsiniz... :D

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Diversion olur, öyle çok çılgın, heryerinden güç fışkıran bir makine değil, tabi R25 ile de kıyaslanmaz, fakat gayet kontrol edilebilir ve hata telafisi oldukça yüksek bir alet.. Barodiyi yakalayın forumdaki en aktif diversion sürücüsüdür kendisi.
    gokberk6426 bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Uygundur, simdiden gule gule kullanin alirsaniz.

Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı Sti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baskan bence bi mt07 alsin,bide akrapovic,baslasin motovlog cekmeye,takipcisi olalim bitiyorum yav sesine,4 silindir hikaye geliyo bana,o 2 silindir 600cc nin amerikan arabasi gibi cikan o kukremesi.... Anlayamazsiniz... :D
    Aynen MT-07 2 silindir ama akrapovic ile neler yapıyor millet görüyoruz motovloglarda Maksat ses ise gidip 25.000 TL vermeye gerek yok
    Sti bunu beğendi.

Aynen MT-07 2 silindir ama akrapovic ile neler yapıyor millet görüyoruz motovloglarda Maksat ses ise gidip 25.000 TL vermeye gerek yok
    Yu ar veri veri rayt dis sabjekt,ofkors if yu vant saund dis taym yu niid mt 07 end akrapovic ingiliççe hojdir ama benana
    AWESQME ve hamzarat bunu beğendiler.
    Hız,sonsuz bir tutkudur.

Forumdan Uzaklaştırıldı

Şehiriçi ve dışıda dahil ve surekli farkli yerler farkli mekanlar. Dizilerde calisiyorum ben bu yuzden sabit bir isyerim yok😊 ekzozlarida arastrdim fakat 250 cc e ne takarsak takalim o sesi elde edemiyoruz ses te bi yerde Görünürlük demek. M7 07 konusuna gelicek olursak evet sesi güzel ama bana göre cok agresif ve hata kabul etmiyen bir makine o okadar tecrubeli görmüyorum kendimi

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Barodi ateş seni çağırıyor

Ayrıca akrapoviçin seside bir yerden sonra çekilmiyor ya baş ağrıtıyor.

Tabikide 4 silindirin sesi böyle derinden derinden kulağa çok hoş geliyor o ayrı.

Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Yani tabiki egzoz ile 4 silindirin motor sesi farklı şeyler. Ancak içtenlikle söylüyorum ki sırf ses için cc yükseltmek gereksiz bir şey. Motorundan memnun olmasan sana yetmese eyw dicem ama ben sırf ses olsun diye gidip 25-30.000 TL bayılamam Ne zaman altımdaki motor bana yetmez o zaman para saçarım

Alıntı Sti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yu ar veri veri rayt dis sabjekt,ofkors if yu vant saund dis taym yu niid mt 07 end akrapovic ingiliççe hojdir ama benana
    Artık sayende ingilizce konuşamayacağım

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Sürekli kullanıyorum uysal makinadır severim kendisini birde alt devirleri MT-7 gibi olaymış dadından yinmezmiş..
    Çok rahat kullanılır, şehir içi pek kıvrak sayılmaz ama.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Alıntı oguzyamann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehiriçi ve dışıda dahil ve surekli farkli yerler farkli mekanlar. Dizilerde calisiyorum ben bu yuzden sabit bir isyerim yok�� ekzozlarida arastrdim fakat 250 cc e ne takarsak takalim o sesi elde edemiyoruz ses te bi yerde Görünürlük demek. M7 07 konusuna gelicek olursak evet sesi güzel ama bana göre cok agresif ve hata kabul etmiyen bir makine o okadar tecrubeli görmüyorum kendimi
    Yalnız 4 silindirli xj6 yı da hafife almayın öyle uysal falan diyoruz ama boru değil 4 tane silindir ...
    berkcigdem bunu beğendi.
    Açacaksın gazı, vereceksin coşkuyu ...

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    şöle bir dolanma fırsatım oldu diversion ile,
    gayet rahat güzel makina, bilmem bana asi gelmedi, biraz ağır ama r25'e göre ama boy pos güç tolere edilir,
    zamanla da alışır,
    fikrim o ki kesinlik kullanırsın, zamanla yokmuş gibi gelir hatta, tipide çok güzel walla yolda geçerse hemencecik kafa çevirtior...

Motosikleti
    ktm 1190
    Şehiriçi ve dışıda dahil ve surekli farkli yerler farkli mekanlar. Dizilerde calisiyorum ben bu yuzden sabit bir isyerim yok�� ekzozlarida arastrdim fakat 250 cc e ne takarsak takalim o sesi elde edemiyoruz ses te bi yerde Görünürlük demek. M7 07 konusuna gelicek olursak evet sesi güzel ama bana göre cok agresif ve hata kabul etmiyen bir makine o okadar tecrubeli görmüyorum kendimi
    Hangi branştasın dizide ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi branştasın dizide ?
    Dit focus puller.

Motosikleti
    ktm 1190
    Dit focus puller.
    Dit mi focus puller mı ? Sonuçta her ikiside farklı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şöle bir dolanma fırsatım oldu diversion ile,
    gayet rahat güzel makina, bilmem bana asi gelmedi, biraz ağır ama r25'e göre ama boy pos güç tolere edilir,
    zamanla da alışır,
    fikrim o ki kesinlik kullanırsın, zamanla yokmuş gibi gelir hatta, tipide çok güzel walla yolda geçerse hemencecik kafa çevirtior...
    R25 160 kg lerde diverson 200 lerde evet baya bi kilo farki var ama cok problem olcagini sanmiyorum boyum 1.80 77 kg yim

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    R25 160 kg lerde diverson 200 lerde evet baya bi kilo farki var ama cok problem olcagini sanmiyorum boyum 1.80 77 kg yim
    işte yorumlarken insan kendi gibi dusunuyor.. 160 boy ve 57 kiloyum .. ben bu nedir alışabilir miyim diye dusunmüştüm..

O yüzden siz tolere edersiniz demiştim
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dit mi focus puller mı ? Sonuçta her ikiside farklı
    Kimi işe dit gidiyorum kimi işe focus cokta farklı değiller dit zaten cok basit birsey. Piyasayı biliyosan bu cevre isi bostaysam dit gelirse giderim seklinde

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)