Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Soygun var a dostlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    SUKRU-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125E

Herkese merhaba, ezgin bir 125lik motorun sahibiyim(cb125e).Zorunlu trafik sigortasıni geçen yıl 132 liraya hallettim.Bu yıl fiyat alıyorum en düşüğü 350 liradan başlıyor 1.200 liraya kadar yol alıyor.
    Yahu hafta sonları çarşıya pazara çıkmak için 350 lira nasıl verilir
    Sigortacım ne yapıcaksınız dediğinde kaçak gezecem dedim ne yapalım ferman devletinse ara sokaklar bizimdir

Çevirmeye yakalanırsam cezası ve park parası ne kadar bilgisi olan varsa aydınlatabilir mi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Başlığı okuyunca tıklamadan önce ben;
    1 e 10 bahse varım trafik sigortası

Motosikleti
    Honda CB125E
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlığı okuyunca tıklamadan önce ben;
    1 e 10 bahse varım trafik sigortası
    Arkadaşımın aracı 170 liraya sigortalanırken bizim iki tekeri ferrari sınıfına sokuyorlar kanımca
    Bɑzı insɑnlɑr yɑğmuru hisseder, bɑzılɑrı ise sɑdece ıslɑnır.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Sigorta konuları görmek neden sizi bayıyor? baymamalı. bu konu hakkında ağır, gerektiği gibi yapılandırmalar yapılmalı.
    bana en düşük 1017 TL çıktı.
    ^adm^, Shrieker ve SUKRU-35 bunu beğendiler.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı SUKRU-35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşımın aracı 170 liraya sigortalanırken bizim iki tekeri ferrari sınıfına sokuyorlar kanımca

trafik sigortası ferrari ye çarparsanız onun hasarını ödeyeceği için fiyat da böyle oluyor..

aslında fiyatı belirleyen kaza riskiniz,bununda denklemi yaş,şehir ve geçmişinizde saklı..

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    gecen sene bir uyanik sigorta firmasindan arac deger kaybini da tazmin etti.. bunu emsal goren diger tuketicilerde bir bir dava acip bu paralari aldilar, iste bu yuzden fiyat boyle oldu..
    Kanji ve jackonbir bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CB125E
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    trafik sigortası ferrari ye çarparsanız onun hasarını ödeyeceği için fiyat da böyle oluyor..

aslında fiyatı belirleyen kaza riskiniz,bununda denklemi yaş,şehir ve geçmişinizde saklı..

25 yaşındayım hiç kaza yapmadım.Sırf izmir'de yaşıyorum diye geçen sene ödediğim tutarın 3 katı fazla almalarının adı soygundan başka bir şey değildir...
    Shrieker bunu beğendi.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Sizin gibi bir sürü kişi aynı konuyu açtı bu sonra 1 ayda keşke aratsaydınız.

Genede cevabı verelim; cezası çooookkkkk pahalı + aracı bağlıyorlar + çekici ücreti + park ücreti + sigorta yaptırmadan motoru geri alamıyorsunuz. Yakalanırsanız 2 kat fazla para vermiş olucaksınız. Tabi bu size kalmış ancak ben olsam daha detaylı bir araştırma ile en uygun sigortayı yaptırırdım. Bu aylık yapılan bir şey değil. Taksitle ödeyebilirsiniz.

Motosikleti
    Honda CB125E
    Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin gibi bir sürü kişi aynı konuyu açtı bu sonra 1 ayda keşke aratsaydınız.

Genede cevabı verelim; cezası çooookkkkk pahalı + aracı bağlıyorlar + çekici ücreti + park ücreti + sigorta yaptırmadan motoru geri alamıyorsunuz. Yakalanırsanız 2 kat fazla para vermiş olucaksınız. Tabi bu size kalmış ancak ben olsam daha detaylı bir araştırma ile en uygun sigortayı yaptırırdım. Bu aylık yapılan bir şey değil. Taksitle ödeyebilirsiniz.
    Yaptırımı gerçekten ağırmış. 1 haftadır araştırıyorum en uygunu 350 lira çıktı sanırım yaptırmaktan başka çare yok

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende her benzer konuya üşenmeden yazıyorum.
    Kendimiz ettik kendimiz bulduk.
    Sigorta şirketini dolandırırken iyi, fiyatlar tavan yapınca kötü.
    Olan dürüst vatandaşa oldu. Daha geçen biri bir başlıkta yaptığı kazanın masrafını yazarken, biri de cevaben sigortaya ittirseydin ya diyordu.
    İttire ittire bu hale geldi işte.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olan dürüst vatandaşa oldu. Daha geçen biri bir başlıkta yaptığı kazanın masrafını yazarken, biri de cevaben sigortaya ittirseydin ya diyordu.
    Sırf bu yüzden hayat sigortası yaptırmam insanın aklına türlü türlü şeyler geliyor
    Kısaca ben;

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aracın değer kaybı bedelinin sigortaya dahil edilmesi fiyatı uçurdu.

Zorunlu trafik sigortası yenileyenler büyük zamlarla karşılaşıyor. Üst üste yapılan düzenlemeler vatandaşa zam olarak döndü. Trafik sigortalarında 1 Haziran’da başlayan yeni dönem, primlerin tavan yapmasına neden oldu. Yapılan düzenleme ile ’eşdeğer parça’ kullanımıyla yapılan onarımlar ve kazalardaki aracın değer kaybından doğan zararlar da artık sigorta kapsamına alındı. Sigorta kapsamındaki genişletme ise primlere direkt yansıdı. Düzenlemeden sonra zorunlu trafik sigortası 2 yılda 10 kat zamlanmış oldu. Yani 2013’de 100 liraya sigorta yaptıran vatandaş 2015’e gelindiğinde 1000 liraya ulaşan ücretlerle karşılaşıyor.

Sigorta şirketi dolandırılıyor ise, bu onu bağlayan bir şeydir. Experler şeytan, ne kadar az para ödetirler ise sigortaya o doğrultuda prim alıyorlar, ama bir de art niyetli experler var, art niyetli diğer insanlar ile yan yana geldiklerinde sigorta şirketini dolandırabiliyorlar. İşi sistematik olarak gösterip tahsilat yapılabliyor. Ama yine de sigorta primleri bu tip şeyler ile doğru orantılı olamaz..

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı SUKRU-35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    25 yaşındayım hiç kaza yapmadım.Sırf izmir'de yaşıyorum diye geçen sene ödediğim tutarın 3 katı fazla almalarının adı soygundan başka bir şey değildir...

yanlış anladınız bende fiyatların yüksek oluşundan şikayetçiyim,

dediniz ki ''ferrari sınıfına sokuyorlar'' trafik sigortasında sizin aracınızın değeri primi belirlemiyor..

fiyatın 3 katına çıkması arkadaşların belirttiği durumdan,
    Allah korusun birde kaza yapmış olsanız inanın 25 yaşında ve İzmir gibi büyük şehirde 1500 tl den aşağı çıkmazdı

Panashira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    eğer olur da yakalanırsan sana diyorlar ki hemen sigortasını yaptır orda sigortacını arayıp hemen yaptırabilirsin ancak 88tl ceza var bunun dışında bir problem yok polis yakalarsa eğer ne yapıp ne edip orda sigorta yaptıracaksın telefonla bişeyle sisteme düşmesi gerek

hakan nkd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cb125e- pulsar 200
    Seneye fiyatlar yine artar ise motorumu trafikten men ederek çevirmelerde kaçarak kullanıcam. Her sene maaşın yarısını sigortaya, vergiye vermek zoruma gidiyor.
    gokberk6426 ve Shrieker bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CB125E
    Sonunda düşük fiyat veren bir şirket buldum.Halk sigorta diye bir şirket 173 liraya hallettik çok şükür.Şimdi nerede çevirme orada ben

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Ben gv 250 için ak sigortadan 11850 tl ( ondirbinsekizyüzelli) teklif aldım .

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Arkadaş devletin zorunlu tuttuğu bir şeyden özel firmalar nasıl bu kadar keyfi kazanç sağlar, bu ne lakayıtlık ne başı boşluktur.

Tek kelimeyle rezalet.

idmanyurdu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache(2007),ybr 125 (2014),(cbr 250 2013)
    birlik olup yeni yasa hakkında şikayet sunmalıyız. yoksa daha çok yolarlar. yok mu aramızda hukukçu hazırlasın bir dilekçe gönderelim
    Shrieker bunu beğendi.

BerkayGünönü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial X-Treme Max -- SYM Wolf SB250
    Sadece motosikletler için değil araçlar için de zam yapıldı. ilk olarak haziran ikinci olarak ağustos ayında zam yapıldı. Bana önce 315 lira fiyat çıkardılar. 3 gün sonra yaptırmaya gittiğimde aynı firma 375 lira dedi. Dalga mı geçiyorsunuz dediğimde ise firmayı aradı ve bize bu fiyatı vermişsiniz müşteri yanımda ne diyeceğim şimdi dedi ve konuştuktan sonra telefonu kapattı. Neden böyle olduğunu sorduğumda ise firmalar gün içerisinde revizyona gidebildikleri için zam yapılabiliyor dedi. Ben ananın a... 3 günde 60 lira ne zam yapıldı lan ? Borsa bu kadar oynasa küresel kriz olur dedim içimden tabi Sonuç olarak el mahkum toto gardiyan verdik ne yapıcaz. Ceza olaraksa günlük %5 cezası var galiba.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)