Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2010 dan Bu Güne...

Motovento
    REKLAM ALANI
    dionysos06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    2010 yılında motosiklete ilgi duymaya başladım. Ve araştırmalarım sonucu motosiklet.net'le tanıştım. Buradaki dostların yönlendirmesiyle kursa yazıldım. Ehliyet sınavına girdiğim gün, çıkışta doğru mağazaya gidip, maaşımı olduğu gibi verip ; kask, mont ve eldiven aldım. Uzun süre geçmesine rağmen geçim derdi, para biriktirip motosiklet parasını denkleştirmedim. Aldığım ekipmanları kullanamadan gerisini geri satmak zorunda kaldım. Aradan bir kaç yıl geçti, işim filanda düzene girince, bankalar kredi de vermeye başladı. Çektim bir kredi hem ekipman hamde hayalimdeki Cbr 125 aldım mutluluğumu inanın tarif edemem... Bu arada sağlık problemleri yaşıyordum ama ciddiye almıyordum. Derken motosikletime binemeden hastaneye yattım. Bir yandan canımla cebelleşiyorum bir yandan motosiklete binmenin hayaliyle yanıp tutuşuyordum. Uzun süre hastanede yatıp çıktıktan sonra, hemen özel motosiklet eğitimi aldım. Malum kurstan sonra baya Zaman geçmişti. İlaçlı tedaviye devam ediyordum bu arada. Yoğunluk ilaç kullanımından ve ağır ilaç kullanımdan dolayı sersemliyordum. Dikkatim dağılıyordu... Herneyse ayların acısını çıkarıyordum. Yeni ekipmanlar filan alıyordum. Cbr 125 satıp 250 liğini aldım. Bu arada evlenmiştim. Eşiminde motosiklet korkusunu yenmesi için birde şirin scooter almıştım. Yani anlayacağınız tam hayallerime kavuşmuştum. Ta ki bu yıl haziran ayına kadar. Haziranda, yoğunluk ilaç kullanmama rağmen yine sağlık problemi yaşadım ve apar topar hastaneye yatırdılar yine. Vücudum ilaçlara direnç gösteriyormuş. Hastanede yatışım yine uzun süreceğinden motosikletimi sattık :( çünkü masraflı bir süreç... Tam kavuşmuşken bir bir ayrılıyordum hayallerimden. :( bir iki ay yattıktan sonra çıkar çıkmaz scooterime bindim. Hatta ilk başta çalıştıramamıştım. Yine buradaki dostların yardımından sonra akü şart cihazı alıp sorunumu çözmüştüm. Rahatsızlığım hala devam ettiği için çıkamaz oldum dışarıya. Yazın resmen eve hapsoldum. Ağrılar, sancılar ve ızdıraplarla dolu günler geçirdim. Bu ay biraz daha iyi gibiyim şükür. Ağrılarım ve kanamalarım azaldı. Tabi doktor önerisiyle işimden de istifa ettim. Hastalığımdan dolayı engelli raporu verdiler. Artık sağlıklı günlerini özleyen engelli bir vatandaşım. Doktorun dediği stres, sıkıntı ve mutsuzluk senin düşmanın. Kesinlikle bunlardan uzak duracaksın. Ve seni mutlu eden şeyleri yapacaksın. Motosiklet beni mutlu eden şeylerin başında. Bu arada hastalığımı merak edenlere bağırsak hastası olduğumu söyleyeyim. Ülseratif kolit tıptaki adı. Bi kaç gün önce yine scootere bindim soğuklara aldırış etmeden. Ve ne kadar özlem duyduğumu bir kez daha anladım. Ama scooterim trafikte soluksuz kalıyor. Yeni bir motor almak istiyorum. Ve kesinlikle bir scooter olmalı bu. Hem şehir içinde kullanmalıyım hemde beni uzaklara götürebilmeli. Bu anlamda tavsiyelerinize ihtiyacım var... Umarım kafanızı şişirdiğim için bana kızmazsınız. Neden bu paylaşımda bulunduğumu bende bilmiyorum. Galiba dertleşmek mahiyetinde olsa gerek. Herşeyin başı sağlıkmış, geçte olsa anladım. Tüm dostlarıma sağlıklı ve mutlu bir ömür diliyorum. Scooter tavsiyesinide bekliyorum ;)
    Bir garip yolcu...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki inazuma F
    Allah tüm şifa bekleyenlere Şafi ismi ile şifa versin inşallah... Kafamız şişmedi, bilakis mutlu olduk. ben tavsiye verecek donanıma sahip değilim eminim ki daha bilgi arkadaşlar vereceklerdir. Kendinize iyi bakın...
    ///MPOWER, dionysos06, UNdocab ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Alıntı Aspenda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah tüm şifa bekleyenlere Şafi ismi ile şifa versin inşallah... Kafamız şişmedi, bilakis mutlu olduk. ben tavsiye verecek donanıma sahip değilim eminim ki daha bilgi arkadaşlar vereceklerdir. Kendinize iyi bakın...
    Amin... Duan içinde teşekkürler.
    Bir garip yolcu...

REASON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Breton S125
    Geçmiş olsun bağırsak hastalığı kötü bişey bi yakında vardı kaç metrelerce bağırsak çıkarmışlar içinden. Benim tavsiyem xmax.
    dionysos06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Alıntı REASON adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun bağırsak hastalığı kötü bişey bi yakında vardı kaç metrelerce bağırsak çıkarmışlar içinden. Benim tavsiyem xmax.
    Maalesef benim rahatsızlığım da ileri safhada, yeni tedaviye cevap vermezse tamamen dışarı çıkarılmasından doktorlar söz ediyor. İnşaallah o safhaya varmaz. Xmax ve city arasındayım. İnşaallah tavsiyeler doğrultusunda şekillenecek. Teşekkürler bu arada...
    Bir garip yolcu...

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Allah yardımcın olsun scooter pek bilmem ama sym'nin aletleri daha iyi diye duydum çevremden.
    dionysos06 bunu beğendi.

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cok gecmis olsun umarim hastaligini biran once atlatirsin. Seni en cok hangi marka model mutlu edicekse onu secmelisin en onemlisi bu olsa gerek...
    dionysos06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah yardımcın olsun scooter pek bilmem ama sym'nin aletleri daha iyi diye duydum çevremden.
    Amin teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:12 ----------

Alıntı ardacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok gecmis olsun umarim hastaligini biran once atlatirsin. Seni en cok hangi marka model mutlu edicekse onu secmelisin en onemlisi bu olsa gerek...
    Güzel Dilek'lerin için teşekkürler dostum. Maalesef hastalık kronik, uyku dönemleri oluyor sadece. Belki bir gün kesin tedavisi çıkar inşaallah. Aslında Hondacıyım. Çünkü servisi evime yakın. Ama Onunda tek güçlü scooteri forza ve o da pahalı. Bütçem 13 civarı. Belki aprillamı satabilsem çıtayı azıcık daha yükseltebilirdim... Xmax ve xcity aferine kalıyor gibi...
    Bir garip yolcu...

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    ALLAH (c.c.) şifa nasip eylesin . Geçmiş olsun.
    dionysos06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Alıntı mobyby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ALLAH (c.c.) şifa nasip eylesin . Geçmiş olsun.
    Amin, teşekkürler...
    Bir garip yolcu...

vsvr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 650 MT
    Çok geçmiş olsun. Sağlıkla motora bineceğiniz günler yakın olur inşallah. Rabbim tüm hastalara şifa, dertlilere deva versin. Xmax Momo Dizayn çok hoş duruyor. Bir göz atın.
    dionysos06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Alıntı vsvr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun. Sağlıkla motora bineceğiniz günler yakın olur inşallah. Rabbim tüm hastalara şifa, dertlilere deva versin. Xmax Momo Dizayn çok hoş duruyor. Bir göz atın.
    Amin inşaallah. Teşekkürler. Bütün oklar xmaxı gösteriyor sanırım. Xcityden kimse söz etmiyor. Xmaxı detaylıca araştırmak lazım...
    Bir garip yolcu...

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun acil şifalar.
    Sanırım scooterlar arasında en tutulanı şu sıralar Yamaha Xmax.
    Gönlünüzce olsun herşey.
    dionysos06 bunu beğendi.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gecmis olsun abi,bir dahada dert gormezsin umarim,xmax candir,tipi teskilati yerinde,al bi xmax dertlerini bi koseye birak,esinle birlikte mutluluk dolu yollara cik abi,umarim dusundugun hersey gerceklesir
    dionysos06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun acil şifalar.
    Sanırım scooterlar arasında en tutulanı şu sıralar Yamaha Xmax.
    Gönlünüzce olsun herşey.
    Amin teşekkürler... 2014, 2015 xmax araştırayım ben en iyisi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:56 ----------

Alıntı Sti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmis olsun abi,bir dahada dert gormezsin umarim,xmax candir,tipi teskilati yerinde,al bi xmax dertlerini bi koseye birak,esinle birlikte mutluluk dolu yollara cik abi,umarim dusundugun hersey gerceklesir
    Amin teşekkürler dostum. Valla tek hayalim o artık. Tekrar yatağa düşmeden, soğuk filan dinlemeden düşeceğim yollara

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    insanın hayallerini yaşayamaması nedir bilirim.

çok geçmiş olsun acil şifa versin yaradan.

Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Alıntı scorpions_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insanın hayallerini yaşayamaması nedir bilirim.

çok geçmiş olsun acil şifa versin yaradan.
    Rabbim kimsenin hevesini kursağında bırakmasın. Amin teşekkürler...
    Bir garip yolcu...

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Öncelikle hastalığınız için büyük geçmiş olsun. İnşallah tam bir tedavisi olur. Sizde cevap verin şu tedaviye.Ayıp oluyor

Xcity öneririm. Xmax ile motoru ıvır zıvırı aynı. farkı plastik ve daha büyük jantlar. Hem daha büyük jant daha iyidir ;)
    Plastik farkı için o kadar farkı ben vermem. Sizin tercihiniz de size ait tabi.

Şurada güzel bi karşılaştırma var.
    http://www.motosiklet.net/forum/mark...ilastirma.html

Arkadaşım satıyor. Arada bazen kullandığım oluyordu gerçekten hem şehir içi hem şehir dışı (aceleniz yoksa 140-150 basmayacaksanız :p) güzel bi scooter.

Açıklamalarda yazılanlar tamamen doğrudur.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...48681381/detay
    dionysos06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hastalığınız için büyük geçmiş olsun. İnşallah tam bir tedavisi olur. Sizde cevap verin şu tedaviye.Ayıp oluyor

Xcity öneririm. Xmax ile motoru ıvır zıvırı aynı. farkı plastik ve daha büyük jantlar. Hem daha büyük jant daha iyidir ;)
    Plastik farkı için o kadar farkı ben vermem. Sizin tercihiniz de size ait tabi.

Şurada güzel bi karşılaştırma var.
    http://www.motosiklet.net/forum/marka-ve-model-kiyaslamalari/98646-yamaha-x-city-250-vs-x-max-250-resimli-karsilastirma.html

Arkadaşım satıyor. Arada bazen kullandığım oluyordu gerçekten hem şehir içi hem şehir dışı (aceleniz yoksa 140-150 basmayacaksanız :p) güzel bi scooter.

Açıklamalarda yazılanlar tamamen doğrudur.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...48681381/detay
    Ah ah çok az hastada görülen dirençmiş o da bana geldi, hayırlısı ne diyeyim tekler bir arada. Şimdi videoları izlemeye çalışıyorum. X city videolarında çok bariz, kasislerden vs etkilenme var. Sanki amortisörleri yok gibi. Böbreklerde rahatsız, perişan olmayayım sonra
    Bir garip yolcu...

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Xmax gayet iyi sizin için de bu aylarda sağlıklı insan için bile motor problem senin sürmende sıkıntı olmaz mı? Bilmediğimden soruyorum lütfen yanlış anlama.
    dionysos06 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)