Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Deer, Ufak Tefek Modifiye

Motovento
    REKLAM ALANI
    ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Merhabalar;
    Sitenizde yeniyim. Üç sene boyunca Suzuki Burgman 400 kullandım. Birkaç hafta önce Burgman'ımı şehire ve trafiğe daha uygun, daha küçük bir motosiklet almak için sattım. Bu ay içerisinde bir Kanuni Deer 152 almak istiyorum. Kafamda çok güzel bir airbrush fikri var. Airbrushın ardından Deer tam bir şehir çocuğu olacak.
    Konuyu fazla dağıtmadan sorularıma geçeyim:
    1) Kanuni kataloglarında 10hp gücünde Deer'lar için 15hp denildi diye kıyamet kopmuştu fakat tek hata bu değil, katalog ve web sitelerinde racing görünümlü krom egzoz gözükürken piyasadaki Deer'larda siyah küçük bir egzoz var. Açıkçası bu motosiklette ilk tav olduğum ayrıntı egzozuydu fakat bu siyah küçük egzozu pek sevmedim. Bu egzozu şöyle şekli yerinde bir egzozla değiştirebilir miyim? Nasıl bir egzoz takabilirim? İstanbul'da nerede güvenli bir şekilde yaptırabilirim? Sesi çok komik olur mu?

2) Bir ikinci el satış sitesinde gördüğüm Deer ilanında satıcı "VARYATÖR TAŞLANDI, EKSOZ AÇILDI, HAVA FILTRESI. BU İŞLEMLER DEN SONRA 6 BEYGIR YAKLASIK EK GÜÇ ELDE ETTIM" demiş. Ne yazık ki modifiye ve motor dinamiği ile aram pek iyi değil. Bu işlemler yapılması kolay işlemler midir? motora veya sürücü konforuna herhangi bir kötü etkisi var mıdır? ve İstanbul'da nerede güvenli bir şekilde yaptırabilirim?

3) Sanırım hava filtresi vs değiştirirsem motorun garantisi yanar. Aynı şekilde, takacağım bir egzoz da garantiyi bozar mı?

Sorularım bu kadar. Tüm bu bahsettiğim müdahalelerden önce motosikleti airbrushtan geçireceğim, bittiğinde sizinle paylaşmak için sabırsızlanıyorum.
    Cevaplarınız benim için çok önemli (lütfen "deer alma dylan al", "Burgman satılıp da Deer alınır mı?!?", "ne yapcan egzozu, modifiyeyi.. adam olmaz o motosiklet" gibi cevaplar vermeyin)

Şimdiden cevap veren herkese teşekkür ederim.

eğer konuyu yanlış başlık altında açtıysam özür dilerim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    egsozu yaptırırsan super olur
    Yeni yine yeniden

Motosikleti
    Peki bu egzoz işlemi için nereye gitmeliyim? Eminim kıyıda köşede pek çok tamirhanede bir egzoz takılabilir ama abuk subuk servislerden öyle büyük zarar gördüm ki.. Artık sormadan biryere gitmek istemiyorum. Kaç paraya Deer'a uygun bir egzoz bulabilirim? Bir sakatlık olur mu? Kime güvenebilirim? =)

Forumdan Uzaklaştırıldı nevZAT150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    hayırlısı olsun dostum

maceracısın, ve motoru kendi isteğine göre ayarlamaya çalışman, daha doğrusu kişiselleştirmen çok güzel olucak...
    merakla bekliyorum... .. ...

Motosikleti
    Çok teşekkür ederim NevZAT150. nickinizi de çok beğendik, ilahi =)
    Fakat egzozu nerede değiştireceğimi ve airbrush dışında diğer modifiyeleri nerede güvenle yapacağımı bilemiyorum. Baştan savma yapılmış bir montaj ile tırttan bir egzoz takmak istemem =) Sanırım sitede kimse modifiye ile uğraşmıyor ya da scooter motorlarına modifiye yapmıyorlar. Asıl amacım güç arttırmaktan ziyade görüntüsünü bana özel hale getirmek.
    Evet site ahalisi, yok mu bana yol gösterebilecek olan?

locco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Sl 150
    sitemizin uyelerinden araltı nikli emrahta sarı bir deer var gecen hafta egsozu anadolu yakasında bir yerde değiştirdi.pazar gunu beraberdik.sesi cok guzel cıkıyor.fakat soyle bir problem var sonucta scooter oldugu için motor sesi otomatik vites nedeniyle inişli cıkışlı değil.sabit.ozellikle rolantide sesi cok guzel.araltı ya ozel mesaj atarsan sana egsoz konusunda yardımcı olabilir.
    kolay gelsin.airbrush bittikten sonra beni de bilgilendirirsen maliyet acısından sevinirim.

Motosikleti
    Yardımınız için çok teşekkür ederim locco. Hemen araltıya mesaj atıyorum. Cevabını da buraya yazayım ki arşive faydam olsun biraz.

locco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Sl 150
    bu akşama arltıyla saat 9 gibi bulusucam.istersen arıyabilirsin beni.ozelden cebimi gonderiyorums ana.

ERKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni racer 200
    2000 tl ye sarı siyah bu motordan var almak istiyorum param yok şans işte 4000 km de bi daha böyle fırsat zor geçer elime.. bendede mondial 150 zc var kalkışı gidişi çekişi herşeyi güzel ama bi zamandan sonra insan değişiklik istiyor.. kanuni deer de en beğendiklerim hem spor hem görünümü güzel hem tekeri büyük gayet hoş bi motor 150 zc mi sattıktan hemen sonra kısmet olursa bu motoru alacağım..

hoş sohbetler arkadaşlar a.e.olun alla kaza bela vermesin..

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Hortlatılmış konu....
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler