Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorsiklet seçimi ve boy problemi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Biskletlerde bile aynı modelin kadro boyu farklı seçenekleri sunulurken sanırım motorsiklette bu mumkun mümkün değil. Fakat oturuş, sürüş pozisyonlarının araba gibi diğer taşıtlara nazaran daha önemli olduğu bu alanda bence büyük bir eksiklik. Boyum 1.70 kilomda 65 kg. Hangi 125-250 cc lik motorlar başlangıç için bana daha uygundur?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    boyunuz cogu motor icin uygun ss seviyorsaniz cbr125 olabilir ktm duke 125-200 pulsar 200 yada ben cin motoruna binerim 2-3 k paraya altimda ezerim duserim kalkarim acemiligimi atarim derseniz cin motoru olabilir . eger altimda kucuk kalir derseniz honda grom msx125 de bakabilirsiniz cok tatli bisey boyum kisa olsaydi alacagim motor ondan baskasi olmazdi

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor icin en ideal boy 175-180 arasi bence,boyunuz gayet iyi bence,alin bi msx,cok dikkat cekiyor yav,1.80 kusurlu boylarla binen bilem var

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    Alıntı Sti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor icin en ideal boy 175-180 arasi bence,boyunuz gayet iyi bence,alin bi msx,cok dikkat cekiyor yav,1.80 kusurlu boylarla binen bilem var
    benim boyum 1.81 ustune binince altimda motormu var dedim ) bence 1.70 ustu icin pek ideal bi motor degil hic rahat duramadim ustunde yola cikinca nasil olur bilemiyorum ama ...
    Sti bunu beğendi.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Ben de boyunuz 190 felan sandım. Hangi motoru alırsanız alin. Normal duracaktır.

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gokberk6426 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim boyum 1.81 ustune binince altimda motormu var dedim ) bence 1.70 ustu icin pek ideal bi motor degil hic rahat duramadim ustunde yola cikinca nasil olur bilemiyorum ama ...
    Abi boyum 1.85-87 arasi,ben dusunuyodum,ozaman dusunmuyim gene bu forumda okumustumda binen vardi,gungor motoya ugrayip denemek şart oldu anlasilan,hepinizi aydinlaticam,no pırablım
    gokberk6426 bunu beğendi.

Hocam yamaha mt 125 modeli düşündüğüm model. Fakat forumda yazılanları okuyunca ayakların yere zor değmesi gibi bir sıkıntı olduğu yazıyor. (sanirim sanırım sele boyu) Bu yüzden boyumun motorsikletler için çok kısa olduğunu düşünmeye başladım. (Bisikletsever olarak bir motora artçı olarak bile binmedim, ağır cahilim bu konularda)

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Başlığa baktım aha dedim benim gibi boydan sıkıntı çeken biri girdim bir baktım 1.70 diyo La 1.70 boy ile neyin sıkıntısını çektin merak ediyorum her türlü motora rahatlıkla binebilirsin. Bu arada benim boyum 1.93.
    SUKRU-35 bunu beğendi.

EldekiDebryj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DUKE 200
    Boy degil bacak boyu önemli ben 158im bacak boyu 72 cm cbr 250-duke200e binebiliyorum ayaklar tam basmiyor ama yere değmesi yeterli illa iki tabanida tam basmaya gerek yok.

Motosikleti
    XT 660z Tenere
    ben 1.95im ben ne yapayım.neye baksam bisiklet gibi kalıyor

Alıntı EldekiDebryj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boy degil bacak boyu önemli ben 158im bacak boyu 72 cm cbr 250-duke200e binebiliyorum ayaklar tam basmiyor ama yere değmesi yeterli illa iki tabanida tam basmaya gerek yok.
    Hocam bacak boyu ile motorsiklet sele boyunu karşılaştırmak doğru bir metod olur o zaman değil mi?

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tvs pep scooty al
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

mertky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 500 Cruiser
    ee kimse http://cycle-ergo.com/ bundan bahsetmemiş

SUKRU-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125E
    Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlığa baktım aha dedim benim gibi boydan sıkıntı çeken biri girdim bir baktım 1.70 diyo La 1.70 boy ile neyin sıkıntısını çektin merak ediyorum her türlü motora rahatlıkla binebilirsin. Bu arada benim boyum 1.93.
    Benimde boy 1.90 cb125e ile bisiklet turu havasında seyahat ediyorum yahu yzf r25 nasıl o boyla kambur falan durmuyomusunuz? Bende yeni motor alacağım boy uzun bari kambur olmayacağım bir model alayım diyorum? mt 125 ile yzf r25 arasındayım
    Bɑzı insɑnlɑr yɑğmuru hisseder, bɑzılɑrı ise sɑdece ıslɑnır.

Alıntı mertky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ee kimse http://cycle-ergo.com/ bundan bahsetmemiş
    Hocam süper birseymis bu. Teşekkürler

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Alıntı SUKRU-35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde boy 1.90 cb125e ile bisiklet turu havasında seyahat ediyorum yahu yzf r25 nasıl o boyla kambur falan durmuyomusunuz? Bende yeni motor alacağım boy uzun bari kambur olmayacağım bir model alayım diyorum? mt 125 ile yzf r25 arasındayım
    R25 güzel ya denedim rahat öyle çok abes değil. Sen o boy ile nasıl cb125e ye biniyosun hayret ettim. Ben ehliyet sınavına 125cc ile girdim dizlikleri takamadım. Helal olsun takdir ettim seni.

Ayrıca motora binerken biraz kambur durulur. Hele racing düşünüyorsan kesinlikle kambur durucan. Dik rahat bir pozisyon arıyorsan chopper/cruiser öneririm. Diğerlerinin hepsinin duruşu hafif kambur.
    Kısaca ben;

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı lostmymindd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam süper birseymis bu. Teşekkürler
    o site genelde yanlış yönlendiriyor sen bilirsin. ayağın yere tam basmaz ama enduro hariç hiçbir motorda sıkıntı yaşamazsın.
    something123 bunu beğendi.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    1.70 bencede gayet iyi boyun arkadaşım soyle bir bakim dedim boy problemi olunca dedim 1 60 fln mı dicek
    82 83 cm sele boyuna bile rahatlıkla binebilirsin ki cbr 250 gibi 80 cm civarı olan bir motor seni ilk motor olarak tatmin edecektir,
    ayakların super yere deger, usul usul takılırsın... Farklılık arasan rc 200 kullanıorum 83 cm sele kullanış ilk motor için super tavsiye ederim,
    naked ise duke al gec pişman olmazsın..

hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    167cm boyum var,istanbul trafiginde honda crf250l kullanıyorum.(sele yüksekliği 87.5cm-yükseltme mi yapsam diyorum)
    Kendime ait ilk motosikletim16 yasimda ki karne hediyem honda titan'di.77cm sele yuksekligi vardi.çok devirdim kendisini.ama söyle bir şey var,ilk motoru olan bir insan kesinlikle devirecektir motosikletini bu kaçınılmaz.tecrübe kazaninca tenere bile kullanirsin sorun yok.ama ilk motorun alcak olması tavsiyemdir.
    ayaklarının ikisi de yere tam olarak degerse için daha rahat olur.benim tavsiyem 75-80cm arası sele yüksekliği olan motosikletler.örnek olarak bajaj pulsar olabilir.talep gören bir motor ve gücü de yerinde başlangıç için.

crocodill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    1.68 boyum var iki ayagim da yere degiyor cunku motorum da benim gibi kucuk baslangicta ufak bi seyler bakmani tavsiye ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)