Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Rodaj döneminde motosiklet ilk kalkışta hafif titreme-silkeleme yaparmı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Sıfır Cbf150 aldım şu an 650 km de ve kalkışta ilk günkü gibi hafif bir silkeleme var,sanki ne artıyor ne azalıyor. Bu silkeleme zamanla azalırmı ? İlk yağını 1.000 km de değişince düzelirmi. ( Not:Motorumla hiç teker yapmadım ve daha hiç zorlamadım )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    düzelmez, yağla, unla ve bulgurla alakalı bir silkeme yok. Ateşleme veya karbüratörde puştluk var, 4 tane arkadaşınla beraber honda servisine gidip, çırağı azarlayıp ustayı tehdit ettikten sonra gerekli ayarlamaları yaptırıyorsun motoruna.

Öteki türlü rodajdan rodajdan diyip tekleye sekleye krank zarar görene kadar kullanırsın.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düzelmez, yağla, unla ve bulgurla alakalı bir silkeme yok. Ateşleme veya karbüratörde puştluk var, 4 tane arkadaşınla beraber honda servisine gidip, çırağı azarlayıp ustayı tehdit ettikten sonra gerekli ayarlamaları yaptırıyorsun motoruna.

Öteki türlü rodajdan rodajdan diyip tekleye sekleye krank zarar görene kadar kullanırsın.
    Gerekli ayarlama derken karbüratör ayarımı ?
    Aslında kavramadan gibi hissediyorum karbüratör olsaydı sanki daha farklı olurdu gibi geliyor bana !

servis 70 km uzağımda o nedenle forumdan bilgi alıyorum

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence debriyaj ayarında sıkıntı var
    Cavalry bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Debriyaj ayarı derken debriyaj manetindeki vidayımı kastediyosunuz yoksa ayrıyeten debriyaj balatasının oldugu motor bölümünün içinde başka bir ayarmı yapılıyor

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mirkuza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj ayarı derken debriyaj manetindeki vidayımı kastediyosunuz yoksa ayrıyeten debriyaj balatasının oldugu motor bölümünün içinde başka bir ayarmı yapılıyor
    motor bloğunun üzerindeki yerden

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)