Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Trafik kazası geçirdim

Motovento
    REKLAM ALANI
    sundowner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 250+MT09+2010 600rr+CBF 150+2005 CBR 600F
    Arkadaşlar olayı anlmadan önce allah kimseye kaza bela vermesin.

Olay 4 kasım sabahı işe motorumla (MT-09) ile gitmek için gerekli ekipmanlarımı giyerek duamızı da okuyayarak yolumuza çıktık.Hergün işe gidiş geliş toplan 13-14 km yol yapıyorum.

Malum sabahları da inanılmaz yoğunluk var bizde hep yağmur olmassa motoru tercih ediyorum,yağmur olursa da metroyu.

Olay günü hava güzel herşey güzel,motorumun üzerindeyken aklımdan şu cümleler geçiyor.Ben bu motoru asla satmam ya gidişi performansı rahatlığı göörselliği diye içimden geçirdim.Neyse biraz daha yol aldım.Işıkları geçtim 2. kanaldan aşağı doğru indim çarşı tarafına doğru yola alıyorum,malum yol kalaba da olunca bir ara kaldırıma çıktım ve bir sağa dönüş ara yolu kavşağının ortasında iken sağa ani kontrolsüz ve sinyalsiz bir şekilde trafikten kaçmak isteyen ve ani dönüş yapan bir servis aracı birden ben yolun yani ara kavşağın ortasını geçmişken onun sağ tarafından benim ise motorumun sol koruma takozuna denk gelen yerden girdik ve ben çarpışma şiddeti ile o anda arabayı görünce motoru sağa çevirip kendimi de motor kaputunun üzerine doğru attım ve motor kaputu üzerinden benim gidiş istikameti yoluna doğru yaklaşık olarak 3-5 metre civarı uçtuğumu hissettiğim anda hemen cenin pozisyonuna kapanarak kendimi korumaya çalıştım.

Yerde iken sol ayağım yerden kalmıyordu ve ambulans derken sol tibia(kaval kemiği) baş kımında çarpmanın etkisi ile kırılmış ve takip eden süreç içerisnde hemen ameliyata alındım ve platin takıldı.

Çok şükür ki bu kadarla atlattık hamd olsun.

Sadece dizliğim yoktu gerisi full koruma idi.
    O gün sabah dizliğimide takim diye bir an içimden geçirdim ama nedense aklıma birden noluyon robokop gibi havamı atıyon diyecekler diye bir düşünce geldi ve dedim neyse takmiyim dedim ve kaza oldu.Belki dizliğin olsa daha farklı olabilirdi bilemiyorum ama kesinlikle takılı olması lazım ve kim ne der diye asla düşünmeyin arkadaşlar tecrübeler acı oluyor.

Kendim de sağlık çı olunca sağolsunlar gereğinden fazla ilgilenildi.Şuan olay olalı 28 gün oldu ve koltuk deynekleri ile yüreyebiliyorum.

Haa birde işin enterasan tarafı ben hastanedeyken polis rapor tutmuş v beni 100% suçlu bulmuşlar benim ifadem alınmadan.Bende evime gelen polise şikayetçi ve davacı olacağımı söyledim.
    Bununlada yetinmeyip kendi sigortamı arayıp olayı anlattım tek taraflı bir rapordur dedim benim imzam yoktur dedim.Onlarda bana olayla ilgili poliçe bilgilerinize bildiren bir amil atın dedi bende kaza raporuna itiraz başlığı ile mail attım sonuçları bekiyoruz.Bu arada ben de karakola gidecek kadar ayağa kalkınca raporu alıp sulh ceza mahkemesine dava açıp üçü bilirkişi isteyerek davamı açmayı düşünüyorum.Tabiki devamında vücut bütünlüğümğü bozduğu için hem mal sahibine hemde şöfer ayrıca dava ve ayrıca da öğrendiğime göre de sigortadan yaralamalı kazalarda ödenen bir meblağ olduğunu öğrendim polis memurundan bunları takip edicez.

Olay anında bir motorcu arkadaş yardım etti sağolsun hala kim olduğunu bilmiyorum Allah ondan da razı olsun bir kaç resim çek dedim ben yerde yatarken.Biraz tam iyi açıdan çekememiş ama o esnada ancak bu kadar oluyor dedim.

Bu kadar yazdık bir kaç da resim atalım.
    Bu arada iyiki koruma takozları almışım inanın çok faydasını gördüm.Motorumda iki koruma takozu+sol altarnatör kapağı+sol vites peg+sağ fren peg sadece bunlar değişecek motorda çizik bile yok şükür.Şuan servisde benim ayağı kalkmamı bekliyor.

Adana dan herkese selamlar.Allah sizlere kaza bela vermesin inşallah...

birde olayın olduğu kavşak.
    Dodin bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Geçmiş olsun şükür ucuz atlatmışsınızda siz yerde yatarken fotoğrafınızın çekilmesi ufak bi mizah katmış konuya sayın robocop
    sundowner, hakikiteker, farcob ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

sundowner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 250+MT09+2010 600rr+CBF 150+2005 CBR 600F
    evt aynen ben motoru çek dedim ama o anda bizde kadraja girmişiz...

Motosikleti
    Honda Activa S 125
    Çok geçmiş olsun.
    Biz de aynı normal araçlar gibi şeridimizden gidip trafiğin açılmasını beklesek daha iyi olacak galiba...

Not: Sizi eleştirmiyorum, aynı yöntemlere ben de başvuruyorum çünkü.
    sundowner bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Çok geçmiş olsun hocam. İnşallah biran önce sağlığınıza kavuşursunuz. Bizim ülkede çok yaygın kazada suçu hemen motorcuya yıkmak.

Çünkü motorcu hastaneye kaldırılırken halini anlatacak dermanı yokken araba sürücüsü istediğini söylüyor memurda hemen kapansın olay diye yalan yanlış tutanağı tutuyorlar. Hep olan şeyler.

Sırf böyle bir durumla karşılaşırsam delil olsun diye action cam siparişi verdim gelince kaskıma takacağım.

Yeniden çok geçmiş olsun
    sundowner bunu beğendi.

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    geçmiş olsun...
    sundowner bunu beğendi.

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Çok çok geçmiş olsun.. Umarım son kazanız olur.
    sundowner bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 ve Honda Shadow 600
    Büyük geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim
    sundowner bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    Çok çok geçmiş olsun.. ALLAH (c.c.) acil şifa versin.
    sundowner bunu beğendi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun...

Dizlik önemli bi koruma diz kemikleri açıkta ve beton zeminden aldığı darbede kırık çatlaksız kurtarmak imkansız..

İyilesip inşallah hakkınız olanı alırsınız
    sundowner bunu beğendi.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Çok büyük geçmiş olsun. Bir an önce eski sağlığınıza kavuşur ve tekrarını yaşamazsınız umarım.
    sundowner bunu beğendi.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Geçmiş olsun.

Takozlar görevini yapmış sanırım. En az hasarı almış motosikletiniz.
    sundowner bunu beğendi.

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olayin gerginligini ve stresini ilk resimle azda olsa attim,cok guzel bi kare olmus,demezsinizki bu adamin ayagi kirilmis , cok gecmis olsun anladigim kadariyla siz kaldirimdan indiginizde serviste trafikten kacmak icin sagdaki sokaga girmis ve sizi farkedememis (bana normal gibi geldi) bukadariyla atlatmaniz sevindirdi,bir musibet bin nasihattan iyidir diyelim,bundan sonraki motor yasaminizda kazasiz belasiz surusler keske motor pert olsaydida siz cizik bile almasaydiniz
    sundowner bunu beğendi.

planet58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattı...
    Çok geçmiş olsun, Allah daha beterinden korusun.
    sundowner bunu beğendi.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Rabbim sifa versin,tekrarini yasatmasin insallah...
    Bu arada da herseyin lehinize duzelmesini dilerim...
    sundowner bunu beğendi.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle geçmiş olsun.

Bir kaldırımdan ötekine geçmek isterken size soldan çarptı anladığım kadarı ile servis.

yoldan değilde kaldırımdan gittiğiniz için suçlusunuz ancak sağa dönüşte orada motor değil yaya da olabilirdi ve hızını azaltmayıp kavşağı kontrol etmeden dalan servis sürücüsü de suçludur.

Ağır darbe almışsınız, motorunuz ile servis arasında sıkışan bacak kırılmış , ne hale gelmiş.

En kötü 1500 lira avukat + 750 lira bilirkişi 500 - 750 kadar da harç ödersiniz. 3000 lira paraya mal olur ama şikayetçi olmak boynunuzun borcudur. En kötü ihtimalle %50 servise kalacaktır ki güzel bir tazminat alırsınız, servis şoförüne ders olur, hastahane postahane masrafları da bu durumda karşı tarafa veya sigortaya yüklenir.

Şikayetçi olmaktan vazgeçecek gibi olursanız aşağıdaki resme br kez daha bakın, gencecik bir insanı ömür boyu koltuk değneğine, tekerlekli sandalyeye mahrum bırakacak bu tip davarlara dersini vermek lazım diye düşünüyorum. Kimse omzuna almıyor olabilir ama bacak bacaktır

kani2, biosferist, sundowner ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Cavalry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LandCruiser
    Çok geçmiş olsun kardeşim.. Umarım bir an önce iyileşirsin..
    sundowner bunu beğendi.
    Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz... Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar, ışıklı maviliklere süreceğiz... Açtık mıydı hele bir son vitesi, adedi devir. Motorun sesi.

DamienRice - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha TDM 900 A
    platin çıkacak mı ilerleyen zamanda
    sundowner bunu beğendi.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    çok geçmiş olsun gardaş...Allah daha beterlerinden seni ve bizi korusun..ben yerde bir motorcu gördüğümde haklı veya haksız karşı tarafa direkt girişiyorum...sonra zaten yaralamalı kaza olmuş birde ortalığı iyice çorba ediyorum...elimde olmayan birşey bu...senin kaldırımda olmanı hiç konuşmayalım istersen...şimdilik iyileşmeni bekleyelim...
    sundowner bunu beğendi.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Çok geçmiş olsun dostum
    sundowner bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)