Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Trafik kazası geçirdim

Motovento
    REKLAM ALANI
    jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    geçmiş olsun...
    bu arada on senedir de platin kaval kemiğimde çıkartmayı düşünmüyorum.
    sundowner bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    dizliği yere düşersem korusundan çok rüzgar yememek için takıyorum ,
    Şu an fark etmeyebilirsiniz ama dizler rüzgardan en çok etkilenen yer,
    İleride diz ağrısı çekmek istemiyorsanız
    Romatizmadan sürünmek istemiyorsanız
    Masfallı olan modellerden alın ve yaz kış kullanın
    sundowner bunu beğendi.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rsinan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu ne ya

Kimse omzuna almıyor olabilir ama bacak bacaktır

Gülmekten yazmayı unuttum , geçmiş olsun bu arada
    Cem Yılmaz'ın askerde bel fıtığı hastalığını anlattığı bir sahnesinden alıntı yaptım. Bence bacak çok önemli ve hesabı sorulmalı.

Aslında konu sahibini tebessüm ettirmek istemiştim.
    Mengu16 ve sundowner bunu beğendiler.

sundowner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 250+MT09+2010 600rr+CBF 150+2005 CBR 600F
    Bugün tam 30 gün oldu ve kontrole gittim.Film sonuçları Şükürler olsun iyi dedi Dr.
    Bu arada platin konusunu sordum, sen dert etme dedi herşey çok güzel dedi.
    Titanyum platin taktım dedi.Çıkarmaya gerek yokMuş.
    Shrieker bunu beğendi.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı muhahha306 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle çok geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın. Kazanın oluş şeklini tam anlayamadım. Kaza olduğu sırada siz kaldırımda mı gidiyordunuz ? Yolda değilde kaldırımda gidiyorsanız zaten 8 de 8 veren memurlar haklı. Size zahmet biraz detay alabilir miyim ? Tekrar geçmiş olsun. Acil şifalar diliyorum...
    Söylediğiniz haksız değil ancak şunu da unutmayın, park halindeki motosikleti yola indiriyor, bisikletle veya yaya olarak da yola adım atıyor olabilirdi. O servis duramayacaktı büyük ihtimalle. Bu yüzden 8 de 8 bana mantıklı gelmedi.
    sundowner bunu beğendi.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    büyük geçmiş olsun hocam, Allah bi dahasını göstermesin inş..
    sundowner bunu beğendi.

Motosikleti
    Arkadaşlar kusur olayı değişmiş.Artık ya %50 kusurlu yada %75 kusurlu kada tam kusurlu olarak değerlendirliyormuş.8 de 8 bitmiş bilginize...

bu gün servise de uğradım motorun gerek parçaların değişimi için;

sol altarnator kapağı+solvites peg ve tutamağı da eğilmiş o komle değişcek + sağ fren peg(pedal) + işçilik yağ deişimi kdv si ile toplam 1600TL.Faturamıza alıcaz parçalar takıldıktan sonra mahkemede lazım olucak.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Alıntı sundowner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar kusur olayı değişmiş.Artık ya %50 kusurlu yada %75 kusurlu kada tam kusurlu olarak değerlendirliyormuş.8 de 8 bitmiş bilginize...

bu gün servise de uğradım motorun gerek parçaların değişimi için;

sol altarnator kapağı+solvites peg ve tutamağı da eğilmiş o komle değişcek + sağ fren peg(pedal) + işçilik yağ deişimi kdv si ile toplam 1600TL.Faturamıza alıcaz parçalar takıldıktan sonra mahkemede lazım olucak.
    bende 1000 TL bayıldım kaza sonrasında,
    debriyaj manet+peg+aynalar,grenaj boya,sticker,fren manet sol gidon,işçilik...
    sundowner bunu beğendi.
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

Motosikleti
    kaza olayını anlatan bir resim yapmaya çalıştım ama umarım beğenirsiniz.biraz acemeice oldu anca bu kadar oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:21 ----------

Buda bacağımın son hali şuanki hali.
    Adana dan selamlar...

Motosikleti
    Suzuki inazuma F
    Üstad çok geçmiş olsun Rabbim acil şifalar versin...
    sundowner bunu beğendi.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Gecmis olsun.
    sundowner bunu beğendi.

Volteria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Treme Max 150
    Geçmiş olsun KArdeş gerçekten kötü bir durum. Dizlik keşke olsaymış ama işte kaza bu olsaymış olmazdı ztn. Her türlü diret ve hakkını ara. Belki kaldırıma cıktım dedin ya o biraz kafa karıştırıyor ama sonucunu bekliyorum, nedense çok sevgili polis abilerimiz (polisleri severim) motorcu aleyhine rapor tutmayı pek seviyor yada kolay geliyor diyeyim. Ama işte sen o an olay yerinde olmadıgın için aceba polise ne anlatıyorlar ordakiler oda öenmli vel hasıl sen hakkını ara ve istediğin gibi sonuçlanana kadar vazgeçme

Motosikleti
    Volteria; ve diğer yorum yapan arkaşlara genel olarak anlatmaya çalişim;

Evet beni kazadan sonra mal sahibi aradı yani servis sahibi kazayı yapan daha hiç aramadı, dediki ben oraya geldim polisler senin bisiklet yolundan geldiğini(orasının bisiklet yolu olduğunu gösterir hiçbir levha,uyarı tabelasıve işaret yok,aynı yolu hergün yüzlerce motor bisiklet polisler ve hatta bazen arabalar bile kullanıyor, hatta nede birgün uygulama yapılmıştır) ve oraya motorlu araçların giremeyeceğini ve kusurun tamamı sende olduğunu belirtti. Ben de dedim ama benim ifademi almadan nasıl böyle karar verebiliyorlar dedim.vDediki biz dedikki polislere şimdi hastaneye gitmeyin yakınları ile münakaşa olmasın, ifadesini sonra alırsınız dedik dedi bana. Bende dedim ki peki ordan aynı yoldan ben yaya olabilirdim bisikletle olabilirdim bu seferde siz 100% kusurlu olacaktınız öylemi dedim evet dedi.

Dedimki ne olursa olsun bir kaza var ve kusur asla özel durumlar hariç tek taraflı olamaz. Onu ben bilemem dedi.
    Bende dedim ki polisin verdiği raporun bir hükmü yok,çünki ben şikâyetçi ve davacı olucam dedim ve kapattım.

Şimdi elimde o an çekilmiş 3 tane görüntü var. Olayın oluş ve bana anlattığına göre mal sahibi aracın sağ ön tarafından benim sol koruma takozuyla çarpışması yani ben yolun ortasını geçmiş durumda, servis de dönmesi gereken yeri daha geniş dönmüş yani sonradan trafikten kaçmak için ani verilmiş karardır ki eğer ben onun sağ ön tarafından çarpsaydım onların söylediğine göre diyorum, motorun ön tarafı da hasar göürürdü ben gidiş istikameti yönünde değil de onun dönüş istikameti tarafına düşmem gerekirdi.
    Yani bilir kişilerle bu olay daha net aydınlanacak diye düşünüyorum. Hakkımızı sonuna kadar arıcaz ne kadar sürerse sürsün.

Allah sizlere kaza bela vermesin. Herkese ayrı ayrı yazamıyorum, ama herkese ayrı ayrı ço çok teşekkür ediyorum. Çok sağolun.
    Bu olayı paylaşmamdaki amaç;

herkes mutlaka koruma takmalı
    ne olursa olsun hakkımızı aramamız gerektiği
    sonuçları ne olursa olsun bu sevda da bizim vücut bütünlüğümüz ön planda olduğu için daha dikkatli ve gerekli eğitimlerin alınması için görüntü ve yaşananlar birilerine hem örnek hem de elimize hakim olmamız açıcından.
    Son olarak böyle olay başımıza gelince ne yapmamız gerektiği ,neler yapılabileceğini, herkes paylaşarak yazıyor, doğru yada yanlış sonuçta birbirimize destek olmak için

Adana dan selamlar...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)