Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafik kazası geçirdim

Motovento
    REKLAM ALANI
    zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Napolyon "Ekipman, ekipman, ekipman" demiş, "Para, para, para" değil.

Geçmiş olsun kardeşim, dizliğin olsa idi herhalde kırık olmazdı. Allah başka kaza bela göstermesin.
    sundowner bunu beğendi.
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Geçmiş olsun, Allah şifa versin.
    sundowner bunu beğendi.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Çok geçmiş olsun bu kadar az hasarla kurtarabilmeniz sevindirici, umarım tekrarını yaşamazsınız. Maalesef ki ekipmanın değerini genelde kaza yaptıktan sonra anlıyoruz ama iş işten geçmiş oluyo..
    sundowner bunu beğendi.
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    cok cok geçmiş olsun allahım bunun beterinden esirgesin
    sundowner bunu beğendi.

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Çok düşük hızda çok basit bir yere düşme neticesinde 3 aydır dizim ağrıyor. O gün bugündür dizlik takıyorum.

Tabi takmadıktan sonra korumanın bir anlamı yok. O yüzden kotun altına giyilebilecek, bütün gün çıkartılmasa bile rahatsızlık vermeyecek bir dizlik aldım:

http://images0.revzilla.com/product_...black_zoom.jpg

Koruması aşırı kuvvetli değil. Ancak takmaya çıkarmaya üşenmiyorum, dışarıdan da çok belli olmuyor.
    Koruma kısmı sert durmuyor, pantolon koruması gibi.
    Diz sadece senin ağırlığınla yere çarpmıyor. Birde motorun ağırlığını da hesaba katmak lazım.
    Sert fakat içi rahatsız etmeyecek yumuşak dokulu dizlik şart. Dışardan ne şekilde göründüğün önemli değil.
    Arkadaş fotoğraf koymuş. Dizlik görüntüsü, eziyeti taşıması çantaya koyması giymesi bunlardan daha iyi.
    sundowner bunu beğendi.

Panashira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    abi geçmiş olsun öncelikle.. bu hatayı bazen ben de yapıyorum dizliği bu gün takmayım diye ama son zamanlar en önemli yer ayaklarım olduğu için dizliği sürekli takmaya başladım.. ve senin olayından sonra sanırım ufak gidişlerde bile dizlik takacağım... tekrar geçmiş olsun en yakın zamanda iyileşmen dileğim ile.. sevgiler
    sundowner bunu beğendi.

hakanens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    çok geçmiş olsun abicim. Allah beterinden saklasın. Benimde buna benzer bir kazam oldu ama iyileştikten sonra tekrar motora binmek biraz tedirgin ediyor adamı aacaba tekrar bu sıkıntıyı yaşarmıyım diye ama bir süre sonra moda giriyorsunuz tabi.
    sundowner bunu beğendi.

enable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS, cbf150,xmax250ABS
    Geçmiş olsun, Allah şifalar versin.
    sundowner bunu beğendi.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zileliorhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Napolyon "Ekipman, ekipman, ekipman" demiş, "Para, para, para" değil.

Geçmiş olsun kardeşim, dizliğin olsa idi herhalde kırık olmazdı. Allah başka kaza bela göstermesin.
    NApolyonun strength hakkında fazla bir bilgisi yokmuş anlaşılan. Adamın bacağı sıkıştığı için kırılmış, sünger dizlik aravanın çelik şasesinden daha mı sağlam olacak ? Bu kırık bu kazada kaçınılmazmış ve hatta bana göre, sevindiri bir yanı da var tabi, en hafif şekilde atlatılmış bir kaza.
    sundowner bunu beğendi.

burak5353 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    falcon deserd 277
    çok geçmiş olsun Allah boş şifalar versin bu pilatin ömür boyumu kalacak cikartilacakmi yoksa
    sundowner bunu beğendi.

sundowner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 CBF 250+MT09+2010 600rr+CBF 150+2005 CBR 600F
    Platin konusunda bir kaç söylenti var, şöyle ki 40 yaşından sonra kalabilir deniliyor.40 yaş altı da belli bir süre sonunda çıkartılıyor gibi.Bende bu güne kadar bu tarz bir durumla hiç haşır neşir olayınca yorum yapamıyorum. Dr. bi şey söylemedi yarın kısmetse ayın 4 ü raporun süresi bitiyor ve kontrol ve tekrar rapor yenilenecek. Bende sormayı düşünüyorum.

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.Allah sizlere kaza bela vermesin.Gerçekten zor arkadaşlar.3-5 gündür koltuk deynekleriyle evin içinde gezinebiliyorum.daha öncesi internet üzerinden tekerlekli sandalye aldım.yoksa tuvalet gibi ihityaçlar zor oluyor.Eşimde çalışıyor oda öğretmen olunca çocuklar da okulda bir ara 2-3 saat evde yalnız kalıyom o zaman zorlandım.O yüzden sağlığımızın kıymetini bilelim ve ne olursa olsun ne kadar kısa olursa olsun mutlaka korumalarınızı takın arkadaşlar.

Adana dan selam lar...

teodor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XV 950 CAFE RACER - Yamaha YZF R25
    Allahım şifa versin, büyük geçmiş olsun.
    sundowner bunu beğendi.

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    abi üzüldüm geçmiş olsun trafikte kaza durumunda hiç bir ekipmanın (ekipmansız gezin demiyorum yanlış anlaşılmasın )bizi yüzde 100 kurtaramayacağını bilelim lütfen ona göre sürelim

kum mu var o bisiklet yolunda veya her ne yoluysa tam anlayamadım fotoğraftan
    sundowner bunu beğendi.
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı EthanHunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruma kısmı sert durmuyor, pantolon koruması gibi.
    Diz sadece senin ağırlığınla yere çarpmıyor. Birde motorun ağırlığını da hesaba katmak lazım.
    Sert fakat içi rahatsız etmeyecek yumuşak dokulu dizlik şart. Dışardan ne şekilde göründüğün önemli değil.
    Arkadaş fotoğraf koymuş. Dizlik görüntüsü, eziyeti taşıması çantaya koyması giymesi bunlardan daha iyi.
    Nerde? Ben sabah işe giderken giyiyorum, tüm gün çıkarmıyorum. O kadar rahat mı söylediğiniz?

Bakın kaç kişi yazmış, dizliği olduğu halde üşenip takmayan, kaza yapan arkadaş dahil. Demek ki korumanın zorluğu ve rahatsızlığı ile takılması arasında ters bir ilişki mevcut. Ben işe motorsikletle gidiyorum çoğu zaman. Bazen öğleyin de yemeğe gidiyorum. 15 dakikalık yol için kask, eldiven, ceket üzerine bir de dizlik, bellik, sırt koruması vs. takmam mümkün değil. Benim durumumda olan bir çok kişi var.

Benim durumumda olanlar için ideal bir dizlik bence. Bu arada bu koruma ince olmasına rağmen CE sertifikalı. Enerji emme ve dağıtması ölçülmüş ve etkili bulunmuş. Zaten diz kapağı hassas bir yer. Hafif kazalarda etkili koruma sağlanacağını düşünüyorum.

Ama haftasonu pistte vakit geçirilecekse tabii ki tek parça deri tulum ve adamakıllı koruma şart.
    sundowner bunu beğendi.

Motosikleti
    lifan tay 100 - 2012 / emisol 2014 / artık yok :)
    hocam kaldırımdan giderken mi kaza geçirdiniz ben mi yanlış anladım? hani bildiğimiz insanların yürüdüğü, çoluk çocuğun araçlardan kaçınmak için yürüdüğü kaldırım? yayalara ayrılmış olan yoldan giderken yani?
    sundowner bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    geçmiş olsun kardeşim hepimizin başına gelebilir çok dikkatli olmamız lazım ALLAH birdaha göstermesin inşallah.
    sundowner bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Ayakta kırık olması ve ameliyat sonrası görüntüler çok üzücü. Motora binerken tek canımızın olduğunu hep düşünmek gerek. Umarım daha kimsenin başına gelmez böyle bir durum.
    sundowner bunu beğendi.

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Platinin cikartilmasi zor,16 yasindaki arkadasim 2 yildir platinli ve cikartilabilir diye bisey duymadim,ama yinede umidi kesmemek lazim,tekrardan gecmis olsun
    sundowner bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun.

Bir kaldırımdan ötekine geçmek isterken size soldan çarptı anladığım kadarı ile servis.

yoldan değilde kaldırımdan gittiğiniz için suçlusunuz ancak sağa dönüşte orada motor değil yaya da olabilirdi ve hızını azaltmayıp kavşağı kontrol etmeden dalan servis sürücüsü de suçludur.

Ağır darbe almışsınız, motorunuz ile servis arasında sıkışan bacak kırılmış , ne hale gelmiş.

En kötü 1500 lira avukat + 750 lira bilirkişi 500 - 750 kadar da harç ödersiniz. 3000 lira paraya mal olur ama şikayetçi olmak boynunuzun borcudur. En kötü ihtimalle %50 servise kalacaktır ki güzel bir tazminat alırsınız, servis şoförüne ders olur, hastahane postahane masrafları da bu durumda karşı tarafa veya sigortaya yüklenir.

Şikayetçi olmaktan vazgeçecek gibi olursanız aşağıdaki resme br kez daha bakın, gencecik bir insanı ömür boyu koltuk değneğine, tekerlekli sandalyeye mahrum bırakacak bu tip davarlara dersini vermek lazım diye düşünüyorum. Kimse omzuna almıyor olabilir ama bacak bacaktır

http://i.hizliresim.com/YWN3Na.jpg
    Hocam bu ne ya

Kimse omzuna almıyor olabilir ama bacak bacaktır

Gülmekten yazmayı unuttum , geçmiş olsun bu arada
    sundowner bunu beğendi.

Gecmis olsun kardesim insallah eski sagligina kavusursun.

Sikayetinin sonuclarini bizimle paylasirsan memnun oluruz. Sana sormadan seni suclu bulmalari ahlaksizca bir hareket.
    sundowner bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)