Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ucuz topcase buldun mu kaçırmıcaksın :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genel olarak fikrim şu dur ki. Bu çantanın fiyatı neden bu kadar yüksek ?

Asıl bunu düşünelim. Sebebi patent mi malzeme mi marka logosu mu ?
    Sebebi talep. İphone bu çanta kadar satsaydi on bin dolara bile alınmazdi herhalde...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Bazı arkadaşlar çok pahalı olduğuna gönderme yapmışlar. Doğrudur, pahalı. Ama çanta bir motorun ( ucuz veya pahalı olsun) en önemli aksesuarlarındandır. Uzun yola çıkınca kıymetini anlarsınız. Senede sadece 2 defa yan çantalarla yola çıktığımdan givi nin 100 euroluk tekstil yan çantalarını kullanıyorum. Ama sürekli artçılı uzun yol yapsam ben de bu arkadaşınki gibi alırdım.Tek başımayken topcase + 1 sırt çantası yetiyor.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Vazgeçtim. Boşver.

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vazgeçtim. Boşver.
    Vazgeçme hocam. Sonuçta burda akıl çerçevesinde tartışıyoruz. Birbirmize hakaret etmiyoruz birşey yapmıyoruz...

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı arkadaşlar çok pahalı olduğuna gönderme yapmışlar. Doğrudur, pahalı. Ama çanta bir motorun ( ucuz veya pahalı olsun) en önemli aksesuarlarındandır. Uzun yola çıkınca kıymetini anlarsınız. Senede sadece 2 defa yan çantalarla yola çıktığımdan givi nin 100 euroluk tekstil yan çantalarını kullanıyorum. Ama sürekli artçılı uzun yol yapsam ben de bu arkadaşınki gibi alırdım.Tek başımayken topcase + 1 sırt çantası yetiyor.
    Zaten ben tek başıma olsam dediğin gibi topcase + 1 sırt çantasıyla dünyayı gezerim. Fakat artçılıyım hep. Bugun çıkarttım yan çantaları rahatladım şimdi iki kişi bu topcase her türlü yetti.

Evet çanta önemli bir akseusar bence ama aynı zamanda kullanım amacı ve şekli çok önemli. Size hangisi daha kullanışlı geliyorsa o şekilde kullanılmalı.

Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu kişiselleştirmeyelim isterseniz.

Öncelikle hayırlı olsun güle güle kullan.

Genel olarak fikrim şu dur ki. Bu çantanın fiyatı neden bu kadar yüksek ?

Asıl bunu düşünelim. Sebebi patent mi malzeme mi marka logosu mu ?

Çok pahalı olanı yarı fiyatına almak konusu farklı değerlendirilebilir. Bu paranın varlığı veya çokluğu veya yokluğu ile alakalı değil. Her alışverişte pazarlığa oturulur. Kişiler de şirketler de devletler de bunu yapar.

Benim bu durumda olsam motoruma kendi ihtiyaçlarıma özgü bir çanta seti imal ederdim. 1200 tl bütçe zaten bu imalat için fazla bile. Arkadaş tercihini satın almaktan yana kullanmış o halde hayırlı uğurlu olsun.
    Teşekkür ederim. Çantanın fiyatının yüksek olması ki 52 -58 lt sınıfında siz özel imal ettirmediğiniz sürece 1500 tl altında çanta malesef mevcut değil.
    Bu çantada 1700 tl ama aparatlarınıda takınca 2200 -2300 tl aralığına geliyor. Bu çantayı imalde ettirebilirsiniz ve çok daha ucuza halledebilirsiniz. Ben motoru 2. el olarak aldım aldığımda bu serinin yan çantaları zaten üzerindeydi ( resimdekiler ) Bende takımı bozmak istemedim ve bu çantayı aldım. Alüminyum olması bence çok daha güzel. Yamahanında yan çantaları mevcut ama plastik malesef. Pahalı olması ise sonuçta Givi markası bu konuda kendisini ispatlamış bir ürün. Ama diyorum ya sonuçta alüminyum aynı takımı maks 1500 tl imal edebilirsiniz. Bu takımı gividen almaya kalkışırsanız ise 5000 tl yi bulucaktır demirleriyle birlikte.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vazgeçtim. Boşver.
    Silmenden önce okumuştum. Çok abartıyorsun. Adam 20 bin liralık motoruna 1200 liralık çanta almış. Motosiklet forumunda paylaşmış, "kapitalizme hayır " topiğine yazmamış ki ! . Ortak ilgisi motosiklet olanların yeri burası, parası olan da var olmayan da. Kimi 1500 liralık çin scooter için harçlık biriktirir , kimisi de ikinci hayabusasını alır. Ama kimse birbirine "züppe" veya " fakir" demez. Hayırlı olsun der geçer.....

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Motor aksesurlarının hangisi ucuzki çantaya göz diktiniz.. Bisiklet icin telefon tutucu 15 lira iken, önüne 'motosiklet icin' ibaresi koyulduğunde fiyatı 100 lirayı bile gecen bi sektördeyiz.

Çanta icin söylencek bisey yok aslında, Givi kalitesi. Fakat niye bu kadar bavul tipi yaparlar anlimis değilim. İşlevini bilmem ama görseli çok itici.. Evin deposunda bulunmus bavullardan yapılmıs gibiler. ( Kullanan arkadaşlar kusura bakmasın , sadece hoşlaşmadığım icin yazdım )

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor aksesurlarının hangisi ucuzki çantaya göz diktiniz.. Bisiklet icin telefon tutucu 15 lira iken, önüne 'motosiklet icin' ibaresi koyulduğunde fiyatı 100 lirayı bile gecen bi sektördeyiz.

Çanta icin söylencek bisey yok aslında, Givi kalitesi. Fakat niye bu kadar bavul tipi yaparlar anlimis değilim. İşlevini bilmem ama görseli çok itici.. Evin deposunda bulunmus bavullardan yapılmıs gibiler. ( Kullanan arkadaşlar kusura bakmasın , sadece hoşlaşmadığım icin yazdım )
    Yok hocam ne kusuru herkesin zevki farklıdır ve saygı duyulmalıdır. Bende mesela tam tersi yuvarlak hatlı sevmem bu şekilde sert - köşe hatları olanları severim.

Aklımada bu geldi niyeyse

Motosikleti
    Suzuki inazuma F
    Bence faydalı olmuş icat güzel bu forumda 60 binliralık motosikleti olanda var 2000 liralık motosiklet kullananda var bilgi paylaştıkça güzel hq bide benim gibi hala ne alacağına karar veremeyen tiplerde işin aslı paylaşmak yeni çanta alan yada motosiklet yada başka bişi alan kişinin mutluluğunu paylaşmak, kaza (Allah korusun) yada başka bir talihsizlik yaşayan bir arkadaşın hüznünü paylaşmak. zor durumda kalan biri için çözüm üretmek yani hayat paylaşınca güzel biz motosiklet severler olarak (motosiklet kullananlar demedim özellikle) hep yardım ederiz ve etmeliyiz yardımın bütçesi olmaz bş bakmışsın 60.000 liralık motosiklet yolda kalmış 2000 liralık motosiklet kullanan arkadaşımız onu almış arkasına benzinliğe yada tamirciye götürüyor. Allaha emanet olun
    berkcigdem bunu beğendi.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Nazar etme ne olur calis seninde olur.. bu forum max 250cc lerin konusuldugu bir forummu? tevekkeli bir yakinim Tracer aldigini paylasmis forumda, 10 tane ybr alirdin diye cevap donmusler.. artik ugramiyor foruma..
    berkcigdem bunu beğendi.

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nazar etme ne olur calis seninde olur.. bu forum max 250cc lerin konusuldugu bir forummu? tevekkeli bir yakinim Tracer aldigini paylasmis forumda, 10 tane ybr alirdin diye cevap donmusler.. artik ugramiyor foruma..
    İşte benimde bahsetmek istediğim mevzu bu aslında. Dünde yazdım bugunde tekrarlıyım. Burada 1000 tl lik motora binende var 100 bin tllik motora binende. Kimse kimseye hava atma derdinde değil kimsede birisine sen sus önce altındaki 1000 tl lik motora bak diye bir yazıda yazmıyor. Yazan olsa zaten herkesde ağzının payını verir.

Fakat ne zenginliğim kalmış nede züppeliğim. Zengin falanda değilim hele züppe hiç değilim. Bu lafları edicek kadar SAYGISIZ hiç mi hiç değilim !27 yaşındayım it gibi çalışarak bir taraflarımdan ter akarak para kazanan bir insanım. Şu çanta yerine ben başka bir çanta koysaydım ve deseydim ki 400 e aldım ne göya zengin olcaktım nede kapitalizm laflarını duyucaktık. Yine sölüyorum hangi ürünü alırsan al %50 ucuza alıyorsan ucuzdur heleki istediğin bir ürün ise bu ucuzdur paran varsa o anda yada müsaidse durumunun alabilirsin bu kadar basit.

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Aynen abicim ucuza almissin, insan 2500 tl verince demir parcasi ile plastik cantaya icine oturuyor.. bende 2500 tl lik shad yan canta ve demirlerini 1000 tl ye az kullanilmis aldim ve acaip sevindim.
    berkcigdem bunu beğendi.

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı Darkcity2000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen abicim ucuza almissin, insan 2500 tl verince demir parcasi ile plastik cantaya icine oturuyor.. bende 2500 tl lik shad yan canta ve demirlerini 1000 tl ye az kullanilmis aldim ve acaip sevindim.
    Abi bende olsam bende sevinirim 1500 tl ucuza almışsın sonuçta. Bende bunu demeye çalışıyorum zaten hep

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial z-one 150
    Hayırlı olsun. Bildiğin gibi 150-200 liraya da top case ler var ama seni kesmezdi.Ne kadar uyanıkmışsın bu top case i 1200 tl ye kapatmışsın Ama forumda neden paylaştın anlamadım. Ne kadar uyanık olduğunu mu anlatıyorsun yoksa deniz abiciğinin reklamını mı yapıyorsun . zira bu paylaşımın kimseye faydası yok. İyi günlerde kullanman dileği ile.

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı MELİH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Bildiğin gibi 150-200 liraya da top case ler var ama seni kesmezdi.Ne kadar uyanıkmışsın bu top case i 1200 tl ye kapatmışsın Ama forumda neden paylaştın anlamadım. Ne kadar uyanık olduğunu mu anlatıyorsun yoksa deniz abiciğinin reklamını mı yapıyorsun . zira bu paylaşımın kimseye faydası yok. İyi günlerde kullanman dileği ile.
    Öncelikle deniz abiciğim kim tanımıyorum bile o yüzden bu dediğinizi anlamadım zaten.Evet 150 - 200 tl ye var ama bu motora olmazdı. Uyanık olduğumu falanda kanıtlamaya çalışmıyorum öyle bir derdim yok fakat tabikide bir alışveriş yaparken istediğiniz şeyi en uygun fiyata bulmak en doğrusudur buda uyanıklık olarak algılanıyorsa algılansın yapabilceğim birşey yok.Paylaşma sebebimin öyle bir amacı yoktu ucuza buldum daha doğrusu zaten yazıda nasıl ucuza bulduğum yazıyor. Aslında benim yaptığım gibi insanlar bu şekildede alışveriş yapabilirler. Bende aldım ve paylaştım burada.

Zira bakarsanız foruma tonlarca kimseye faydası olmayan paylaşımlar var. milyon tane aynı konu adı altında açılmış başlıklar mevcut.Örneğin birimiz yeni bir motor aldığındada forumda paylaşıyoruz ama bununda kimseye faydası yok fakat açıyoruz aldığımız bir ürünün sevincini paylaşıyoruz.Yani genel kısımda açıldığında faydası yok. Çünkü her motorun kendisine özel sayfası zaten mevcut ve orada zaten her bilgi yazıyor teknik,arıza, + - vs vs
    ASİL_1 bunu beğendi.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Sus, kapitalist rejimin adamısın işte olm kabul et

Senin çanta aldigin paraya biz motur aliyoruz bize yazik degilmi?

Bide ne vardi? Hah buldum. İtiraf et bu konuyu da fakir insanlarla dalga geçmek için açtın. Kabul et bunlari :D

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sus, kapitalist rejimin adamısın işte olm kabul et

Senin çanta aldigin paraya biz motur aliyoruz bize yazik degilmi?

Bide ne vardi? Hah buldum. İtiraf et bu konuyu da fakir insanlarla dalga geçmek için açtın. Kabul et bunlari :D
    Aha en büyük troll geldi

La arkadaş bir çanta aldık başa bela oldu. Demekki bir gün Bmw Ktm falan alsam neler olcak neler

Kapitalist rejim insanıyım ben Evet sen motor alıyosun hem çalışmıyor hemde çalıştıramıyorsun hahaha

Ben hala çantaları boşaltmadım üşeniyorum

Yok asla dalga geçmem hiç kimseyle o konuda katılmıyorum malesef.

Plastik enjeksiyon isindeyim. Bu cantalarin plastik kisimlarinin baski ve maliyeti 10 tl yi gecmez. Demir aksaminin da 50 tl oldugunu varsayalim.
    Eger 2000kusur liraya bu cantalar satin alinabiliyorsa givi firmasinin reklam departmani iyi is cikariyor demektir.

Hayirli ugurlu olsun gule gule kullanin

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı Alp Er Timur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plastik enjeksiyon isindeyim. Bu cantalarin plastik kisimlarinin baski ve maliyeti 10 tl yi gecmez. Demir aksaminin da 50 tl oldugunu varsayalim.
    Eger 2000kusur liraya bu cantalar satin alinabiliyorsa givi firmasinin reklam departmani iyi is cikariyor demektir.

Hayirli ugurlu olsun gule gule kullanin
    Zaten şuan piyasa satılan markası belli yada belli olmayan her ürünün , telefon , kıyafet , vs vs maliyeti satış fiyatın en az %100 altında. En basitinden iphone maliyeti taş çatlasın 100 dolardır ama abd satış fiyatı bile en az 300 - 400 dolar civarlarında.

Teşekkür ederim.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aha en büyük troll geldi

La arkadaş bir çanta aldık başa bela oldu. Demekki bir gün Bmw Ktm falan alsam neler olcak neler

Kapitalist rejim insanıyım ben Evet sen motor alıyosun hem çalışmıyor hemde çalıştıramıyorsun hahaha

Ben hala çantaları boşaltmadım üşeniyorum

Yok asla dalga geçmem hiç kimseyle o konuda katılmıyorum malesef.

Bunları ben demiyorum halk diyor

Genel şikayetleri toplayıp liste halinde sana sundum yani :D sırf rahat et diye yapıyorum bunları. Kiymetimi bilmiyorsunuz

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunları ben demiyorum halk diyor

Genel şikayetleri toplayıp liste halinde sana sundum yani :D sırf rahat et diye yapıyorum bunları. Kiymetimi bilmiyorsunuz
    Senin hakkında başlık açıcam ama dur önce konu bulmam lazım Ben gidiyom ya yine iş çıkardılar ne güzel oturuyodum popoyu yaymış vaziyette.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)