Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Napolyon "Ekipman, Ekipman, Ekipman" demiş !...

Motovento
    REKLAM ALANI
    zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese merhabalar,
    Öncelikle şunu belirtiyim, bu mesajı yazmamın sebebi "Görmemişin bir oğlu olmuş, çekmiş pipisini koparmış" hesabı reklam ve/veya ego tatmini değil, benim gibi motora yeni başlayanlara ekipmanın önemini vurgulamaktır. Bu yıl bahar aylarında 53 yaşında iken ilk defa debriyajlı motor kullanmaya başladım. 1.000 km CBF ve 5.000 Pulsar tecrübem var. 1 kere Pulsar'ı yatırdım, bunun dışında önemli bir vukuatım yok.

CBF motoru Nisan 2015'de almadan önce ekipmanı aldım. Toplam 1.500 TL'ye LS2 Çene Açılır Kask, Revit Textil Mont, Revit pantolon ve Revit eldiven gibi ürünleri aldım. Bot almadım. Şimdi 600 cc.ye geçmeden önce, usta motorcuların tavsiyesine uyarak önce daha kaliteli bir ekipman almaya karar verdim. Kime sorduysam, o ekipmanlar ile 600 cc ve üstü motora binilemeyeceği şeklinde idi.

Motomax Mağazasındaki % 30 indirimi fırsat bilip;

Held Stint Spor Deri Ceket - 1.356 TL
    Held Turn Deri Pantalon - 1.190 TL
    Held Shaku Touring Bot - 509 TL
    Held Touring 5 Tex Eldiven - 207 TL
    Held Splash Yağmurluk Tulum - 184 TL
    Lafuma Alpines Uzun Kol Termal Üst İçlik - 64 TL
    Lafuma Alpines Termal Alt İçlik - 64 TL
    Lafuma Day Hiker Termal Çorap - 27 TL
    Black Çok Fonksiyonlu Boyunluk - 18 TL

Toplam 3.620 Tl.lik alışveriş için 1.086 Tl indirim kazandım ve 2.534 TL'ye aldım. 1.000-1.500 TL de kask için vereceğim. Yani yaklaşık 4.000 TL ile ekipmanı dizmiş olacağım. Bugün 4.000 TL ile Bir-iki yaşında 150-200 cc motor almak mümkün.

Birkaç tecrübeli motorcu tarafından, özellikle de 1978 yılından beri motosiklet kullanan bir hocam tarafından bana yapılan tavsiye "Orta ve büyük hacimli motora kesinlikle iyi ekipmanla bin" şeklinde idi. Kaskı henüz almadım. Paraya acımadan çok iyi bir kask alacağım ama kask için Şubat sonundaki fuarı bekliyorum.

Bu işe yeni başlayanlara naçizane tavsiyem, lütfen ekipmana önem verin. Motordan önce ekipmanı alın.

Alt ve üst içlik ile termal çoraplar:

Mont, pantolon ve botlar:

Mont ve pantolon fermuar ile birleşiyor. Buna çok önem verdim çünkü motor sürerken belimin açılmasını hiç istemem. Malum yaşlılık.

En üste de tulum yağmurluğu giydim. Elbette bunları motor üstünde denemeden iyi bir fikir edinemem.

Allah daha iyisini sizlere nasip etsin.
    selsa, ogzcngdk, _kaan_ ve 43 diğerleri bunu beğendiler..
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor sevdasinin yasinin olmadigi bi kere daha kanitlandi sanirim,sizi tebrik ederim tekeriniz hep duz bassin,kazasiz belasiz surusler,ekipmanlarda bana kotu gelmedi,belki eldiveni biraz daha yuksek bisey alabilirdiniz,onun haricinde makul bence. Saygilar

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Maşallah, Allah kaza bela göstermesin. Test etmek zorunda kalmadan kullanmayı nasip etsin.

Sadece yağmurluğu test edersiniz İnşallah.

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Baba süpersin Şu sokakta cirit atan apaçiler sizi görse ne derler merak ettim

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Amcama bak be helal olsun

A.Türker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Çok yakışmış Orhan Hocam(lafın gelişi değil gerçek hoca) Allah test ettirmesin. Sakal sizi baya değiştirmiş profil fotonuza göre. Motor olarak ne düşünüyorsunuz?

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı A.Türker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok yakışmış Orhan Hocam(lafın gelişi değil gerçek hoca) Allah test ettirmesin. Sakal sizi baya değiştirmiş profil fotonuza göre. Motor olarak ne düşünüyorsunuz?
    Allah daha iyisini sizlere versin.

Motor olarak şu anda kafamda sadece Er-6F var. Ben alırsam sadece Sport Turing almayı düşünüyorum.

Ayrıca sizlerin bir konuda görüşünü almak istiyorum:

Mont ve pantolon 52 beden ve bana biraz küçük gibi geldi. Üstüme tam oturdu. Altında sadece termal işlik var. Eğer montun altına bir kazak giyecek olsam, fermuarın kapanacağından şüpheliyim. Böyle sımsıkı sarması iyi midir yoksa 54 beden ile değiştireyim mi? Fotoğraflara bakıp bir fikir verebilir misiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:40 ----------

Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baba süpersin Şu sokakta cirit atan apaçiler sizi görse ne derler merak ettim
    Allah daha iyisini sizlere, apaçilere de akıl ihsan etsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:42 ----------

Alıntı Sti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor sevdasinin yasinin olmadigi bi kere daha kanitlandi sanirim,sizi tebrik ederim tekeriniz hep duz bassin,kazasiz belasiz surusler,ekipmanlarda bana kotu gelmedi,belki eldiveni biraz daha yuksek bisey alabilirdiniz,onun haricinde makul bence. Saygilar
    Eldiveni daha iyisi ile değişebilirim. Teşekkürler öneri için.
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Orhan hocam, gevezeliğimi mazur görün amacım konunuzu baltalamak değil ama gecenin 1'inde konuya girip içlikli fotonuzu görünce bayağı komiğime gitti

Motomax başlığındaki yorumunuzu alıntılayıp yazacaktım, konu açacağınızı görünce vazgeçtim.

Held marka ürünlerin çok kaliteli olduğunu düşünüyorum. Touring 8 modeli kışlık montunu 1 sezon kadar kullandım. (Mersin'de doğup büyümüş birisi olarak İstanbul'da çook üşüyen ve zayıf bünyeli birisiyim)

Ne rüzgar aldı ne su. Korumaları da çok güven veriyordu. Hiç üşüdüğümü hatırlamıyorum. Üst tarafım sıcacıkken altımda Decatlon'dan aldığım içlik üzerinde pantolon üzerinde dizlik, termal çorap ve bot olmasına rağmen belden aşağım donuyordu.

Fuarda kışlık eldiven, içlik gibi ürünlerini alacağım.

Kazasız belasız sürüşler, güle güle giyin.
    MhmtcnKoral bunu beğendi.

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    merhabalar,sıkı olması en ideali,yağmurluğu sadece yağmurlu havalarda değil uzun yola gittiğinizde çok soğuk havalarda da mutlaka giymenizi tavsiye ederim,eğer montun içine kazak giyemediğinizden dolayı üşürseniz bu çok güzel bir çözüm yolu olur sizin için,benim fotoğraflardan gördüğüm tüm ekipmanlarınız cuk oturmuş üzerinize iyi günlerde kazasız belasız kullanın.
    Darkcity2000 ve ogzcngdk bunu beğendiler.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    güle güle kullanın . ekipman sizi gençleştirmiş. bazıları için hayat 50 den sonra başlar . saygılar abi

Thermosifon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250
    Belki kızacaksınız yada başka birşey diyeceksiniz ama sadece fotografcılık okuduğum için odağım arkadaki perdeye gitti kusura bakmayın 4000TL alışverişe o perde yakışmamış fotograflar da Çocukluğumun perdesi yahu o
    rsinan bunu beğendi.

oakley - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Selamlar;

Öncelikle yeni ekipmanınızı güle güle kullanın.

Son zamanlarda benim de kafaya taktığım ve işin içinden çıkamadığım bir konuya parmak basmışsınız. Almayı düşündüğüm motosikletin fiyatı sıfır 7000 ikinci el 5000-7000 arası. Lakin almayı planladığım yada radarımda olan ekipmanlar bu motosikleti biraz geçiyor. Fikir danıştığım çoğu kişi ekipmanı ne yapıcan motosikleti biraz daha iyi birşey al diyor.

Şimdi işler burada karışıyor. Koşulsuz güvenlik ön planda olmak üzere kalite ve konfor işin içine girince bu fiyatlar çıkmakta. Güvenlik ve konfor asla gözardı etmeyeceğim iki husus. Bu anlamda bindiğim motosikletin sorun çıkartması kullandığım ekipmanın bana istemediğim durumları yaşatmasından daha önemsiz.

Kafamda 40 tilkinin dolaşmasına neden olan kısım ise şu: şimdi dünya para verdiğimiz bir kask örneğin 2000 tl olan bir kask bizi 1200 tl olan kasktan daha fazla mı koruyacak? Konfor burada devreye giren nokta. Keyifli bir sürüşün ilk adımı konforlu hissetmek. Sanırım kurduğum denklem yanlış değildir?

Netice itibari ile motosiklet kullanırken ölmek yerine, ölene kadar motosiklet kullanmak amacım.

Sizce bu yolda harcanılan tl ler ne kadar anlamlı ? 3000 tl kask yerine 1000 tl kask 1000 tl boyun koruma 1000 tl sırt koruma mı alınmalı ? Maksimum güvenlik ve makul bir konfor için nasıl ve neye harcamalıyız bu tl leri ? Siz ne maksatla ne almayı neden böyle bir harcama yapmayı tercih edersiniz ? ( genele soru )

Not: eğitim için harcanılan tl leri katmadım ki bence alınan her eğitim en az bir kask bir mont bir sırt koruma kadar değerli hatta belki en değerlisi.

Nexx xr2 carbon pure neon 1500tl lik kask 1050 tl ye geliyor motomax 'ta araştırdığıma göre gayet sağlam hafif sessiz ve şekil bi kask. Almışken onuda almanızı tavsiye ederim abicim.

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    hayirli olsun ekipmanlarinizin asfalta deymemesi dilegiyle

karşıyaka57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha yzf r25
    Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.Ekipman çok yakışmış ekstra karizma olmuş abi

Fatiiiik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Vallahi hocam simsiyah giyinmişsiniz benim tek kombinimdir siyah kıskandım maşallah nazar degmesin tekerin düz bassın darısı bizim gibi öğrencilerin başına aminnn diyorum ve nazar degdirmemek için kaçıyorum
    oggomoggo bunu beğendi.

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Sevgili Orhan abi, öncelikle 50li yaşlarda motosiklete başlayıp ekipmana bu kadar dikkat ediyor olmanızı ve üşenmeyip ürünlerin tanıtımını yapmanızı tebrik ediyorum.
    Deri ürünler tekstil ürünlere göre daha kaliteli ve biraz farkliliklari vardir. aldiginiz ürunler suan sıkıyor gibi geliyorsa tam bedeninizi almissinizdir. Bi sure kullaninca vucudunuzu tam olarak saracak ona gore sekillenecektir. Kolay kolay usutmeyecegi icin alttan kazak giymeyi unutun. İllaki birsey giyecegim diyorsaniz ruzgar gecirmez ince icten giyilebilecek urunler var onları tavsiye ederim ama deri üşütmeyecektir
    Üzerinize de gayet şık olmuş. Güle güle kullanın

Hakikaten takdir edilecek ve ayakta saygıyla alkışlanacak örnek bir durum sergilemişsiniz değerli ağabeyim. Bu bilinçte bir motosiklet sürücüsü ile uzun yol almak beni gururlandırırdı. Önce güvenlik ve bizi hasretle bekleyen sevdiklerimizi üzmeden motosikletimizi sürmek...

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Ekipmanlarınız hayırlı uğurlu olsun abicim. Umarım güzel günlerde kazasız cezasız kullanmak nasip olur. Montunuzun dar gibi olmasına da fazla takılmayın bence, biraz kullanıldıktan sonra kesinlikle genişleyecektir.

Sizi tebrik ediyorum gerçekten keşke bütün motorcular sizin gibi bilinçli olsalar (Babam o kadar uyarmama rağmen hala nazi kaskıyla biniyor )
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Tercihlerinize SAYGI duyuyorum
    Neden deri tercih ettiniz onu anlayamadım
    Deri soğuk havalarda üşütür sıcak hava da yakar
    tekstil hem serin olur temizliği kolay olur havalandırma olur içlikli olur yağmur Koruması olur kişisel fikrim bence daha işlevsel daha kullanışlı

Motor seçimi ise gerçekten doğru tercih olur eğer arazi stabilize ye girmiyorsanız spor tuning arada gazlayın o işi de yapar bende xj6 F leri beğeniyorum
    barodi bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)