Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Napolyon "Ekipman, Ekipman, Ekipman" demiş !...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    orhan abi manken gibi adammışsın. Avatar resmini bence şimdiki halinden bir resim koy. Sakal çok yakışmış. Ekipmanlar bir birinden güzel ama sanırım eldiven için ileride bir değişiklik yapma ihtiyacı hissedebilirsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Kışın kullanılabilir bir ekipmanmıdır bunlar?

"Zileliorhan" ı "Ghostrider" olarak değiştirin bence

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Orhan abi, fotoları gordum dedim görüp millet feyz alsın..
    deri takımları çok sevdim, held zaten alman markası süper otesi,
    deri seçiminizi ayrıca begendim, dar mı diye sormuşsunuz, bende aynı seyi düşünmüştüm,
    ama deri üşütmüyor öle çok şaşırtıcı ama dün akşam hava cidden souktu mesela 2. kopruden gayet sıcak geçtim,
    o yuzden birde kazak giymeniz gerekmez fikrimce, şöleki cok souksa ben yagmurluğumu giyiyorum kazaktan cok daha iyi iş goruyor..

Montun kolları gayet yerinde sizin bedeniniz gibi duruyor, bir buyuk bedende o korumalar potlar
    ve zamanla vucut şeklini alıcak,

Süpersiniz, bayıldım...
    mobyby bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr 125 R Repsol
    Maşallah, Allah kaza bela göstermesin.
    something123 bunu beğendi.

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hepinizin iyi niyetlerine teşekkür ederim. Hakkımda hangi konuda iyi düşünüyorsanız, Allah size misli misli nasip etsin. Kazasız sürüş olsun, motosiklet olsun, ekipman olsun.

Bugün bot, mont ve pantolonu geri yolladım. Botun zaten olmayacağı belliydi. Mağaza ile biraz önce konuştum. Onu 44 numara ile değiştirecekler. Mont ve pantolonu ise ben 52 beden almıştım. Bugün hocam ile konuştum. Hocam Benden 2 cm kısa boylu, kilolarımız aynı. Hocam 54 beden giyiyormuş, bu nedenle hocamın tavsiyesi ile mont ve pantolonu da 54 beden ile değiştirmek için geri yolladım.

Herkes merak ediyordur "Kim bu hocası?" diye. Hocam Prof. Dr. F.C., benim gibi zooteknisttir. Küçükbaş (koyun, keçi) konusunda ülkenin ilk üçe girecek bilim adamlarından birisidir. Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nde çalışıyor. Kendisi 1978 yılından beri aralıksız motosiklet kullanır. Bu işi çok profesyonelce, kurallara uyarak ve dikkatli bir şekilde yapar. Örnek vermek gerekirse; aradan geçen 37 yıl içinde hiçbir kazası ve düşmesi yoktur. Sadece geçen yıl eşi artçı konumda iken, Şavşat civarında bir kere motoru yatırmıştır. Motorda ve kendilerinde herhangi bir hasar olmamıştır. Buradan ne kadar dikkatli sürdüğünü anlayabilirsiniz. Motosikletler konusunda çok okur, araştırır. Bir motosiklet söyleyin, hemen gücüne, torkuna, cc vs.sine kadar hepsini size sayar. Bu nedenle, sizin görüşlerinizi de her zaman dikkate almakla birlikte, hocamın söylediklerini öncelikle dikkat alıyorum.

Dün hocama fotoğrafları yolladım. Mont ve pantolonun biraz dar olduğunu, bu durumun motosiklet kullanırken hareketlerimi kısıtlayacağını, bunun da çok tehlikeli olduğunu belirtti. Bu nedenle mont ve pantolonu geri yolladım.

Eldiven konusunda ki eleştirilere katılıyorum. Birkaç hafta içinde İstanbul'a gittiğimde, eldiveni de daha kaliteli bir şey ile deneyip, değiştirmek istiyorum.

Tekrar söylüyorum, hakkımda ne diliyorsanız, Allah daha iyilerini size nasip etsin. İnsanın kendisi için ettiği duanın akıbeti Allah'a kalmış ama insan başkası için dua ederse, o Allah katında her zaman kabul görür.

Tekeriniz düz bassın.
    A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

kyagmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ F250
    maşallah dayı ALLAH nazardan saklasın çakı gibiyim diyosun yürü be helal sana bu yollar

Motosikleti
    yamaha
    maşşallah abi kazasız belasız...

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Hocam Perde ile ilgili bir girişim yapmak lazım bence de

Güle güle kullanın, kazasız belasız binersiniz inşallah.
    Thermosifon bunu beğendi.

Alıntı rsinan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Perde ile ilgili bir girişim yapmak lazım bence de

Güle güle kullanın, kazasız belasız binersiniz inşallah.
    Ya, valla siz ömürsünüz ya . Bot, mont ve pantolon gelince, onları perdesiz bir ortamda çeker, yine paylaşırım sizlerle. Hatta bir de kısa video çekiyim.
    Thermosifon bunu beğendi.

Thermosifon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250
    Alıntı zileliorhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya, valla siz ömürsünüz ya . Bot, mont ve pantolon gelince, onları perdesiz bir ortamda çeker, yine paylaşırım sizlerle. Hatta bir de kısa video çekiyim.
    Perde konusunu başlatan ben ve rsinan arkadaş için de videonuz da artık özel selamımızı isteriz abi

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Pantolondaki dizlik ne kadar korur bilemiyorum fakat sağlam bir dizliğe ihtiyacınız var sanırım.

Alıntı EthanHunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pantolondaki dizlik ne kadar korur bilemiyorum fakat sağlam bir dizliğe ihtiyacınız var sanırım.
    Düşündüğün için teşekkür ederim. Eski malzemeler arasında dizlik var. Olmazsa uzun yolda pantolonun üstüne takarım onu.

Orhan abi seni tanimam etmem ama kiyak bir abimize benziuyorsun.
    Ayrica kiyafetler cok yakismis. Allah kaza bela vermesin. Bizim buradaki abiler senden ders almali.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaşınıza rağmen bu enerjiyle genç arkadaşlarımıza böyle bir konu açarak fayda sağladığınız için teşekkür ederek, aynı enerjinin genç arkadaşlara da bulaşmasını temenni ediyorum
    Ama cidden ilk dikkatimi çeken şey perdeler.
    Birden çocukluğuma döndüm
    Kazasız belasız nice kilometreler Orhan ağabey
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşınıza rağmen bu enerjiyle genç arkadaşlarımıza böyle bir konu açarak fayda sağladığınız için teşekkür ederek, aynı enerjinin genç arkadaşlara da bulaşmasını temenni ediyorum
    Ama cidden ilk dikkatimi çeken şey perdeler.
    Birden çocukluğuma döndüm
    Kazasız belasız nice kilometreler Orhan ağabey
    Perdeyi şu anda balkonda yakıyorum
    Thermosifon ve DusenAdam bunu beğendiler.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Orhan Bey, ekipmanınız hayırlı olsun. Held oldukça kaliteli ürün yelpazesine sahip bir Alman markasıdır. Ben de eldivenlerini severek kullanırım.

Ancak üzülerek mont ve pantolonun biraz sıktığını söylemek istiyorum. Evet motosiklet kıyafetleri vücuda tam oturduğu zaman etkin korumayı sağlar ama siz sanki montu ve pantolonu yalnızca 1'er beden büyüğüyle değiştirirseniz daha iyi olacak gibi. Özellikle bu şekilde pantolonun ağının yırtılması muhtemel. Bacağı sel üzerinden atarken de zorlayacakmış gibi görünüyor. Yanılıyor da olabilirim ama görsellerden gözlemleyebildiğim bu.

Bu arada başka bir konuda bahsetmişsiniz kask ve beden sorunu ile ilgili durumunuzdan. Bu dertten ben de muzdaribim. Bu sebeple Nolan N64 Smart XXL ve Shoei GT-Air Revive XXL marka ve modellerinin kalıpları oldukça uygun ve ben bu iki kaskı da kullanıyorum. Genelde kısa mesafeler için Nolan'ı tercih ediyorum. Çünkü ses ve rüzgar ile ilgili ciddi problemleri var. Kurların düşmesi ile birlikte Shoei'nin kasklarını denemenizi öneririm. Arai, AGV, Shoei gibi markalar biliyorsunuz ki üst düzeyde ürünler üretir. Ama bunların içerisinde fiyat/performans oranı konusunda Shoei'nin eline kimse su dökemez. Konforu ve teknolojisi ile de benim gözümde AGV'den biraz daha öndedir diyebilirim. Bu arada AGV'nin bütün kaskları resmen küçük kafalar için yapılmış. XXL GP Pista Mimetica denemiştim ama anında çıkarmak zorunda kaldım.

Tekrar hayırlı olması dileklerimle, kazasız sürüşler dilerim.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Helal olsun hocam örnek teşkil ediyorsun bizlere.

Sanırım ingilizce öğretmeniydiniz ,God bless you o zaman

Bravo bravo bravo... Ekipmanlarınız çok güzel ayrıca çok yakışmış, sakalda güzel durmuş 👌👍👏

Hayırlı sürüşler diliyorum. Daha iyilerine sahip olabilmeniz ümidiyle.

atoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly 350 ST
    Yaklaşımınız için tebrik ederim, motosiklet ciddi bir işte ve öyle de yaklaşmak gerek...
    Hepsi çok yakışmış, Held zaten çok iyi bir seçim... Motomax da yurt dışı fiyatlarına satıyor ki keşke diğer bir kaç önde gelen markada bunu yapsa..
    Aynı yaklaşımla bilindik, iyi bir öarkanın kaskıyla tamamlarsınız ...

Kazasız belasız iyi nlerde kullanın

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Sayın hocam güle güle kullanın.
    Millet 50 sinden sonra motora binilir mi diyor. Ben de 51 yaşındayım. Full ekipman ile binerim her zaman motora. Bende ki karizma, gençler de yok valla nazar değer diye foto koymadım. )))))
    Motorun yaşı yoktur. Sağlık el verdiği müddetçe binilir. Keyif alınır, hayatın tadı çıkarılır. Bizler gençlere göre zevk konusunda bir tık yukardayız.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)