Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

yerli üretim kevlar kot.

Motovento
    REKLAM ALANI
    TrailBraking - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dar kesim isteyen kitle bence kesinlikle dikkate alınmalı. Ne kadar motosiklet pantolonu gördüysem hepsi Quiksilver'vari' saçma sapan rapçi pantolonları. Düşük bel, bol, boru paça. Çuval gibi duruyor çok samimi söylüyorum. Soba borusu gibi pantolonlar.

Bahsedildiği gibi ve korumaların izin verdiği sınırlar(Burada şöyle bir şeye değinmek isterim. Korumalar izin vermese de korumaları, modifiye edip izin verebilecek kıvama getirmek de bir seçenek.) dahilinde bacaklara oturan, hareketi kısıtlasa da bazı temel hareketleri yapmakta zorlamayacak kadar dar olsun kafi. Böylece normal pantolon üzerine dizlik giyen insaları da (eminim sırf pantolonların saçma bolluğundan dolayı bu yolu tercih ediyorlardır.) bu pantolona çekebiliriz.

Şimdiden başarılar
    engin_deniz ve mustang53 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    noqturno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660za Tenere
    Üstad sen beni dinle, sana direk model veriyorum.
    Yap bunlardan, direkt satışları patlat.
    fikir için bir tane bana hediye etmen yeter. ;)

Anladığım kadarıyla Jean bölümleri, dayanıklı, kaliteli, nano teknoloji. İçlerinde düşme sürüklenme yerleri kevlar. İşin güzel tarafı diz ve kalça korumaları dışardan yerleşiyo. Yolda tak git, yol bitince çıkar at çantaya, bak keyfine...

mehmetenis, Nuansiyen, MotorKafa ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    İkincisini nerede bulabiliriz ?
    engin_deniz bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    Hayırlı olsun , inşallah projenizde başarılı olursunuz.
    2016'da verilmeye başlanacak pek çok devlet teşviği var , KOSGEB sitesi üzerinden bunları da takip ederek maliyetlerinizi düşürebilirsiniz.
    Seri üretimden önce sanki butik başlamak daha iyi gibi , tek model ile lansman yapıp insanlar kalite ve konfor konusunda ikna edip diğer modellere ya da kalıplara geçmek daha makul gibi geliyor bana .
    Bir de öneri vermek istiyorum aklımda hep şu vardı ; Mevcut kıyafetleri revize ederek korumalı hale getirmek, örneğin pantolonu bacak içi dikişlerinden ağına kadar söküp likralı ya da vb esnek kumaş ile takviye edip genişleterek içten kevlar astar dikmek ve koruma cepleri eklemek .

Bu düşük maliyetli , insanlara sınırsız seçim hakkı veren , butik ve niş bir konu olurdu. Teknik olarak yapılabilirliğini araştırmak lazım bence .

Mesela ben çok sevdiğim ve yıllardır giydiğim kesimde olan bir kadife vb. pantalonu size kargo yapıyorum. 100 TL ilave ile 3-4 gün sonra korumalı ve kevlarlı halde dış görünümü çok değişmeden geri alıyorum gibi.

Özellikle 900 TL lik turşu karşılığı hediye verilen kapşonlu sweat shirt ü görünce aklıma hep bu fikir geliyor nedense (AEA yı ben de severim ama benden daha çok sevenler linç etmesin lütfen)

Bu atmaya kıyamadığımız deri montlara da belki uygulanabilir ya da kargo pantolonlara vs.

Selamlar

A.Volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 HONDA CBF 150
    Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Kevlar kumaşı türkiyede temin edemedik. Amerika'dan sipariş ettik ocak ayı içerisinde elimizde olacak. Suan için tek eksiğimiz sas-tec korumalar. Bununla alakali da firma ile yazışmalarımiz devam ediyor. Fuara kadar yetişmesini sizden daha çok ben istiyorum.
    Engin bey öncelikle ALLAH yardımcınız olsun ancak kızmayın ama bilmediğim için soruyorum sakın beni yanlış anlamayın şimdi başlıkta yerli üretim demişsiniz ama kumaşı (Amerika)yurtdışından getirtiyorsunuz.Tech90 firmasıda yerli sanırım onlarda mı böyle yapıyorlar.Burda kevlar kumaş üretilmiyor mu ?
    Euzü billahi mine'ş-Şeytani'r-racîm Bismillahirrahmanirrahim

yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Bu pantlonu sözde bırakma dedigin kalitede yap, sonrasında ceket işine gir onu da kaliteli çıkar iyi fiyata sat. Bende bi daha milleti yurtdisi alisverisine yonlendirirsem adam degilim.
    mgora, Green Arrow, engin_deniz ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Alıntı noqturno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstad sen beni dinle, sana direk model veriyorum.
    Yap bunlardan, direkt satışları patlat.
    fikir için bir tane bana hediye etmen yeter. ;)

Anladığım kadarıyla Jean bölümleri, dayanıklı, kaliteli, nano teknoloji. İçlerinde düşme sürüklenme yerleri kevlar. İşin güzel tarafı diz ve kalça korumaları dışardan yerleşiyo. Yolda tak git, yol bitince çıkar at çantaya, bak keyfine...
    http://s30.postimg.org/y44s9ugwx/motpant.jpg
    http://s30.postimg.org/rrpn00dup/motpant1.jpg
    üstad

2. model için link var mıdır

Cavalry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LandCruiser
    Brooklynnn azmettim buldum

http://tr.aliexpress.com/item/komine...08.4.22.Zxq1fl

Kesimi benim de çok hoşuma gitti..
    Güzel günler göreceğiz çocuklar, güneşli günler göreceğiz... Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar, ışıklı maviliklere süreceğiz... Açtık mıydı hele bir son vitesi, adedi devir. Motorun sesi.

Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad

2. model için link var mıdır
    Hem konuyu takip hem genel bilgi amaçlı yazıyorum.
    Chrome tarayıcıda resme sağ tık yapıp "google içinde resim ara" seçeneğini kullanabilirsiniz.

M.Cankurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696 (2013)
    Konuyu tekrar diriltmek için yazdım. Acaba ne oldu üretime geçti mi herhangi bir gelişme varmı. Beklemedeyiz

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Kevlar Kumaş:

Kevlar, çok hafif karbon kökenli çok sağlam liflerden oluşan bir malzemedir. DuPont firması tarafından 1965 yılında icat edilmiş, patentlenmiş ticari bir markadır. Kevlar günümüzde zırh, sağlam halat yapımı, yanmayan koruyucu giysi yapımında kullanılmaktadır. Kevlar çok yüksek çekme gerilimine dayanabilen liflerden oluşan ipliksi bir yapıdır

NOT:
    Güneş ışığından gelen ultraviolet ışınlar Kevların bozulup parçalanmasına sebep olur, bu problem UV bozunması olarak bilinir bu yüzden açık havada güneş ışığı koruması olmadan nadiren kullanılır.
    Derin olan kuyu değil, kısa olan ip'tir.

Motosikleti
    Activa-Pcx-cbr250r-Xj6N-BAVYERALI :) K1200R
    Takipteyiz başkan; )

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Kot hoşuma gitti ölçülere bakıp sipariş vereceğim.
    Emeği geçen arkadaşlara teşekkürler.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı Cavalry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Brooklynnn azmettim buldum

http://tr.aliexpress.com/item/komine...08.4.22.Zxq1fl

Kesimi benim de çok hoşuma gitti..
    Arkadaşlar bu ürünlerde sadece diz koruması ve eva pedli kalça koruması var. Kumaş bildiğin kot çoğunda iç astar yok güvenlik için, kevlar bazılarında var bazılarında yok oda koklatmışlar. Çok fazla performans beklemeyin.

Yiğit_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf r125
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim gibi öğrencileri okula giydiğimizde abes durmayacak dar kot havasında bi ürün olursa düşünmeden alınabılır
    Aynen katılıyorum arkadaşa tech 90'ın pantolonları çok yaymantı oluyor.Arkadaşın dediği gibi dar çokta dar olmasın:
    Şimdi şöyle anlatim hocam ben ss kasa motor kullanıyorum dolayısıyla montum dar ve kısa piyasada ki kevlar pantolonlar çok yaymantı olduğu için montun altına giyince alt taraf geniş üst taraf dar oluyor ve kötü bir görütü oluyo güzel bir kesim yaparsanız.kesinlikle alırım

Şöyle birşeyler yaparsanız iyi olur
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Şu renkte iyi olur.
    [IMG][/IMG]
    engin_deniz ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    slim fit şöyle iyice koyu renkte hatta siyaha baya yakın bir renkte şık ve güvenli bişey olursa çok tatlı olur be

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:47 ----------

Yorumları iyice okudum da herkeste aynı düşünce var nerdeyse... Dar kesim olacak ama bacağa iyice yapışmayacak türden
    Koyu renk olacak siyah veya koyu lacivert siyaha yakın

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    mesajını okuyup motive oldum saol üstad
    emin ol ne olursa olsun vazgecmeyeceğim. geerekirse motorumu bile satarım. hiç önemli değil. ama zaten motor satmama gerek kalmayacak. bana destek olan tekstil firması olan ve yurtdışına kot ihracaatı yapan bir abim var. saolsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:26 ----------

Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu pantlonu sözde bırakma dedigin kalitede yap, sonrasında ceket işine gir onu da kaliteli çıkar iyi fiyata sat. Bende bi daha milleti yurtdisi alisverisine yonlendirirsem adam degilim.

mesajını okuyup motive oldum saol üstad
    emin ol ne olursa olsun vazgecmeyeceğim. geerekirse motorumu bile satarım. hiç önemli değil. ama zaten motor satmama gerek kalmayacak. bana destek olan tekstil firması olan ve yurtdışına kot ihracaatı yapan bir abim var. saolsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:28 ----------

Alıntı TrailBraking adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dar kesim isteyen kitle bence kesinlikle dikkate alınmalı. Ne kadar motosiklet pantolonu gördüysem hepsi Quiksilver'vari' saçma sapan rapçi pantolonları. Düşük bel, bol, boru paça. Çuval gibi duruyor çok samimi söylüyorum. Soba borusu gibi pantolonlar.

Bahsedildiği gibi ve korumaların izin verdiği sınırlar(Burada şöyle bir şeye değinmek isterim. Korumalar izin vermese de korumaları, modifiye edip izin verebilecek kıvama getirmek de bir seçenek.) dahilinde bacaklara oturan, hareketi kısıtlasa da bazı temel hareketleri yapmakta zorlamayacak kadar dar olsun kafi. Böylece normal pantolon üzerine dizlik giyen insaları da (eminim sırf pantolonların saçma bolluğundan dolayı bu yolu tercih ediyorlardır.) bu pantolona çekebiliriz.

Şimdiden başarılar
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkincisini nerede bulabiliriz ?
    Alıntı rsinan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun , inşallah projenizde başarılı olursunuz.
    2016'da verilmeye başlanacak pek çok devlet teşviği var , KOSGEB sitesi üzerinden bunları da takip ederek maliyetlerinizi düşürebilirsiniz.
    Seri üretimden önce sanki butik başlamak daha iyi gibi , tek model ile lansman yapıp insanlar kalite ve konfor konusunda ikna edip diğer modellere ya da kalıplara geçmek daha makul gibi geliyor bana .
    Bir de öneri vermek istiyorum aklımda hep şu vardı ; Mevcut kıyafetleri revize ederek korumalı hale getirmek, örneğin pantolonu bacak içi dikişlerinden ağına kadar söküp likralı ya da vb esnek kumaş ile takviye edip genişleterek içten kevlar astar dikmek ve koruma cepleri eklemek .

Bu düşük maliyetli , insanlara sınırsız seçim hakkı veren , butik ve niş bir konu olurdu. Teknik olarak yapılabilirliğini araştırmak lazım bence .

Mesela ben çok sevdiğim ve yıllardır giydiğim kesimde olan bir kadife vb. pantalonu size kargo yapıyorum. 100 TL ilave ile 3-4 gün sonra korumalı ve kevlarlı halde dış görünümü çok değişmeden geri alıyorum gibi.

Özellikle 900 TL lik turşu karşılığı hediye verilen kapşonlu sweat shirt ü görünce aklıma hep bu fikir geliyor nedense (AEA yı ben de severim ama benden daha çok sevenler linç etmesin lütfen)

Bu atmaya kıyamadığımız deri montlara da belki uygulanabilir ya da kargo pantolonlara vs.

Selamlar
    Alıntı A.Volkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Engin bey öncelikle ALLAH yardımcınız olsun ancak kızmayın ama bilmediğim için soruyorum sakın beni yanlış anlamayın şimdi başlıkta yerli üretim demişsiniz ama kumaşı (Amerika)yurtdışından getirtiyorsunuz.Tech90 firmasıda yerli sanırım onlarda mı böyle yapıyorlar.Burda kevlar kumaş üretilmiyor mu ?
    Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı M.Cankurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu tekrar diriltmek için yazdım. Acaba ne oldu üretime geçti mi herhangi bir gelişme varmı. Beklemedeyiz
    Alıntı ZümeR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kevlar Kumaş:

Kevlar, çok hafif karbon kökenli çok sağlam liflerden oluşan bir malzemedir. DuPont firması tarafından 1965 yılında icat edilmiş, patentlenmiş ticari bir markadır. Kevlar günümüzde zırh, sağlam halat yapımı, yanmayan koruyucu giysi yapımında kullanılmaktadır. Kevlar çok yüksek çekme gerilimine dayanabilen liflerden oluşan ipliksi bir yapıdır

NOT:
    Güneş ışığından gelen ultraviolet ışınlar Kevların bozulup parçalanmasına sebep olur, bu problem UV bozunması olarak bilinir bu yüzden açık havada güneş ışığı koruması olmadan nadiren kullanılır.
    Alıntı themaniacjoe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takipteyiz başkan; )
    Alıntı atheras adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slim fit şöyle iyice koyu renkte hatta siyaha baya yakın bir renkte şık ve güvenli bişey olursa çok tatlı olur be

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:47 ----------

Yorumları iyice okudum da herkeste aynı düşünce var nerdeyse... Dar kesim olacak ama bacağa iyice yapışmayacak türden
    Koyu renk olacak siyah veya koyu lacivert siyaha yakın

HERKESE İYİ AKŞAMLAR.

merhaba arkadaşlar. öncelikle hepinize karşı kendimi çok mahcup hissediyorum, sebebine gelince. hedefimde ilk partiyi fuara kadar yetiştirmek vardi. ama şuan zannediyorum fuara yetişmeyecek.

kesinlikle üretimden vazgecmedim vazgecmeyeceğim.
    üretimi yapmak için bütün imkanlarımız var hatta marka tescilini bile aldık. atölyemiz aksesuarlarımız yıkamamız. taşlama atölyemiz, hepsi zaten hali hazırda işliyor.
    kevlar kot için çok ciddi araştırmalar yaptık. dupont türkiyeye mail üstüne mail attım, en sonunda bana ulaşıp derdimin ne oldugunu sordular. kendilerine kevlar kot üretimi yapacağımı ve kevlar kumaş temin ettiğimi söyledim.
    onlarda bana malesef biz türkiyede sadece 1 firmaya kevlar satma hakkımız var. bu firmada tech 90 dır. dilerseniz satarsa eğer tech 90 firmasından alabilirsiniz.
    tech 90 bana neden kevlar satsınki ??
    velhasıl amerikada kumaşı bulduk. onlarda saolsunlar fahiş fiyatlar teklif ettiler. vergisi gümrüğü bizi aşıyor.
    neyseki en sonunda türkiyede kevları ip halinde temin edebileceğimiz bir yer bulduk. yakın zamanda kumaşı dokunması için bir yer ile anlaşıp ortaya çıkarabileceğiz.

korumalar için sas-tec ile 3 haftadır yazışıyoruz. bana katalok yolladılar. yılbaşı tatili araya girdi vs derken, bu hafta kendilerinden fiyat teklifi aldımve anlaştık,
    şimdi kaldı gümrük işlemleri, 3 gündür gümrük evrakları ile uğrasıyorum. umarım kısa sürede hallolacak.
    şimdilik bu kadar gelişmelerde haberdar ederim yine sizleri kullanacağım korumaları sizede danışmak istiyorum, fikirlleriniz benm için çok önemli.
    C.Batuhan, bpak, _kaan_ ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    elit motogaraj

VENOM's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYAL BUYSA HAYABUSA
    Siyah renk kesin olmalı

Motosikleti
    4. motor Honda
    kevlar ipten kumaş doktutturma olayı güzelmiş ancak burada size çok önemli bir görev düşüyor, anlaştığınız ipin kalitesi ve dokuyucunun dokuyacağı kumaşın sıklığı dokusu yoğunluğu ve en önemlisi de kalitesi gibi.
    Yani standart bir kevlar kumaştan ne kadar iyi veya ne kadar kötü olacağı tamamen sizin denetim ve kontrolunuzde. Zira kevlar kalitesiz olursa örneğin kevlar ipini üreten üretici kar oranını arttırmak için içindeki daha ucuz olan madde yoğunluğunu arttırabilir, kevlar kumaş dokuyucusu da kopmalarda ekleme yaparken vs yada dokuma makinasını hızını arttrıp kaliteyi azaltabilir gibi bunlar ilk anda aklıma gelen şeyler.

Yaptığını iş ciddi anlamda özveri isteyen bir iş bizlerde motosiklet kullanıcıları olarak italyanlara ispanyollara fahiş fiyatlar ödeyerek kıyafet satınalmayı hiç sevmiyoruz ancak elimizde değil umarız tech90 gibi hatta daha başarılı olursunuz. Bu arada sadece pantolon değil örneğin 90 ların retro havasında korumalı bir motosiklet kot montu da yapabilirsiniz.

İyi çalışmalar...

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    önceki sayfalarda bahsedildi ama tekrardan hatırlatayım korumalar kesinlikle çıkarılabilir olmalı motordan indim mi normal kot gibi devam etmek isterim
    www.youtube.com/c/biyeybaraküs "Motora binmeye karar verecek kadar cesur ve aptal, üzerinde ölmeyecek kadar korkak ve akıllı olacaksın" alıntıdır AttilaXtreme den

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)