Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Nedir bu kedilerden çektiğim ya :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    Thermosifon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250

Evet bunlar da motorun ve brandanın son hali şuan arkadaşlar Güncel naftalin keseleri sirke ve karabiber uygulamalarımı yaptım beklemedeyim bakalım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Benim kedi sorunum geçti. Motorun kızılötesi alarmı var kedi gelince dörtlüler yanmaya başlıyor ve flaşör sesinden falan kedi rahatsız olup gidiyor. Yattığı yerde yanıp sönen ışıklar ve çat tak diye sürekli gelen bir ses istemez hiçbir canlı :D Daha önceden de paylaşmıştım bunu bir başlıkta. Özellikle kedinin geldiği saatleri öğrenip alarmı sesli hale getirmek çok etkili oldu. Hayvanın motora çıkmasıyla koşarak uzaklaştması bir oluyordu :D :D
    Thermosifon bunu beğendi.

Motosikleti
    X-Max 250
    Alıntı hakikiteker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim kedi sorunum geçti. Motorun kızılötesi alarmı var kedi gelince dörtlüler yanmaya başlıyor ve flaşör sesinden falan kedi rahatsız olup gidiyor. Yattığı yerde yanıp sönen ışıklar ve çat tak diye sürekli gelen bir ses istemez hiçbir canlı :D Daha önceden de paylaşmıştım bunu bir başlıkta. Özellikle kedinin geldiği saatleri öğrenip alarmı sesli hale getirmek çok etkili oldu. Hayvanın motora çıkmasıyla koşarak uzaklaştması bir oluyordu :D :D
    Benim de aklıma aslın da bir alarm taktırma fikri geldi ama sonra her şeye çalmasından rahatsız olabilecek komşuları düşündüm.Benim gördüğüm sistem de şuydu: http://tr.aliexpress.com/item/Steelmate-Detector-Sensor-1-Way-Anti-theft-Alarm-for-Motorcycle-and-Electric-Motor-Wireless-Remote-Control/32461902321.html?ws_ab_test=searchweb201556_6_79_7 8_77_80,searchweb201644_5,searchweb201560_10

Sizin alarm sisteminin link marka model bir şeyi varsa incelemek isterim.

hakikiteker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Corsa 1.3 CDTI :(
    Alıntı Thermosifon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de aklıma aslın da bir alarm taktırma fikri geldi ama sonra her şeye çalmasından rahatsız olabilecek komşuları düşündüm.Benim gördüğüm sistem de şuydu: http://tr.aliexpress.com/item/Steelm...chweb201560_10

Sizin alarm sisteminin link marka model bir şeyi varsa incelemek isterim.
    Spy5000m kullanıyorum ben. 2 yollu alarm candır ya, sessize alıp sadece ben duyuyorum çoğu zaman.

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kedilere bu şekilde davranmayın da...

Motosikleti
    X-Max 250
    Alıntı zileliorhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kedilere bu şekilde davranmayın da...

http://i.hizliresim.com/A63XEQ.jpg
    Vallahi hocam kedinin benim motordaki hali şu asıl

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Motor, branda, yuva felan bi şeymi ben arabamı 2 günlüğüne kedilere tahsis ettim.
    Haftasonu arabamın camlar yarıda garaja girmiş ve unutmuşum 2 gün sonra aracın yanına geldim. Kediler ön koltuk arka koltuk direksiyon göğüs her yerde alem yapmışlar. Her taraf kıl tüy pati izi. Vites kolunda boru dansımı yaptılar ne vites körüğü bile kıl doluydu.
    Kılı tüyüde temizlemesi ayrı dert arkadaş nasıl bişeyse koltuktan tek tek toplamak zorunda kaldım.

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vallahi hocam kedinin benim motordaki hali şu asıl
    http://imageshack.com/a/img911/9855/ZhgyGN.jpg
    9. Motosikletin üstüne yuva yaptın.

A bove ante, ab asino retro, a stulto undique caveto - Latince Atasözü
    (Öküzün önünde, eşeğin arkasında, aptalın hiç bir tarafında durma)

YurdaCooL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Model SYM Joyride Evo 200
    Ben de bu kedilerden cok cekmis biri olarak beyaz bayragi cektim, ne denedimse olmadi. En son buldugum cozum şu, seleye 2 katli kalin bir naylondan sele kilifi yaptim. Garaja park edince onu takiyorum. Şok marketlerinde satilan kapakli koy yogurdu kutusu var, ona su doldurup sele uzerine de 2 tane ondan birakiyorum. Seleye cikip oturacak yer kalmiyor. Ayak koyulan yere de nadiren cikiyorlar. Bunlardan kulliyen kurtulmanin bir yolu yok, kabullenmeniz gerekiyor.

Motosikleti
    X-Max 250
    Alıntı YurdaCooL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de bu kedilerden cok cekmis biri olarak beyaz bayragi cektim, ne denedimse olmadi. En son buldugum cozum şu, seleye 2 katli kalin bir naylondan sele kilifi yaptim. Garaja park edince onu takiyorum. Şok marketlerinde satilan kapakli koy yogurdu kutusu var, ona su doldurup sele uzerine de 2 tane ondan birakiyorum. Seleye cikip oturacak yer kalmiyor. Ayak koyulan yere de nadiren cikiyorlar. Bunlardan kulliyen kurtulmanin bir yolu yok, kabullenmeniz gerekiyor.
    Yeni naftalin keseleri-toz naftalin ve sirke uygulamam şimdilik işe yaramış gibi beklemedeyim.Yeni siparişini verdiğim branda gelince de 2 branda üst üste takacağım artık

gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    sonuc noldu halledebildinizmi kedicik sorununu

Motosikleti
    X-Max 250
    Alıntı gokberk6426 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonuc noldu halledebildinizmi kedicik sorununu
    Vallahi dostum şimdilik dünden bu yana hiç gelmediler bakalım göreceğiz Zaman ayırıp okuyan ve yorumlayan herkese çok teşekkür ederim...
    gokberk6426 bunu beğendi.

toomuchcc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim bulunduğum yer kedi cenneti gibi; tonla kedi var etrafta. Motorumun üzerinde 2-3 tane kedi yatıyor her gece. Ben de zamanında uğraştım ama aldırış etmiyorum artık. Verebileceğim yegane tavsiye branda kullanmamanız olur. Motoru komple kapatan brandalar faydadan çok zarar veriyor çünkü. Kediler için ekstra koruma unsuru oluşturduğundan normalden daha fazla kedi dadanıyor ve böyle olunca aralarında bir "burası benim olum" savaşı başlıyor Hem çiş yaparak oranın onlara ait olduğunu ispat etme yarışına giriyorlar, hem de branda etrafında kavga edip brandaya zarar veriyorlar (bir kedi uyurken başka bir tanesi gelip içine girmeye çalışıyor ve cümbüş başlıyor o an). O yüzden brandayı unutun bence bir kere. Zaten belli bir süreden sonra felaket bir çiş kokusu siniyor ve brandayı kaldırıp atmanız gerekiyor. Ben motoru açık bırakıyorum. Gösterge paneli ve sele için iki tane ufak örtüm var; onları koyuyorum ve o kadar. Eskiden kedi kovucu sprey sıkardım motor etrafına veya selenin önüne naftalin ve sirke karışımlı sünger asardım falan; ama bunları da yapmıyorum artık. Uyusun garipler. Bazen gece sürüş yapmak için çıkacağım vakit bakıyorum öyle güzel yatıyorlar ki, vazgeçip eve dönüyorum :D
    fisherKing bunu beğendi.

Motosikleti
    X-Max 250
    Ben İstanbul-Avcılar bölgesin de oturuyorum ve bu kedicikler için ufak da olsa bir sosyal sorumluluk projesi ile mama ve barınmaları için birşeyler yapmak istiyorum yakın olan yada ben gelip yardım ederim diyen arkadaşları beklerim Gün saat bana hiç fark etmez gelin beraber portakal kasasından yuva yapalım bir şeyler yapalım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:37 ----------

Alıntı toomuchcc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bulunduğum yer kedi cenneti gibi; tonla kedi var etrafta. Motorumun üzerinde 2-3 tane kedi yatıyor her gece. Ben de zamanında uğraştım ama aldırış etmiyorum artık. Verebileceğim yegane tavsiye branda kullanmamanız olur. Motoru komple kapatan brandalar faydadan çok zarar veriyor çünkü. Kediler için ekstra koruma unsuru oluşturduğundan normalden daha fazla kedi dadanıyor ve böyle olunca aralarında bir "burası benim olum" savaşı başlıyor Hem çiş yaparak oranın onlara ait olduğunu ispat etme yarışına giriyorlar, hem de branda etrafında kavga edip brandaya zarar veriyorlar (bir kedi uyurken başka bir tanesi gelip içine girmeye çalışıyor ve cümbüş başlıyor o an). O yüzden brandayı unutun bence bir kere. Zaten belli bir süreden sonra felaket bir çiş kokusu siniyor ve brandayı kaldırıp atmanız gerekiyor. Ben motoru açık bırakıyorum. Gösterge paneli ve sele için iki tane ufak örtüm var; onları koyuyorum ve o kadar. Eskiden kedi kovucu sprey sıkardım motor etrafına veya selenin önüne naftalin ve sirke karışımlı sünger asardım falan; ama bunları da yapmıyorum artık. Uyusun garipler. Bazen gece sürüş yapmak için çıkacağım vakit bakıyorum öyle güzel yatıyorlar ki, vazgeçip eve dönüyorum :D
    Brandayı tamamen kaldırmayı bende düşündüm ama yoğun yağmur ve kar gibi doğal unsurlar motora zarar vermez mi peki ? Boya yada başka bir şekil de zarar vermeyeceği net olsa sadece sele örtüsü ve km saati için bir şey ayarlamak kesinlikle en mantıklısı

emiliosantos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eski:Piaggio xevo 250 ie Yeni: Daelim s3 Advance
    arkadaşlar binbir gayretle, emekle aldığımız motorların üzerine titrememizden normal birşey yok. yalnız birkaç semt dışında kara kışta kedilerin hayatta kalma mücadelesi için bişiler yapan maalesef yok. onları uzaklaştırma konusunda beyin fırtınasına harcanılan enerji kadar kışın nasıl kafalarını sokacak çözümler bulabiliriz buna da bi kafa yormak gerekir gibi.
    Thermosifon ve fisherKing bunu beğendiler.

Motosikleti
    X-Max 250
    Alıntı emiliosantos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar binbir gayretle, emekle aldığımız motorların üzerine titrememizden normal birşey yok. yalnız birkaç semt dışında kara kışta kedilerin hayatta kalma mücadelesi için bişiler yapan maalesef yok. onları uzaklaştırma konusunda beyin fırtınasına harcanılan enerji kadar kışın nasıl kafalarını sokacak çözümler bulabiliriz buna da bi kafa yormak gerekir gibi.
    Tüm yorumları okursanız bunun için birkaç şey yaptım ve daha da yapmak için isteyen arkadaşları davet ettim az evvel hatta Kesinlikle size katılıyorum çünkü.Burada bencil bir yaklaşım yok o insanlık dışı olurdu zaten.
    emiliosantos bunu beğendi.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Sosyal proje..
    Broşür bastırıp dağıtalım..

Soğuk havalarda kediler için sizde evinizin önüne bir motosiklet park edin.

Iron&Road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora Avantgarde 150 - Honey Badger
    Benim motorun üstünden sabah uyandırıyorum öyle iniyor. Akşamda beni bekliyor park edene kadar başımda. İn de yatayım der gibi.

Salak işte. Bazen şımarıklıktan inmiyor falan. Seviyorum önce gerinip kendini sevdirip öyle iniyor.
    less is more...
    instagram @selimdogantoz & @ironandroad

emiliosantos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eski:Piaggio xevo 250 ie Yeni: Daelim s3 Advance
    Tüm yorumları okursanız bunun için birkaç şey yaptım ve daha da yapmak için isteyen arkadaşları davet ettim az evvel hatta Kesinlikle size katılıyorum çünkü.Burada bencil bir yaklaşım yok o insanlık dışı olurdu zaten.
    yok şahsi alınma. yazdıklarını okudum güzel fikirler var. ben burada yazan ve okuyan misafirlere genel bi söylemde bulundum.
    Thermosifon ve Iron&Road bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)