Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Egzos koruma Ürünleri hk?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ranay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Merhaba,
    Egzos koruma Ürünlerini araştırdıgim da kelepçe tarzı 3 parça bir ürün buluyorum her zaman, fakat bazı motorsikletler de özellikle uzaktan bakınca plastik/Mika gibi gözüken bir ürün ile egzos un tamamen kaplı olduğunu görüyorum.
    Fakat ne kadar araştırdiysamda o tür bir ürün bulamadım.

Sonuç olarak egzosu boydan boya koruma altına alan bir urun var mı/ var ise adını rica edebilir miyim.

Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    s103r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mh drift/ 250 Repsol İnş :)
    Mahallede Egzosa Kerkınenlermı var yoksa Hocam :D
    Şaka biyana ben koruma değilde farklı bir amaç için Sarılıdğını duymuştum egzosların

Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Alıntı s103r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mahallede Egzosa Kerkınenlermı var yoksa Hocam :D
    Şaka biyana ben koruma değilde farklı bir amaç için Sarılıdğını duymuştum egzosların
    Kerkinmek derken birsey anladım ama doğru mu anladım bilemedim :-)

Çiziliyor bazen araya girerken filan hoşuma gitmiyor . Yani grenajlar için takoz ile önlem alıyorsak egzos içinde yapılması gereken birsey varsa yapmalıyım diye düşündüm:-)

Ençok cbr 250 lerde görüyorum ama koruma amaçlı mi başka birşey mi bilmiyorum.

s103r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mh drift/ 250 Repsol İnş :)
    Alıntı Ranay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kerkinmek derken birsey anladım ama doğru mu anladım bilemedim :-)

Çiziliyor bazen araya girerken filan hoşuma gitmiyor . Yani grenajlar için takoz ile önlem alıyorsak egzos içinde yapılması gereken birsey varsa yapmalıyım diye düşündüm:-)

Ençok cbr 250 lerde görüyorum ama koruma amaçlı mi başka birşey mi bilmiyorum.
    Bi forumda Şöyle birşey Okudum Egzoz Yalıtım Sargısı motordan daha fazla beygir gücü elde etmek ve oluşabilecek aşırı sıcaklıkları düşürebilmek için geliştirilmiş dahiyane bir buluştur. Egzoz yalıtım sargısıyla sarılmış headerslar, egzoz gazlarının daha çok ısınarak daha az yoğunlukla hızla sistemi terk etmelerini sağlar. Bu, sistemin daha düşük sıcaklıklarda gaz emilimini ve de daha fazla egzoz gazının dışarı çıkışını sağlamaktadır. Asbest içermeyen egzoz yalıtım sargısı 2000° F (1.093,33°C ) kadar ısıya dayanıklıdır. Doğru yerleştirildiğinde sistemin gereğinden fazla yalıtımına neden olmaz. Bu özel kaplama ısı oluşumunu ve yayılımını kontrol eder.

Motor sıcaklığını 70 % oranda azaltır.
    Beygir gücünü ve yakıt verimliliğini arttırır.
    2000° F (1.093,33°C ) kadar sürekli ısıya dayanıklıdır.
    Motorun ve elektronik parçaların ömrünü uzatır.

Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    Alıntı s103r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi forumda Şöyle birşey Okudum Egzoz Yalıtım Sargısı motordan daha fazla beygir gücü elde etmek ve oluşabilecek aşırı sıcaklıkları düşürebilmek için geliştirilmiş dahiyane bir buluştur. Egzoz yalıtım sargısıyla sarılmış headerslar, egzoz gazlarının daha çok ısınarak daha az yoğunlukla hızla sistemi terk etmelerini sağlar. Bu, sistemin daha düşük sıcaklıklarda gaz emilimini ve de daha fazla egzoz gazının dışarı çıkışını sağlamaktadır. Asbest içermeyen egzoz yalıtım sargısı 2000° F (1.093,33°C ) kadar ısıya dayanıklıdır. Doğru yerleştirildiğinde sistemin gereğinden fazla yalıtımına neden olmaz. Bu özel kaplama ısı oluşumunu ve yayılımını kontrol eder.

Motor sıcaklığını 70 % oranda azaltır.
    Beygir gücünü ve yakıt verimliliğini arttırır.
    2000° F (1.093,33°C ) kadar sürekli ısıya dayanıklıdır.
    Motorun ve elektronik parçaların ömrünü uzatır.
    Sanirim benim koruma ürünü sandığim şey sizin söylediğiniz amaca yarıyor:'(
    http://www.google.com.tr/imgres?imgu...ndroid-samsung
    Resimdeki motorun egzosunda ilave bir şey var mı peki?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:47 ----------

https://www.google.com.tr/search?q=e...sxMW_8FZsGM%3A

Ek olarak bu yada buna benzer birsey görüyorum arada

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)