Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

1017 TL sigorta fiyatı mı olur ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    -ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sigortası olmayan motosikletin satisinda sıkıntı olmuyorsa sigorta yaptirmayacagim. bilgilendiren olursa sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    Her sene şair sigorta aracılığoyla ergo sigortaya full kasko ve zorunlu sigortayı yaptırıyorum. 2013 model 600 cc 20000 tl değerinde
    full kasko 1200 tl
    zorunlu sigorta 110 tl den
    2nci kez hasarsızlık indirimi olmasına rağmen bu sene 240 tl ödemiştim.
    yaş 37 istanbul plaka kaza hiç yok ,
    1017 tl ye git full kasko yaptır daha iyi

Bir yanlışlık olmalı

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Geçen sene sanırım 180 tl ödedim Yaş 55 kaza yok. 15 gün sonra sigortacı arar. yeni sigorta için ne olur bilmiyorum. Motor cbf150 Yer İstanbul.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Genç olmak vs dışında istanbul plakalı olmak asıl arttıran şey,bendeki ısparta plakalı geçen sene 70 ödedim,bu sene 120 iki kat artış var neredeyse kazada yok halbuki. Onu bile küfür ede ede verdim 2-3 bin lira falan çıksa plakayı söker gezerim umrumda olmaz sigorta,2 sene yaptırsan motor parası çıkacak zaten.

Motosikleti
    Tvs Apache 150 RTR
    Hepiniz çok şanslısın gerçekten Aracımla bir kaza yapmıştım + yaş 24 + ehliyetim henüz yok + 34plaka ve ilk motorum = 1600 tl sigorta der yorumu size bırakırım.Motor apache 150cc. Daha uygun hatta istanbul dışı şirketler paylaşan olursa da çok sevinirim yani .Sevgiler,saygılar.

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ
    bir kaç şey de ben yazayım;
    yaş 55 emekliyim, ehliyet 1985 den Allaha şükür hiç kazam yok. şu anda mevcut araba ve motorun yanına yazlıkta kullanmak için 125 lik bir motor daha aldım. bu 5. motorum.
    yılbaşından sonra Isparta plaka çıkartacağım ama 2016 de yine zam geleceği için şimdiden sigortasını yaptırayım bir ayı boşa gitsin yılbaşından sonra fiyatların ne olacağı belli olmaz düşüncesi ile 2 gü araştırın bu gün sigorta yaptırdım.
    480 ile 141 lira arasında fiyatlar çıktı sonunda 141 liraya Ergo sigortaya yaptırdım. şehir Antalya olarak girince fiyat direk 2 ye katlıyor.
    2-3 ay kadar önce sorduğumda 75 lira civarında tutar demişlerdi.
    bu arada Sigortan.net diye dandik bir site var internetten girdiğimde bana sadece 1 teklif verdi o da 1,650 liracık.
    7-8 ay önce mevcut motorun sigortası 65-70 lira idi hem de Antalya plakası ve o zaman ikemetgahım Antalya olmasına rağmen. demek ki şimdi yaptırsak 250-300 liradan aşağı olmayacak.
    büyük şehir ve yaşı genç olan arkadaşlar için durum vahim; bence küçük illerde yaşı büyük akrabaları varsa onların üzerine satış yapıp 200 lir kadar masraf edecekler ama sonra rahat edecekler. ilk yaptıracakları sigortadan daha fazlasını kazanırlar.
    bu arada motoru üzerine satış yapacak kişinin kaza vukuatı olmasın.
    ayrıca daha önce araç veya motor satıp satışından dolayı sigortasını iptal ettirdiyseniz acenteye belirtin eski sigortanın indirimlerinden faydalanırsınız.
    sigortasız gezmek çözüm değil, yakalanır veya kaza yaparsanız ceza yersiniz. direk suçlu olursunuz. sigorta yaptırmak zorunda kalırsınız.
    o zaman ceza, karşı tarafın hasarı ve sigortasız gezdiğiniz her günün ayrıca cezasını ödersiniz.
    sigortada sadece plaka yeterli olmuyor, çogu firmalarda sistem direk nüfusa kayıtlı olduğun ile göre işlem yapıyor.

Hakanbingol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 07 ABS.!
    Benim 308 liraya yaptırdığım sigortayı aynı motosiklet için bir arkadaşım 2 ay sonra 580 liraya yaptırdı. Sigortasız gezdiğin için ceza yazmıyorlar dostum direk motosikleti bağlıyorlar ve git sigortanı yaptır gel diyorlar. Hem sigortayı alel acele yaptırmak zorunda kalıyorsun hemde trafik cezasını ( 88 TL ) ödüyorsun. Yedi emin için günlük ödediğin bedeli de saymıyorum bile. Hele de motosikletin çekici ile götürülürse orada oluşabilecek hasar, çizik gibi vs. durumlar var. 2 hafta önce sigorta olmadığı için arkadaşımın motosikletini bağladılar çekici çizmesin diye motosikleti ben alıp 7 emine götürdüm. Kullanmayı bilen olmayınca polis benden rica etti .

Geçtiğimiz ay sigorta işleri ile baya içli dışlı oldum. Kısa bir bilgi vereyim umarım faydası olur . " Anadolu sigorta " en uygunu, bilginize.

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Alıntı -ZERO- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sigortası olmayan motosikletin satisinda sıkıntı olmuyorsa sigorta yaptirmayacagim. bilgilendiren olursa sevinirim.
    Bu konuyu bende merak ediyorum, 800 tl sigortaya vereceğime motoru yükseltir aldığım motoru pederin üstüne yaparız. Eskisinide sigorta yaptırmadan satarım.

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı Ali1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigortasız gezmenin cezası daha az diye biliyorum
    Yakalanınca motor bağlanıyor ve sigorta yapmadan çıkartamıyormuşsun diyorlar. Ceza + çekici + otopark + sigorta ve gecikme cezası masrafları yükleniyor. Tabi kısa zaman içinde bulacağın sigorta fiyatının da uygun olacağını sanmıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:44 ----------

Alıntı weirdo1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuyu bende merak ediyorum, 800 tl sigortaya vereceğime motoru yükseltir aldığım motoru pederin üstüne yaparız. Eskisinide sigorta yaptırmadan satarım.
    Sigorta yaptırmadan direkt pederinin üzerine yap, nasıl olsa sigortasız satabilirsin. Pederde sigorta daha düşük çıkar inş.
    Benim planım bu.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)