Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlan vermesini bilmiyoruz..

Motovento
    REKLAM ALANI
    redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Başlık herşeyi açıklıyor aslında.. Sahibinden sitesine nasıl ilan verilir milletçe bilmiyoruz.. 10 ilandan hadi 1-2 tanesi saçma olabilir ama 8-9 tanesi öyle..

Sahibinden sitesine nasıl düzgün ilan verilir 101 e hoşgeldiniz

1-Kesin olması gereken aracın 4 cephesinden fazla uzaklaşmadan çekilmiş fotoğrafları olmalıdır

2-Motor bloğu,gösterge paneli gibi detaylı yerler yakım çekimde çekilmelidir

3-Çizik,vuruk,tamir görmüş yerler yakın planda çekilip açıklamada belirtilmelidir

4-Gerekli olmasa da hoşunuza giden birkaç fotoğrafı kapak fotosu olması için ekleyebilirsiniz

Adam bir ilan koymuş 2 fotoğraftan biri toplu gezide diğeri 50 metre uzaktan.. Nasıl bakayım ben bu araca şimdi?

Ya bu ilanı koyan adam üşengeç ki satacağı şeyin fotoğrafını bile çekmeye üşenen insandan ben motosiklet almam yada göstermek istemediği bir durum var demek ki öyle çekmemiş. Yoksa facebooka boy boy fotoğrafları koyarken sıkıntı yok sahibindende mi sorun oldu?

Plakayı kapatmak; bunu hala anlayamadım. Plaka kopyalama falan diyorlar da tüm gün açıkta duran, herhangi bir yerde rahatlıkla bulunabilecek birşeyi neden kapatır insan? Kaldı ki motosiklet alırken sorguluyoruz plakayı zaten ha telefon ile aramışım ha görüp aratmışım..

Yalan konuşmak; buna diyecek birşey yok olan benim sms sorguda giden 5 lirama oluyor..

Gelelim açıklama kısmına;

Sahibinden hatasız... Haydaaaa.. Sağ tarafta zaten galeriden veya şahıstan diye yazıyor.. Amcaoğlunun motorunu mu satıyorsun bizim haberimiz yok? Gelelim hatasız kısmına.Hatasız demek o motosiklet galeriden çıktığı halde lastiğine taş bile gelmedi demek.. Ee fotoğraflarda sağ grenajda çizik var onu ne yapıcaz? Adam gibi yazsana devrilmiş bu motosiklet diye.. Hepimiz devirdik motosikleti..Ama gidip çöpe atmadık sonuçta.. Nasıl o motosikleti 0 hali ile bir tutabiliyorsun? (buradan devrildi o zaman ölü fiyat mı yazalım sonucunu çıkaranları tebrik ediyorum)

+ ve - leri yazmak;

Arkadaş sen gitmişsin para verip lastik,cam takmışsın. Yaz onları marka model yıl olarak oraya.. Biz netten bakalım ona göre + değer biçelim değil mi? Yada debriyajı bitmek üzere söyle onu masrafını düşünelim.. Hadi tamam adam fark etmezse diye yutturmak istedin.. Test sürüşü yapmadan motosiklet alan kaldı mı? en fazla yeni başlayana yutturursun..

Sahibinden sorulan her soruya cep telefonu yollamak;

Tam sorun diyemem ama arkadaş belli ki atladığın bir yer var ilanda ya uğraşmadın yada fark etmedin.. Arayacak olsam numaranı isterim zaten ısrarla telefonla ara diyorsun.. Whatsappta millet ilişki yürütüyor sen 2 bilgiyi oradan veremiyorsun.. Birgün gece 2 de arayacağım birini öyle..

Şimdiki biraz kendi huyum ancak böyle düşünen birçok arkadaş vardır sanıyorum.. Telefonda veya site üzerinden pazarlık yapmak.. İlanlarda 'pazarlık motor başında olur' yazıyorlar.. Tamam bir nebze doğru adam arıyor konuşuyor gelmiyor.. Ancak kaba hatlarıyla belirlenebilir dimi? Pazarlık yok yazmıyorsa ben denerim.. Cebimdeki paraya bakarım, aklımda bir rakam olur ona yakın veya uzak diye düşünürüm.. Ben 200km gelip seninle anlaşamaz isem ne olacak? Söyle ortalama bir rakam ortayı bulalım gelmeden.. Bir kez sorarım 2 defa gelince bakarız der ise o ilanı pas geçerim..

Sonuç olarak; 4 motor aldım 3 motor sattım hepsinde de yukarıdaki gibi ilanlar verdim ve öyle ilanlardan aldım.. Arayanların yarısı manyaktı ancak yine de satabildim..

Sonuç olarak; belli ilan kurallarına uymayıp saçmasapan yanıltıcı ilan verenler benim gözümde dolandırıcı veya üşengeç insanlardır.. Motosiklette üşengeçlik=eksik iş=sorun anlamına gelir..

Yukarıdaki işleri yapmak bilen biri için 15 dk bilmeyen için 2 saat sürer..

Örnek ilan;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...47289503/detay

Sahibini tanımam etmem ama fotoğraflar düzgün,açıklamada biraz eksik olsa da ekstralar yazıyor.. Çizik yerleri belirtse daha iyi olurdu ama fotoğraflarda belli.. Şunu yapmak gerçekten çok mu zor
    beko12345, sagat, YouSuffer ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    s103r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mh drift/ 250 Repsol İnş :)
    Tebrikler Hocam Çok doğru söylemissin İlanda Olması gerektiği gibi

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Adam haklı. Bilgi vermeyen ilanı direk geçiyorum ben şahsen

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Kesinlikle katılıyorum. Hatta şuan kullandığım Tvs apache Rtr 150 motosikletimide aynı anlattığınız şekilde ilana verdim. Arayanların yarısından çoğu sadece açıklamaları okuyup çok güvenip aradıklarını söylediler.

Yalan olmaması çok önemli. Mesela ben ilanımın açıklamasında Hava filtresi temizlendi dedim bakımda. Değişti demedim. Oysa alacak kişi nerden anlayacak bunu ?

Benim gibi ilan vermeyeni aramıyorum bile. Şu güne kadar hep bu şekilde motosiklet alıp sattım. Tercih meselesi tabiki.

Buda ilanım. Kesinlikle amacım reklam değil. Sadece herkesi bu şekilde ilan vermeye davet ediyorum. Açıklamaya sadece " temiz " yazınca sonra niye bu motosiklet satılmıyor diye kimse şikayet etmemeli.

Çok uzattım sanırım. Buda ilanım. Beni tanıyanlar bilir bu ilandaki açıklama belkide en kısa tuttuğum açıklamam oldu. Gerisini siz düşünün.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5129344/detay/

Motosikleti
    Hornet 650
    Bende üşengecim ama konu motosiklet olunca her bi bakımını yapıyorum

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Benimde ilanım var motorum için satmaya pek gonlum olmadıgı ıcın derme çatma 2 3 fotoğraf koydum o gönül işiyle alakalı oluyor

örnek: http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-ktm-full-ekstrali-kazasiz-garantili-acil-246165474/detay/

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Neyi doğru biiyoruz ki?

Hadi şahısları geçtim, bu işin ticaretini yapan bazı galericiler açıklama yazmaya bile tenezzül etmiyor.

İlana tıklıyorsun açıklama kısmında her ilanda olan hazır bir şablon var.

Lan ben her ilanı arayıp tek tek telefonda soru sormak zorunda mıyım?
    Cavalry bunu beğendi.

akbird - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z one 180 - MT 07
    Adam haklı beyler...
    youtube : motorcu hikayeleri (motovlog) youtube - facebook adaletsurucukursu / Antalya /

Sti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En cokta,tam aradigin urunu buluyosunda sahibi sacma sapan bi insan oluyoya,o cok kotu be

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Hocam ben servis durumundan, artılarına eksilerine hatta kullanımda olduğundan kilometreyi güncelleyerek upuzun yazmıştım. O zaman da okumuyorlar. Şu anda satın alan arkadaş hala arar sorar şunu nasıl yaparım nasıl ederim diye. O derece de satış sonrasında yardımcı olmaya çalışırım. Benim bütün iyi niyetlerime rağmen "Sanayi tipi kıyma makinesi var elden çıkaramadığım, onu vereyim üste de 3 bin lira vereyim" diye teklif geldi. İlan sahibini bezdiriyor böyle şeyler. Durduk yere mesaj atıp "Motordaki ekstralar bokum gibi olmuş" diyen adam da vardı. Ayrıca plaka gizlemiştim ilan görselinde ama sorgulama yapılabilsin diye ilan açıklamasına yazmıştım. Bunun sebebi o görseli başka yerde kullanarak herhangi bir suç veya kötü niyet içeren işlerde kullanmalarından çekinmemdir. Bu zamana kadar sattığım tüm araçların plakasını görselinde gizleyip açıklamada yazdım. Bence bu daha güvenli bir yöntem.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vapzap hariç gerisine katılıyorum. Telefonda 10 saniyede cevaplanabilecek bir soruyu, vapzaptan 40 satır yazı yazarak cevaplamak istemiyorum. İşsizin teki gece sabaha kadar yok fren borusu yüksek karbon alaşımlı don lastiği kaplamalı mı diye soruyor sonra. Kontoru olmayan çoluk çocuk evdeki wifi aracılığı ile atari + beyblade teklif ediyor vapzap'tan.

ZümeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Me Te Doquz
    Abi full+full, araç boğazına kadar dolu..

Motosikleti
    Versys
    İlanlarda beğenmediğim şeyler:
    1. "Ciğerli motor": Ulan ne demek ciğerli motor? Ciğersiz motor nasıl olur? Ciğer akciğer mi, kara ciğer mi? Senin siğerini si.........
    2. "Yağmur, su değmedi": Değse ne olur yani. Şeker mi bu gvt?
    3. "Pazarlık sünnettir": Herkesin papağan gibi tekrarladığı bir deyim. Pazaarlığın sünnet olduğuna dair hiç bir hadis yok. Sadece "Pazarlık helaldir" şeklinde hükümler var. "Pazarlık sünnettir" ile "Pazarlık helaldir" aynı şey değildir. Yani sen "Pazarlık sünnettir" yazmasan, ben pazarlık yapmayacağı mı, dingil?
    metecel bunu beğendi.

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    bebekler bebeği
    bu ifadeyi görünce uzaklaşıyorum, araç kesinlikle modifiye çıkıyor.

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    Benim de ilanlarda kafaya taktigim seyler cumle dusuklukleri ,harf eksiklikleri.aracin sahibi hakkinda yeteri kadar bilgi sahibi yapiyor insani.

ben telefondan yaziyorum benimde hatalar oluyor burada yazarken ama en azindan ilan verirken daha dikkatli olunmali..

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    örnek ilan güzelmiş. Ben de satacak olursam böyle yapayım.

Eski_kasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-03 660 / tvs apache 150
    Haklısın başkan

metecel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS
    Alıntı hokasuya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlanlarda beğenmediğim şeyler:
    1. "Ciğerli motor": Ulan ne demek ciğerli motor? Ciğersiz motor nasıl olur? Ciğer akciğer mi, kara ciğer mi? Senin siğerini si.........
    2. "Yağmur, su değmedi": Değse ne olur yani. Şeker mi bu gvt?
    3. "Pazarlık sünnettir": Herkesin papağan gibi tekrarladığı bir deyim. Pazaarlığın sünnet olduğuna dair hiç bir hadis yok. Sadece "Pazarlık helaldir" şeklinde hükümler var. "Pazarlık sünnettir" ile "Pazarlık helaldir" aynı şey değildir. Yani sen "Pazarlık sünnettir" yazmasan, ben pazarlık yapmayacağı mı, dingil?
    Son derece haklı tespitler. Tebriikler.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bunları yazmasan iyiydi ! bu tipler biz ilanlara bakarken boşa zamanımızı alacak (tabi iletişime geçene kadar kavunla karpuzu ayırt edebilecek zeka seviyesindeyim) yani ben dediğin şekilde verilen ilanları kapatıp geçiyodum, zamanımızı almış olucaksın.
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Efenim benim çok sinirlendiğim birşey var. İzninizle;
    ilan veriyorum. adam arıyor "son kaç olur?" böyle diyen hepsini tersliyorum. "ben oraya o fiyatı esprisine mi yazdım? son oluru bu ama ilk oluru böyle diye saçma bir muhabbete ben gelemem arkadaşım. fiyat orda yazan fiyattır." gibi ters konuşuyorum.
    ya arkadaş, bu pazarlık muhabbeti hiç hoşuma gitmiyor. ha şunu desin canımı yesin, "benim bütçem bu kadar, biraz daha birikim yapayım öyle görüşürüz" dese zaten karşıdaki satıcı fiyatı kıracağı varsa kırar. ama arayıp "son oluru nedir? pazarlık payı var mıdır?" bu nedir lan çok komik anasını satayım ya.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)